VİOP SÖZLÜĞÜ

VİOP HAKKINDA HERŞEY

VİOP'A GİRİŞ
Viop Teminat Tamamlama Çağrısı

Bu bilgileri arkadaşlarınla paylaş:

VİOP TEMİNAT TAMAMLAMA ÇAĞRISI

VİOP işlemlerinde sözleşme fiyatının değişimi sonucu yatırımcı hesabında kâr ya da zarar oluşabilir. İşlemde zarar oluşması durumunda teminat bakiyesi düşer bu durumda da ilave teminata ihtiyaç duyulur.

Yatırımcının hesabındaki teminat miktarı Başlangıç Teminatı seviyesinin altına düşerse, yatırımcı Teminat Tamamlama Çağrısı (Margin Call) alır. Bu durumda yatırımcı teminatını yeniden en az Başlangıç Teminatı seviyesine kadar yükseltmek zorundadır.


Örnek:

Yatırımcı USDTRY Viop Sözleşmesinden 1 kontrat işlem yapmak istiyor. Eğer yatırımcının hesap bakiyesinde 200 TL var ise, 1 adetlik kontratı satın alabilmesi için yatırımcının hesabından başlangıç teminatı olarak 190TL ayrılır. Açılan işlem sonrası fiyat değişimlerinde 10TL üzerinde bir kayıp ile gün sonu uzlaşma gelmesi durumunda, yatırımcı Teminat Tamamlama Çağrısı alır. Yatırımcı bir sonraki gün öğlene kadar  teminatını en az başlangıç teminatı seviyesine yükseltmesi gerekir.  NASIL YATIRIMCI OLABİLİRİM?

Sizi InvestAZ yatırım dünyası ile tanışmaya davet ediyoruz. Aşağıda ki adımları izleyerek hemen online yatırımcı olabilirsiniz.

  • Yan tarafta bulunan Demo Hesap formunu doldurarak ücretsiz deneme hesabı açabilirsiniz.

  • Demo Hesap ile en az 6 iş günü boyunca minimum 50 adet işlem yaparak piyasayı deneyimleyebilirsiniz.

  • Gerçek hesap açma başvurusunda bulunarak yatırım dünyasının kapılarını açabilirsiniz.

  • Hesabınızı fonladıktan sonra işlemlerinize kolayca başlayabilirsiz.

Eğitim ve Ürünlerimiz hakkında sizi bilgilendirelim:
7/24 Canlı Destek Hattımız
0(212)238 8888

SİZİ ARAYALIM

CANLI DESTEK
Ücretsiz Deneme HesabınaHEMEN BAŞLA