Küresel Piyasalarda Karışık Seyir…

31 Mart 2022

Bugün, yurt içinde Dış Ticaret Dengesi verisi takip edilecek.

Küresel Piyasalarda Karışık Seyir…

31.03.2022

Küresel Piyasalarda Karışık Seyir…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,07 değer kazancıyla 2.230,15 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 33,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,58, holding endeksi yüzde 1,16 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 4,15 ile finansal kiralama, faktoring, en çok gerileyen ise yüzde 3,19 ile turizm olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın üçüncü işlem gününü karışık bir seyirle tamamladı. Kapanışta, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,45, İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,03 ve Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 3,08 değer kaybederken, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,55 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın üçüncü işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,19, S&P 500 endeksi yüzde 0,63 ve Nasdaq endeksi yüzde 1,21 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde Dış Ticaret Dengesi verisi takip edilecek. Global piyasalarda, İngiltere’de GSYH kompozisyonu, Almanya’da işsizlik oranı, OPEC toplantısı, ABD’de PCE ve Chicago PMI verileri yakından izlenecek. Gün içerisinde, ECB ve FED bazı üyelerinin açıklamaları takibimizde olacak. Ayrıca, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmeler/haber akışları piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Yeni işlem gününde, Çin’de açıklanan İmalat PMI verisi Mart ayında piyasa beklentilerinin altında 49,5 düzeyinde gerçekleşti. Çin’de aynı dönem İmalat Dışı PMI verisi Mart ayında 48,4 olarak kaydedildi. Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karmaşık seyrin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,07 değer kazancıyla 2.230,15 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 33,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Ekonomik Güven Endeksi, Mart 2022 verilerine göre; Ekonomik güven endeksi Şubat ayında 98,2 iken, Mart ayında %2,5 oranında azalarak 95,7 değerine geriledi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde, yaptığı değerlendirmede; "Kısa vadede daha yüksek enflasyon ve daha yavaş büyüme ile yüz yüze geleceğiz" dedi. Başkan, "Savaş ne kadar uzun sürer ise ekonomik maliyetleri o kadar yüksek olacak ve daha negatif senaryolar ile karşı karşıya kalmamız olasılığı büyüyecek" dedi.

ABD'de ADP Araştırma Enstitüsü'nün verilerine göre, Mart ayında özel sektör istihdamı piyasa beklentileri üzerinde 455 bin artış gösterdi.

Almanya'da açıklanan öncü Tüketici Fiyat Endeksi verisi Mart ayında bir önceki aya göre % 2,5 ve bir önceki yılın aynı ayına göre % 7,6 ile beklentilerin üzerinde artış gösterdi.

ABD’de açıklanan GSYH data kompozisyonuna göre; ülke ekonomisi 2021 yılı 4.çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre % 6,9 ile piyasa beklentileri altında büyüdü.

IMF Birinci Başkan Yardımcısı Gita Gopinath, yaptığı değerlendirmede; Rusya'ya karşı uygulanmakta olan finansal yaptırımların ABD Doları'nın rezerv para olarak hakimiyetini yavaş yavaş zayıflatabileceğini ve daha parçalanmış bir uluslararası finansal sistemin ortaya çıkmasını neden olabileceğini ifade etti.

Kansas City Fed Başkanı Esther George yaptığı değerlendirmede, ABD ekonomisi için nötr faiz oranını yüzde 2,5 olarak tahmin ettiğini ve Fed'in faiz bu seviyeye kadar çıkardıktan sonra atacağı adımlara karar vermesi gerektiğini belirtti.

Resmi olmayan haber akışlarına göre, Biden yönetiminin ABD'nin stratejik rezervlerinden daha fazla petrol satmayı değerlendirdiği ifade edildi.

Beyaz Saray'dan yapılan açıklamaya göre, ABD Başkanı Biden’ın, akaryakıt fiyatlarının düşürülmesi için yönetiminin aldığı tedbirler konusunda bugün bir açıklama yapacağı belirtildi.

Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusuna göre; BIST 50 Endeksinde yer alan paylarda 24/02/2022 ile 30/03/2022 tarihleri arasında uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının 31/03/2022 tarihli seansta da uygulanmasına karar verilmiştir.

