Yurt İçi Piyasalar Cari Denge ve İşgücü İstatistikleri Verilerine Odaklandı…

11 Ekim 2021

Bugün, yurt içinde Ödemeler Dengesi İstatistikleri ve İşsizlik Oranı dataları takip edilecek. Gün içerisinde, TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun TBMM Plan Bütçe Komisyonuna sunumu yakından izlenecek. Global piyasalarda Avrupa Merkez Bankası’ndan Lane ve Elderson ile Almanya Merkez Bankası üyelerinden Beerman ve Buch’ın açıklamaları izlenecek

Yurt İçi Piyasalar Cari Denge ve İşgücü İstatistikleri Verilerine Odaklandı…

11.10.2021

Yurt İçi Piyasalar Cari Denge ve İşgücü İstatistikleri Verilerine Odaklandı…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yüzde 0,08 değer kazanarak günü 1.398,00 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 14,3 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,56, holding endeksi yüzde 0,03 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 6,35 ile turizm, en çok gerileyen ise yüzde 0,98 ile finansal kiralama, faktoring olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın son işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,29 ve Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,61 değer kaybetti. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,25 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,23 değer kazandı.

ABD borsaları, haftanın son işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,03, S&P 500 endeksi yüzde 0,20 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,51 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde Ödemeler Dengesi İstatistikleri ve İşsizlik Oranı dataları takip edilecek. Gün içerisinde, TCMB Başkanı Şahap Kavcıoğlu'nun TBMM Plan Bütçe Komisyonuna sunumu yakından izlenecek. Global piyasalarda Avrupa Merkez Bankası’ndan Lane ve Elderson ile Almanya Merkez Bankası üyelerinden Beerman ve Buch’ın açıklamaları izlenecek.

Yeni işlem gününde, sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık seyrin devam ettiği izleniyor.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yüzde 0,08 değer kazanarak günü 1.398,00 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 14,3 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye imalat sektörünün ana ihracat pazarlarındaki faaliyet koşullarını ölçen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi’nin Eylül 2021 dönemi sonuçları açıklandı. Ağustos ayında 55,9 olan İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, Eylül ayında 54,7 olarak gerçekleşti.

ABD'de Eylül ayına ilişkin tarım dışı istihdam verileri açıklandı. Tarım dışı istihdam Eylül ayında piyasa beklentisinin altında 194 bin kişi artış gösterdi. Aynı zaman aralığında açıklanan işsizlik oranı Eylül ayında yüzde 4,8 olarak kaydedildi. Ortalama saatlik kazançlar Eylül ayında aylıkta yüzde 0,4'lük beklentinin üzerinde, yüzde 0,6 arttı. Yıllık bazda bakıldığında ise ortalama saatlik kazançlarda yüzde 4,6 ile beklentiye paralel bir artış kaydedildi.

Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre dış ticaret fazlası Temmuz’daki 17,9 milyar euro seviyesinden 10,7 milyar euroya geriledi.

ECB Başkanı Christine Lagarde yaptığı değerlendirmede; "Mevcut ortamda erken bir sıkılaştırma adımı toparlanmaya zarar vererek istihdam kaybına neden olabilir" dedi.

Otomotiv Sanayii Derneği (OSD) verilerine göre Eylül'de otomotiv üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 25 geriledi ve 107 bin 29 adet olarak gerçekleşti. Otomobil üretiminde ise düşüş yüzde 34,4 oldu. Eylül ayında Türkiye'de 59 bin 335 adet otomobil üretildi. Pazar verilerine bakıldığında ise Eylül ayında toplam pazarın yıllık yüzde 36, otomobil pazarının ise yüzde 39,1 daraldığı izlendi. 2021 yılı Ocak-Eylül döneminde ise toplam üretim yüzde 8 artarken, otomobil üretimi bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 1 oranında daraldı.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, 136 ülkenin anlaşmaya vardığı küresel vergi düzenlemesinin uygulamasına yönelik mevzuatın ABD Kongresi tarafından onaylanacağına emin olduğunu ifade etti.

İstanbul Demir ve Demir Dışı Metaller İhracatçıları Birliğinden (İDDMİB) yapılan açıklamaya göre, sektör, eylülde 1,16 milyar dolarlık ihracat ile yüzde 53,2 artış sağlayarak en yüksek aylık ihracat rakamına ulaştı. Türkiye'nin genel ihracatından ise yüzde 5,6 pay aldığı belirtildi. (Kaynak: bloomberght.com)

Gün içi veri takvimi:Şirket Notları:

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): Şirket projelerinden Denizli Merkez Efendi Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi'nde (Evora Denizli), 724 Ada 1 Parsel (B Bloklar), 722 Ada 1 Parsel (C1-C2 Bloklar) ve 723 Ada 1 Parselin (T2 Blok) kısmi geçici kabulü yapılmış olup Kısmi Geçici Kabul Tutanağı 05.10.2021 tarihinde onaylanmıştır.

