GÖZLER POWELL VE LAGARDE’IN AÇIKLAMALARINA ÇEVRİLDİ…

28 Eylül 2021

Bugün, yurt içinde uluslararası rezervler ve döviz likiditesi, yurt dışında ise ABD'de toptan ve perakende stoklar, tüketici güven endeksi verileri yakından takip edilecek.

GÖZLER POWELL VE LAGARDE’IN AÇIKLAMALARINA ÇEVRİLDİ…

28.09.2021

Gözler Powell ve Lagarde’ın Açıklamalarına Çevrildi…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,51 değer kazanarak günü 1.391,74 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,6 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,02, holding endeksi yüzde 0,82 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,86 ile finansal kiralama, faktoring, en çok kaybettiren ise yüzde 0,88 ile ticaret olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ilk işlem gününü Stoxx Europe 600 hariç yükselişle tamamladı. Kapanışta, gösterge endeks Stoxx Europe 600 yüzde 0,07 değer kaybederek 463,01 puana geriledi. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,26, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,40, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,34 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,69 değer kazandı.

ABD borsaları, haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,21 değer kazanırken,S&P 500 endeksi yüzde 0,28 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,52 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde uluslararası rezervler ve döviz likiditesi, yurt dışında ise ABD'de toptan ve perakende stoklar, tüketici güven endeksi verileri yakından takip edilecek. Ayrıca, ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell ve ABD Hazine Bakanı Janet Yellen'ın Senatoda Bankacılık Komitesine yapacağı sunumlar takibimizde olacak. Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde’ın ve bazı FOMC üyelerinin açıklamaları yakından izlenecek.

Yeni işlem gününde sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık bir eğiliminin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü, gününü yüzde 0,51 değer kazanarak günü 1.391,74 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,6 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen Kabine Toplantısı'nın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yaptığı açıklamada; "Paris Anlaşması'nı önümüzdeki ay Meclis'te onaylama kararı aldık. Tüm kalkınma programlarımızı yeşil kalkınma devrimi rehberliğinde yürüteceğiz" dedi.

Avrupa Merkez Bankası Başkanı Christine Lagarde Avrupa Parlamentosu'nda yaptığı konuşmada, Ağustos'ta %3'e yükselen enflasyonun sonbahar aylarında yükselmeye devam edeceğini ifade ederken, "Ancak biz bu yükselişi büyük oranda geçici görüyoruz" dedi.

Chicago Fed Başkanı Charles Evans enflasyon üzerindeki arz zinciri kaynaklı baskıların ortadan kaybolması durumunda bile Fed’in gevşek para politikasıyla enflasyon beklentilerini yükseltmesi gerektiğini ifade etti.

ABD Ticaret Bakanlığı’nın verilerine göre dayanıklı mal siparişleri Ağustos ayında önceki aya kıyasla yüzde 1,8 ile güçlü bir artış kaydetti. Çekirdek sermaye siparişleri olarak bilinen savunma dışı havacılık hariç sermaye malı siparişleri yüzde 0,5 artış gösterdi.

ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell’ın 28 Eylül'de ABD Senatosunun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesinde Koronavirüs Yardım, Destek ve Ekonomik Güvenlik Yasası'na (CARES) ilişkin yapacağı konuşmanın metnini yayımlandı. Başkanın açıklamasında, "Normalleşme devam ederken, dar boğazlar, istihdam zorlukları ve diğer kısıtlamalar beklenenden daha büyük ve kalıcı olabilir, enflasyon için yukarı yönlü riskler oluşturabilir" denilirken, enflasyondaki son artışın nedenlerinin tahmin edilenden daha uzun sürebileceğine ilişkin Kongreyi ikaz edeceği görüldü.

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın ABD Senatosunun Bankacılık, Konut ve Kentsel İşler Komitesi, Yellen'ın 28 Eylül'de yapacağı konuşmanın metnini yayımlandı. ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, Kongrenin borç limitini hızla ele almasının zorunlu olduğunu, aksi takdirde ABD'nin ilk kez temerrüde düşeceğini ifade etti. Yellen, "Yine de ekonomimizin orta vadeli gidişatı konusunda iyimserim ve gelecek yıl tam istihdama döneceğimizi umuyorum" dedi.

