HİSSE SÖZLÜĞÜ

HİSSE HAKKINDA HER ŞEY

Şirket Analizi Nedir?

Bu bilgileri arkadaşlarınla paylaş:

ŞİRKET ANALİZİ

Hisse senedi piyasasında yatırım yapan yatırımcılar, yatırım yapacakları şirketi seçerken çok dikkatli davranmak zorundadırlar. Şirket seçimi konusunda şirket analizinin detaylı bir şekilde yapılması gerekmektedir. Yatırımcının bir şirketi incelerken analizini yapacağı konuların başında şirketin ortaklık yapısını, yönetim yapısını, şirketin mali tablolarını, şirketin sektördeki konumunu, pazar payını, ürün özellikleri gibi temel kavramlarını iyi analiz etmesi gereklidir. Ayrıca piyasada dolaşan hisse senedi oranı, hisse senedinin ortalama işlem hacmini, hangi endekslerde işlem gördüğü, hangi hisse grubunda yer aldığı, hissede yatırım yapan yatırımcıların dağılımı ve profili, hakkında yapılan şirket açıklamaları ve basında çıkan haberler ve yorumları takip etmeleri gerekmektedir.


Şirket Analizi yapılırken, hisse senedi yatırımı yapılacak şirketin Piyasa Fiyatı, Piyasa Değeri, Firma Değeri ve şirkete ait finansal analizler, yatırım kararı alınırken bakılacak önemli kavramların başında gelmektedir.  


NASIL YATIRIMCI OLABİLİRİM?

Sizi InvestAZ dijital yatırım dünyası ile tanışmaya davet ediyoruz. Aşağıdaki adımları izleyerek hemen e-yatırımcı olabilirsiniz.

  • Yan tarafta bulunan Demo Hesap formunu doldurarak ücretsiz e-yatırım hesabı açabilirsiniz.

    • Gerçek hesap açma başvurusunda bulunarak yatırım dünyasının kapılarını açabilirsiniz.

  • Hesabınızı fonladıktan sonra işlemlerinize kolayca başlayabilirsiz.

Ücretsiz Hesap AçYATIRIMA BAŞLA