Piyasalar ABD Verilerine Odaklandı…

26 Ekim 2021

Bugün, yurt içinde uluslararası rezervler ve döviz likiditesi, yurt dışında ise ABD'de tüketici güven endeksi, konut sektörü verileri ve Richmond Fed imalat sanayi endeksi başta olmak üzere yoğun data gündemi takip edilecek. Gün içerisinde, ECB üyesi Enria ve BUBA Başkan Yardımcısı Buch’ın yapacağı açıklamalar takibimizde olacak.

Piyasalar ABD Verilerine Odaklandı…

26.10.2021

Piyasalar ABD Verilerine Odaklandı…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,88 değer kazanarak günü 1.492,93 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 23,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,19, holding endeksi yüzde 1,24 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 2,80 ile spor, en çok gerileyen ise yüzde 1,47 ile finansal kiralama, faktoring olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ilk işlem gününü Fransa hariç yükselişle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,25, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,36 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,92 değer kazanırken, Fransa'da CAC 40 endeksi ise yüzde 0,31 değer kaybetti.

ABD borsaları, haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,18, S&P 500 endeksi yüzde 0,51 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,90 değer kazandı.

Bugün, yurt içinde uluslararası rezervler ve döviz likiditesi, yurt dışında ise ABD'de tüketici güven endeksi, konut sektörü verileri ve Richmond Fed imalat sanayi endeksi başta olmak üzere yoğun data gündemi takip edilecek. Gün içerisinde, ECB üyesi Enria ve BUBA Başkan Yardımcısı Buch’ın yapacağı açıklamalar takibimizde olacak.

Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,88 değer kazanarak günü 1.492,93 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 23,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kabine toplantısının ardından yaptığı açıklamalarda; "Ülkemizin yargısını ve egemenlik haklarını hedef almıştır. Ülkem ve milletim adına ortaya koyduğumuz tavır bu sorumlu duruşun tezahürüdür. Niyetimiz asla kriz çıkarmak değil. Yapılan yeni bir açıklamayla ülkemize yönelik bühtandan geri dönülmüştür" dedi. (Kaynak: bloomberght.com)

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın onayladığı "2022 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı" Resmi Gazete'de yayımlandı. 2022 yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı'nda büyüme hedefi bu yıl için %9,0, gelecek yıl için %5,0 olarak öngörüldü. Enflasyonun yıllık artış oranının 2022 sonunda %9,8'e indirilmesi hedefleniyor.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı verisine göre; 2021 yılı Ekim ayında İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), bir önceki aya göre 0,1 puan azalarak yüzde 78,0 seviyesinde gerçekleşti. Mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı (KKO-MA), bir önceki aya göre 0,3 puan azalarak yüzde 77,5 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan İktisadi Yönelim İstatistikleri ve Reel Kesim Güven Endeksi verisine göre; 2021 yılı Ekim ayında Reel Kesim Güven Endeksi (RKGE) bir önceki aya göre 3,8 puan azalarak 109,6 seviyesinde gerçekleşti. Mevsimsellikten arındırılmış reel kesim güven endeksi (RKGE-MA) bir önceki aya göre 2,0 puan azalarak 111,3 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Sektörel Güven Endeksleri, Ekim 2021 verilerine göre; Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi Ekim ayında Eylül ayına göre; hizmet sektöründe %2,1, perakende ticaret sektöründe %4,8 ve inşaat sektöründe %1,0 arttı. Mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi Eylül ayında 117,8 iken, Ekim ayında %2,1 oranında artarak 120,3 değerini aldı. Mevsim etkilerinden arındırılmış perakende ticaret sektörü güven endeksi Ekim ayında %4,8 oranında artarak 121,1 değerini aldı. Mevsim etkilerinden arındırılmış inşaat sektörü güven endeksi bir önceki ayda 91,8 iken, Ekim ayında %1,0 oranında artarak 92,7 değerini aldı.

Almanya’da IFO iş iklimi endeksi Ekim ayında 97,7 ile 6 ayın en düşük seviyesine geriledi. IFO Başkanı Clemens Fuest, tedarik sıkıntılarının sektörde sıkıntı yaratmaya devam edeceğini belirterek, “İmalatta kapasite kullanımı giderek düşüyor. Almanya ekonomisinin dişlilerine sıkışan kumlar toparlanmayı sekteye uğratıyor” dedi.

