Yurt İçi Piyasalar Enflasyon Verilerine Odaklandı…

05 Mayıs 2022

Bugün, yurt içinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanacak olan tüketici ve üretici fiyat endeksi verileri ile İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanacak olan imalat PMI datası takip edilecek

Yurt İçi Piyasalar Enflasyon Verilerine Odaklandı…

05.05.2022

Yurt İçi Piyasalar Enflasyon Verilerine Odaklandı…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi geçen haftanın son işlem gününü yüzde 0,09 değer kazancıyla 2.430,55 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 34,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,56 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,63 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 4,19 ile tekstil, deri, en çok gerileyen ise yüzde 5,71 ile iletişim olduğu görüldü.

Avrupa borsaları üçüncü işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,90, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,49, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,24 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,40 değer kaybetti.

ABD Merkez Bankası (FED), Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) gerçekleştirdiği Mayıs ayı toplantısında politika faizini piyasa beklentilerine paralel 50 baz puan artırdı ve politika faiz koridorunu yüzde 0,75-1 aralığına yükseltti. Karar oy birliğiyle alındı. Yayımlanan karar metninde, Bilançonun 1 Haziran’dan itibaren aylık 47,5 milyar dolar azaltılacağı, gelecek 3 ayda ise aylık 95 milyar dolar azaltılacağı ifade edildi. Metinde “Enflasyon risklerine karşı oldukça dikkatliyiz” ifadesine yer verildi. Bankanın düzenlediği basın toplantısında Başkan Powell, 75 baz puanlık faiz artışının aktif olarak düşündükleri bir şey olmadığını ifade etti. Başkan, faiz oranlarında artışın devam etmesinin uygun olacağını düşünüyoruz dedi. FOMC önümüzdeki birkaç toplantıda 50 baz puanlık faiz artışlarını masada olduğunu görüyor. Mevcut durumunda, oldukça belirsiz olan faiz artımını daha belirsiz hale getirmekten kaçınacağız dedi.

ABD borsaları haftanın üçüncü işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 2,81, S&P 500 endeksi yüzde 2,99 ve Nasdaq endeksi yüzde 3,19 değer kazandı.

Bugün, yurt içinde Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanacak olan tüketici ve üretici fiyat endeksi verileri ile İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından açıklanacak olan imalat PMI datası takip edilecek. Global piyasalarda, İngiltere Merkez Bankası (BoE) toplantısı yakından izlenecek. Toplantı ardından, yayımlanacak olan tutanaklar takibimizde olacak. Gün içerisinde, BoE Başkanı Bailey’in açıklamaları yakından izlenecek. Ayrıca, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmeler/haber akışları piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Yeni işlem gününde, sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık seyrin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır


Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi geçen haftanın son işlem gününü yüzde 0,09 değer kazancıyla 2.430,55 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 34,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Dış Ticaret İstatistikleri, Mart 2022 verilerine göre; genel ticaret sistemi kapsamında üretilen geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2022 yılı Mart ayında, bir önceki yılın aynı ayına göre %19,8 artarak 22 milyar 709 milyon dolar, ithalat %30,7 artarak 30 milyar 878 milyon dolar olarak gerçekleşti. Mart ayında dış ticaret açığı bir önceki yılın aynı ayına göre %75,1 artarak 4 milyar 666 milyon dolardan, 8 milyar 169 milyon dolara yükseldi. İhracatın ithalatı karşılama oranı 2021 Mart ayında %80,2 iken, 2022 Mart ayında %73,5'e geriledi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Hizmet Üretici Fiyat Endeksi, Mart 2022 verilerine göre; Hizmet Üretici Fiyat Endeksi 2022 yılı Mart ayında bir önceki aya göre %5,44 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %80,62 artış gösterdi.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'ndan yapılan açıklamaya göre, Bankacılık sektörü net karı Mart sonu itibarıyla yüzde 295,1 oranında artışla 63,25 milyar TL oldu. Mart 2022 döneminde Türk Bankacılık Sektörünün aktif büyüklüğü 10.158.052 milyon TL olarak gerçekleşti. İlgili dönemde sektörün aktif büyüklüğü 10 trilyon 158 milyon 52 milyon TL olarak gerçekleşti. Bu dönemde kredilerin takibe dönüşüm oranı yüzde 2,86 oldu. İlgili dönemde, sermaye yeterliliği standart oranı ise yüzde 20,38 seviyesinde oldu.

Brezilya Merkez Bankası gerçekleştirdiği toplantısı ardından politika faizi olan Selic oranının 1 puan artışla yüzde 12,75 seviyesine yükseltti.

ABD'de ISM imalat dışı endeksi, nisan ayında önceki aya kıyasla 1,2 puan azalarak 57,1 değerine geriledi.