Fed’in kısa vadeli yatırımlarıyla etik davranmadıkları eleştirilerinin hedefi olan Robert Kaplan ve Eric Rosengren istifalarını açıkladı. 8 Ekim itibarıyla görevinden ayrılacak olan Dallas Fed Başkanı Kaplan son dönemdeki kişisel yatırımlarının bankaya yönelik “dikkat dağıtan bir konu olma riski taşıdığını” ifade etti. (Kaynak: bloomberght.com)

ABD Senatosu’ndaki Cumhuriyetçiler, borç tavanını Aralık 2022’ye kadar askıya alacak ve kamu harcamalarının 30 Eylül’den sonra da devam etmesini sağlayacak düzenlemeyi bloke ettiği haberi basında yer aldı.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, yayımladığı raporda; 100 baz puanlık faiz indirimi ve sözlü yönlendirmedeki değişimin enflasyonu kontrol altında tutma zorluğunu artıracağını belirtirken, zayıf para politikası kredibilitesini yansıttığını ifade edildi. Raporda, Rezervlerde ve turizmde toparlanma, cari açıkta daralma ve dış finansmana erişimde sorun olmamasının kısa vadeli finansal baskıları yumuşattığına değinilen raporda buna karşın düşük rezerv, Döviz swaplarına olan bağımlılık, yüksek dolarizasyon ve daha zorlu dış koşullarla dışsal kırılganlıkların yüksek kalmayı sürdürdüğü ifade edildi. Fitch, “Bu kırılganlıklar, yurt içi güvenin zayıflaması ve dolarizasyonla artabilir” denildi. (Kaynak: bloomberght.com)

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. (ESEN): Bağlı ortaklığı Margün Enerji Üretim Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin 100.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı 23.09.2021 tarihi itibariyle Borsa İstanbul Birincil Piyasa'da başarı ile tamamlanmıştır. Halka arz edilen 100.000.000 TL nominal değerli paylar 30.09.2021 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 8,30 TL/pay baz fiyat, "MAREN.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır.

INVEO YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (INVEO): 25.09.2021 tarihli Resmi Gazete'de duyurulduğu üzere Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından Yatırım Bankası kuruluşu başvuru onaylanmıştır. Inveo Yatırım Holding A.Ş., 300.000.000 TL sermaye ile kurulacak Yatırım Bankası'nda %74,999 oranında hisseye sahip olacak ve sermayeye 224.997.000 TL nakit bedel ile katılacaktır. Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş., kurulacak Yatırım Bankası'na %25 hisse oranı ile katılacak olup, kalan hisseler grup şirketlerinden Inveo Portföy Yönetimi A.Ş. ile birlikte Erhan Topaç ve Onur Topaç arasında eşit şekilde paylaşılacaktır.

FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş.(FROTO): Şirket 04 Aralık 2020 tarihinde yapmış olduğu Özel Durum Açıklamasında Kocaeli Fabrikaları yerleşkesinde uzun dönemli Yeni Nesil Ticari Araç ve Batarya Projeleri ile ilgili yatırımlar için Proje Bazlı Devlet Yardımı verilmesinin 04.12.2020 tarih ve 31324 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan 3273 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Kararı ile kabul edildiğini açıklamıştı. Söz konusu onay çerçevesinde ilgili Projeler kapsamında 1 Temmuz 2020 ve 1 Temmuz 2026 tarihleri arasında 20.501.205.701 TL tutarında harcama yapılmasına ilişkin 24 Eylül 2021 tarih ve 527894 Sayılı yatırım teşvik belgesi Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından düzenlenmiş olup sağlanan teşvik unsurları aşağıdaki gibidir; KDV İstisnası ve İadesi,Gümrük Vergisi Muafiyeti,Kurumlar Vergisi İndirimi (vergi indirim oranı : %100, yatırıma katkı oranı: %100, yatırıma katkı tutarının yatırım döneminde kullanılabilecek oranı : %100),Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteği (azami tutar sınırı olmaksızın 10 yıl),Gelir Vergisi Stopajı Desteği (10 yıl),Nitelikli Personel Desteği (azami 250.000.000 TL),Enerji Desteği (işletmeye geçiş tarihinden itibaren 10 yıla kadar 200.000.000 TL'yi aşmamak üzere enerji tüketim harcamalarının %50'si ),Yatırım Yeri Tahsisi (Kocaeli İlinde)

ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ASELS): ASELSAN ile finans alanında faaliyet gösteren yurtiçi kuruluşlar arasında 27/09/2021 tarihinde finansal teknolojiler alanında 129,7 Milyon ABD Doları + KDV tutarında bir sözleşme imzalanmıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2021-2026 yılları arasında yapılacaktır.

SERVE FİLM PRODÜKSİYON EĞLENCE A.Ş. (SERVE): Şirket Pana Yapım Sinema Prodüksiyon Turizm Yatırım A.Ş.'den vadesi geçmiş alacağının tahsili için ana para + faiz toplamı 5.263.627,56 TL 22.09.2021 tarihinde İstanbul Anadolu 2.İcra Dairesinin 2021/16971 Esas sayılı dosyası ile Şirketin Ömer Lütfü Lekesiz'den vadesi geçmiş alacağının tahsili için ana para + faiz toplamı 1.567.977,50 TL 22.09.2021 tarihinde İstanbul Anadolu 4.İcra Dairesinin 2021/16936 Esas sayılı dosyası ile İcra takibi başlatılmıştır.