S&P Küresel Kredi Derecelendirme Direktörü Maxim Rybnikov S&P Türkiye’nin kredi notunu teyit ederek görünümünü değiştirmemesi üzerine yaptığı değerlendirmede; “Türkiye’yi de herhangi başka bir ülkeyi değerlendirdiğimiz gibi bir metodolojide değerlendirdik. Derecelendirme yaparken politika durumu, bütçe parametreleri ve para politikasına odaklandık. Son raporumuzda özellikle güçlü bir toparlanma oldu ve Türkiye’de toparlanma sürüyor ama aynı zamanda belirsizlikler de devam ediyor” dedi.

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Ned Price, yaptığı açıklamasında, "Biden yönetimi ortak öncelikler üzerinde Türkiye ile iş birliği yapma arayışındadır ve bir NATO müttefikimiz olarak herhangi bir anlaşmazlığın çözümü için diyalog yolunu kullanmaya devam edeceğiz" ifadelerine yer verdi.

Gün içi veri takvimi:Şirket Notları:

İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (INFO): Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRLSM)'nin 21.10.2021 tarihli yönetim kurulu kararına istinaden BRLSM paylarında likidite sağlayıcılık faaliyetlerine başlanmasına yönelik olarak BRLSM ile 21.10.2021 tarihinde likidite sağlayıcılık sözleşmesi imzalanmış olup, likidite sağlayıcılık işlemlerine başlanmasına ilişkin olarak hazırlanan başvuru dokümanları 22.10.2021 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.'ye iletilmiş ve ilgili süreçler başlatılmıştır.

VBT YAZILIM A.Ş. (VBTYZ): Şirket Sosyal Güvenlik Kurumu'nca düzenlenen "Kurumsal Sunucu Temini (Mainframe)" ihalesini 58.890.000,00 TL bedel ile kazanmıştır. 10 Günlük itiraz süresinin sonunda herhangi bir itiraz bulunmaması halinde şirketimiz Sosyal Güvenlik Kurumu ile sözleşme imzalayacaktır.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirket ile Göktekin Enerji A.Ş. arasında METAFOR Rüzgar Enerjisi Santrali projesine ait 154kV METAFOR RES Trafo Merkezi kapsamı için sözleşme imzalanmıştır. Sözleşme toplam bedeli vergiler hariç 1.983.550,-USD'dir.

BALATACILAR BALATACILIK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BALAT): Balatacılar Balatacılık Sanayi ve Ticaret A.Ş. (Şirket) ile şirketin tahsisli sermaye artırımına 3.500.000 TL nakit tutar ile iştirak edecek olan ve halihazırda şirketin % 3.00 oranında ortağı konumunda bulunan Anadolu Girişimleri Finansal Danışmanlık A.Ş. (Yatırımcı) arasında 25 Ekim 2021 tarihi itibarıyle, şirketin kısa vadeli finansman ihtiyacını karşılamaya yönelik olarak 2021 yıl sonuna kadar geçerli olmak üzere 1.000.000Tİ (Bir Milyon Türk Lirası) tutara kadar kısa vadeli finansman temini üzerinde mutabık kalınmıştır. Anlaşmanın karşılıklı olarak imzalanması sonrasında bilahare daha ayrıntılı duyuruda bulunulacaktır.

ZİRAAT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (ZRGYO): Şirket Yönetim Kurulu'nun gerçekleştirdiği toplantıda, paylarının tamamı Şirkete ait olmak üzere, gayrimenkul edinilmesi, proje geliştirilmesi, satış ve kiralama işlemlerinin yapılabilmesi amacıyla Kazakistan'da bir şirket kurulmasına karar verilmiştir.

AG ANADOLU GRUBU HOLDİNG A.Ş. (AGHOL): 21.10.2021 tarihinde yapılan KAP açıklamasında iştirak Çelik Motor Ticaret A.Ş.'nin %100 bağlı ortaklığı olan saatlik araç kiralama şirketi Moov Dijital Ulaşım Çözümleri Ticaret A.Ş.'nin (MOOV) sermayesini temsil eden payların %75'inin Getir Perakende Lojistik A.Ş.'ne satılmasına yönelik Rekabet Kurulu izni alındığı, taraflarca bağlayıcı devir ve ortaklık sözleşmeleri imzalandığı belirtilmişti. MOOV sermayesini temsil eden payların %75'inin Getir Perakende Lojistik A.Ş.'ne devri gerçekleşmiştir. Pay devir bedeli 23.354.983 USD olarak belirlenmiştir.

