Küresel Piyasalar FED Kararlarına Odaklandı…

22 Eylül 2021

Bugün, yurt içinde tüketici güven endeksi, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı takip edilecek.

Küresel Piyasalar FED Kararlarına Odaklandı…

22.09.2021

Küresel Piyasalar FED Kararlarına Odaklandı…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem yüzde 0,45 değer kaybederek günü 1.385,61 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,45 değer kazanırken, holding endeksi yüzde 0,32 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,69 ile ulaştırma, en fazla kaybettiren yüzde 2,30 ile metal, ana sanayi olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 1,12, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,43, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,5 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,22 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,15 ve S&P 500 endeksi yüzde 0,08 değer kaybederken, Nasdaq endeksi yüzde 0,22 değer kazandı.

Bugün, yurt içinde tüketici güven endeksi, yurt dışında ise ABD Merkez Bankası (Fed) faiz kararı takip edilecek. Banka, bugün sona erecek toplantısı ardından yayımlanacak olan karar metni, ekonomik projeksiyonlar ve FED Başkanı Powell’ın açıklamaları yakından izlenecek. FED kararları ile birlikte küresel piyasalarda kısa vadede oynaklık artış gösterebilir. Yeni işlem gününde, Japonya Merkez Bankası (BOJ) Çarşamba günü gerçekleştirilen toplantıda faiz oranı ve varlık alım seviyelerinde herhangi bir değişikliğe gitmedi. Banka, politika faizini eksi yüzde 0.1 düzeyinde korudu. Banka, yayımladığı metinde delta varyantının etkisi bölge genelinde yaşanan tedarik sıkıntılarını vurgu yaptı. Çin Merkez Bankası (PBOC) gerçekleştirdiği toplantı ardından faiz oranlarında değişikliğe gitmedi. Banka’dan yapılan açıklamaya göre, bir ve 5 yıl vadeli gösterge borç verme faiz oranları aynı seviyede korundu. Buna göre faiz oranları 1 yıl vadeli için yüzde 3,85, 5 yıl vade için yüzde 4,65 olarak uygulanmaya devam edecek. Çin Merkez Bankası (PBOC piyasaya likidite enjeksiyonuna devam ediyor. Banka finansal sisteme ters repo anlaşmalarıyla 120 milyar yuan (18,6 milyar dolar) kısa vadeli likidite verdi.

Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır


Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü, yüzde 0,45 değer kaybederek günü 1.385,61 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Birleşmiş Milletler 76'ncı Genel Kurulu'nda yaptığı konuşmasında; "Paris İklim Anlaşması'nı, yapıcı adımlara uygun şekilde ve ulusal katkı beyanımız çerçevesinde, önümüzdeki ay Meclisimizin onayına sunmayı planlıyoruz." dedi.

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alparslan Bayraktar, Birleşik Arap Emirlikleri’ndeki Gastech Konferansı’nda Türkiye’nin doğalgaz talebinin bu yıl çok yüksek olacağını, Gazprom ve diğer likit doğalgaz şirketleriyle yeni kontratların görüşüldüğünü belirtti.

Ekonomik Kalkınma ve İş Birliği Örgütü (OECD), yayımladığı ara dönem ekonomik görünüm raporunda; Türkiye için 2021 büyüme tahminini yüzde 5,7'den yüzde 8,4'e yukarı yönlü revize etti. Kurum, Türkiye için sene sonu manşet enflasyon tahminini yüzde 16'dan yüzde 17,8'e yükseltti. 2022 için Türkiye büyüme tahminini yüzde 3,4'ten 3,1'e düşüren kurum, 2022 enflasyon beklentisini de yüzde 12,8'den 15,7'e yükseltti.