ABD’de ADP Araştırma Enstitüsü’nün verilerine göre özel sektör istihdamı Nisan ayında piyasa beklentisi altında 247 bin artış gösterdi.

AB Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, Avrupa Parlamentosu (AP) Genel Kurulu'nda yaptığı açıklamada; "Rusya'nın ham petrol tedarikini 6 ay içinde ve rafine ürün tedarikini de yıl sonuna kadar aşamalı olarak kaldıracağız." dedi.

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

SAHOL: Dijital pazarlama alanında Türkiye'de faaliyette bulunan SEM İnternet Reklam Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş. paylarının %100'ü ve yine dijital pazarlama alanında Türkiye'de faaliyette bulunan Liberdatum İnternet Reklam Hizmetleri ve Danışmanlık A.Ş. paylarının %100'ü, satınalma ve kapanış işlemleri gereğince çeşitli düzeltmelere tabi olmak üzere, toplam 13,5 milyon USD bedelle satın alınmak üzere şirketlerin mevcut ortakları ile pay alım-satım sözleşmesi imzalanmıştır.

GESAN: Şirket, VANGÖLÜ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. tarafından gerçekleştirilen 2022.MLZ.YAT.16 dosya numaralı ‘'KÖŞK HÜCRE, REDRESÖR ve TRAFO ALIMI'' konulu ihaleye katılmış ve en avantajlı fiyatı vererek, ihalede 1. olmuştur. İhalede teklif edilen toplam bedel 1.530.000,-USD'dir. (Birmilyonbeşyüzotuzbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile ihale bedeli 22.628.700,-TL'dir.

OTTO: İştiraklerden OTTO Entertainment Yapım ve Yatırım A.Ş. , film ve prodüksiyon sektöründe büyüme hedefi doğrultusunda 25.yılını kutlayan sektörün öncü firmalarından Böcek Yapım Prodüksiyon ve Organizasyon Hizmetleri Ticaret AŞ'nin % 51 hissesinin satın alınması konusunda anlaşmaya varmıştır.

PEKGY: Şirket İspanya Malaga Marbella'da yer alan Urbanisation Oasis Club projesinde yer alan 18 nolu konutu satın almak üzere 3.000 EUR sermayeli Peker GYO Spain SL unvanlı ve paylarının tamamı Şirkete ait olan bir iştirak kurmuştur. Söz konusu taşınmazın değeri Uve Valoraciones S.A ünvanlı değerleme firması tarafından 1.848.000 Euro olarak takdir edilmiştir. Adı geçen değerleme firması Sermaye Piyasası Kurulu'nun muadili olan İspanya National Securities Market Commission'in değerleme yapabilecek kuruluşlar listesinde yer alan bir değerleme firmasıdır. Söz konusu taşınmazın 1.400.000 Euro bedelle satın alınması için satıcı taraflar Carl Georg Brunstam ve Marie Elisabeth Brunstam ile 29.04.2022 tarihinde satış sözleşmesi imzalanmıştır. Mülkiyet devrinin gerçekleşmesi için gereken işlemlere başlanmıştır.

AKFGY: Şirket kredilerinde ödeme planına uygun ödemelere ilave olarak, artan gelirler sayesinde sağlanan nakit fazla ile 3,1 milyon Euro'luk erken ödeme gerçekleştirilmiştir.

GESAN: Şirketin %70 bağlı ortaklığı olan Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş., ANKA TOPRAK ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş.'nin Eskişehir İli Çifteler İlçesinde bulunan fabrikasına, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği'nin 5.1.c maddesi kapsamında Çatı Öztüketim Güneş Enerjisi Santrali yapılması hususunda ANKA TOPRAK ÜRÜNLERİ SAN. VE TİC. A.Ş. ile anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli toplam 3.780.000,USD'dir. (Üçmilyonyediyüzseksenbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile 56.049.840,-TL)

FONET: Kahramanmaraş İl Sağlık Müdürlüğü ile 36 ay süreli "Sağlık Bilgi Yönetim Sistemi (SBYS) Hizmet Alımı" sözleşmesi 16.988.565,00 TL bedelle 29.04.2022 tarihinde imzalanmıştır.

AGYO: Şirketin maliki bulunduğu Atakule Alışveriş Merkezi'nin Kule bölümünün 85 numaralı bölümünde bulunan Dönen Restoran ve 86 numaralı bölümünde bulunan Kubbe Restoran'ın kiralanması hususunda 29/04/2022 tarihinde Bülbüloğlu Restoran İşletmeciliği A.Ş. firması ile kira sözleşmesi imzalanmış olup, Kule bölümüne ilişkin kiralama çalışmaları tümüyle tamamlanmıştır.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pazar Değişikliği

Yakın İzleme Pazarı'nda işlem gören Denge Yatırım Holding A.Ş. paylarının, Kotasyon Yönergesi'nin 36. Maddesi kapsamında, 06/05/2022 tarihinden itibaren Alt Pazar'da işlem görmeye başlamasına karar verilmiştir.

