Küresel Piyasalar FOMC Tutanaklarına Odaklandı...

06 Nisan 2022

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek.

Küresel Piyasalar FOMC Tutanaklarına Odaklandı...
06.04.2022
Küresel Piyasalar FOMC Tutanaklarına Odaklandı…
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,64 değer kazancıyla 2.326,29 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 54,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,31 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,69 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 4,02 ile spor, en çok kaybettiren ise yüzde 1,12 ile menkul kıymet yatırım ortaklığı olduğu görüldü.
Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü İngiltere hariç düşüşle tamamladı. Kapanışta, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,65, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,28 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,86 değer kaybederken, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,72 değer kazandı.
ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta, Dow Jones endeksi % 0,8, S&P 500 endeksi %1,26 ve Nasdaq endeksi % 2,26 değer kaybetti. 
Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Global piyasalarda, Almanya’da fabrika siparişleri, Euro Bölgesi’nde üretici fiyat endeksi ve ABD’de açıklanacak olan FOMC toplantı tutanakları yakından izlenecek. Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası (ECB) ve bazı yerel Fed başkanlarının yapacağı açıklamalar takibimizde olacak. Ayrıca, Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmeler/haber akışları piyasaların odağında olmaya devam edecek. 
Yeni işlem gününde, sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karmaşık seyrin devam ettiği izleniyor. 

 Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır


Satır Başları:
•Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,64 değer kazancıyla 2.326,29 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 54,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.
•Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Reel Efektif Döviz Kuru verilerine göre; TÜFE Bazlı Reel Döviz Kuru Endeksi Mart ayında 54,01 olarak gerçekleşti.
•Almanya’da açıklanan Hizmet PMI verisi Mart ayında piyasa beklentisi üzerinde 55,1 düzeyinde gerçekleşti. Euro Bölgesi’nde açıklanan Hizmet PMI verisi Mart ayında beklentilerin üzerinde 55,6 düzeyinde gerçekleşti. 
•ABD’de açıklanan Ticaret Bakanlığı'nın verilerine göre Dış Ticaret Dengesi Şubat ayında 89,20 milyar dolar açık verdi. 
•ABD’de açıklanan ISM Hizmet PMI verisi Mart ayında piyasa beklentisinin hafif altında 58,3 düzeyinde gerçekleşti. 
•Fed Yöneticisi Lael Brainard yaptığı değerlendirmede; "enflasyon çok yüksek ve hala yukarı yönlü riskler mevcut. Enflasyonu düşürmek için Fed para politikasında düzenli olarak sıkılaştırmaya devam edecek. Mayıs toplantısından itibaren de bilanço hızlı şekilde küçültülecek" dedi. 
•Çin'de açıklanan Caixin Hizmet Satın Alma Yöneticileri Endeksi (PMI), verisi Mart ayında piyasa beklentisinin çok altında 42 değerine geriledi. 
•Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yaptığı açıklamada; ABD'nin 6 Nisan tarihinde Rusya'ya yönelik yeni yaptırımlar açıklayacağını ve "Bu yaptırımlar, Rus hükümet yetkililerini, aile üyelerini, Rus devletine bağlı kurum ve kuruluşları hedef alacak." dedi.
Gün içi veri takvimi:
 
Şirket Notları:
AYDEM: 30/12/2021 tarihinde EPDK onayı alınan 82,15 MWm kurulu gücündeki Uşak RES hibrit projesi için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığınca 'Çevresel Etki Değerlendirmesi Olumlu' Kararı verilmiştir.
PENGD&AKFGY: 10 Mart 2022 tarihinde imzalanan sözleşme ile anlaşması yapılan Bursa Görükle'de Şirketin merkezi ve üretim tesisinin bulunduğu alanda gerçekleştirilecek olan karma projenin ön konsept tasarım çalışmaları devam etmekte olup akabinde imar uygulamaları çalışmalarına başlanacaktır.
CEMAS: Bağlı ortaklığı Özışık İnşaat ve Enerji A.Ş. nin  % 9,74 oranında iştiraki olan HMF Makina ve Servis San.ve Tic. A.Ş. (HMF Makina)  ile, % 10,95 oranında iştiraki olan Sif İş Makinaları Pazarlama  San.ve Tic. A.Ş. (Sif İş Makinaları)  , Sif İş Makinaları bünyesinde birleşmiş olup ,birleşme işlemi 01.04.2022 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmiştir. Birleşme işlemi sonunda HMF Makina devrolma nedeniyle infisah etmiş olup, Özışık inşaat ve Enerji A.Ş.' nin Sif İş Makinaları'daki payı % 10,67 oldu.
KONTR: Şirket ile yabancı bir müşterisi arasında; 3 (üç) adet 132/33kV Mobile substation siparişi karşılığında toplam bedeli 3.199.107 USD (Üçmilyonyüzdoksandokubinyüzyedi Amerikan Doları) olan bir yurt dışı satış sözleşmesi imzalanmıştır.
SASA: "Adana ili, Yumurtalık ilçesi, Akyuva, Demirtaş ve Hunutlu Mahallelerinde yer alan 116 adet parselin/hissenin toplam 4.058.685,13 m2 (bir bütün hâlinde) satışı" ihalesine ilişkin olarak, Hazine ve Maliye Bakanlığı Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 1.Tur Pazarlık ve Nihai Pazarlık görüşmeleri için davet yazısı şirkete ulaşmış olup "11 Nisan 2022 Pazartesi günü" yapılacak görüşmelere şirket tarafından katılım sağlanacaktır.
RYGYO: Şirket portföyünde yer alan Kocaeli İli Çayırova İlçesi Akse Mahallesi 2086 Ada 5 Parsel üzerindeki 31.240 m2 arsa üzerinde bulunan 63.189 m2'lik deponun 3.250 m2 depolama alanı "ETT Lojistik Ticaret Ltd.Şti."ye 1 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 1 senede yaklaşık 3.000.000-TL+KDV gelir elde edilecektir.  
SAYAS: Bilindiği üzere şirket gerek ana faaliyet alanı olan yenilenebilir enerji endüstrisinde gerekse de faaliyet gösterdiği diğer alanlarda satış ve pazarlama çalışmalarını kesintisiz olarak sürdürmektedir. Bu çerçevede Thermo Fisher Scientific tarafından yeniden doldurulabilir lityum iyon pillere yönelik hassas ölçüm cihazlarının metal kısımlarının imalatı için onaylı tedarikçi olarak kabul edilmiş bulunmaktayız.  Thermo Fisher Scientific analitik enstrümanlar, laboratuvar materyal ve hizmetleri ile yaşam bilimleri ve teşhis çözümleri alanlarında yaklaşık 40 milyar USD cirosuyla dünyanın önde gelen Ar-Ge bazlı ürün tedarikçileri arasında yer almaktadır. Şirket Thermo Fisher Scientific'e deneme fazında 101.400 EUR tutarında satış gerçekleştirmiş olup onaylı tedarikçi statüsüyle kurulan yeni iş ilişkisiyle daha büyük bir hacim yakalamayı hedeflemektedir.
BOBET: Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım  Ortaklığı A.Ş. işverenliğinde   Yüklenici firma Özbek  İnşaat  Turizm Gıda San. ve Tic. Limited Şirketi  ile İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında  3461/2 Parselde yapılacak olan konut inşaatı için hazır beton tedarik  sözleşmesi imzalanmıştır. Projede yaklaşık  140 Milyon TL tutarında hazır beton tedarik işi olacaktır.
BNTAS: Şirketin 16.07.2020 Tarih ve 2020/020 nolu yönetim kurulu kararına istinaden; sürdürülebilir büyümesinin devamı, ambalaj sektörü içinde ki artan pazar payının sürdürülebilmesi, yeni istihdam sahalarının açılması, ülkemiz ekonomisinin büyüme hedefleri doğrultusunda Bantaş'ı geleceğe taşıyacak 2020-2025 vizyonu doğrultusunda yatırımların planlanması veya gerçekleştirilmesi düşüncesiyle almış olduğu yatırım kararı doğrultusunda SPK'nın Özel Durumlar Tebliği'nin (II-15.1) 23.maddesinin 7.fıkrası gereği en son 05.03.2022 tarihinde yayımladığımız bildirimimizde bahsedilen Yenilenebilir enerji temini anlamında, şirketimizin kendi enerji ihtiyacının karşılanması amacıyla GES (Güneş Enerji Santrali) kurulması ile ilgili olarak; 720 Kwp güce sahip  422.500 USD tutarında ödemesi olan  bir anlaşma  05.04.2022 tarihi itibari ile GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş firması ile yapılmış olup 4 ay içinde kurularak teslim edilecektir.
ARASE: Şirketin %100 bağlı ortaklığı olan Aras Elektrik Perakende Satış A.Ş. tarafından; yıllık tüketimi 704 milyon kWh (Kilowatt saat) olan ticari müşterimiz ile 1 Mart 2022 tarihinde enerji satışına ilişkin ikili anlaşma imzalanmıştır. Buna ilave olarak, yıllık tüketimi 624 milyon kWh (Kilowatt saat) olan bir başka müşterimiz ile 1 Nisan 2022 tarihinde enerji satışına ilişkin yeni bir ikili anlaşma imzalanmıştır.
SKTAS: Şirketin %84 oranında bağlı ortaklığı olan ve  AB standartlarında üretim yapan Türkiye'nin en büyük çiğ süt üretim tesislerinden birisi Efeler Çiftliği Tarım ve Hayvancılık A.Ş., tulum peyniri üretimine başlayarak bazı seçkin şarküterilerde ürünün satışına başlamıştır. Ağırlıklı olarak tanınmış ulusal süt sanayicilerine dökme çiğ süt satışı yapan Efeler Çiftliği; paketli çiğ süt, pastörize süt ve taze kaşar peynirinden oluşan katma değerli ürün yelpazesini bu sayede daha da genişletmiştir. Efeler Çiftliği 31 Aralık 2021 itibarıyla toplam 6.732 adet büyükbaş süt hayvanı mevcuduyla 766.000 m² alan üzerine kurulmuş tesislerinde büyükbaş süt hayvancılığı iş kolunda faaliyet göstermekte olup, 2021 yılında 24.907 ton çiğ süt satışı gerçekleştirmiştir.
