Risk İştahının Seyri Fiyatlamaları Etkilemeye Devam Ediyor…

06 Ekim 2021

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Yurt dışında ise ABD'de ADP özel sektör istihdamı, Almanya'da fabrika siparişleri ve Avro Bölgesi'nde perakende satışları dataları yakından izlenecek

Risk İştahının Seyri Fiyatlamaları Etkilemeye Devam Ediyor…

06.10.2021

Risk İştahının Seyri Fiyatlamaları Etkilemeye Devam Ediyor…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,19 değer kaybederek günü 1.391,65 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,29 ve holding endeksi yüzde 0,08 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,15 ile ulaştırma, en çok kaybettiren ise yüzde 2,25 ile orman, kağıt, basım olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,94, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,05, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,52 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,95 değer kazandı.

ABD borsaları, haftanın ikinci işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,92, S&P 500 endeksi yüzde 1,05 ve Nasdaq endeksi yüzde 1,25 değer kazandı.

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Yurt dışında ise ABD'de ADP özel sektör istihdamı, Almanya'da fabrika siparişleri ve Avro Bölgesi'nde perakende satışları dataları yakından izlenecek. Gün içerisinde, FOMC, BUBA ve ECB’den bazı üyelerin yapacağı açıklamaları takibimizde olacak.

Yeni işlem gününde, sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak zayıf bir görünümün devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,19 değer kaybederek günü 1.391,65 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde düzenlenen 2021-2022 Yükseköğretim Akademik Yıl Açılış Töreni'nde yaptığı konuşmada; "Salgın tehdidine karşı gereken tedbirleri almak suretiyle üniversitelerimizde eğitim öğretimin kesintisiz sürmesi konusunda kararlıyız" dedi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Reel Efektif Döviz Kuru verilerine göre; Reel efektif döviz kuru endeksi, eylülde TÜFE bazında 0,27 puan artarak 63,09'a yükseldi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Aylık Fiyat Gelişmeleri raporuna göre; “Tüketici enflasyonundaki yükselişte enerji ve hizmet fiyat gelişmeleri etkili oldu. Bu dönemde petrol, doğal gaz ve kömür fiyatlarındaki artışlarla birlikte uluslararası enerji fiyatları olumsuz bir görünüm kaydetti. Eşel mobil sistemi akaryakıt fiyatları üzerindeki baskıları sınırlasa da, yurt içi enerji fiyatları şebeke suyu ile kömür ve odun gibi katı yakıt fiyatları kaynaklı olarak artmıştır. Yaz aylarında hızlanan gıda yıllık enflasyonu bu dönemde sınırlı bir oranda gerileyerek yüksek seviyesini korudu. Temel mal yıllık enflasyonu dayanıklı tüketim mallarında bir önceki yıldaki yüksek bazın da etkisiyle yavaşladı. Bu dönemde, hizmet enflasyonu süregelen açılma etkilerine de bağlı olarak yükselirken hizmet enflasyon görünümünde okul ve üniversitelerin açılmasına bağlı etkiler dikkat çekti. Hizmet fiyat gelişmelerinin yansımasıyla B ve C göstergelerinde yıllık enflasyon artmış, göstergelerin yakın dönem eğilimlerinde yavaşlama kaydedilmekle birlikte yüksek seviyeler korundu” denildi.

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, katıldığı İktisadi İşbirliği ve Kalkınma Teşkilatı (OECD) Bakanlar Konseyi Toplantısı'nda gelecek 10 yılın önceliklerini şekillendirecek Yeni Vizyon Belgesi'ni kabul ettiklerini ifade etti.

Resmi Gazete'de yayımlanan yönetmeliğe göre, Merkezi Takas Kuruluşu, Merkezi Kayıt Kuruluşu ve Borsa yöneticilerinin takas hizmeti verilen borsa bünyesindeki piyasa, pazar, platform ve sistemlerde işlem yapması sınırlandırıldığı bildirildi.

ABD Ticaret Bakanlığı, tarafından açıklanan ağustos ayı dış ticaret verilerine göre; dış ticaret açığı, ağustos ayında bir önceki aya kıyasla yüzde 4,2 artarak 73,3 milyar dolara yükseldi.

Euro Bölgesi’nde açıklanan hizmet PMI verisi Eylül ayında 56,4 olarak gerçekleşti.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, yaptığı açıklamada; ABD'nin tarihinde ilk kez temerrüde düşmesinin önüne geçilmesi için federal borçlanma tavanının 18 Ekim'den önce artırılmasının zorunlu olduğunu belirtti.

IMF Başkanı Kristalina Georgieva yaptığı açıklamada, geniş kapsamlı küresel toparlanmaya yönelik risklerin arttığını ifade eden başkan, söz konusu riskler arasında aşılamada ülkeler arasındaki farkları, enflasyonu ve borçlanmayı sıraladı.