ABD Başkanı Joe Biden Birleşmiş Milletler Genel Kurulu’nda yaptığı konuşmada koronavirüs pandemisi ve iklim krizi gibi konulara vurgu yaptı. Biden ülkelerin sorunlar karşısında ortak çalışması gerektiğini belirtti. Başkan, amacımız yeni bir soğuk savaş başlatmak değil dedi.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s, tarafından yapılan açıklamada; Kovid-19 salgınının etkilerinin azalmasıyla ABD ve Çin’den 2021 yılında güçlü ekonomik bir büyümenin beklendiği, bu büyümenin Avrupa ekonomisi üzerinde önemli ve olumlu yansımalarının görülebileceği öngörüldü.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre konut başlangıçları Ağustos ayında yüzde 3,9 artarak 1.62 milyon adete yükseldi.

Amerikan federal hükümetine 3 Aralık'a kadar finansman sağlayacak ve ülkenin borçlanma limitini 2022'nin sonuna kadar askıya alacak bütçe tasarısı, ABD Temsilciler Meclisi'nde 211'e karşı 220 oyla kabul edildiği haberi basında yer aldı.

Gün içi veri takvimi:Şirket Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş. (Şirket) paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 240.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen 65.000.000 TL nominal değerli paylar 22/09/2021 tarihinden itibaren Ana Pazar'da 3,5 TL/pay baz fiyat, "KIMMR.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 2.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) halka arz edilecek toplam 100.000.000 TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa'da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 8,30 TL fiyattan 22-23/09/2021 tarihlerinde Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, MAREN.HE (ikincil piyasada işlem kodu MAREN.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır. Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından ikincil piyasada işlem görebilecektir. MAREN.HE'ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır. İlgili sırada maksimum emir değeri 830.000.000 TL olacaktır. Halka arza ilişkin emirlerin Borsamıza iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsamız birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat - zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmemektedir.

KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (KRVGD): Şirketin yurtdışında şirket satın alım süreci 30.06.2021 tarihinde tamamlanmıştı. %100 bağlı ortaklığı olan Tornellon Investments tarafından %64,93'ünü satın alınan ZPC Otmuchow isimli şirketin bağlı olduğu Polonya sermaye piyasaları regülasyonları sebebiyle Tornellon Investments'ın pay oranını %66'ya tamamlamak amacıyla zorunlu çağrıya gidilmektedir.. %100 bağlı ortaklığı Tornellon Investments payların tamamı için çağrıda bulunmuştur. Hisse başına alım fiyatı, satın alma işlemi sırasında payları satın almış olduğu fiyat ile aynı olarak belirlenmiştir.

ÖZERDEN PLASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (OZRDN): Şirket Yönetim Kurulu toplantısında; Huzur Mahallesi Ayazağa Cendere Caddesi N:8 Sarıyer / İSTANBUL adresinde faaliyet gösteren Şirket Merkezimizin, Reşitpaşa Mahallesi, Eski Büyükdere Cad. Windowist Tower N 26, Kat:5-505 Maslak Sarıyer/İSTANBUL adresine taşınmasına, adres değişikliğinin Ticaret Sicili'nde tescil ve Türkiye Ticaret Sicil Gazetesi'nde ilanı, gerekli bildirimlerin yapılması ve taşınma ile ilgili iş ve işlemlerin yürütülmesine katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. (TRILC): Turkfleks marka serumlar yurtiçi özel hastane pazarında satış ve dağıtımını yapmak üzere Zirve Pharma Ecza Deposu ile tek yetkili satıcılık sözleşmesi imzalanmıştır. Yıllık 30.000.000 adet alım garantisi içeren sözleşmede ortalama birim fiyatı 4,5 TL olarak belirlenmiştir. İlk sipariş onayı 3.000.000 adet için gerçekleşmiştir. Finansallara 120.000.000 TL etkisi olması planlanmaktadır.

ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ALMAD): ŞirketTekirdağ İli, Malkara İlçesinde bulunan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) ihale yoluyla satın almış olduğu maden sahası bölgesinde bulunan aşağıda detayı verilen 3 adet parselin mülk sahiplerinden toplam 990.000 TL bedelle satın alınmasına, Tekirdağ İli, Malkara İlçesi, İbrice Mahallesi, Sıvatlar Mevkii 41 Parselde kayıtlı toplam 11.500 m2 Tarla niteliğindeki taşınmazın toplam 500.000 TL bedelle, Tekirdağ İli, Malkara İlçesi, İbrice Mahallesi, Sıvatlar Mevkii 37 Parselde kayıtlı toplam 5.400 m2 Tarla niteliğindeki taşınmazın toplam 240.000 TL bedelle,Tekirdağ İli, Malkara İlçesi, İbrice Mahallesi, Sıvatlar Mevkii 36 Parselde kayıtlı toplam 5.600 m2 Tarla niteliğindeki taşınmazın toplam 250.000 TL bedelle satın alınmasına, karar verilmiştir.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirket, 14.09.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı'na istinaden, Ankara İli Kahramankazan İlçesi Saray Mahallesi 3322 ada 2 nolu parsel üzerinde yer alan 9.993 m2 arsa üzerine kurulmuş ve 6.000 m2 kapalı alana sahip, fabrika binası ve arsasını satın almıştır. İlgili alım yeni yatırım ve kapasite artışları için kullanılacak olup, hali hazırdaki üretim tesislerimize komşu parseldedir. Alım bedeli, harç ve vergiler hariç 14.000.0000,-TL'dir.

HEKTAŞ TİCARET T.A.Ş. (HEKTS): Şirket büyüme stratejileri doğrultusunda, Balıkesir ili Manyas ilçesi Kızıksa köyünde 40.336 m2 alan içinde, yıllık kapasitesi ilk etapta 50.000 ton olan "Pet Mama" üretim tesisi kurulması için gerekli çalışmalara başlanmış olup makine, ekipman, inşaat ve benzeri işlemler için gerekli anlaşmalar tamamlanmıştır. Şirketin Yatırımı 2022 yılının ikinci çeyreği içinde tamamlanması planlanmıştır.

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (KERVN): Şirkete ait Zeynep T. isimli 1997 model 4 kabinli Azimut Jumbo yüz Tekne'nin mevcut hali ile 3'er aylık eşit ödemelerle KDV Dahil YILLIK Toplam 1.200.000 TL ile BSJ Tekstil İnşaat Turizm Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye kiraya verilmesine karar verilmiştir.

İTTİFAK HOLDİNG A.Ş. (ITTFH): Bağlı Ortaklığı Selet A.Ş.' nin, üretim faaliyetlerine son verilmiş olan yumurta ve yem üretim tesislerinde bulunan canlı hayvan, hammadde ve sarf malzemeleri, yumurta ve yem üretim tesislerini kiralayan Tekkeli Gıda San. Tic. Ltd. Şti.' ne rayiç bedelleri üzerinden KDV dahil 11.774.029,56-TL bedelle satılmıştır. Satış bedelinin 644.880,13-TL'lik kısmı Selet'in Tekkeli'ye olan cari hesap borcuna mahsup edilmiş; bakiye kalan 11.129.149,43-TL 21.09.2021 (Bugün) tarihinde Selet A.Ş. tarafından tahsil edilmiştir.

KORAY GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (KGYO): Terra Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 17.09.2021 tarih ve 2021/KORAYGYO/002 değerleme raporuna (ekte) göre ekspertiz değeri KDV hariç 9.385.000 TL, mülk sahibi ana ortağımız Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş. ve mevcut durumda KDV Dahil 63.000 TL kira geliri olan İstanbul'un en değerli iş merkezlerinin bulunduğu aks üzerinde yer alan Beşiktaş ilçesi, Rumeli Hisarı Mahallesi, 16.409 m² yüzölçümlü 1403 ada, 648 no'lu parselde yer alan "Üç Blok Doksanbir Bağımsız Bölümlü Kargir İş Hanı" niteliğindeki ana taşınmazda ("Yapı Kredi Plaza Sitesi") konumlu B Blok 25 no'lu bağımsız bölüm KDV hariç 9.300.000 TL bedel karşılığında satın alınmıştır. Terra Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 17.09.2021 tarih ve 2021/KORAYGYO/002 değerleme raporuna (ekte) göre ekspertiz değeri KDV hariç 9.385.000 TL, mülk sahibi ana ortağı Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş. ve mevcut durumda KDV Dahil 63.000 TL kira geliri olan İstanbul'un en değerli iş merkezlerinin bulunduğu aks üzerinde yer alan Beşiktaş ilçesi, Rumeli Hisarı Mahallesi, 16.409 m² yüzölçümlü 1403 ada, 648 no'lu parselde yer alan "Üç Blok Doksanbir Bağımsız Bölümlü Kargir İş Hanı" niteliğindeki ana taşınmazda ("Yapı Kredi Plaza Sitesi") konumlu B Blok 25 no'lu bağımsız bölüm KDV hariç 9.300.000 TL bedel karşılığında peşin olarak satın alınmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

