YATIRIM SÖZLÜĞÜ

YATIRIM HAKKINDA HER ŞEY

Ichimoku İndikatörü

Bu bilgileri arkadaşlarınla paylaş:

ICHIMOKU İNDİKATÖRÜ

Tam açılımı Ichimoku Kinko Hyo olan ve Japoncadan “Denge Grafiğine Bakış” şeklinde Türkçeye çevirebileceğimiz bir teknik gösterge. Kısaca Ichimoku diye anılan bu göstergeyi 1930lu yılların sonunda Japon gazeteci Hosoda Goichi tanıttı. Muhtemelen analistlerin kullandığı teknik göstergelerin içinde en karışık gibi görüneni Ichimoku’dur. Grafiğe eklendiğinde çok sayıda çizgi ve taralı alandan oluştuğu görülür. İlk bakışta karışık gibi görünen bu çizgiler ve bulut adı verilen taralı bölge anlamlarını ve işlevlerini anladıkça daha okunur ve sade ifadeye bürünür.


Tenkan-Sen, Kijun-Sen, SenkouSpan A, SenkouSpan ve ChikouSpan çizgileri ile beraber Kumo adı verilen bulut bölgesinden oluşur. Analistler bulut renginin değişiminden ve çizgilerin kesişiminden alım satım sinyalleri üretmeye çalışır.

Ichimoku AL/SAT sinyalleri veren ve; trend dönüşleriyle ilgili bilgi veren bir teknik indikatördür.

Ichimoku analizi uzun vadeli işlemlerde daha verimli çalışır.

Sizler için hazırlanan 3 dakikalık kısa videoyu izleyerek ICHIMOKU hakkında hızlıca ve sade bir şekilde bilgi alabilirsiniz.

NASIL YATIRIMCI OLABİLİRİM?

Sizi InvestAZ dijital yatırım dünyası ile tanışmaya davet ediyoruz. Aşağıdaki adımları izleyerek hemen e-yatırımcı olabilirsiniz.

  • Yan tarafta bulunan Demo Hesap formunu doldurarak ücretsiz e-yatırım hesabı açabilirsiniz.

    • Gerçek hesap açma başvurusunda bulunarak yatırım dünyasının kapılarını açabilirsiniz.

  • Hesabınızı fonladıktan sonra işlemlerinize kolayca başlayabilirsiz.

Ücretsiz Hesap AçYATIRIMA BAŞLA