Osborne, İngiltere Geleceği Karşılamaya Hazır !

27 Haziran 2016

50. Madde'nin yeni başbakan seçilene kadar gündeme getirilemeyeceğini belirten Osborne,

Osborne, İngiltere Geleceği Karşılamaya Hazır !
İngiltere Maliye Bakanı Osborne, İngiltere'nin geleceği karşılamaya hazır olduğunu ve ekonomilerin olabildiğince güçlü olduğunu belirtti. İngiltereyi dünyanın en güçlü gelişmiş ekonomisi olarak değerlendiren Osborne, referandumun kendi istediği gibi sonuçlanmadığını ancak gelen sonuçları da tamamen kabullendiklerini açıkladı.
 
 
Piyasaların referandum sonuçlarını tahmin edememiş olabileceğini ve volatilite'nin devam edebileceğini belirten Osborne, bu yıl gelecek olan bütçenin GSYH 'nın %3'ünün altında olabileceğini belirtti. Hazine, Merkez bankası ve Mali istikrar kurulunun acil durum planlarının hazır olduğunu belirten Osborne, referandum sonuçlarını hayata geçirmek için sorumluluğu kabul etmeleri gerektiğini ve önlerindeki günlerin çok kolay olmayacağının bilincinde olduklarını belirtti. 
 
 
50. Madde'nin yeni başbakan seçilene kadar gündeme getirilemeyeceğini belirten Osborne, AB müzakerelerinde daha aktif rol almayı planlarken gelen bu sonuç ile görevine odaklandığını belirtti. 
 
 
Hükumette ki rolünün gelecek günlerde netleşeceğini ve İngiltere ekonomisinde bir ayarlama dönemi olacağını belirten Osborne, kamu'nun maliyesini ayartlarken yeni adımlar atmak zorunda kalabileceklerini belirtti.