HAFİF ALICILI BAŞLANGIÇ ÖNGÖRÜLÜYOR

01 Temmuz 2021

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,12 değer kaybederek günü 1.356 puandan tamamladı.

HAFİF ALICILI BAŞLANGIÇ ÖNGÖRÜLÜYOR


BIST-100: 

  
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın üçüncü işlem gününü yüzde 1,12 değer kaybederek günü 1.356 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 13 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,32 ve holding endeksi yüzde 1,30 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 5,13 ile turizm, en çok kaybettiren ise yüzde 2,45 ile iletişim olduğu görüldü. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz. Bugün, yurt içinde imalat sanayi Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) takip edilecek. Global piyasalarda Petrol İhraç Eden Ülkeler Örgütü (OPEC) ile OPEC dışı bazı üretici ülkelerden oluşan OPEC+ grubunun gerçekleştireceği toplantı, İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey'in açıklamaları ve dünya genelinde açıklanacak imalat sanayi PMI dataları yakından izlenecek. 
Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık seyrin devam ettiği izleniyor. 
Teknik olarak bakıldığında; endekste olası yaşanabilecek geri çekilmeler yada düzeltmelerde kısa vadede 1330-1300 destek bölgesi olarak takip edilebilir. Toparlanma eğiliminin gündeme gelmesi durumunda ise kısa vadede 1370-1384 direnç bölgesi olarak izlenebilir. 
Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır 

USDTRY Teknik Görünüm: 

  
Teknik olarak baktığımızda, kurun yeni işlem gününe 8,7087 seviyeleri civarında başladığı izleniyor. Sabah saatlerinde kurun yatay hareket ettiği görülüyor. Teknik olarak bakıldığında, kur fiyatlamalarında yukarı yönlü hareketlerin gündeme gelmesi durumunda 8,80 -8,90 TL kısa vadede direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 8,60-8,50 TL destek bölgesi olarak izlenebilir. 
 
 
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır… 

EURUSD Teknik Görünüm: