PETROLUS'da Genel Durum

12 Şubat 2016

Venezuella üretimi durdurma konusunda İran ve Suudi Arabistan ile anlaşmaya varacağı söylendi petrol fiyatlarını desteklemiş bulunmaktadır.

PETROLUS'da Genel Durum

Venezuella üretimi durdurma konusunda İran ve Suudi Arabistan ile anlaşmaya varacağı söylendi petrol fiyatlarını desteklemiş bulunmaktadır. Suudi Arabistan tarafından birlik olarak anlaşma olmaz ise üretimi kısmayacağını belirtmektedir.Arz ve talepte herhangi bir değişiklik bulunmazken petrol fiyatları için aşağı yönlü baskı devam etmektedir.


Teknik olarak bakacak olursak ;


Günlük bazda satış baskısının devam ettiğini görüyoruz.26,30$ altında günlük kapanışlar bir satış dalgasını daha başlatabileceğini görüyoruz.Petrol üreticilerinin açıklamalarının çok önemli olduğunu görüyoruz. Bu seviyelerden her türlü müdahale edebileceklerini unutmamak gerekiyor. 26.30 seviyesi altında günlük kapanışlarda 25,90-25,20-24,10 görülebilir.Gün içerisinde günlük pivot seviyesi olan 26,90$ üzerinde fiyatlamalar pozitif algı yaratabilir. Alımların devamının gelmesi halinde ise 27,80-28-30-28,90 seviyeleri hedeflenebilir.28,90 üzerinde 4 saatlik kapanışlar piyasayı bir miktar daha yukarı taşıyabilir.