A'dan Z'ye YATIRIM

InvestAZ eYatırım Ekibinden Hisse Önerileri

Araştırma ekibinin hazırlamış olduğu hisse senedinde en iyi kazandırabilecek hisse senedi portföyünü incelemek formu doldurmanız yeterli.

UZMAN ANALİSTLER SİZİ ARASIN

Yatırım uzmanlarından detaylı bilgi almak için formu doldurun

Model Portföy Stratejimiz

Model portföyümüzü, BIST-TÜM endeksi içerisinden yaptığımız çeşitli filtrelemeler sonucu elde ettiğimiz ve önümüzdeki dönemde BİST endeksleri ile kıyaslandığında bunların üzerinde performans sergileyeceğini düşündüğümüz hisseler içerisinden seçtik. Finans dışı şirketler için ana kriterlerimiz; net satışları ve FVAÖK’ünün son 5 senelik ortalama yıllık bileşik büyümesi ve üzerinde olması, son açıklanan Fiyat / Kazanç (F/K)’sı 8x’in ve Firma Değeri / Faiz Vergi Amortisman Öncesi Kar (FD/FVAÖK)’ü 5,5x’in altında olması, aşırı alım bölgelerine yaklaşmamış olması açısından RSI değeri 60’ın altında olması ve genel olarak büyüme potansiyeli olan, sağlam bir bilanço ve gelir yapısı olan şirketler içerisinden seçimimizi yapmaya çalıştık. En son olarak da 3 aylık ortalama günlük işlem hacmi 1 mn TL’nin altında olan hisseleri de derinlik yönünden yatırım yapılması daha sıkıntılı olacağından değerlendirmeye almadık.

Bankalar tarafında da özellikle F/K ve F/DD değerleme çarpanları üzerinden ucuz durumda bulunan hisseler araştırılmış, uygun bulunan banka hisseleri ile ilgili olarak yine F/K ve Fiyat / Kazanç (F/DD) çarpanlarının sektör ortalama değerleri ile bankaların net kar ve özkaynak kalemleri üzerinde hesaplamalar yapılarak sonuca ulaşılmıştır. Banka hisselerinin hedef fiyatları belirlenirken, Bloomberg veri terminalinden elde edilen 2019 yılı tahmini veriler üzerinden hesaplamalar gerçekleştirilmiştir.

Çekince: Bu raporda yer alan veriler ve bilgiler, güvenilir olduğu varsayılan kaynaklara dayanılarak hazırlanmıştır. Bu rapordaki bilgiler bilgilendirme amaçlıdır. Yorumlar tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerini yansıtmaktadır. Verilen bilgiler, yorumlar ve tavsiyeler yatırım danışmanlığı kapsamında değildir, alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Burada yer alan bilgi ve yorumların kullanılması sonucu doğabilecek zararlardan InvestAZ sorumlu tutulamaz.NİSAN 2019

MODEL PORTFÖY RAPORU

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

MART 2019

MODEL PORTFÖY RAPORU

İNDİRMEK İÇİN TIKLAYIN

KAREL ŞİRKET ANALİZİ

MART 2019 RAPORU

RAPORU GÖRÜNTÜLEYİN

Eğitim ve Ürünlerimiz hakkında sizi bilgilendirelim:
Yatırımcı Destek Hattımız
0(212)238 8888
Ücretsiz Deneme HesabınaHEMEN BAŞLA