ORÇAY ORTAKÖY ÇAY SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ORCAY): Şirket, 06/10/2021 tarihinde yapılan bildirimine istinaden Tirebolu Gıda Pazarlama San. ve Tic. A.Ş. ile yapılan görüşmeleri neticelendirilerek farklı niteliklerdeki toplam da 1.000 Ton'luk çuvallı kuruçay satışı için sözleşme imzalanmıştır. Bu sözleşme ile 2021 yılının son çeyreğinde satışlara, 22.500.000,00 ₺ + KDV 'lik bir etki oluşacaktır.

RTA LABORATUVARLARI BİYOLOJİK ÜRÜNLER İLAÇ VE MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. (RTALB): Devlet Malzeme Ofisi Genel Müdürlüğü (DMO) ile SARS- Cov-2(2019-nCov)RT-qPCR tanı kitinin temini hususunda akdedilen Sağlık Market Tıbbi Malzeme Çerçeve Anlaşması kapsamında, 23.09.2021 tarihinde verilen 1.500.000 adet ürün siparişinin teslimatı tamamlanmıştır. Söz konusu anlaşma kapsamında teslimi gerçekleşen tanı kiti sayısı toplam 13.400.000'e ulaşmıştır.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirket %70 oranındaki bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Teknolojileri San. Tic. A.Ş., Ankara İli Kahramankazan İlçesinde yer alan üretim tesisleri içerisinde gerçekleştirmiş olduğu yatırımlar ile "66kV gerilim seviyesi 31.5 MVA güç seviyesine kadar Dağıtım ve Güç Transformatörü" imalatına başlamıştır.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirket %70 bağlı ortaklığı Europower Enerji ve Otomasyon Tek. San. Tic. A.Ş. Cezayir'in büyük yerel elektrik malzemesi üretici ve satıcı firmalarından GISB Enerji ile Cezayir Ülkesi sınırları için bayilik ve ortak üretim anlaşması imzalamıştır. Bu anlaşma çerçevesinde Cezayir ülkesi elektrik idaresi SONELGAZ (SADEG) tarafından üretimler ve fabrika denetlenerek onaylanmış ve marka ülkenin onaylı marka listeleri arasına eklenmiştir. Bu süreci takiben 2.028.050-USD değerinde sipariş alınmıştır.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): İdealist Cadde Projesinden ticari ünite nitelikli 2.757,54 m2 alanlı 18 adet bağımsız bölüm toplam 31.800.000,00 TL KDV Dahil ( KDV Hariç 26.949.152,54 TL) muhammen satış bedeli ile e-ihale yöntemiyle satışa sunulmuştur.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): İstanbul Başakşehir Kayabaşı 8. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi ihalesinin 1. Oturumu 08.10.2021 tarihinde saat 11:00 da yapılmıştır.

BERA HOLDİNG A.Ş.(BERA): Romanya'da kurulu % 90,70 oranında hissesine şirketin sahip olduğu bağlı ortaklığı SC RULMENTİ S.A.'nın % 100 oranında bağlı ortaklığı olan Türkiye'de kurulu Anadolu Rulman İmalat Sanayi ve Ticaret A.Ş. hisselerinin, Ankara YMM Odasına kayıtlı SEHER Denetim YMM Ltd. Şti. tarafından hazırlanan 06.07.2021 tarih ve YMM-06103620-0325/2021-0017 no'lu Özkaynak Değer Tespit Raporunda Form Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş tarafından yapılan gayrimenkul ve makine teçhizat değerleme raporlarına da atıfta bulunarak tespit etmiş olduğu 550.-TL brim pay değerine istinaden, ayrıca şirketin sahip olduğu şerefiye, pazar payı gibi unsurlarının da göz önüne alınarak brim/560.-TL'den 61.500 adedinin 34.440.000.-TL. bedelle satın alınmasına karar verilmiş olup, satın alma bedeli öncelikle SC RULMENTİ SA.'nın Bera Holding A.Ş'ne olan borçlarına mahsup edilecek olup, bakiye tutar ise bir yıl içerisinde nakit olarak ödenecektir.

TURKCELL İLETİŞİM HİZMETLERİ A.Ş. (TCELL): 18 Ağustos 2021 tarihli açıklama çerçevesinde, Şirketi bağlı ortaklıklarından Turktell Bilişim Servisleri A.Ş.'nin %100'üne sahip olduğu ve sermayesi 5.000.000 TL olan Atmosware Teknoloji Eğitim ve Danışmanlık A.Ş. kurulmuş olup, kuruluşun tescil ve ilan aşamaları tamamlanmıştır.

