VİOP SÖZLÜĞÜ

VİOP HAKKINDA HER ŞEY

Bu bilgileri arkadaşlarınla paylaş:

VİOP HAKKINDA BİLMEK İSTEDİĞİNİZ HER ŞEY BURADA!

VİOP NEDİR?

Borsa İstanbul bünyesinde işlem gören vadeli işlem ve opsiyon sözleşmelerinin alım satımının gerçekleştiği piyasaya verilen isimdir.

DETAYLI BİLGİ

VADELİ İŞLEM NEDİR?

Belirli bir tarihte daha önceden belirlenmiş miktar ve kalitede standartları olan herhangi bir yatırım aracının bugünden alınıp satılması işlemleri gerçekleşmektedir.

DETAYLI BİLGİ

OPSİYON NEDİR?

 Opsiyonlar söz konusu ürünlerde yatırımcıya alım yada satım hakkı verir. Bir opsiyon işlemi, iki taraf arasında yapılmış bir anlaşma anlamına gelmektedir.

DETAYLI BİLGİ

VİOP'UN AVANTAJLARI

Risk yönetimi araçlarının başında gelen VİOP ürünleri, gerek finansal, gerekse de reel sektör katılımcılarının riski avantaja dönüştürdüğü piyasalardır.

DETAYLI BİLGİ

VİOP YATIRIM ÜRÜNLERİ

Bir dayanak varlıktan türetilmiş ve bu dayanak varlığın değerindeki değişimlere göre değeri değişen ürünlere türev ürünler adı verilmektedir.

DETAYLI BİLGİ

VİOP İŞLEM SAATLERİ

Viop piyasasında; Pay Vadeli İşlem ve Opsiyon Sözleşmelerinde hafta içi 5 gün boyunca 09:30-18:10 saatleri arasında işlemler gerçekleştirilmektedir.  

DETAYLI BİLGİ

NASIL YATIRIMCI OLABİLİRİM?

Sizi InvestAZ dijital yatırım dünyası ile tanışmaya davet ediyoruz. Aşağıdaki adımları izleyerek hemen e-yatırımcı olabilirsiniz.

  • Yan tarafta bulunan Demo Hesap formunu doldurarak ücretsiz e-yatırım hesabı açabilirsiniz.

    • Gerçek hesap açma başvurusunda bulunarak yatırım dünyasının kapılarını açabilirsiniz.

  • Hesabınızı fonladıktan sonra işlemlerinize kolayca başlayabilirsiz.

Ücretsiz Hesap AçYATIRIMA BAŞLA