SERVE FİLM PRODÜKSİYON EĞLENCE A.Ş. (SERVE): Serve Film Prodüksiyon Eğlence Anonim Şirketi olan unvan ilgili kurumlardan izin alındıktan sonra KUVVA GIDA TİCARET VE SANAYİ YATIRIMLARI ANONİM ŞİRKETİ olarak değiştirilmesi ve yapılacak olan ilk genel kurul toplantısında ortakların onayına sunulmasına karar verildiği 12.01.2021 tarihinde KAP'ta açıklanmıştı.Bu kapsamda Sermaye Piyasası Kuruluna yapılan başvuru, Sermaye Piyasası Kurulunun 19.02.2021 tarihli yazısı ile olumlu karşılanmış, ancak T.C. Ticaret Bankalığına yapılan başvuru üzerine Bakanlık; Ticaret Unvanları Hakkında Tebliğin "iltibas" başlıklı 5 inci maddesinin ikinci fıkrasında, "Daha önceden tescil edilmiş bir ticaret unvanının, Türk Ticaret Kanununun 46 ıncı maddesi kapsamındaki ek ve işletme konusunu gösteren ilk ibaresi aynı olan diğer bir ticaret unvanına ayırt edici bir ek yapılmadan tescil edilemez." hükmüne göre, Merkezi Sicil Kayıt Sistemi (MERSİS) kayıtları üzerinde yapılan incelemede, İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğüne kayıtlı Kuvva Gıda Anonim Şirketi unvanlı bir şirket kaydı bulunduğunu, yeni unvanın Tebliğin 5 inci maddesine aykırılık teşkil edeceğinden unvan değişikliğini uygun görmediğini 03.03.2021 tarihli yazısı ile bildirmiştir.Şirketin Kuvva Gıda ile A.Ş. ile birleşme işlemleri tamamlandıktan sonra unvan değişikliği ile ilgili süreç tekrar başlatılacaktır.

KOZA ALTIN İŞLETMELERİ A.Ş. (KOZAL): Şirket tarafından yapılması planlanan Çukuralan Altın Madeni İşletmesi 3. kapasite artırımı projesine ilişkin olarak, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından verilen Çevresel Etki Değerlendirmesi (ÇED) olumlu Kararı'nın yürütmesinin durdurulması ve iptali için, bir kısım davacılar tarafından Çevre ve Şehircilik Bakanlığı aleyhine İzmir 4. İdare Mahkemesinde 2021/1407 E. ve 2021/1013 E. sayılı dosyalar ile dava açılmıştır. Şirket davalı bakanlık yanında ilgili davaya müdahil olacak olup madencilik faaliyetler devam etmektedir.

NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (NIBAS): Niğde-Bor'da prefabrike betonarme karkas sistemle fabrika binası inşaatı işine yönelik işveren Tuğra Plastik-Caner Esen'den 24.09.2021 tarihinde sipariş alınmıştır.İşin tutarı KDV dahil 650.000 TL olup, tahmini tamamlanma süresi 45 iş günüdür.

ULUSOY UN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ULUUN): Birleşmiş Milletler Food Programme (WFP) tarafından açılan Buğday Unu ihalesine 24.09.2021 tarihinde verilmiş olunan teklif kapsamında firma uhdesinde kalan miktar 10.10.2021-30.10.2021 tarihleri arasında teslim edilecektir .

İTTİFAK HOLDİNG A.Ş. (ITTFH): Bağlı Ortaklığı Selet Entegre Et ve Süt Ür.San.Tic.A.Ş. mülkiyetindeki; Tatlıcak Mahallesi, 5759 Ada, 106 Parsel, Karatay/Konya adresinde bulunan ve Burganbank ile 27.05.2019 tarihinde düzenlenmiş 9.340.000 TL(Dokuz milyon üç yüz kırk bin Türk Lirası) kredi ana para borcuna ilişkin vefa sözleşmesine konu arsanın, Saraç Tarım Ürünleri San.ve Tic.Ltd.Şti.'ne (Alıcı) KDV Dahil 12.070.000 TL (On iki milyon yetmiş bin Türk Lirası) bedelle satışına ilişkin olarak taraflar arasında 10.09.2021 tarihinde düzenlenen "Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi" gereği satış bedelinin tamamı tahsil edilmiş olup; tapu devri 27.09.2021 gerçekleştirilmiştir. Satıştan elde edilen gelirin tamamı, vefa sözleşmesine konu kredinin kapatılmasında kullanılmıştır. Kredinin kapatılması için Burganbank'a faiz dahil 14.159.868 TL (On dört milyon yüz elli dokuz bin sekiz yüz altmış sekiz Türk Lirası) ödemede bulunulmuştur.

