KISA VADEDE DESTEK BÖLGESİ 1405 - 1390

23 Haziran 2021

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü % 0,81 değer kazanarak günü 1.409 puandan tamamladı.

KISA VADEDE DESTEK BÖLGESİ 1405 - 1390


BIST-100:

 

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü % 0,81 değer kazanarak günü 1.409 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 13,3 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi % 1,76, holding endeksi % 0,60 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran % 3,61 ile finansal kiralama, faktoring, en çok kaybettiren ise % 2,86 ile turizm olduğu görüldü. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne pozitif bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.
Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Yurt dışında ise dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere veri gündemi takip edilecek.
Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.
Teknik olarak bakıldığında; endekste olası yaşanabilecek geri çekilmeler yada düzeltmelerde kısa vadede 1405-1390 destek bölgesi olarak takip edilebilir. Toparlanma eğiliminin gündeme gelmesi durumunda ise kısa vadede 1419-1430 direnç bölgesi olarak izlenebilir.
Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

USDTRY Teknik Görünüm:

 
Teknik olarak baktığımızda, kurun yeni işlem gününe 8,6531 seviyeleri civarında başladığı izleniyor. Sabah saatlerinde kurun yatay hareket ettiği görülüyor. Teknik olarak bakıldığında, kur fiyatlamalarında yukarı yönlü hareketlerin gündeme gelmesi durumunda 8,75 -8,80 TL kısa vadede direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 8,59-8,44 TL destek bölgesi olarak izlenebilir.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

EURUSD Teknik Görünüm:

 
Teknik olarak baktığımızda, paritenin yeni işlem gününe 1,1943 seviyeleri civarında başladığı izleniyor. Sabah saatlerinde paritenin hafif satıcılı hareket ettiği görülüyor. Teknik olarak, parite fiyatlamalarında 1,1920 seviyesi psikolojik değer olarak takip edilebilir. Bu seviyenin altına geçilmesi durumunda kısa vadede 1,1900-1,1870 destek bölgesine doğru geri çekilmeler hız kazanabilir. Olası, yukarı yönlü hareketlerin gündeme gelmesi durumunda ise 1,1950-1,1970 direnç bölgesi olarak izlenebilir.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

ONS ALTIN TEKNİK GÖRÜNÜM:

 

Teknik olarak incelediğimizde, kıymetli metalin yeni işlem gününe 1779 $ civarında başladığı görülüyor. Sabah saatlerinde, kıymetli metalin fiyatlamalarda hafif alıcılı hareket ettiği izleniyor. Teknik olarak, ons altının psikolojik seviyesi olan 1780 $ değeri altında kalıcılık sağlaması durumunda kısa vadede 1770-1750$ destek bölgesine doğru geri çekilmeler gündeme gelebilir. Olası, yukarı yönlü hareketlerde ise kısa vadede 1800-1820$ direnç bölgesi olarak izlenebilir.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Destek-Direnç Tablosu;

 
Not: Destek-Direnç tablosuna dair veriler Matriks veri terminalinden alınmıştır. Gün içerisinde, haber ve veri akışına bağlı olarak, piyasa koşulları değişkenlik gösterebileceğinden dolayı güncel destek ve direnç seviyelerini müşteri temsilcinize sorabilirsiniz.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
Kaynak: INVESTAZ Yatırım Araştırma, Finnet ve Matriks
Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.