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

İHLAS GAYRİMENKUL PROJE GELİŞTİRME VE TİCARET A.Ş.(IHLGM): Sahip olduğu 20062936 nolu Kahramanmaraş Elbistan'da bulunan işletme talepli maden arama ruhsatı için rödovans sözleşmesi imzalanmıştır. Sözleşme 1 yıl Ar&Ge + 9 yıl işletme faaliyetini kapsayacak olup 2032 yılına kadar geçerli olacaktır. Rödovans bedeli aylık bazda elde edilen cirodan ilgili aya ait işletme giderleri düşüldükten sonra kalan tutarın 1/3'ü olacak olup, aylık olarak şirkete ödenecektir.

BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BRLSM): Çukurova Havalimanı Projesi kapsamında Şirket ihaleye teklif vermiş olup, işveren Favori Çukurova Havalimanı İşletmeciliği A.Ş., aşağıda detayları verilen ihalenin lehimize sonuçlandığını bildirmiştir. Birleşim Mühendislik, mekanik tesisat işleri için 7.999.000 EUR+KDV Çukurova Havalimanı Projesi kapsamında Şirket'in imzalayacağı sözleşme bedeli güncel kurla toplam 154.324.707 TL (KDV Dahil)'dir.

AYES ÇELİK HASIR VE ÇİT SANAYİ A.Ş. (AYES): İhracat faaliyetleri kapsamında Birleşik Krallık'tan alınmış olan 2.706.075 USD' lik Çelik Hasır siparişinin sevkiyatı tamamlanmıştır.

SMART GÜNEŞ ENERJİSİ TEKNOLOJİLERİ ARAŞTIRMA GELİŞTİRME ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SMRTG): Şirket 29.03.2022 tarihli Yönetim Kurulu kararı uyarınca, T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı-Enerji İşleri Genel Müdürlüğü tarafından 14.07.2021 tarih ve 31541 sayılı Resmî Gazete 'de yayınlanan, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin BOR -1 (100 MWe) , BOR-2 (100 MWe) ihalelerine, Şirketin %100 bağlı ortaklığı Smart GES Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu kararı uyarınca Smart GES Üretim A.Ş. olarak katılım sağlanmıştır.

BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BRLSM): 09/10/2016 tarih ve 29852 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları Yönetmeliği (Yönetmelik) esasları çerçevesinde Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı tarafından 14/07/2021 tarih ve 31541 sayılı Resmî Gazete'de yayımlanan Yarışma ilanı kapsamında, güneş enerjisine dayalı yenilenebilir enerji kaynak alanları ve bağlantı kapasitelerinin tahsisine ilişkin YEKA GES-4 ihalesine katılım için 30 Mart 2022 tarihinde, Şirket 100 MWe kapasite için Niğde Bor'da bulunan BOR-1 ihalesine kapalı zarf usulü ile teklif vererek yarışmaya katılmıştır.

OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş.(OSTIM):25.11.2021 tarihli KAP açıklaması ile Şirket kaynaklarının "Girişim Sermayesi yatırım Fonu (GSYF)"nda değerlendirilmesi, Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. ile kurulacak olan GSYF'ye yatırım yapılması için sözleşme imzalanması hususu kamuoyuna duyurulmuştur. Sermaye Piyasası Kurulu tarafından "Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. Ostim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu"nun kurulmasına izin verilmiş olup, Şirketin Albaraka Portföy Yönetimi A.Ş. ile imzalanan sözleşme kapsamında yatırım taahhüdü olan 10.000.000 TL Ostim Girişim Sermayesi Yatırım Fonu'ndan alınmak üzere Albaraka Portföy Yatırım A.Ş. hesabına aktarılmıştır.

RAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (RALYH): Şirket Bağlı Ortaklarından RAL ENERJİ A.Ş., T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı'nın Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları (YEKA GES-4) kapsamında 30.03.2022 tarihinde düzenlenen ''Niğde İli Bor İlçesi sınırları içerisinde BOR-1 (100 MWe) Güneş Enerjisine Dayalı Yenilenebilir Enerji Kaynak Alanları ve Bağlantı Kapasitelerinin Tahsisi Yarışmasına" katılarak İlk otorumda Detay evrak incelemesine hak kazanmıştır.

SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş. (SASA): Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığı tarafından 3/3/2022 tarihli Resmî Gazete'de duyurulan "Adana ili, Yumurtalık ilçesi, Akyuva, Demirtaş ve Hunutlu Mahallelerinde yer alan 116 adet parselin/hissenin toplam 4.058.685,13 m2 (bir bütün hâlinde) satışı" ihalesine Sasa Polyester Sanayi A.Ş. olarak teklif verilmek suretiyle katılım sağlanmıştır.