SÖNMEZ FİLAMENT SENTETİK İPLİK VE ELYAF SANAYİ A.Ş. (SONME): Şirket sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 620.000.000 TL ye çıkarılması için Ana Sözleşmenin sermayeye ilişkin 6 . Maddesinin değişmesine, Artırılan sermaye karşılığında ortakların payları oranında rüçhan hakkı kullanmasına, Sermaye avansı olarak tahsil edilecek tutarların, sermaye taahhütlerinden mahsup edilmesine, ilişkin gündemin kabul edildiği bilgisi alınmıştır.

VAKIF FİNANSAL KİRALAMA A.Ş. (VAKFN): Şirket bedelli sermaye artırımı işlemleriyle ilgili olarak aracılık hizmeti alınması amacıyla Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştır.

İHLAS GAZETECİLİK A.Ş. (IHGZT): Şirket faaliyet konusunun genişletilmesi, imalat alt yapısının çeşitlendirilmesi, ek istihdam ve katma değer oluşturarak ekonomik gelişmeye katkıda bulunmak adına yatırım tutarı iki milyon Euro civarında olması öngörülen "Karton Ambalaj Kutu Üretim Tesisi" yatırımı yapmaya başlanılmasına ve İstanbul ili Küçükçekmece ilçesi Söğütlüçeşme Mahallesi Halkalı Caddesi N249 Küçükçekmece-İstanbul adresinde ambalaj ve baskı işleri ile iştigal edecek bir şube açılmasına karar verilmiştir.

VBT YAZILIM A.Ş. (VBTYZ): Şirket VBT Yazılım A.Ş., Türkiye'de yerleşik Özel Bir Banka ile "BMC File-Aid, Strobe, Expediter Ürünleri Yazılım Bakım Hizmeti Satın Alma Sözleşmesi" imzalamıştır. "BMC File-Aid, Strobe, Expediter Ürünleri Yazılım Bakım Hizmeti Satın Alma Sözleşmesi" 3 yıllık bir sözleşme olup toplam değeri 1.575.000 USD dir.

RTA LABORATUVARLARI BİYOLOJİK ÜRÜNLER İLAÇ VE MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. (RTALB): Tekirdağ İli, Çorlu İlçesi, Türkgücü Mahallesi F19C12C2B Pafta, 200 Ada 4 Parsel'de kayıtlı 10.459,69 m2 yüzölçümüne sahip fabrika binası ve arsası 23.08.2021 tarihli Gayrimenkul Satış Vaadi sözleşmesine istinaden Polen Un ve Gıda Katkı Maddeleri San.ve Tic. A.Ş.'ne KDV dahil 14.100.000 TL bedelle satımına, Söz konusu satış işlemlerinin, Sermaye Piyasası Kurulunun "Önemli Nitelikteki İşlemlere İlişkin Ortak Esaslar ve Ayrılma Hakkı Tebliği" (II-23.1) uyarınca yapılan değerlendirmelere göre; Tebliğin 6.maddesinde yer alan önemlilik kriteri çerçevesinde, İşlem tutarının kamuya açıklanan son finansal tablolara göre varlığın kayıtlı değerinin (aktif) toplamına oranı % 3,11, Tebliğin 6.maddesinde yer alan önemlilik kriteri çerçevesinde, İşlem tutarının yönetim kurulu karar tarihinden önceki altı aylık günlük ağırlıklı düzeltilmiş ağırlıklı ortalama fiyatların aritmetik ortalaması baz alınarak hesaplanan ortaklık değerine oranı % 1,54 olduğuna,Yapılacak işleminin Tebliğin 6.maddesinde yer alan "Önemlilik Kriteri" çerçevesinde %75 sınırını aşmaması ve malvarlığının şirket faaliyetleri açısından yapılan değerlendirme neticesinde önemlilik kriteri taşımadığına, Oy birliği ile karar verilmiştir.

TÜRK HAVA YOLLARI A.O. (THYAO):24.05.2021 tarihli özel durum açıklama kapsamında; Ortaklığı 21.05.2021 tarih ve 128 sayılı kararı ve 08.10.2021 tarih ve 228 sayılı Yönetim Kurulu Kararı kapsamında devam eden Ortaklığı kargo biriminin "iştirak modeli ile kolaylaştırılmış usulde kısmi bölünme" yöntemi ile bölünerek THY Hava Kargo Taşımacılığı Anonim Şirketi'ne ("THY Kargo") devredilmesine yönelik kısmi bölünme işleminin 31.12.2020 tarihli finansal tablolar esas alınarak gerçekleştirilmesi öngörülürken söz konusu kısmi bölünme işlemi için Ortaklığı 30.06.2021 tarihli ara dönem finansal tablolarının esas alınmasına karar verilmiştir.

