Haftayı Zayıf Veri Akışı İle Tamamlıyoruz…

24 Aralık 2021

Bugün, yurtiçinde sakin veri akışı takip edilecek. Global piyasalarda ise Noel tatili ile birlikte bazı ülkelerde piyasalar kapalı bazı ülkelerde ise piyasalarda erken kapanış gerçekleştirilecek

Haftayı Zayıf Veri Akışı İle Tamamlıyoruz…

24.12.2021

Haftayı Zayıf Veri Akışı İle Tamamlıyoruz…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,06 kazançla 1.805,30 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 35,6 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,26 ve holding endeksi yüzde 0,13 değer kazandığı günde Sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 3,87 ile iletişim, en çok kaybettiren ise yüzde 3,18 ile turizm olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın dördüncü işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,54, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 1,04, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,77 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,70 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın dördüncü işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,55, S&P 500 endeksi yüzde 0,62 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,85 değer kazandı.

Bugün, yurtiçinde sakin veri akışı takip edilecek. Global piyasalarda ise Noel tatili ile birlikte bazı ülkelerde piyasalar kapalı bazı ülkelerde ise piyasalarda erken kapanış gerçekleştirilecek.

Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın dördüncü işlem gününü yüzde 0,06 kazançla 1.805,30 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 35,6 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne pozitif bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Menkul Kıymet İstatistikleri verilerine göre; Yurt dışı yerleşiklerin 17 Aralık sona eren işlem haftasında hisse senetlerinde 69,1 milyon dolar ve DİBS’te (Kesin Alım) 95,3 milyon dolar satıcılı konumda yer aldılar.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Haftalık Para ve Banka İstatistikleri verilerine göre; Merkez Bankası Rezervleri 17 Aralık sona eren işlem haftasında bir önceki haftaya kıyasla % 4,9 azalış ile 116,874 milyar dolar oldu. Merkez bankası rezervleri alt kırılımlarına bakıldığında, 17 Aralık sona eren işlem haftasında bir önceki aya göre Altın Rezervleri % 0,6 azalış ile 38,507 milyar dolar ve Brüt Döviz Rezervleri % 6,88 düşüş ile 78,367 milyar dolar oldu.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) 16 Aralık tarihinde gerçekleştirdiği Para Politikası Kurulu Toplantı Özetini yayımladı. Raporda; " Enflasyonda Kasım ayında gözlenen yükselişte; döviz kuru gelişmeleri, küresel gıda ve tarımsal emtia fiyatlarındaki artışlar ile tedarik süreçlerindeki aksaklıklar gibi arz yönlü unsurlar ve talep gelişmeleri etkili olmaktadır. Kurul, politika faizinin 100 baz puan indirilerek, arz yönlü ve para politikası etki alanı dışındaki arızi faktörlerin fiyat artışları üzerinde oluşturduğu geçici etkilerin ima ettiği alanın kullanımının tamamlanmasına karar vermiştir. Alınmış olan kararların birikimli etkileri 2022 yılının ilk çeyreğinde yakından takip edilecek ve bu dönemde fiyat istikrarının sürdürülebilir bir zeminde yeniden şekillenmesi amacıyla geniş kapsamlı politika çerçevesi gözden geçirme süreci yürütülecektir "denilmiştir.

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati başkanlığında Finansal İstikrar Komitesi'nin ikinci toplantısı gerçekleştirildi. Yapılan açıklamada "TL'nin değerinin korunması ve tasarrufların güçlendirilmesi için yeni araçların geliştirilmesi konusunda kurum ve kuruluşlar arasında eşgüdüm sağlanması vurgusu" yapılmıştır. (kaynak:hmb.gov.tr)

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati yaptığı değerlendirmede, “Ya Türkiye olayları oturup kendi başına izleyecek, elindeki bütün enstrümanları pozitif yönde kullanmayacak kadar beceriksiz bir ülke mi? İhtiyacı olan her türlü enstrümanı kullanır” dedi.(Kaynak: bloomberght.com)

Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusu’na göre; BIST 50 Endeksinde yer alan paylarda 20/12/2021 ile 23/12/2021 tarihleri arasında uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının 24/12/2021 tarihli seansta da uygulanmasına karar verilmiştir.

ABD'de Michigan Üniversitesi tarafından yayımlanan tüketici güven endeksi, Aralık ayında bir önceki aya göre 3,2 puan artış ile 70,6 olarak gerçekleşti.

ABD Ticaret Bakanlığı verilerine göre, yeni konut satışları, Kasım'da aylık bazda yüzde 12,4 artışla 744 bine yükselirken, piyasa beklentilerinin altında kaldı.

ABD Başkanı Joe Biden, Çin'in "zorla çalıştırma yoluyla üretim" yaptığına dair iddialar nedeniyle Sincan Uygur Özerk Bölgesi'nde yapılan ürünlerin, ABD'ye ithalatını yasaklayan tasarıyı onayladı.

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

KARSAN OTOMOTİV SANAYİİ VE TİCARET A.Ş. (KARSN): Şirket, European Bank for Reconstruction and Development (EBRD) tarafından Mersin Büyükşehir Belediyesi için açılan, 100 adet CNG yakıtlı otobüs (70 adet solo, 30 adet körüklü) tedariği ve araçların 2 yıllık bakımını içeren ihaleye teklif verdiğini, ihale katılımcıları tarafından verilen tekliflerin, iş deneyimi teknik yeterlilik ve maliyet gibi muhtelif kriterler göz önünde bulundurularak, EBRD ve Mersin Büyükşehir Belediyesi tarafından değerlendirileceğini Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda açıklamıştır. İhale mercii tarafından, söz konusu ihaleyi Şirketin kazandığı şirket tarafına bildirilmiş olup, ihaleye ilişkin itiraz süreci devam etmektedir.

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. (ZOREN): Şirket %100 bağlı ortaklığı Zorlu Doğal Elektrik Üretimi AŞ'nin Aydın ili, Buharkent ilçesinde işletmekte olduğu 165 MWm / 165 MWe kurulu güce sahip Kızıldere-3 Jeotermal Enerji Santrali'ne entegre olarak güneş enerjisinden elektrik üretmek üzere Birleşik Yenilenebilir Elektrik Üretim Tesisi (Ana Kaynak JES + Yardımcı Kaynak GES) kurmak amacıyla santralin mevcut elektrik üretim lisansının 189,75 MWm / 165 MWe olarak tadil edilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na başvuruda bulunulmuştur.

REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (RYGYO): Şirket 19/12/2016 tarih ve 341 sayılı Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda İş Finansal Kiralama A.Ş.'den kiralanan İzmir İli Torbalı İlçesi Torbalı Mahallesi 6 Ada 194 Parsel üzerindeki 14.683 m2'lik deponun taksitleri vade bitiminden önce ödenmiş ve ilgili gayrimenkul yeniden portföye dahil edilmiştir.

YENİ GİMAT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (YGGYO): 1 Kasım 2021 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere Ankamall AVM'nin yönetim firması Ece Türkiye Proje Yönetimi A.Ş. ile olan sözleşme 1 Ocak 2022 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere sonlandırılmıştır. Bu kapsamda Ankamall AVM'nin yönetimi için bağlı ortaklığı Profam Gayrimenkul Yönetimi A.Ş. ile sözleşme imzalanmıştır.

SAY YENİLENEBİLİR ENERJİ EKİPMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SAYAS): 22 Kasım 2021 tarihli özel durum açıklamasına Çin Halk Cumhuriyeti'nin en büyük rüzgar kulesi üreticisi olan Titan Wind Energy'ye 2.503.506 EUR tutarında yeni bir teklif sunulduğu belirtilmiştir. Bahse konu teklif onaylanmış bulunmaktadır. Öte yandan teslimat sürecinin hızlandırılması amacıyla sipariş Titan Wind Energy yerine kulelerin nihai alıcısı olan Almanya merkezli Enercon GmbH tarafından geçilmiştir. Bilindiği üzere Enercon GmbH dünyanın en büyük beş rüzgar enerji türbini üreticisinde yer almakta olup, Şirket; onaylı tedarikçileri arasındadır.

18 Kasım 2021 tarihli özel durum açıklamasında belirtildiği üzere Çin Hlak Cumhuriyeti'nde mukim ve 300.000 ton yıllık kapastesiyle dünyanın en büyük rüzgar türbin kulesi imalatçılarından olan Fujian Fuchuan Yifan (FFY) şirketine 1.210.395 EUR tutarında bir teklif verilmiştir. Bahse konu teklif onaylanmış bulunmaktadır. Öte yandan teslimat sürecinin hızlandırılması amacıyla sipariş FFY yerine kulelerin nihai alıcısı olan Almanya merkezli Enercon GmbH tarafından geçilmiştir. Bilindiği üzere Enercon GmbH dünyanın en büyük beş rüzgar enerji türbini üreticisinde yer almakta olup , Şirket ; onaylı tedarikçileri arasındadır.

TÜRK PRYSMİAN KABLO VE SİSTEMLERİ A.Ş.(PRKAB): Şirket ; Türkiye Adana bölgesinde kurulacak petrochemical projesi ile ilgili olarak; Ocak 2022'den başlayarak Ekim 2022'de tamamlanması planan 16,5 milyon - 17 milyon USD bandında gerçekleşecek orta ve alçak gerilim enerji kablosu sipariş sözleşmesi imzalamıştır.

KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (KATMR): 4.03.2017 tarihli Yönetim Kurulu kararı kurulan Lika Savunma Sanayii ve Ticaret AŞ. unvanlı şirketin; kuruluşundan bugüne gayri faal durumda olması nedeniyle sahibi olduğu B grubu 800.000 (sekizyüzbin) adet itibari değerli payları tamamının 1 (Bir) Türk Lirası bedelle Limak Holding A.Ş.' ne devredilmesine; Oy birliği ile karar verilmiştir.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): Şirket projelerinden İstanbul Avcılar Ispartakule 5. Etap Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Ebruli Ispartakule)'nin Yüklenicisi ile yapılan Sözleşmeye Ek-4 No.lu Protokol ile 150.861.635,76 TL olan Asgari Şirket Payı Toplam Geliri, 192.164.800,30 TL'ye yükselmiştir.

IŞIK PLASTİK SANAYİ VE DIŞ TİCARET PAZARLAMA A.Ş. (ISKPL): Halka arz izahnamesinin "Faaliyetler Hakkında Genel Bilgiler" başlıklı 7. bölümünün altında yer alan "Şirket'in Stratejisi" kısmında "Şirket'in kapasite artışına yönelik hedeflerini gerçekleştirebilmek için yurtiçinde ve yurtdışında yatırım fırsatlarını değerlendirmeyi planlamaktadır. Özellikle yurtdışında büyük pazarlarda imalat tesisine sahip olunması olası tedarik risklerine karşı koruyucu olacaktır. Ayrıca ihracat pazarına yakın olunması/içinde bulunulması sayesinde satış fırsatlarını daha iyi değerlendirebilecektir." yazmaktadır. Bu kapsamda Amerika Birleşik Devletleri Texas eyaletinde üretim tesisi olarak kullanılması amacıyla yaklaşık 40.000 m2 arazi üzerine kurulu 16.000 m2 kapalı alana sahip fabrika binası satın almak için ön sözleşme imzalanmıştır.

GÜLER YATIRIM HOLDİNG A.Ş.(GLRYH): Şirketin pay sahibi olduğu A1 Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş.'nin 23.12.2021 tarihli yönetim kurulu toplantısında; Şirket faaliyet konusu dahilinde, büyüme potansiyeli gördüğü faaliyet alanlarına ve şirketlere yatırım yapma stratejisi çerçevesinde; esas faaliyet konusu enerji sistemleri teknolojisiyle ilgili yatırımlarda bulunma ve yer altı ve yerüstü her türlü kaynağı kullanarak enerji üretme faaliyetleriyle iştigal etmek olan Arf Bio Yenilenebilir Enerji Üretim A.Ş.'nin (Arf Bio) 70.000.000 TL olan ödenmiş sermayesinin 105.241.000 TL'ye artırılması sırasında Şirkete tahsis edilen ve şirketin %4,98'ine tekabül eden beheri 1 TL nominal değerdeki 5.241.000 adet B grubu paya 37.500.000 TL bedel ödenerek Arf Bio'nun sermayesine iştirak edilmesine" karar verilmiştir. Bu çerçevede A1 Girişim Sermayesi Yatırım Ortaklığı A.Ş. tarafından söz konusu satın alma işlemine ilişkin ödeme işlemleri 23.12.2021 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.

NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş.(NATEN): Şirket yenilenebilir enerji müteahhitliği (EPC) faaliyetleri kapsamında, 23.12.2021 tarihinde Özel Salihli Güven Sağlık Hizmetleri A.Ş. "Medigüneş Hastanesi" ile Naturel Yenilenebilir Enerji Ticaret A.Ş. arasında, arazi tipi GES sisteminin kurulması kapsamında sözleşme imzalanmıştır. Manisa'da gerçekleştirilecek olan projenin sözleşme bedeli, KDV hariç 9.640.062,57 TL (774.084,60 USD)'dir.

