Uluslararası Rating Kuruluşu JCR Eurasia’den InvestAZ’ye Tam Not
13.02.2018 10:00
BASIN BÜLTENİ
JCR Eurasia Rating, ‘InvestAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’yi ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.

CR Eurasia Rating, ‘Invest-AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş.’yi ulusal ve uluslararası düzeyde yatırım yapılabilir kategoride değerlendirdi.

InvestAZ’nin düşük borçluluk seviyesi ve güçlü sermayesini öne çıkan pozitif göstergeler olarak değerlendiren Uluslararası Rating kuruluşu JCR Eurasia, Semaye Piyasası Kurulu tarafından ön görülen Güncel Semraye Yeterlilik Tabınıın, alt limitlerinin üzerinde seyreden InvestAZ’nin bu kapsamda regülasyonlara uyumlu bir şekilde faaliyetlerine devam ettiği belirtildi.

Müşterilerine sunduğu ve birçok alanda ödül sahibi olan online işlem platformu sayesinde özellikle kaldıraçlı işlemler alanında güçlü bir pazar payına erişen InvestAZ, deneyimli yönetim kadrosu ile piyasada önemli bir yer edindiği ayrıca notlara geçti.

Uzun Vadeli Ulusal Notu’nu ‘BBB- (Trk)’ ve Kısa Vadeli Ulusal Notu’nu ‘A-3 (Trk)’ olarak belirtilen raporda, söz konusu notlara ilişkin görünümler ‘Stabil’ olarak değerlendirildiği belirtildi.

Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para ve Yerel Para Notları ise ‘BBB-’ olarak belirlenmiş olup diğer notlarla eklenlendiği belirtildi.

Yayınlanan raporun özetini inceleyebilirsiniz.

Image title


Eğitim ve Ürünlerimiz hakkında sizi bilgilendirelim:
Yatırımcı Destek Hattımız
0(212)238 8888