İTTİFAK HOLDİNG A.Ş. (ITTFH): Bağlı ortaklığı Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. ‘nin 252.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 2.000.000.000.-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, tamamı nakden karşılanmak sureti ile %300 oranında 756.000.000.-TL artırılarak 1.008.000.000.-TL ye çıkarılmasına ilişkin olarak; Şirketin Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. sermayesinde sahip olduğu A grubu nama yazılı 17.640.000,17 adet payın tamamı için rüçhan haklarının kullanılmasına, 52.920.000,51 TL rüçhan hakkı kullanım bedelinin rüçhan hakkı kullanım süresi içerisinde Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin sermaye artırımına ilişkin olarak açılacak banka hesabına nakit olarak yatırılmasına, Sermaye Piyasası Kurulu'na hitaben; Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin sermaye artırımına ilişkin olarak, Şirketin Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş. sermayesinde sahip olduğu A grubu nama yazılı 17.640.000,17 adet payın tamamı için rüçhan haklarının kullanılacağına, 52.920.000,51 TL rüçhan hakkı kullanım bedelinin rüçhan hakkı kullanım süresi içerisinde Adese Gayrimenkul Yatırım A.Ş.'nin sermaye artırımına ilişkin olarak açılacak banka hesabına nakit olarak yatırılacağına dair taahhütname düzenlenmesine, Oybirliği ile karar verilmiştir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş.'nin, Borsamız Yıldız Pazar'ında işlem gören Birleşim Mühendislik Isıtma Soğutma Havalandırma Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BRLSM.E) paylarında likidite sağlayıcılık faaliyetinde bulunma talebi 01/03/2016 tarihli ve 02.PRO.001 sayılı Pay Piyasası Prosedürü uyarınca değerlendirilmiş ve Borsamızca uygun görülmüştür.

UMPAŞ HOLDİNG A.Ş. (UMPAS): Grup şirketlerimizden faaliyetine ara veren "SERANOVA SERAMİK ANONİM ŞİRKETİ" A.F.D. Seramik İnşaat Otomotiv Taşımacılık Petrol Sanayi ve Ticaret L.T.D. Ş.T.İ ile üretim anlaşması yapılmış olup 5 adet üretim hattının 1 tanesini üretim için hazırlanarak 1 adet üretim hattı ile üretime başlayıp sırasıyla tüm hatların açılması. Üretilen ürünlerin yapılan anlaşma doğrultusunda A.F.D. Seramik İnşaat Otomotiv Taşımacılık Petrol Sanayi ve Ticaret L.T.D. Ş.T.İ ne satılacağı konusunu kamuoyuna ve ortakların bilgilerine sunulmuştur.

Paylar Alım Satım Notları:

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 22/10/2021 - 22/10/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,55 - 10,69 TL fiyat aralığından 150.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/10/2021 tarihi itibariyle %0,373 sınırına ulaşmıştır.

DOKTA: ÇELİK HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 22/10/2021 - 22/10/2021 tarihinde DÖKTAŞ DÖKÜMCÜLÜK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 24,30 - 26,72 TL fiyat 160.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte DÖKTAŞ DÖKÜMCÜLÜK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/10/2021 tarihi itibariyle %95,2430 sınırına ulaşmıştır.

COSMO: HAKAN ERTAÇ 22.10.2021 tarihinde Cosmos Yatırım Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak 11,68 Fiyattan 100.000 Adet Satım işlemi gerçekleşmiştir. Bu işlemle birlikte Cosmos Yatırım Holding A.Ş. sermayesindeki paylarım 22.10.2021 tarihi itibari ile % 12,23 sınırına ulaşmıştır.

AKSA: EMNİYET TİCARET VE SANAYİ A.Ş 25/10/2021 - 25/10/2021 tarihinde AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 21,96 - 22,80 TL fiyat aralığından 79.302 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 25/10/2021 tarihi itibariyle %19,7804132 sınırına ulaşmıştır.