KCHOL: 25.04.2022 tarihinde kamuya açıklandığı üzere, Koç Topluluğu enerji grubu şirketlerinin stratejik hedefleri doğrultusunda yapılandırma alternatiflerinin değerlendirilmesi sonucunda, Şirket aktifindeki Entek Elektrik Üretim A.Ş. ("Entek") sermayesinin %49,62'sine denk gelen Entek paylarının iştirak modeliyle, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş.'ye ("Tüpraş") kısmi bölünme yoluyla devredilmesine karar verilmiş olup, eşzamanlı olarak bağlı ortaklığımız Aygaz A.Ş.'nin ("Aygaz") aktifindeki Entek sermayesinin %49,62'sine denk gelen Entek payları da Aygaz tarafından ortaklara pay devri modeliyle kısmi bölünme yoluyla Tüpraş'a devredilecektir. Bu kapsamda Şirket, Aygaz ve Tüpraş tarafından hazırlanan ekli duyuru metninin onaylanması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmuştur.

BURVA: Şirket ile ONYX TRADING INNOVATION FZE – DUBAI arasında Irak West Qurna Gaz Türbini Projesi kapsamında, Ekim 2022 tarihine kadar teslim edilecek ESDV Acil Durum Kapatma Vanaları Temini konusunda anlaşılmış olup, söz konusu sözleşme bugün itibari ile imzalanmıştır.

Şirket ile ONYX TRADING INNOVATION FZE – DUBAI arasında Irak West Qurna Gaz Türbini Projesi kapsamında, Eylül 2022 tarihine kadar teslim edilecek Aktüatörlü Vanalar Temini konusunda anlaşılmış olup, söz konusu sözleşme bugün itibari ile imzalanmıştır.

DAGI: Şirket %100 bağlı ortaklığı olarak kurulmuş olan Dagi Retail GmbH üzerinden Avrupa'nın en büyük e- ticaret platformu olan Almanya merkezli zalando.de üzerinden on iki ülkede satışa başlanmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 28/04/2022 - 28/04/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 15,65 - 15,84 TL fiyat aralığından 150.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 28/04/2022 tarihi itibariyle %0,524 sınırına ulaşmıştır.

AGAH MEHMET TARA 28/04/2022 - 28/04/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 15,62 - 15,73 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 28/04/2022 tarihi itibariyle %0,255 sınırına ulaşmıştır.

VESTL: ZORLU HOLDİNG A.Ş. 28.04.2022 tarihinde, Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ payları ile ilgili olarak Borsa İstanbul’da özel emir yöntemiyle 25 TL – 25,4 TL fiyat aralığından toplam 4.797.000 TL nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Vestel Elektronik Sanayi ve Ticaret AŞ sermayesindeki payı/oy hakkı 28.04.2022 tarihi itibarıyla %62,27’ye gerilemiştir.

ISGYO: AKDERE İNŞAAT TURİZM TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKET 28/04/2022 - 28/04/2022 tarihinde İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 12,18 - 12,95 TL fiyat aralığından 312.000 TL toplam nominal tutarlı alış gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 28/04/2022 tarihi itibariyle %5,96 sınırına ulaşmıştır.

PAGYO: ZEKERİYA FINDIKOĞLU 28/04/2022 - 28/04/2022 tarihinde PANORA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 12,30 - 12,36 TL fiyat aralığından 3.500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte PANORA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 28/04/2022 tarihi itibariyle %0,17529 sınırına ulaşmıştır.

DAGI: İBRAHİM YİĞİT YURTSEVEN 29.04.2022 tarihinde DAGİ GİYİM SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 3.27-3.40 TL fiyat aralığından 191.649 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte DAGİ GİYİM SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 29.04.2022 tarihi itibariyle % 1.5245 sınırına ulaşmıştır.

INVEO: 29.04.2022 tarihinde 32,50 - 33,50 TL fiyat aralığından (ortalama 32,918 TL) 35.889 adet pay geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketin sahip olduğu INVEO payları 882.710 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,92)

GEDIK: 29.04.2022 tarihinde 9,00 - 9,50 TL fiyat aralığından (ortalama 9,15 TL) 200.000 adet pay geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketin sahip olduğu GEDIK payları 2.434.373 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,97)

ULUUN: 01.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 29.04.2022 tarihinde 8,33-8,36 fiyat aralığından toplam 60.00 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

SAHOL: Borsa İstanbul'da pay başına 19,84 TL – 20,10 TL (ağırlıklı ortalama 19,95 TL) fiyat aralığından toplam 1.320.000 TL nominal değerli SAHOL payları geri alınmıştır.