EKGYO: Şirket 395.000.000 TL murabaha kredisi kullanmıştır.
GESAN: Şirket, Bantaş Bandırma Ambalaj Sanayi Ticaret A.Ş. ile Güneş Enerjisi Santrali kurulumu üzerine anlaşmaya varmıştır. Anlaşma bedeli toplam 422.500,USD'dir. (Dörtyüzyirmiikibinbeşyüz, Amerikan Doları)
AKBNK: Banka daha önce kayıttan düşülmüş olarak takip edilen takipteki kredi alacak portföyünün 1.531 Milyon TL anapara bakiyesi tutarındaki kısmı, toplam 180.7 Milyon TL.  bedel karşılığında Birikim Varlık Yönetimi A.Ş., Ortak Varlık Yönetim A.Ş., Met-Ay Varlık Yönetimi A.Ş. ve Denge Varlık Yönetimi A.Ş.'nden oluşan 4 firmaya satılmıştır.
ORCAY: Şirket Yönetim Kurulu 01.04.2022 tarihinde şirket merkezinde toplanarak; Macun Mahallesi Batı Bulvarı Öz Ankara Gıda Toptancılar Sitesi 1.Blok N2/21 Yenimahalle/ANKARA adresindeki ORÇAY ORTAKÖY ÇAY SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ ANKARA ŞUBESİ unvanlı şube işyerinin, satış stratejimizdeki değişikliğe istinaden 01.04.2022 tarihinde kapatılmasına, kapanışla ilgili gerekli kanuni işlemlerin yapılmasına, sözkonusu işlemin Ticaret Odasına Tescil ve Ticaret Siciline ilan edilmesine karar verilmiştir.
Paylar Alım Satım Notları:
IEYHO: IŞIKLAR HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 04/04/2022 - 04/04/2022 tarihinde IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 0,83 - 0,83 TL fiyat aralığından 52.504.146 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/04/2022 tarihi itibariyle %0 sınırına ulaşmıştır.
ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 04/04/2022 - 04/04/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 15,86 - 16,12 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/04/2022 tarihi itibariyle %0,496 sınırına ulaşmıştır.
CEMAS: Yönetim Kurulu 04.04.2022 tarihli toplantısında aşağıdaki kararı almıştır. Borsa İstanbul A.Ş. Ana Pazar 'da işlem  gören  Işıklar Enerji ve Yapı Holding A.Ş.(IEYHO) paylarından 52.504.146 adedinin Borsa İstanbul A.Ş.  ikincil piyasada, bu piyasada oluşacak son işlem fiyatı üzerinden Işıklar Holding A.Ş.' den satın alınmasına, karar alınmıştır.
RALYH: RIZA KANDEMİR  04/04/2022 - 04/04/2022 tarihinde RAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,95 - 8,95 TL fiyat aralığından 63.616 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte RAL YATIRIM HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/04/2022 tarihi itibariyle %38,93 sınırına ulaşmıştır.
GEDIK: ONUR TOPAÇ 04/04/2022 - 04/04/2022 tarihinde GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 7,93 - 8,00 TL fiyat aralığından 169.999 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/04/2022 tarihi itibariyle %0,59 sınırına ulaşmıştır.
ARSAN: BURAK ARIKAN 04/04/2022 - 04/04/2022 tarihinde ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,93 - 3,94 TL fiyat aralığından 107.033 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 04/04/2022 tarihi itibariyle %2,77 sınırına ulaşmıştır. 
AKSA: EMNİYET TİCARET VE SANAYİ A.Ş. 05/04/2022 - 05/04/2022 tarihinde AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 45,10 - 45,60 TL fiyat aralığından 95.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 05/04/2022 tarihi itibariyle %20,652355 sınırına ulaşmıştır.
TKFEN: NİLGÜN ŞEBNEM BERKER 05.04.2022 tarihinde Tekfen Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak 21.62 TL fiyattan 1.850.000,- adet pay alış işlemi, Borsa da gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Tekfen Holding A.Ş sermayesindeki payları 05.04.2022 tarihi itibarıyla % 11.52675 oldu.
TKFEN: MELTEM BERKER 05.04.2022 tarihinde Tekfen Holding A.Ş. payları ile ilgili olarak 21.62 TL fiyattan 1.850.000 adet pay alış işlemi, Borsa da gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Tekfen Holding A.Ş sermayesindeki payları 5.04.2022 tarihi itibarıyla % 11.52678 oldu.
IZMDC: MAHMUT NEDİM KOÇ 05.04.2022 tarihinde İZMİR DEMİR ÇELİK SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,23 - 2,32 TL fiyat aralığından 4.411.033,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İZMİR DEMİR ÇELİK SAN. A.Ş. sermayesindeki doğrudan payları 05.04.2022 tarihi itibariyle % 3,02 oranına ulaşmıştır.
TKFEN: ALİ NİHAT GÖKYİĞİT 05.04.2022 tarihinde Tekfen Holding A.Ş.payları ile ilgili olarak 21,62 TL. fiyatından toplam 3.700.000 adet, Satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Tekfen Holding A.Ş.sermayesindeki payları / oy hakları 05.04.2022 tarihi itibariyle % 6,7905'e düşmüştür.
ULUUN: 01.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 05.04.2022 tarihinde 8,06-8,10 fiyat aralığından toplam 90.000 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.
ARCLK: 05.04.2022 tarihinde 60,80 TL - 62,00 TL fiyat aralığından (ortalama 61,6091 TL) 376.223 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 58.343.823 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %8,6342)


