Global Piyasalarda BOE Toplantısı ve ABD GSYH Datası Ön Planda

23 Haziran 2021

Merkez Bankası (BoE) Faiz Oranı Kararı, ve ABD’de GSYH data kompozisyonu takibimizde olacak.

Global Piyasalarda BOE Toplantısı ve ABD GSYH Datası Ön Planda


Global Piyasalarda BOE Toplantısı ve ABD GSYH Datası Ön Planda
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü % 0,53 değer kaybederek günü 1.402 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 14,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi % 0,64 ve holding endeksi % 0,25 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran % 1,88 ile inşaat, en çok kaybettiren ise % 1,80 ile spor olduğu görüldü.
Avrupa borsaları haftanın üçüncü işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta; İngiltere'de FTSE 100 endeksi % 0,22, Almanya'da DAX 30 endeksi % 1,15, Fransa'da CAC 40 endeksi % 0,91 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi % 0,94 geriledi.
ABD borsaları haftanın üçüncü işlem gününü karışık seyirle kapandı. Kapanışta, Dow Jones endeksi, % 0,21, S&P 500 endeksi % 0,11 değer kaybederken, Nasdaq endeksi % 0,13 değer kazandı.
Bugün, Yurt içinde İmalat Sektörüne yönelik veriler takip edilecek. Global piyasalarda ise Almanya’da IFO İş Dünyası Güven Endeksi, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Aylık Rapor, İngiltere Merkez Bankası (BoE) Faiz Oranı Kararı, ve ABD’de GSYH data kompozisyonu takibimizde olacak. Ayrıca, Avrupa Birliği Liderler Zirvesi bugün başlıyor. Diğer taraftan, ABD Merkez Bankası bugün bankalar için yaptığı stres testi sonuçlarını açıklayacak. 
Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.
 

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…


Satır Başları:

•Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü % 0,53 değer kaybederek günü 1.402 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 14,1 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.
•Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından açıklanan Finansal Hizmetler İstatistikleri ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi verilerine göre, 2021 yılı Haziran ayında Finansal Hizmetler Güven Endeksi, bir önceki aya göre 0,7 puan azalarak 161,5 seviyesinde gerçekleşmiştir
•Türkiye Beyaz Eşya Sanayicileri Derneği (Türkbesd) verilerine göre mayıs ayında altı ana üründe gerçekleştirilen ihracat bir önceki yılın aynı ayına göre %66 artışla 2,04 milyon adet oldu. Ocak-Mayıs ihracatı yıllık %51 yükselerek 10,6 milyon adede yükseldi. Yurt içi satışlar mayıs ayında yıllık %11 artışla 668.126 adede çıkarken, Ocak-Mayıs’ta %36 yükselişle 3,86 milyon adet olarak kaydedildi. Üretim mayıs ayında yıllık %60 arttı ve 2,55 milyona ulaşırken, Ocak-Mayıs üretimi yıllık %56 artış ile 14,4 milyon olarak gerçekleşti. (Kaynak: bloomberght.com) 
•Türkiye, 22 Haziran tarihli NAVTEX ile Ege Denizi'nin uluslararası sularında eğitim ve tatbikat yapacağını duyurdu. (Kaynak: ntv.com.tr)
•AB Liderler Zirvesi’nin 24-25 Haziran tarihinde Brüksel’de gerçekleştirilmesi planlanıyor. 
•Euro Bölgesi’nde IHS Markit bileşik PMI endeksi 57,1’den 59,2’ye çıkarak 15 yılın en yüksek seviyesine ulaştı.
•Rusya Savunma Bakanlığı'ndan yapılan açıklamada, bir savaş uçağının Karadeniz'de Kırım yakınlarındaki bir İngiliz Donanması destroyerine karşı "uyarı atışlarında" bulunduğunu belirtildi.
•Avrupa Birliği (AB) Türkiye'ye Suriyeli göçmenlere 2024 yılına kadar ev sahipliği yapmaya devam etmesi için 3.5 milyar euroluk fon oluşturmayı değerlendirdiği haberi basında yer aldı. 
•ABD’de açıklanan öncü imalat PMI endeksi 4.ayda da arttı ve 62.1’den 62.6’ya yükseldi.
•Almanya'da Bakanlar Kurulu, Kovid-19 salgın sonrasındaki ekonomik toparlanmayı güçlendirmek için yaklaşık 100 milyar euro yeni borçlanma öngören 2022 federal bütçe tasarısını onayladığı açıklandı.
•Atlanta Fed Başkanı Raphael Bostic, yaptığı değerlendirmede, beklentilerden daha hızlı gerçekleşen toparlanma neticesinde Amerikan Merkez Bankası’nın 2022 sonuna kadar faiz artırmasını beklediğini, varlık alımlarının azaltılması kararının da gelecek birkaç ay içinde alınabileceğini ifade etti.
•Dallas Fed Başkanı Robert Kaplan yaptığı değerlendirmede, “İnsanların düşündüğünden daha hızlı olmasını beklediğim kayda değer ilave toparlanma görüldükçe ve pandemi etkisi ortadan kalktıkça, risk yönetimi açısından hazine tahvili ve ipoteğe dayalı menkul kıymet alımlarını ayarlamanın çok daha faydalı olacağını düşünüyorum” dedi.
•Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Bilim Kurulu Toplantısı'nın ardından yaptığı açıklamalarda, 25 Haziran Cuma'dan itibaren 18 yaşından gün almış herkes aşı randevusu alabileceğini belirti. "Delta Plus'ı ülkemizde tespit etmedik. Delta varyantıyla ilgili 134 vakamız oldu. Toplam 16 ilimizde görüldü. Yoğunluklu olarak İstanbul'da görüldü" dedi.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
Gün içi veri takvimi:
 

