State Street:Fed'in Faiz Artışı Ucuz Para Dönemini Bitirebilir

25 Ağustos 2016

State Street'ten Kheng Siang Ng'e göre, Yellen 2016'da faiz artırımı olasılığının beklentileri yönünde açıklamalar yapabilir

State Street:Fed'in Faiz Artışı Ucuz Para Dönemini Bitirebilir

State Streey Global Advisors'tan Asya Pasifik sabit getirili menkul kıymetler şefi Kheng Siang Ng'in yaptığı açıklamalara göre, FED Başkanı Yellen Cuma günü yapacağı konuşmada, Brexit ve ABD seçimlerinden kaynaklı tedirginliklere rağmen, Dudley ve Fischer'ın görüşlerine katılarak 2016'da gerçekleşebilecek olası bir faiz artırımının tamamen olumsuz algılanmaması gerektiğini söyleyecek. 

Siang'a göre, Fed'în yapacağı faiz artışının beklentiler dahilinde fiyatlanmaması piyasada şok etkisi yaratarak, volatiliteye sebebiyet verebilir.

Siang, Fedi'in enflasyondan kayıp yaşamamak için faiz arttırmadığını ancak hala ekonomisi zayıf olan ABD'nin uzun bir süre sıfıra yakın faiz oranlarında kalmasının yaratacağı risklerin önüne geçebilmek adına faiz artırabileceğini söyledi. 

Siang, Yellen'in yapacağı şahin yorumlar sonrası dolar/Asya para birimleri paritelerinde dip seviyelerin tekrardan görülebileceğini ancak yaşanacak satışların çok ciddi olmayacağını söyledi.