SAHOL: Şirket Yönetim Kurulu'nun 09.11.2021 tarihli kararı ile başlatılan pay geri alım işlemleri kapsamında; Şirketce 05.04.2022 tarihinde Borsa İstanbul'da pay başına 17,23 TL – 17,42 TL (ağırlıklı ortalama 17,36 TL) fiyat aralığından toplam 810.000 TL nominal değerli SAHOL payları geri alınmıştır. Bu işlemlerle birlikte, 05.04.2022 tarihi itibarıyla geri alınan payların toplam nominal değeri 36.901.463 TL olup, bu payların sermayeye oranı %1,8085'e ulaşmıştır.
KRVGD: 2 Temmuz 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan pay geri alım programına istinaden, 05.04.2022 tarihinde 9,91 TL - 10,01 TL fiyat aralığından (ortalama 9,9585 TL) 135.378 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu KRVGD payları 1.602.170 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,67)
Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:
KAMUYU AYDINLATMA PLATFORMU: (Sermaye Piyasası Kurulu Tedbir Kararı)
Deniz Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. (DZGYO) pay piyasasında gerçekleştirilen işlemlerde 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun (SPKn) 107/1 maddesinde sayılan fiilin işlendiğine dair makul şüphe bulunması nedeniyle; SPKn'nun 1 inci maddesi çerçevesinde yatırımcıların hak ve yararlarının korunmasını teminen, SPKn'nun 128/1-(a) maddesine dayanarak yapay piyasa oluşturmaya yönelik işlemlerin engellenmesi amacıyla; SPKn'nun 101/1 maddesi ve V-101.1 sayılı Bilgi Suistimali ve Piyasa Dolandırıcılığı İncelemelerinde Uygulanacak Tedbirler Tebliği'nin 5/1 ve 6/1 maddeleri uyarınca; aşağıdaki tabloda bilgilerine yer verilen kişiler hakkında 06.04.2022 tarihli işlemlerden başlamak üzere borsalarda 6 ay süreyle geçici işlem yasağı uygulanmasına karar verilmiştir. Karar 2022/16 sayılı SPK Bülteninde yer almaktadır.
 
BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi)
Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AKMGY.E ve CEOEM.E payları 06/04/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 05/05/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.


Kar Payı Notları:
 
Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar: 
PARSN, TUKAS


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır


Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP, SPK Bülteni ve Matriks
Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.
Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.