Şirket Notları: 

ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ASELS): ASELSAN ile Savunma Sanayii Başkanlığı arasında Mobil Kule ve Mobil Alçak İrtifa Hava Trafik Radar Sistemi Projesi ile ilgili olarak toplam bedeli 52.000.000,- ABD Doları ve 115.000.000,- TL tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2026-2027 yılları arasında gerçekleştirilecektir. Bu açıklama Savunma Sanayii Başkanlığı'ndan alınan 22 Haziran 2021 tarihli izne istinaden yapılmıştır.
TÜRK HAVA YOLLARI A.O. (THYAO):  Ortaklığı Yönetim Kurulu'nca, imkanlar ve pazar koşullarına bağlı olarak Amerika Birleşik Devletleri'nin Dallas ve Denver şehirlerine tarifeli sefer başlatılmasına karar verilmiştir.
BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SANAYİİ A.Ş. (BANVT):  Marfrig Global Foods S.A. Şirketten dolaylı hakim ortağı BRF S.A.'nın %31.66'sını temsil eden paylarını satın alarak ortak olmuştur. Söz konusu satın alma işlemi neticesinde, Marfrig Global Foods S.A. %17,42 oranındaki dolaylı iştirakiyle Şirketin dolaylı pay sahibi olmuştur. Şirket Yönetim Kurulu, Şirket Türk Ticaret Kanunu ilgili maddeleri uyarınca bir şirketler topluluğu üyesi olması ve Şirket ortaklık yapısında gerçekleşen söz konusu değişiklik neticesinde Türk Ticaret Kanunu'nun madde 198/1'de yer alan ortaklık yapısındaki değişiklik eşiklerinin aşılmasına istinaden söz konusu ortaklık yapısındaki değişikliğe ilişkin bildirimin Bandırma Ticaret Sicili Müdürlüğü nezdinde tescil ve Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde ilan edilmesine karar vermiştir.
MARKA YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (MARKA):  Şirket Marka Yatırım Holding A.Ş.'nin Ankara ‘da faaliyet gösteren  bağlı ortaklığı  IHLAMUR KONAĞI HUZUREVİ VE YAŞLI BAKIMEVİ İŞLETMECİLİĞİ TURİZM VE TİCARET A.Ş.'nin sahip olduğu  %49 hissesinin satın alınması ile ilgili görüşmelere başlanmıştır.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…