ABD’de açıklanan ISM Hizmet PMI verisi Eylül ayında piyasa beklentisinin aksine yükseldi ve 61,9 oldu.

Dünya Bankası aralarında Türkiye'nin de olduğu Avrupa ve Orta Asya ülkeleri için 2021, 2022 ve 2023 yılları GSYH büyüme tahminlerini revizeye gittiğini açıkladı. Kurum, Türkiye için 2021 yılı GSYH Büyüme tahminini yüzde 5,0'dan yüzde 8,5'e yükseltirken 2022 yılı için büyüme tahminini yüzde 4,5'ten yüzde 3,0'a ve 2023 beklentisini yüzde 4,5'ten yüzde 4,0'a indirdi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, yaptığı açıklamada; “ekonominin salgın sonrası yeniden açılmasının neden olduğu bozulmaların uzunluğunu öngörmenin zor olduğu ortamda ECB'nin enflasyon bekleyişlerini ve ücretleri yakından izlemekte olduğunu” ifade etti.

Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ) yedi yıldan sonra ilk kez politika faizini artırdı. Merkez bankası politika faizini 25 baz puan artırarak %0.5 seviyesine yükseltti.

Gün içi veri takvimi:

Şirket Notları:

INVEO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (INVEO): Şirketin uluslararası misyonu kapsamında, daha önceki açıklamalarda duyurulduğu üzere Inveo Yatırım Holding'in finans sektöründeki iştiraklerinin ortak markası Finveo olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda, İngiltere Sermaye Piyasaları'nda faaliyet gösteren aracı kurum iştiraki Gedik International Ltd.'nin ünvanı 29.09.2021 tarihi itibariyle Finveo Limited olarak güncellenmiştir. Böylece, Inveo Yatırım Holding'in finans sektöründeki iştiraklerinin ortak markası olan Finveo, Karadağ' ın ardından Birleşik Krallık'ta da kullanılmaya başlanmıştır. Buna ek olarak, 22.09.2021 tarihli açıklamaya istinaden, Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan "Inveo Alfa Uluslararası İş Geliştirme Yönetim ve Yatırım A.Ş." unvanlı şirketin, sermayesinin %100'üne sahip olduğu Finveo Limited'in sermaye artırımına iştirak edilmiş olup, söz konusu şirketin sermayesi 1.035.100 GBP' ye çıkarılmıştır. Yeni sermayenin 24.09.2021 tarihi itibariyle de tescil işlemini tamamlamıştır.

OTOKAR OTOMOTİV VE SAVUNMA SANAYİ A.Ş. (OTKAR): European Bank for Reconstruction and Develeopment (EBRD) tarafından Ürdün Amman Belediyesi (GAM) için 100 adet Vectio C dizel tip otobüs, 36 adet Kent C dizel tip otobüs tedariki ve bu otobüslerin 2 yıllık bakımı ve sürücü eğitimleri için açılan yaklaşık 23 milyon USD (KDV ve diğer vergiler dahil yaklaşık 32 milyon USD) tutarındaki ihaleyi şirketin kazandığına dair bildirim mektubu ulaşmış olup, ihale ile ilgili teslimatların, partiler halinde 2022 yılı içerisinde tamamlanması planlanmaktadır.

BOSSA TİCARET VE SANAYİ İŞLETMELERİ T.A.Ş. (BOSSA): Şirketin 17.08.2021 tarihinde kamuya duyurmuş olduğu toplam bedeli 45 milyon USD olan yatırımlara başlanılmış olup ilgili çalışmalar devam etmektedir. Yatırım planı kapsamında 3 ayrı Yatırım Teşvik Belgesi alınmış olup bu konudaki ayrıntılı bilgi Resmi Gazete'de yayınlanmıştır. Böylece Şirket, yatırım teşvik belgelerinin içerdiği tüm destek unsurlarından faydalanacaktır.

BİLİCİ YATIRIM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BLCYT): İştirak Biteks A.Ş.'nin Güneş Enerjisinden Elektrik Üretimi (GES) projesinin 1. fazının Tedaş tarafından kabulü yapılmış olup, tam kapasite ile elektrik üretimine başlayacaktır. Projenin 2. Fazı ile ilgili olarak da çağrı mektubu ve yatırım teşvik belgesi alınmış olup projenin yapım aşaması devam etmektedir. 2 Fazın Bitirilmesi ile Firmamızın toplam kurulu gücü 3.600 kw/saat olacaktır.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirket ile Adana ilinde bulunan Ceyhan Organize Sanayi Bölgesi arasında Ceyhan Organize Sanayii Bölgesi elektrik altyapısı tamamlanması Projesi kapsamı için Sözleşme Davet Yazısı bugün itibari ile şirket tarafına ulaşmıştır. Resmi süreci takiben sözleşme imzalanması beklenmektedir. Sözleşme tutarı vergiler hariç 6.010.000,-TL'dir.

RTA LABORATUVARLARI BİYOLOJİK ÜRÜNLER İLAÇ VE MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. (RTALB): Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü tarafından SARS-Cov-2 (2019-nCov) RT-q PCR tanı kitinin temini hususunda akdedilen Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması Kapsamında 05.10.2021 tarihinde firmaya 1.500.000 adet ürün siparişi verilmiştir.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirketin %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., 05.10.2021 tarihinde gerçekleşen 2021/518593 ihale no'lu Türkiye Elektrik İletim A.Ş. tarafından gerçekleştirilen "ITM-368 referanslı 154kV Silahtar GIS TM Yapım İşi" kapsamı için ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vermiştir. İhalede teklif edilen toplam bedel 55.913.358,-TL'dir.

SİNPAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (SNGYO): Şirket 01 Ocak 2021 – 05 Ekim 2021 tarihleri arasında 412 adet konut ve 17 adet ticari ünite olmak üzere toplam 429 adet bağımsız bölümün satışını (ön satışlar dahil) gerçekleştirmiş olup, yapılan satışlara ilişkin toplam ciro ise (KDV Hariç) 740.097.097-TL'dir. Yine aynı tarih aralığında 442 adet bağımsız bölümün fiilen teslimi gerçekleştirilmiştir.

HUB GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (HUBVC): Sermayesinin %17'sine sahip olduğu BB Mekatronik Bilişim Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Visionteractive"), mevcut faaliyetlerini Pulpoar Bilişim A.Ş. ("Pulpo AR") unvanlı ve BB Mekatronik kurucularından Onur Candan ve Buğrahan Bayat tarafından kurulan bir şirket bünyesinde, daha geniş bir ölçekte sürdürmek amacıyla çalışma yürütmekte olduğu, Şirketin BB Mekatronik'teki ortaklığının sona ererek Pulpo AR adlı şirkette devam etmesine ilişkin müzakerelerin sürdüğü açıklanmıştı. Şirketin 05.10.2021 tarihli Yönetim Kurulu kararı ve imzalanan Hisse Devir Sözleşmesi ile Pulpo AR'ın 50.000 TL olan sermayesinde %10,18 oranında ve 5090 TL nominal değerdeki payın bedelsiz olarak, Şirketin Visionteractive'de sahip olduğu 94.444 TL nominal değerde ve %17 oranındaki payın tamamı karşılığında ve bedelsiz olarak Pulpo AR kurucusu Onur Candan'a devredilmesi suretiyle, edinilmesine karar verilmiştir. Şirketin Visionteractive'de payı kalmamıştır.

MİGROS TİCARET A.Ş. (MGROS): Şirketin, 7 adet Migros, 3 adet Migros Jet, 5 adet Macrocenter ve 1 adet Toptan formatında toplam 16 satış mağazası Eylül ayı içerisinde hizmete açılmıştır.

İTTİFAK HOLDİNG A.Ş. (ITTFH): Konya'da bir otomobil markasının yetkili satış ve servis hizmetlerini vermekte olan ve 10.000.000 TL çıkarılmış sermayesinde İttifak Holding A.Ş.'nin 9.308.000 TL (%93,08) , Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin 692.000 TL (%6,92) paya sahip olduğu İrent Oto Kiralama Tic.A.Ş.ile, ilgili otomobil firması arasında düzenlenmiş olan ve 05.10.2021 (Bugün) tarihi itibariyle sona eren bayilik sözleşmesinin karşılıklı mutabakat ile uzatılmamasına ve İrent Oto Kiralama Tic.A.Ş.'nin, İttifak Holding'in sermayesinin %100 'üne sahip olduğu AES Sigorta Aracılık Hizmetleri A.Ş. ile birleşmesine dönük işlemlerin başlatılmasına; bu iş ve işlemlerin yürütülmesi konusunda İrent Oto Kiralama Tic.A.Ş. Yönetim Kurulu'nun yetkili kılınmasına karar verilmiştir. Faaliyetlerine son verilen İrent Oto Kiralama Tic.A.Ş.'nin İttifak Holding'in 30.06.2021 tarihli konsolide mali tablolarında 332.105.174 TL olan hasılat içindeki payı 15.119.918 TL (%4,55); 45.566.465 TL esas faaliyet karı içindeki payı -1.005.059 TL (zarar) olarak gerçekleşmiştir.

