MEDYADA INVESTAZ

InvestAZ ITU Yatırım Kulübü İşbirliği ile

14.10.2014 14:40

InvestAZ & İTÜ Yatırım Kulübü  Yatırımcı Oluyorum Projesi
InvestAZ ve İTÜ Yatırımcı Kulübü iş birliği ile üniversite öğrencileri “Yatırımcı Oluyor!”
 
InvestAZ uzmanları Yatırımcı Oluyorum projesine katılan başta İTÜ olmak üzere tüm üniversite öğrencilerine yatırımcılığın püf noktalarını öğretecek. Öğrenciler demo hesap ve alacakları eğitimler sonucunda Yatırımcı Oluyorum Yarışması’yla Forex’ten hisse senedine tüm yatırım araçlarına dair edindikleri bilgileri sınayabilecekler. 
 
Bireysel yatırımcı pazarında lider olma vizyonuyla Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren InvestAZ, İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü ile iş birliğine giderek İTÜ öğrencilerine yönelik “Yatırımcı Oluyorum” projesini başlattı. 
 
Yatırımcı Oluyorum projesinin 14 Ekim Salı günü İstanbul Teknik Üniversitesi Maçka Kampüsü’nde yapılan açılışında konuşan InvestAZ Yönetim Kurulu Başkanı Elşen Guliyev şunları söyledi: “Yatırımcılığın yaşam boyu sürecek bir meslek olduğu felsefesine inanıyoruz. Yatırımın yeni dünyasında yatırım araçları teknolojik altyapılar sayesinde daha da erişilebilir hale gelirken bizlere düşen de özel sektör-üniversite iş birliğine dair somut adımlar atarak gençlerimizi bu yeni mesleğe hazırlamaktır. Türkiye’de 2023 yılında 7 milyon yatırımcı yaratma hedefini taşıyan ve yatırımda başarının temel kaynağının başarı olduğunu bilen bir şirket olarak genç beyinlerimize büyük bir değer veriyor, onların bu alanda gelişmeleri için gereken tüm şartları sağlamayı hedefliyoruz. Projemize destek veren İstanbul Teknik Üniversitesi’ne ve bizlerle bu heyecanı paylaşan İTÜ Yatırım Kulübü üyelerine şükranlarımı sunuyorum.” 
 
Ömür boyu kullanılabilecek bir demo hesap
14 Ekim 2014 – 19 Nisan 2015 tarihleri arasında sürecek olan proje kapsamında, küresel ve yerel piyasalardaki deneyimleri ile fark yaratan InvestAZ uzmanları üniversite öğrencilerine yatırım ve finans dünyasının temel kavramlarını öğretecek. “Uluslararası Piyasalarda Yatırımcı Olmak”, “Ekonomiyi Yorumlamak (Temel Analiz)”, “Teknik Analiz”, “Portföy ve Para Yönetimi” gibi eğitimlerin yer alacağı programda InvestAZ, öğrencilere ömür boyu kullanabilecekleri “demo” yatırım hesapları temin edecek. Öğrenciler, sanal para üzerinden işleyen bu hesaplar aracılığıyla eğitimlerde edindikleri bilgiler ışığında finansal kararlar alabilecek ve yatırım dünyasındaki geleceklerine hazırlanabilecekler. 
 
Yatırımcı Oluyorum projesi kapsamında 23 Şubat 2015 – 20 Mart 2015 tarihleri arasında, program katılımcılarına özel bir yarışma da düzenlenecek. Yatırımcı Oluyorum Yarışması’na katılan her öğrenci 100.000 ABD Doları tutarında sanal portföyü yöneterek, uluslararası piyasalarda, döviz, endeks ve emtia sözleşmelerinde değerlendirebilecekler. Yarışmanın ardından portföylerini en iyi yöneten 10 öğrenci çeşitli ödüllerin sahibi olacak.