MİGROS TİCARET A.Ş. (MGROS): 16.06.2021 tarihli özel durum açıklamasında, Şirketin sahip olduğu medya varlıklarını tüm reklam verenlere daha etkin bir şekilde ulaştırabilmek ve veri bazlı pazarlama aktiviteleri gerçek potansiyelini ortaya çıkarmak amacıyla, Mimeda Medya Platform A.Ş. unvanlı yeni bir medya şirketi kurulmasına karar verildiği, söz konusu şirketin Migros Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olacağı ve nakden ödenecek olan kuruluş sermayesinin ise 1.500.000 TL olacağı duyurulmuştu. Söz konusu şirket, ‘'Mimeda Medya Platform A.Ş.'' unvanı ile kurulmuş olup 22.06.2021 tarihinde İstanbul Ticaret Sicili Müdürlüğü tarafından tescil edilmiştir.
MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. (MTRKS): Şirket Yatırımcı İlişkileri Bölümü Yöneticisi olarak Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahip Sn. Selim ERDOĞAN  21.06.2021 tarihi itibariyle göreve başlamıştır.
ANADOLU ISUZU OTOMOTİV SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ASUZU):Tiflis Belediyesi'ne ait Tbilisi Transport Company'nin açtığı ihaleyi kazanmış olan Gürcistan distribütörü GT Group LLC ile 15,9 Milyon Euro tutarında toplu ulaşım aracı teslimatı ve bu araçların satış sonrası hizmetlerinin yerine getirilmesine ilişkin sözleşme itibarıyla imzalanmıştır. Söz konusu sipariş ile ilgili teslimatların 2021 yılı içerisinde distribütörü GT Group LLC'ye sevk edilmesi planlanmaktadır.
BORSA İSTANBUL A.Ş.: Kendi talebiyle Borsamız üyeliğinden feragat etmek istediğini bildiren MKS Kıymetli Madenler Ticaret A.Ş.'nin (Üye kodu:WAN) işlem yapma yetkisi Borsa İstanbul A.Ş. Borsacılık Faaliyetlerine İlişkin Esaslar Yönetmeliği'nin 13 üncü maddesi uyarınca Borsamız Genel Müdürlüğünün 18/06/2021 tarihli onayıyla iptal edilmiş ve anılan kurum Borsa üyeliğinden çıkarılmıştır.
POLİSAN HOLDİNG A.Ş. (POLHO): Polisan Holding'in %100 bağlı ortaklığı olan Polisan Kimya Sanayii A.Ş.'nin mülkiyetinde bulunan, Gebze/Tavşanlı 117/1 parselde yer alan 30.150,32 metrekarelik taşınmazı 22 Haziran 2021 tarihli Polisan Kimya Sanayii A.Ş.'de alınan Yönetim Kurulu Kararına istinaden 81.853.777,15 TL bedel karşılığında satmıştır. 23 Haziran 2021 tarihinde satış işlemi tamamlanmış olup, ilgili tutar hesaplara transfer edilmiştir.
MERCAN KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (MERCN): Şirket Yönetim Kurulu Üyesi İbrahim Halil Bağdınlı 22.06.2021 tarihi itibariyle istifa etmiştir. Sayın İbrahim Halil Bağdınlı'ya Şirkete sağladığı katkılar için teşekkür ediyoruz. Bu sebeple boşalan yönetim kurulu üyeliğine Yönetim Kurulu 22.06.2021 tarihli ve 2021/12 sayılı kararı ile selefinin bakiye müddetini tamamlamak ve yapılacak ilk Genel Kurul'un onayına sunulmak üzere TTK.'nın 363'üncü maddesi uyarınca gerçek kişi yönetim kurulu üyesi olarak Tuğçe Salgar'ın seçilmesine, oybirliği ile karar verilmiştir.
GSD DENİZCİLİK GAYRİMENKUL İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (GSDDE): Şirket, Nehir Maritime Limited unvanlı ve 5.000 USD sermaye ile Marshall Adalarında kurulacak şirkete 1 USD nominal değerde 5.000 adet nama yazılı hisse karşılığı 5.000 USD ile iştirak etmesine karar verilmiştir.
YAPI VE KREDİ BANKASI A.Ş. (YKBNK): Banka ile Banka-Finans ve Sigorta İşçileri Sendikası (BASİSEN) arasında 19. Dönem Toplu İş Sözleşmesi imzalanmıştır.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…


SAY YENİLENEBİLİR ENERJİ EKİPMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SAYAS): Yönetim Kurulu tarafından kurumsal yönetim ilkeleri ve sürdürülebilirlik uygulamaları çerçevesinde kabul edilen Çalışan Hakları Politikası KAP’ta yer almaktadır.

Paylar Alım Satım Notları:

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 22/06/2021 - 22/06/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,77 - 8,78 TL fiyat aralığından 71.083 TL toplamnominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/06/2021 tarihi itibariyle %0,291 sınırına ulaşmıştır.
TKURU: HÜSEYİN AVNİ METİNKALE 22/06/2021 - 22/06/2021 tarihinde TAZE KURU GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 168,4 - 168,4 TL fiyat aralığından 15.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TAZE KURU GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/06/2021 tarihi itibariyle %52,04 sınırına ulaşmıştır.
HDFGS: HEDEF FİNANSAL YATIRIMLAR A.Ş.  22/06/2021 - 22/06/2021 tarihinde HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,62 - 2,65 TL fiyat aralığından 400.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/06/2021 tarihi itibariyle %20,07 sınırına ulaşmıştır.
INFO: İDEAL DATA FİNANSAL TEKNOLOJİLER ANONİM ŞİRKETİ 23/06/2021 - 23/06/2021 tarihinde İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,97 - 5,98 TL fiyat aralığından 20.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 23/06/2021 tarihi itibariyle %0,410749 sınırına ulaşmıştır.
Sermaye Artırım Notları:
ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş.( ANELE): Şirketin 400.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak üzere 200.000.000 TL ödenmiş sermayesini 65.000.000 TL (%32,5 Bedelli) arttırılarak 265.000.000 TL'ye yükseltilmesi için hazırlanmış olan izahnamenin onaylanması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na 23.06.2021 tarihinde başvuruda bulunmuştur.
İHLAS GAZETECİLİK A.Ş.(IHGZT): Şirketin 800.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 180.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakit karşılığı ve %344,44444 oranında olmak üzere 620.000.000 TL artışla 800.000.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin olarak 04.05.2021 tarihinde başlayan 45 günlük yeni pay alma haklarının kullandırılması süreci 17.06.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 176.319.933,995 TL olup, kalan paylar, 24.06.2021- 25.06.2021 tarihlerinde 2 iş günü süreyle Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş Birincil Piyasada, "Borsa'da Satış" yöntemi ile 1,00 TL nominal değerden az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş.'de Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
TSKB GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.(TSGYO): Şirket Esas Sözleşmesi'nin 7 nci maddesinin vermiş olduğu yetkiye istinaden, 800.000.000 (Sekizyüzmilyon) Türk Lirası kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 500.000.000 (Beşyüzmilyon) Türk Lirası olan çıkarılmış sermayenin, tamamı nakden karşılanmak suretiyle 150.000.000 (Yüzellimilyon) Türk Lirası arttırılarak 650.000.000 (Altıyüzellimilyon) Türk Lirası'na çıkarılmasına; Pay sahiplerimizin yeni pay alma haklarının kısıtlanmamasına ve yeni pay alma haklarının nominal bedel üzerinden kullandırılmasına, Pay sahiplerimizin sermaye artırımına katılmaları için, yeni pay alma hakkı kullanım süresinin 15 (onbeş) gün olarak belirlenmesine, bu sürenin son gününün resmî tatile rastlaması halinde, yeni pay alma hakkı kullanım süresinin, izleyen iş günü akşamı sona ermesine; Yeni pay alma haklarının kullandırılmasından sonra kalan payların 2 (iki) iş günü süreyle nominal değerden düşük olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasası'nda oluşacak fiyattan halka arz edilmesine, 2 (iki) iş günlük sürenin başlangıç ve bitiş tarihlerinin Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusunda ilan edilmesine; Sermaye artırımı işlemleri kapsamında Yatırım Finansman Menkul Değerler A.Ş.'nin aracı kurum olarak belirlenmesine; Sermaye artırımı işlemlerinin gerçekleştirilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu, Borsa İstanbul A.Ş., Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş., İstanbul Takas ve Saklama Bankası A.Ş., ticaret sicil müdürlüğü, noterler ve diğer tüm kurum ve kuruluşlar nezdinde gerekli başvuru, bildirim ve diğer tüm iş ve işlemlerin gerçekleştirilmesi ve bu karar kapsamında yürütülecek her türlü iş ve işlemin yapılması konusunda Genel Müdürlüğe yetki verilmesine karar verilmiştir.
YEŞİL YATIRIM HOLDİNG A.Ş.( YESIL): Şirketin 250.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 6.750.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakit karşılığı ve %3.085,18518 oranında olmak üzere 208.250.000 TL artışla 215.000.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin olarak 08.06.2021 tarihinde başlayan 15 günlük yeni pay alma haklarının kullandırılması süreci 22.06.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Ortaklarımızın yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 778.764,701 TL olup, kalan paylar, 25 – 28 Haziran 2021 tarihlerinde 2 iş günü süreyle İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş Birincil Piyasada, "Borsa'da Satış" yöntemi ile 1,00 TL nominal değerden az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş.'de Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.
ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.(AGYO): Şirketin 231.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 263.340.000 TL'ye artırılması nedeniyle yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan toplam 104.125,364 TL nominal değerli B Grubu paylar, 28-29 Haziran 2021 tarihlerinde BİAŞ Birincil Piyasa'da oluşacak fiyattan halka arz edilecektir. Halka arza ilişkin Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu KAP’ta yer almaktadır.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Yatırımcı ve Yatırım Aracı Bazında Tedbir Uygulanması)
Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle CEO Event Medya A.Ş. (CEOEM) payında 24/06/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut "Açığa Satış Yasağına" ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ile "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımının ve Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. CEOEM payında tedbirin uygulanacağı son tarih 19/07/2021'dir.
Ayrıca Yönerge'nin 5. maddesi çerçevesinde, CEOEM payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 24/06/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 19/07/2021'dir.
 
BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Yatırım Aracı Bazında Tedbir Uygulanması)
Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Bera Holding A.Ş. (BERA.E) payında 24/06/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" önleyici tedbiri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 19/07/2021'dir

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:

 
Kaynak: InvestAZ Yatırım Araştırma, Finnet ve Matriks
Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 2.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %36,36 zarar oranı: %63,64'dür. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.