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş.(AKSEN): 14 Ocak 2022 tarihli Özel Durum Açıklamasında da belirtildiği üzere, Özbekistan'da toplam 740 MW kurulu güce sahip olacak üç adet doğalgaz santrali yatırımının iki etabında (Taşkent A ve Buhara) kademeli olarak ticari üretime başlanmıştı. Bahsi geçen santrallerin tümünde doğalgaz Özbekistan Hükümeti tarafından bedelsiz temin edilecek olup, üretilecek enerji satış fiyatı 25 yıllık ABD Doları bazlı alım garantisi kapsamında belirlenmiştir.

HEDEF GİRİŞİM SERMAYESİ YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (HDFGS): Hedef Portföy Yönetimi A.Ş. tarafından Kurulan Değer Girişim Sermayesi Yatırım Fonu Katılma paylarına 43.000.000 TL tutarında girişim yatırımı yapılmasına oy birliği ile karar verildi.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pazar Değişikliği

Payları Borsamız Yakın İzleme Pazarı'nda (YİP) işlem gören Etiler Gıda ve Ticari Yatırımlar Sanayi Ve Ticaret A.Ş. (ETILR.E), 31/03/2022 tarihinden itibaren Alt Pazar'da işlem görmeye başlayacaktır. Söz konusu şirket payları 31/03/2022 tarihinde 30/03/2022 gün sonunda oluşan baz fiyatla ve Alt Pazar'a ait işlem esaslarıyla işlem görmeye başlayacaktır.

GÜLER YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (GLRYH): Pardus Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı'nın sermaye artırımı ve halka arzı için 30.03.2022 itibariyle Sermaye Piyasası Kurulu ve Borsa İstanbul A.Ş.'ye gerekli başvurular yapılmıştır.

DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (DENGE): Endüstriyel parsiyel lojistik alanında faaliyet göstermek üzere %100 sermayesi iştirak Site Lojistik A.Ş.'ne ait olan, 1.000.000,- TL. sermayeli ZİNCİRPALET PLATFORM LOJİSTİK A.Ş. kurulmuştur.

CEO EVENT MEDYA A.Ş. (CEOEM): 10-17 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenecek olan 2022 yılı 57. Cumhurbaşkanlığı Türkiye Bisiklet Turu'nun "Organizasyon İçinde Yer Alan Hizmetlerle İlgili Alım İşleri"ne ilişkin olarak 31.950.000 TL+KDV ve "Televizyon Çekimleri ve Prodüksiyon İşleri"ne ilişkin olarak 15.675.000 TL+KDV tutarlı hizmet sözleşmeleri imzalanmıştır.

TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI A.Ş. (TSKB): Banka Yönetim Kurulu tarafından; pay sahibi Türkiye İş Bankası A.Ş.'den Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun Bankaların Özkaynaklarına İlişkin Yönetmelik'inin 7. Maddesi uyarınca ilave ana sermaye hesaplamasına dahil edilecek 200.000.000 ABD Doları tutarında kredi kullanılmasına karar verilmiştir. İşleme ilişkin BDDK onayı alınarak Banka ve Türkiye İş Bankası A.Ş. arasında kredi sözleşmesi imzalanmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

GEDZA: GEDİZ MADENCİLİK A.Ş. 30/03/2022 - 30/03/2022 tarihinde GEDİZ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 19,36 - 19,63 TL fiyat aralığından 51.579 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GEDİZ AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 30/03/2022 tarihi itibariyle %39,66 sınırına ulaşmıştır.

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 29/03/2022 - 29/03/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 15,62 - 16,18 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 29/03/2022 tarihi itibariyle %0,488 sınırına ulaşmıştır.

LKMNH: 29.03.2022 tarihinde Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hiz. ve İnş.Taah. A.Ş. payları ile ilgili olarak 16,54-16,55 TL fiyat aralığından 5.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hiz. ve İnş.Taah. A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 29.03.2022 tarihi itibariyle % 0,014 sınırına ulaşmıştır.

KRVGD: AYDIN ÇELİK 29/03/2022 - 29/03/2022 tarihinde KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 9,68 - 9,68 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 29/03/2022 tarihi itibariyle %9,24 sınırına ulaşmıştır.

GLYHO: MEHMET KUTMAN 29/03/2022 - 29/03/2022 tarihinde GLOBAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,50 - 2,50 TL fiyat aralığından 1.337.498 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GLOBAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 29/03/2022 tarihi itibariyle %30,48 sınırına ulaşmıştır.

