MEDYADA INVESTAZ

InvestAZ 1 Yaşında

12.05.2014 14:15

InvestAZ  1. Yılını Kutladı

 Türkiye’de 1. yaşını kutlayan Invest AZ: Herkes içindeki yatırımcıyı keşfetmeli!

 

9 Mayıs 2013 tarihinde Türkiye'de faaliyetlerine başlayan Invest AZ birinci yaşını kutladı. İlk bir yıl için hedeflerini tutturan yatırım şirketi Invest AZ, hızlı web altyapısının gücünü kullanarak 2023 yılında Türkiye’de 7 milyon bireysel yatırımcı yaratmayı hedefliyor.

 

Müşterilerine hisse senedi satışları, tahvil ihracı, varlık yönetimi hizmetlerinin yanı sıra Forex de dahil olmak üzere aralarında fark sözleşmeleri, vadeli işlemler, opsiyonlar, emtialar, hisse senetleri ve yatırım fonlarının da dahil olduğu, kendi bünyesinde geliştirdiği 11 yatırım ürünü sunan Invest AZ, bireysel yatırım pazarının lideri olmayı hedefliyor. Invest AZ birinci yılının sonunda 40 milyon TL tutarında varlık yönetiyor.

 

Invest AZ Yönetim Kurulu Başkanı Elşen (Elshan) Guliyev, “Herkesin içindeki yatırımcıyı keşfetmesi lazım. Biz de potansiyel yatırımcının içindeki yatırımcıyı keşfetmesi için geçtiğimiz yıl içinde önemli adımlar attık.  Yatırımcıyı finansal bilgi ile donatmak üzere kendimize özgü eğitim paketleri hazırladık. “Invest AZ Yayınları”nı kurduk. Çok yakında Invest TV’yi hayata geçireceğiz. Söz konusu kanallar ve hizmetler aracılığıyla yatırımcıya en az hata ve en az risk ile yatırım yapma imkânını tanıyoruz. Invest AZ olarak yatırımcılara ayrıca tek hesap üzerinden tüm yatırım araçlarını yönetebildikleri “Yatırımcı Dostu Ekran” platformunu sunuyoruz. Tüm yatırım hesaplarının tek ekran üzerinden yönetilebilmesini sağlayan ve bu yönüyle bir ilk olan platformumuzu birinci yaşımızı doldurduğumuz günlerde müşterilerimize sunmak bizim için ayrı bir mutluluk kaynağı” dedi.

 

Hem bireysel yatırımcıya hem de Türkiye’ye kazandırmayı hedeflediklerinin altını çizen Invest AZ Yönetim Kurulu Başkanı Elşen Guliyev, yatırımın tasarruf ve hane halkına ek kazanç gibi avantajlarının bireysel yatırımcının yanı sıra Türkiye’nin tamamının geleceğine katkı sağlayacağını ifade ediyor ve Invest AZ’nin bu nedenle A’dan Z’ye bir yatırım şirketi olduğunu sözlerine ekliyor.