AKDENİZ YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (AKYHO): Şirketin %100 bağlı ortaklığı Salda Tarım ve Hayvancılık Sanayi Ticaret A.Ş.tarafından, Edirne İli, Lalapaşa İlçesi, Tuğlalık Köyü, 132 Ada, 60 Parselde, 77.314,18 metrekare tarla, peşin olarak 2.600.000 TL bedelle satın alınmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

KCHOL: 24.09.2021 tarihinde 21,56 - 21,6 fiyat aralığından 200.000 adet pay geri alımı yapılmıştır.

NIBAS: ÖZIŞIK İNŞAAT VE ENERJİ A.Ş. 24/09/2021 - 24/09/2021 tarihinde NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,20 - 8,66 TL fiyat aralığından 500.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 24/09/2021 tarihi itibariyle %2,78 sınırına ulaşmıştır.

NIBAS: IŞIKLAR HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ 24/09/2021 - 24/09/2021 tarihinde NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,00 - 8,20 TL fiyat aralığından 315.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NİĞBAŞ NİĞDE BETON SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 24/09/2021 tarihi itibariyle %33,17 sınırına ulaşmıştır.

PAGYO: SALİH BEZCİ 25/09/2021 - 25/09/2021 tarihinde PANORA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 6,54 - 6,67 TL fiyat aralığından 80.479,00 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte PANORA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 25/09/2021 tarihi itibariyle %11,646 sınırına ulaşmıştır.

ALBRK: CENGİZ AVCI 24-09-2021 tarihinde ALBARAKA TURK KATILIM BANKASI AŞ payları ile ilgili olarak 1,48---1,65 TL fiyat aralığından 27,000,001 TL toplam nominal tutarlı gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ALBARAKA TURK KATILIM BANKASI AŞ sermayesindeki payları/oy hakları 24-09-2021 tarihi itibariyle %12 sınırına ulaşmıştır.

SARKY: HAMİT MÜCELLİT 24/09/2021 - 24/09/2021 tarihinde SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 11,63 - 11,63 TL fiyat aralığından 3.750 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 24/09/2021 tarihi itibariyle %0,74 sınırına ulaşmıştır.

GESAN: ALİ GÖKHAN ÖZTÜRK 27/09/2021 - 27/09/2021 tarihinde GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 24,89 - 25,50 TL fiyat aralığından 750.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 27/09/2021 tarihi itibariyle %24,34 sınırına ulaşmıştır.

INFO: 27.09.2021 tarihinde 3,62 - 3,85 fiyat aralığından 338.420 adet pay geri alımı yapılmıştır.

SISE: 27 Eylül 2021 tarihinde 8,14 TL-8,16 TL fiyat aralığından (ortalama 8,15 TL) 1.931.207 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu SISE payları 20.413.027 adede ulaşmıştır (Şirket sermayesine oranı %0,67).

Sermaye Artırımı-Azaltımı Notları:

OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş. (OSTIM): Şirketin 133.404.250 TL. tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 765.000.000 TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak kaydıyla, %18 oranında bedelsiz artırılarak 157.417.015 TL'ye çıkarılması işleminde, çıkarılacak bedelsiz payların hak sahiplerinin hesaplarına dağıtım işlemine 29 Eylül 2021 tarihinde başlanacaktır. Şirketin esas sözleşmesinin sermaye ile ilgili 6. maddesinin tescili hakkındaki başvuru 27.09.2021 tarihinde Ankara Ticaret Sicil Müdürlüğü'nce onaylanmıştır.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Yatırım Aracı Bazında Tedbir Uygulanması)

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında, piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Garanti Faktoring A.Ş. (GARFA.E) payında 28/09/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmesinin Yasaklanması" ve "Piyasa Emri ile Piyasadan Limite Emir Girişinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 27/10/2021'dir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Yatırımcı ve Yatırım Aracı Bazında Tedbir Uygulanması)

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. ve 6. maddelerindeki hükümler çerçevesinde, Tedbir Yönetim Sistemi kapsamında piyasasında gerçekleşen işlemler nedeniyle Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş. (BIOEN) payında 28/09/2021 tarihinden itibaren 1 ay süreyle mevcut Açığa Satış Yasağına ilave olarak "Kredili İşlem Yasağı" ve "Emir İptalinin, Emir Miktar Azaltımı ile Emir Fiyat Kötüleştirmenin Yasaklanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 27/10/2021'dir.

Ayrıca Yönerge'nin 5. Maddesi çerçevesinde, BIOEN payının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 28/09/2021 tarihinden itibaren 3 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" önleyici tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirin uygulanacağı son tarih 27/12/2021'dir.


Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:


Bugün Gerçekleştirilecek Kar Payı Ödemeleri:


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.