BALAT: ANADOLU GİRİŞİMLERİ FİNANSAL DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ 29.03.2022 tarihinde BALAT payları ile ilgili olarak borsa dışında 9.30 TL fiyattan 197.850 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte BALAT sermayesindeki payları/oy hakları 29.03.2022 tarihi itibariyle %4.71 seviyesine düşmüştür.

LKMNH: 30.03.2022 tarihinde Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hiz. ve İnş.Taah. A.Ş. payları ile ilgili olarak 16,42 TL fiyattan 5.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Lokman Hekim Engürüsağ Sağlık Turizm Eğitim Hiz. ve İnş.Taah. A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 30.03.2022 tarihi itibariyle %.0,028 sınırına ulaşmıştır.

AVGYO: 29.03.2022 tarihinde AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,98 TL - 3,00 TL fiyat aralığından 300.000,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları 29.03.2022 tarihi itibariyle % 32,32 olmuştur.

MEPET: 28.03.2022 ve 29.03.2022 tarihleri arasında MEPET METRO PETROL VE TESİSLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,53 TL-2,72 TL fiyat aralığından 631.099,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 665.747,00 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte MEPET METRO PETROL VE TESİSLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları 29.03.2022 tarihi itibariyle % 1,04 olmuştur.

BOBET: 30.03.2022 tarihinde 5,11 TL fiyattan 100.000 adet pay geri alımı gerçekleştirilmiştir.

INVEO: 30.03.2022 tarihinde 28,70 TL fiyattan 25.000 adet payı geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketin sahip olduğu INVEO payları 534.813 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,56)

GEDIK: 30.03.2022 tarihinde 7,80 TL fiyattan 50.000 adet payı geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketin sahip olduğu GEDIK payları 975.000 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,39)

ARCLK: 30.03.2022 tarihinde 57,40 TL - 57,70 TL fiyat aralığından (ortalama 57,4989 TL) 225.286 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 56.827.600 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %8,4098)

HDFGS: 30 Mart 2022 tarihinde, 400.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,30 TL fiyattan gerçekleştirilmiştir.

ORGE: 14.02.2018 ve 24.02.2022 tarihli payların geri alımına ilişkin kararlarına istinaden, 30.03.2022 tarihinde 6,92 TL - 6,95 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı ORGE payının geri alım işlemi gerçekleştirilmiştir.

ULUUN: 01.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 30.03.2022 tarihinde 8,01-8,02 fiyat aralığından toplam 30.000 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

Sermaye Artırım-Azaltım Notları:

ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. (ENKAI): Yönetim Kurulu, 25.03.2022 tarihinde yapılan 2021 yılı Olağan Genel Kurul toplantısı kararı çerçevesinde, Şirketin çıkarılmış sermayesinin 10.000.000.000.-TL (On Milyar Türk Lirası) Kayıtlı Sermaye Tavanı içerisinde, %7,14285 nispetinde arttırılarak 5.600.000.000.-TL'den (Beş Milyar Altıyüz Milyon Türk Lirası), 6.000.000.000.-TL'sına (Altı Milyar Türk Lirası) çıkarılmasına, 400.000.000.-TL (DörtYüz Milyon Türk Lirası) tutarındaki artırımın 200.000.000.- TL'sının 2021 yılına ait 1. Temettüden, 200.000.000.- TL'sının 2.Temettüden karşılanmasına ve bu kapsamda nama yazılı 5.600.000.000 adet pay sahiplerine ellerinde bulundurdukları beher hisseye, %7,14285 oranında bedelsiz hisse verilmesine, yapılan artıştaki sermayeyi temsil edecek hisse senetlerinin nama yazılı hisse senedi olarak düzenlenmesine, bu kapsamda hazırlanan sermaye artırımına ilişkin ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na müracaat edilmesine karar vermiştir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Yatırımcı Bazında Tedbir Uygulanması)

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. Maddesi çerçevesinde, Global Menkul Değerler A.Ş. (GLBMD) payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcı hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 31/03/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 29/04/2022'dir.


Kar Payı Notları:


Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:

ATEKS, AKSGY, BMSCH, DESA, DGGYO, ESCAR, GENIL, HLGYO, HURGZ, ICBCT, ISKPL, KLKIM, KARTN, KONYA, KUTPO, MEDTR, OLMK, EGEPO, ORCAY, PSGYO, PGSUS, PSDTC, QNBFL, SASA, SEKFK, TAVHL, TTKOM, GARAN, VAKFN, VKGYO, VKFYO

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.