CRDFA: ALTINBAŞ HOLDİNG A Ş 22.10.2021 tarihinde Creditwest Faktoring A.Ş. payları ile ilgili olarak, ortalama 4,7490 fiyattan 58.372 adet satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Creditwest Faktoring A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22.10.2021 tarihi itibariyle, %51,50 sınırına düşmüştür.

OSMEN: PINAR ÇAKILKAYA 25/10/2021 - 25/10/2021 tarihinde OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 24,3 - 24,3 TL fiyat aralığından 6.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 25/10/2021 tarihi itibariyle %0,9524 sınırına ulaşmıştır.

HDFGS: 25 Ekim 2021 tarihinde, 620.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,76 TL fiyattan şirket tarafından gerçekleştirilmiştir.

GENIL: 25.10.2021 tarihinde 12,89 TL - 13,00 TL fiyat aralığından (ortalama 12.97 TL) 75.000 adet pay geri alınmıştır.

DZGYO: 22.10.2021 tarihinde Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. payları ile ilgili olarak 1.59 fiyattan 130,000 adet alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. sermayesindeki payları % 74.75 olmuştur.

QUAGR: 25.10.2021 tarihinde 10,884 TL ortalama fiyattan 25.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu QUAGR payları 3.720.662 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %1,550)

INFO: 25.10.2021 tarih aralığında 4,47 – 4,52 TL fiyat aralığından 99.706 adet pay geri alımı gerçekleştirilmiştir.

Sermaye Artırım-Azaltım Notları:

ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (ANELE): Şirket 400.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 200.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin 39.000.000 TL tutarının nakden ve 26.000.000 TL tutarının ise Şirket ortağı Rıdvan Çelikel'in sermaye avansı olarak önceden Şirkete nakden aktarmış olduğu tutarlar nedeniyle oluşan Şirket borçlarına mahsubu suretiyle olmak üzere toplamda 65.000.000 TL (%32,50 oranında) tutarında bedelli olarak artırılarak 265.000.000 TL'ye çıkarılması kapsamında, Sermaye Piyasası Kurulu tarafından 21.10.2021 tarihinde onaylanan izahnamenin birinci bölümü KAP’ta yer almaktadır.

ŞEKER FAKTORİNG A.Ş. (SEKFA): Şirketin 25.10.2021 tarihli Yönetim Kurulu toplantısında; Şirket ödenmiş sermayesinin 130.000.000-TL'den, 50.000.000-TL nakden artırılarak 180.000.000 TL'ye çıkarılmasına, 50.000.000 TL sermaye artırımı nedeni ile ortaklara payları nispetinde beheri 1-Krş üzerinden 5.000.000.000 adet hisse dağıtılmasına, Şirket esas sözleşmesinin "Şirketin Sermayesi" başlıklı 6. maddesinin tadil edilmesinin kabulüne, Ana sözleşme tadilinin gerekli yasal izinlerin de alınmasını müteakip yapılacak ilk Genel Kurul'da onaya sunulmasına, Ortaklık pay defterine yeni payların Genel Kurul'un sermaye artırımını onaylaması halinde işlenmesine, Yukarıda yer verilen süreçlerin yürütülmesi, gerekli izinlerin alınması, tescil ve ilan işlemlerinin yapılması ve pay defterine işlenmesi hususlarında Genel Müdürlüğün yetkilendirilmesine karar verilmiştir.

PINAR SU VE İÇECEK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(PINSU): Şirket çıkarılmış sermayesinin 44.762.708,45 TL.ndan tamamı nakden karşılanmak suretiyle %111,70 oranında artırılarak 94.762.708,45 TL'na çıkarılmasına ilişkin olarak yeni pay alma haklarının kullanımı 7 Ekim 2021 tarihinde başlayıp 21 Ekim 2021 tarihinde sona ermiştir. Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 54.290,526 Türk Lirası olup, kalan paylar 26-27 Ekim 2021 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada, 1 TL nominal değerdeki beher hisse fiyatı 1 TL'den az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş.'de Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Yatırımcı Bazında Tedbir Uygulanması)

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. Maddesi çerçevesinde, Arçelik A.Ş. (ARCLK) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 26/10/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 25/11/2021'dir.Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.