Paylar Alım Satım Notları:

NATEN: YUSUF ŞENEL 22/12/2021 - 22/12/2021 tarihinde NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 39,90 - 39,98 TL fiyat aralığından 5.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NATUREL YENİLENEBİLİR ENERJİ TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/12/2021 tarihi itibariyle % 64,288 sınırına ulaşmıştır.

ESEN: YUSUF ŞENEL 22/12/2021 - 22/12/2021 tarihinde ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. payları ile ilgili olarak 27,46 - 27,52 TL fiyat aralığından 5.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/12/2021 tarihi itibariyle %0,570 sınırına ulaşmıştır.

MAGEN: YUSUF ŞENEL 22/12/2021 - 22/12/2021 tarihinde MARGÜN ENERJİ ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 9,10 - 9,15 TL fiyat aralığından 10.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte MARGÜN ENERJİ ÜRETİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/12/2021 tarihi itibariyle %1,471 sınırına ulaşmıştır.

KRDMA: YOLBULAN DEMİR SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 22.12.2021 tarihinde Kardemir A.Ş. payları ile ilgili olarak 7,98-8,38 TL fiyat aralığından 2.100.000 TL toplam nominal tutarlı Kardemir (A) satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Kardemir A.Ş. sermayesindeki payları 22.12.2021 tarihi itibariyle %. 2,61 sınırına düşmüştür.

AVGYO: 22.12.2021 tarihlnde AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,43 TL - 2,57 TL fiyat aralığından 1.242.448,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 0,00 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki paylarımız 22.12.2021 tarihi itibariyle % 24,61 olmuştur.

METRO: METRO AVRASYA INVESTMENT GEORGİA A.Ş. 22.12.2021 tarihleri arasında METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş payları ile ilgili olarak 1,29 TL - 1,44 TL fiyat aralığında 14.122.671,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş sermayesindeki payları 22.12.2021 tarihi itibariyle % 6,31 olmuştur.

BIMAS: MERKEZ BEREKET GIDA SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 22.12.2021 tarihinde BİMAŞ - BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. payları ile ilgili olarak 65,23 TL ortalama fiyattan 40.000 TL toplam nominal tutarlı (40.000 Adet Hisse) alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte BİMAŞ - BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş sermayesindeki payları/oy hakları 22.12.2021 tarihi itibariyle % 15,12 olmuştur.

BAKAB: CEM BAKİOĞLU 22/12/2021 - 22/12/2021 tarihinde BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 17,97 - 18,20 TL fiyat aralığından 17.210 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte BAK AMBALAJ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/12/2021 tarihi itibariyle %15,94 sınırına ulaşmıştır.

SARKY: CENAP TAŞKIN 23/12/2021 - 23/12/2021 tarihinde SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 19,75 - 19,75 TL fiyat aralığından 10.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 23/12/2021 tarihi itibariyle %2,32 sınırına ulaşmıştır.

BIMAS: 6 Aralık 2021 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla başlatılan pay geri alım programı kapsamında 23.12.2021 tarihinde 300.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu BIMAS payları 8.167.992 adete ulaşmıştır (Şirket sermayesine oranı %1,3452)

SISE: 23 Aralık 2021 tarihinde 12,43 TL-12,90 TL fiyat aralığından (ortalama 12,69TL) 8.050.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu SISE payları 39.213.027 adede ulaşmıştır (Şirket sermayesine oranı %1,28).

ARCLK: 3.12.2021 tarihinde 46,10 TL - 48,12 TL fiyat aralığından (ortalama 47,4616 TL) 354.725 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 36.432.424 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %5,3916)

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EPLAS.E payları 24/12/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/01/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar emir paketi tedbiri ile işlem görecektir. Emir paketi tedbiri, "piyasa emri ve piyasadan limite emir girişinin kısıtlanması", "emir iptalinin, emir miktar azaltımı ile emir fiyat kötüleştirmesinin yasaklanması" ve "emir toplama bilgi yayınının kısıtlanması" uygulamalarını kapsamaktadır. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı ile brüt takas tedbirleri) emir paketi tedbirlerinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında AVGYO.E payları 24/12/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/01/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.