MEDYADA INVESTAZ

InvestAZ Yatırım Mobil Uygulaması Yenilendi

23.10.2020 07:00

InvestAZ Yatırım Mobil Uygulaması Yenilendi

VİOP, Hisse Senedi ve Foreks piyasasını tek hesaptan takip etme ve tek dokunuşla yatırım yapma kolaylığı sunan InvestAZ Yatırım Mobil Uygulaması, 7 gün 24 saat etkin banka entegrasyonuyla kolay ve güvenli para transferi imkânı sağlıyor.

2013 Mayıs ayından beri Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren ve halihazırda 300 milyon TL’lik günlük hisse senedi işlem hacmine aracılık eden InvestAZ Yatırım, tek dokunuşla yatırım yapma kolaylığı sağlayan Mobil Uygulamasını yeni özellikler ve işlevlerle güçlendirdi.

Daha az fiziksel temas dünyasında daha fazla dijital temas

‘Daha az fiziksel temaslı bir dünyada daha fazla dijital temas’ vizyonu doğrultusunda InvestAZ Yatırım Mobil Uygulamasını tüm yatırım işlemlerinin uzaktan yapılabildiği bir mobil ofis niteliğine kavuşturduklarını vurgulayan InvestAZ Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Elshan Guliyev, şu açıklamayı yaptı: “Müşterilerimize tamamen dijital bir deneyim sunmak yatırım araçlarına erişimi artırma ve yatırımın demokratikleştirme misyonumuz için kritik önemde. Bu doğrultuda, mobil uygulamamızı yalnızca yatırım işlemlerinin yapıldığı bir araç değil, aynı zamanda müşterilerimizle etkileşim ve doğrudan temas açısından da katkı sağlayacak, uçtan uca bir platform haline getirdik. Sektörümüzün dijitalleşmesi boyutunda birçok ilki hayata geçirmiş bir firma olarak müşterilerimizin güvenle, tamamen online ortamda yatırım hesabı açıp işlem yapabilecekleri bir yatırım deneyimi sunmaktan gururluyuz.”

Tek ekrandan yatırım kolaylığı

Uygulamanın güncellenen versiyonunun kullanıcılara sunduğu avantajlar şöyle:

  • 7 gün 24 saat etkin banka entegrasyonuyla otomatik para transferi

  • VİOP, Hisse Senedi ve Foreks piyasasını tek hesaptan takip etme ve tek dokunuşla yatırım yapma imkânı

  • Hızlı Destek talebi oluşturarak, müşteri temsilcileriyle hızlıca iletişime geçme kolaylığı

  • Döviz çeviriciler, analizler, ekonomik takvim gibi yatırım yönlendirme araçlarına tek ekrandan kolayca erişme

“Temassız yatırım anlayışını hayata geçirmek istiyoruz”

Image title

Son birkaç yılda Türkiye’de farklı yatırım araçlarına olan ilginin arttığını gözlemlediklerini belirten InvestAZ Yatırım Yönetim Kurulu Başkanı Elshan Guliyev, “Artan dijitalleşme ve genç nüfusumuzun teknolojiye olan ilgisi bu hızlı artışta önemli bir pay sahibi. Türkiye’deki ilk günlerimizden bu yana finansal teknolojilere yatırım yapıyoruz. Elbette finansal okur-yazarlığın da teknoloji alanında yaşanan gelişmelere paralel şekilde yaygınlaşması gerekiyor. Bilinçli ve bireysel kararlar alabilen bir yatırımcı profilinin Türkiye’nin geleceğinde önemli roller oynayacağına inanıyoruz. Tüm dünyada temassız ekonomi anlayışı yaygınlaşırken biz de böyle bir dünya içerisinde ‘temassız yatırım’ anlayışını hayata geçirmek istiyoruz. Yatırımcılarımıza sunduğumuz tüm bu hizmetleri, mesafeli sözleşme, girişim sermayesi yatırım fonu gibi yenilikçi adımlarla buluşturuyoruz” ifadelerini kullandı.