NIBAS: ÖZIŞIK İNŞAAT VE ENERJİ A.Ş. 20/09/2021 - 20/09/2021 tarihinde NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,20 - 10,52 TL fiyat aralığından 500.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 20/09/2021 tarihi itibariyle %6,48 sınırına ulaşmıştır.

NIBAS: IŞIKLAR HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 20/09/2021 - 20/09/2021 tarihinde NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,00 - 10,69 TL fiyat 540.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 20/09/2021 tarihi itibariyle %36,76 sınırına ulaşmıştır.

ARSAN: FARSAN İNŞAAT_TEKSTİSANAYİ VE TİCARET A.Ş. 20/09/2021 - 20/09/2021 tarihinde ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,29 - 4,29 TL fiyat aralığından 25.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 20/09/2021 tarihi itibariyle %41,13 sınırına ulaşmıştır.

BIMAS: MERKEZ BEREKET GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 20.09.2021 tarihinde BİMAŞ - BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. payları ile ilgili olarak 67,854 TL fiyat aralığından 50.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte BİMAŞ - BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 20.09.2021 tarihi itibariyle % 15,03 sınırına ulaşmıştır.

TRILC: MEHMET BERAT BATTAL 20/09/2021 - 20/09/2021 tarihinde TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 13,29 - 13,29 TL fiyat aralığından 11.001 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 20/09/2021 tarihi itibariyle %49,58 sınırına ulaşmıştır.

BIMAS: NASPAK GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 21.09.2021 tarihinde Fatma Fitnat Topbaş'ın sahip olduğu, 800.000 TL nominal bedelli BİMAŞ-BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. payları 67,98 TL fiyattan hesaplar arası virman şeklinde devir alınmıştır. Bu işlemle birlikte BİMAŞ-BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21.09.2021 tarihi itibariyle % 10,97 sınırına ulaşmıştır.

BIMAS: ÖMER HULUSİ TOPBAŞ 21.09.2021 tarihinde FATMA FİTNAT TOPBAŞ'ın sahip olduğu 400.000 TL nominal bedelli 400.000 Adet BİMAŞ-BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. payları 67,98 TL fiyattan hesaplar arası virman şeklinde devir alınmıştır. Bu işlemle birlikte BİMAŞ-BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş sermayesindeki payları/oy hakları 21.09.2021 tarihi itibariyle % 0,3320 oranına ulaşmıştır.

INFO: 21.09.2021 tarihinde 3,69 - 3,72 TL fiyat aralığından 34.014 adet pay geri alımı yapılmıştır.

ARCLK: 21.09.2021 tarihinde 31,68 TL - 31,80 TL fiyat aralığından (ortalama 31,7386 TL) 1.000.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 22.549.652 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %3,3371)

QUAGR: 21.09.2021 tarihinde 12,100 TL ortalama fiyattan 22.902 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu QUAGR payları 1.958.426 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,816)

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EUHOL.E paylarında 22/09/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 06/10/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Bugün Gerçekleştirilecek Nakit Temettü Notları:Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 2.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %36,36 zarar oranı: %63,64'dür. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.