MERİT TURİZM YATIRIM VE İŞLETME A.Ş. (MERIT): Borsa İstanbul A.Ş. (BİST) - Piyasa Öncesi İşlem Platformu'nda (PÖİP) işlem gören paylar Ana Pazar'da işlem görmesi amacıyla, Borsa İstanbul'a aynı gün 13.07.2021 tarihinde başvuru yapılmıştır. Borsa İstanbul A.Ş.'nin 05/10/2021 tarihinde aldığı karar uyarınca, Şirket payları 07/10/2021 tarihinden itibaren Ana Pazar'da sürekli işlem yöntemi ile işlem görmeye başlayacaktır.

Paylar Alım Satım Notları:

NIBAS: ÖZIŞIK İNŞAAT VE ENERJİ A.Ş. 04/10/2021 - 04/10/2021 tarihinde NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,30 - 8,63 TL fiyat aralığından 500.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/10/2021 tarihi itibariyle %1,85 sınırına ulaşmıştır.

NIBAS: IŞIKLAR HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 04/10/2021 - 04/10/2021 tarihinde NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,10 - 8,33 TL fiyat aralığından 540.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/10/2021 tarihi itibariyle %31,76 sınırına ulaşmıştır.

VESTL: ZORLU HOLDİNG A.Ş. 04.10.2021 tarihinde, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da 24,24 TL fiyatından toplam 5.850.000 TL nominal tutarlı satış işlemi özel emir yoluyla gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ sermayesindeki payları/oy hakları 04.10.2021 tarihi itibarıyla %63,70’e gerilemiştir.

GLYHO: MEHMET KUTMAN 04/10/2021 - 04/10/2021 tarihinde GLOBAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,05 - 2,05 TL fiyat aralığından 500.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GLOBAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/10/2021 tarihi itibariyle %25,33 sınırına ulaşmıştır.

IHLAS: ADEM ÖZCAN 05/10/2021 - 05/10/2021 tarihinde İHLAS HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 0,56 - 0,56 TL fiyat aralığından 80.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İHLAS HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 05/10/2021 tarihi itibariyle %0,00533 sınırına ulaşmıştır.

ARZUM: 05 Ekim 2021 tarihinde ARZUM payları ile ilgili olarak 18,33 TL fiyat aralığından 403,26 TL toplam nominal tutarlı alış gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ARZUM sermayesindeki payları/oy hakları 05 Ekim 2021 tarihi itibariyle %0,02242 sınırına ulaşmıştır.

ULUUN: 30.06.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 05.10.2021 tarihinde 5.33 fiyattan toplam 100.000 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

KRVGD: 04.10.2021 tarihinde 12,15 – 12,21 fiyat aralığından 21,500 adet pay geri alımı yapılmıştır.

INFO: 05.10.2021 tarihinde 3,92 - 3,94 fiyat aralığından 75.138 adet pay geri alımı yapılmıştır.

Sermaye Artırımı-Azaltımı Notları:

PINAR SU VE İÇECEK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (PINSU): Sermaye Piyasası Kurulu'nun (SPK) 01.10.2021 tarih ve E-29833736-105.01.01.01-11383 sayılı yazısı ile, Şirket çıkarılmış sermayesinin 44.762.708,45.-TL.ndan 50.000.000.-TL. (% 111,70) nakit sermaye artırımı yapılarak 94.762.708,45.- TL.na yükseltilmesine ilişkin izahnamenin onaylandığı Şirkete bildirilmiştir. Pay sahiplerinin ellerindeki payların %111,70'i oranında yeni pay alma hakları bulunmaktadır. Yeni pay alma hakları izahnamede belirtilen esaslara uygun olarak 07.10.2021 ile 21.10.2021 tarihleri arasında 15 (onbeş) gün süreyle kullandırılacaktır. Yeni pay alma haklarının kullanımında, 1 payın nominal değeri 0,01 TL olup, 1 lot (100 adet) pay 1,00 TL'ndan satışa arz edilecektir. Yeni pay alma hakkı kullanılmasından sonra kalan paylar 2 (iki) işgünü süresince nominal değerin altında olmamak kaydıyla Borsa'da oluşacak fiyattan halka arz edilecektir.

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. (AKSEN): Şirketin 613.169.118 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 4.750.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, %100 oranında bedelsiz olarak artırılarak 1.226.338.236 TL'ye çıkarılması ve esas sözleşmenin sermaye ile ilgili 6. maddesinin tadili İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 05.10.2021 tarihinde tescil edilmiştir. Hak Kullanım Tarihi 07.10.2021 olarak belirlenmiştir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında GARFA.E payları 06/10/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 20/10/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir.

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurul Notları:

Bugün Gerçekleştirilecek Kar Payı Ödemeleri Notları:


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.