Paylar Alım Satım Notları:

GLYHO: : Centricus Holdings Malta Limited & Peter Rioda 7 Ekim 2021 tarihinde Global Yatırım Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,7577TL fiyatından 32.500.000 adet payın Borsa İstanbul’da özel emir yöntemiyle Ünlü Menkul Değerler A.Ş ’ye satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Global Yatırım Holding A.Ş. sermayesindeki paylar/oy hakları 7 Ekim 2021 tarihi itibariyle %10.67 sınırına ulaşmıştır.

PARSN: FATMA NEŞE YAMANTÜRK 07/10/2021 - 07/10/2021 tarihinde PARSAN MAKİNA PARÇALARI SANAYİİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 26,98 - 27,78 TL fiyat aralığından 174.230 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte PARSAN MAKİNA PARÇALARI SANAYİİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 07/10/2021 tarihi itibariyle %0,37036 sınırına ulaşmıştır.

YUNSA: BURAK SÖZÜBİR 07/10/2021 - 08/10/2021 tarihinde YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 17,35 - 18,01 TL fiyat aralığından 112.066TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte YÜNSA YÜNLÜ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 08/10/2021 tarihi itibariyle %9,77 sınırına ulaşmıştır.

ULUUN: 30.06.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 08.10.2021 tarihinde 5.23-5.24 fiyat aralığından toplam 83.040 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

HDFGS: 08 Ekim 2021 tarihinde, 750.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,647 TL fiyattan şirket tarafından gerçekleştirilmiştir.

INFO: 08.10.2021 tarihinde 3,80 – 3,85 TL fiyat aralığından 263.297 adet pay geri alımı yapılmıştır.

OZGYO: 08.10.2021 tarihinde 1,51TL fiyat aralığından 689.355 adet pay geri alımı yapılmıştır.

Sermaye Artırımı-Azaltımı Notları:

MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. (MTRKS): Şirket sermayesi 25.6.2021 tarihinde gerçekleştirilen 2020 yılı genel kurulunda yönetim kurulunda verilen yetkiye dayanarak tamamı iç kaynaklardan olmak üzere 19.500.000 TL'ndan 26.800.000TL'na çıkarılmış olup 5.10.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvuru, 07.10.2021 tarihinde onaylanmıştır. Artırıma ilişkin süreç ivedilikle sonuçlandırılacaktır.

VESTEL BEYAZ EŞYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (VESBE): 20.08.2021 ve 01.09.2021 tarihli özel durum açıklamasına istinaden, Şirket 190.000.000 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 2.000.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalacak şekilde, %742 oranında bedelsiz olarak artırılarak 1.600.000.000 TL'ye çıkarılması ve esas sözleşmenin "Sermaye" başlıklı 6. maddesinin tadili için Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvuru Kurul tarafından onaylanmıştır.

RTA LABORATUVARLARI BİYOLOJİK ÜRÜNLER İLAÇ VE MAKİNE SANAYİ TİCARET A.Ş. (RTALB): Şirket Yönetim Kurulu şirket merkezinde 06/10/2021 tarihinde toplanarak aşağıdaki hususları karar altına almışlardır. Şirket Yönetim Kurulu'nun 29.07.2021 tarihli toplantısında alınan karar doğrultusunda, Şirket 100.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 41.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, Kurul'un VII-128.1 sayılı Pay Tebliği'nin 13'üncü maddesinde belirtilen "tahsisli satış" yöntemi ile mevcut ortakların yeni pay alma haklarının tamamen kısıtlanarak, nakit sermaye artırımı yoluyla toplam satış bedeli 47.915.628,04 TL olacak şekilde, 1.788.651 TL nominal değerli kısmı Güler Yatırım Holding A.Ş.'ye, 181.563 TL nominal değerli kısmı ise İCG Finansal Danışmanlık A.Ş.'ye olmak üzere toplam 1.970.214 TL nominal değerli payların 24,32 TL birim pay fiyatından satış işlemi 30.09.2021 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.'nin Toptan Satışlar Pazarında tamamlanmış olup, Şirket tarafından tahsisli sermaye artırımı kapsamında toplam 47.915.628,04 TL fon sağlanmıştır.Nakden ve tahsisli olarak artırılan 1.970.214 TL nominal değerli payların ihracı ilgili düzenlemeler çerçevesinde tamamlanarak, bedelleri nakden ve tamamen ödenmiş olması sebebiyle, sermaye artırım işlemlerinin Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili tebliğleri çerçevesinde tamamlanmasına bağlı olarak Şirket esas sözleşmesinin sermayeye ilişkin "Sermaye ve Pay Senetlerinin Türü" başlıklı 6. maddesinin tadil metnine uygun görüş verilmesini teminen Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına katılanların oybirliği ile karar verilmiştir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında KTSKR.E paylarında 11/10/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 25/10/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.