ARCLK: 29.04.2022 tarihinde 66,90 TL - 67,50 TL fiyat aralığından (ortalama 67,1492 TL) 238.373 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 61.436.295 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %9,0919)

SISE: 29 Nisan 2022 tarihinde 17,73 TL-17,84 TL fiyat aralığından (ortalama 17,79 TL) 584.577 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu SISE payları 65.298.313 adede ulaşmıştır (Şirket sermayesine oranı %2,13).

BIMAS: 6 Aralık 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan pay geri alım programı kapsamında 29.04.2022 tarihinde 50.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu BIMAS payları 9.177.992 adete ulaşmıştır (Şirket sermayesine oranı %1,5115)

Sermaye Artırım-Azaltım Notları:

MERKO: Şirketin 250.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 72.556.591 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere 177.443.409 TL (%244,56) artırılarak 250.000.000 TL'ye yükseltilmesi nedeniyle ihraç ve halka arz edilecek 177.443.409 TL nominal değerli paylara ilişkin olarak hazırlanan izahname ve tasarruf sahiplerine satış duyurusunun onaylanması talebiyle Sermaye Piyasası Kurulu nezdinde yapılan başvuru 28.04.2022 tarih ve 2022/22 sayılı Sermaye Piyasası Bülteninde olumsuz karşılandığı duyurulmuştur.

TEZOL:2021 yılı kârından karşılanmak üzere, Şirket çıkarılmış sermayesinin 100.000.000 TL'den 220.000.000 TL'ye artırılması nedeniyle ihraç edilen 120.000.000 TL itibari değerdeki paylara ilişkin İhraç Belgesinin onaylanması ve Şirketimiz Esas Sözleşmesinin "Sermaye" başlıklı 7. maddesinin tadil edilmesine ilişkin olarak uygun görüş alınması amacıyla 28.04.2022 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

EPLAS: Şirketin 400.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 20.000.000-TL olan çıkarılmış sermayesi, Şirket ortağı olan Mazhar Zorlu Holding A.Ş. dışındaki mevcut pay sahiplerinin yeni pay alma hakları tamamen kısıtlanarak, Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toplam Alış Satış İşlemlerine İlişkin Uygulama Usul ve Esasları çerçevesinde belirlenen ve Sermaye Piyasası Kurulu Kararında belirtilen koşullar çerçevesinde tamamlanarak; 18.04.2022 tarihinde toplam 140.000.000-TL satış bedeli karşılığında 7.825.600,89 TL nominal tutarda tahsisli olarak artırılarak, 20.000.000 TL'den 27.825.600,89 TL'ye çıkarılmış olup, şirket esas sözleşmesinin "Sermaye" başlıklı 6. Maddesinin tadiline Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 29.04.2022 tarihinde onay verilmiştir.

MARTI: Şirket İzahnamede, 21 (yirmibir) gün olarak belirlenmiş bulunan yeni pay alma hakkı kullanım süresinin SPK'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 22'nci maddesi 4'ncü fıkrası hükmü çerçevesinde; yeni pay alma hakkı kullanım süresi son günü olan 17.05.2022 tarihi mesai saati bitiminden başlamak üzere 26.05.2022 tarihi mesai saati bitimine kadar 9 (dokuz) gün uzatılarak 30 (otuz) güne çıkarılması ile ilgili Sermaye Piyasası Kurulu başvurusu yapılmıştır.

SASA: Yönetim Kurulu'nun 01.04.2022 tarihli kararı kapsamında 636.990.908,03 TL'si 2021 yılı kârından ve 483.009.091,97 TL'si olağanüstü yedeklerden karşılanmak üzere Şirket çıkarılmış sermayesinin 1.120.000.000 TL artırılarak 1.120.000.000 TL'den 2.240.000.000 TL'ye yükseltilmesine ve Şirket Esas Sözleşmesinin 8.maddesinin tadil edilmesine ilişkin başvurumuz Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 28.04.2022 tarihinde onaylanmıştır. Bedelsiz Pay Alma Hakkı Kullanım Başlangıç Tarihi: 05.05.2022

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Yatırımcı Bazında Tedbir Uygulanması

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Aksu Enerji ve Ticaret A.Ş. (AKSUE) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 05/05/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 03/06/2022'dir. Yatırımcı Adı Soyadı (MKK Sicil No): Yunus BİRGEALP (43838202), Orhan GÜVEN (20702570), Ferdi SONAT (30672307), Muhammet Emin TOPRAK (45694699)

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BASGZ.E payları 05/05/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 03/06/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Bugün Gerçekleştirilecek Kar Payı Notları:


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, Resmi Gazete, KAP ve Matriks

Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.