Gözler ABD Verilerine Çevrildi…

15 Eylül 2021

Bugün, yurt içinde merkezi yönetim bütçe dengesi takip edilecek. Yurt dışında ise ABD ve Euro Bölgesi açıklanacak olan sanayi üretimi ile İngiltere'de enflasyon dataları takibimizde olacak

Gözler ABD Verilerine Çevrildi…

15.09.2021

Gözler ABD Verilerine Çevrildi…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü, yüzde 0,27 değer kaybederek günü 1.434,43 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,64 değer kazanırken, holding endeksi yüzde 0,58 değer kaybettiği günde sektör endeksleri en fazla kazandıran yüzde 0,95 ile gayrimenkul yatırım ortaklığı, en çok kaybettiren ise yüzde 1,61 ile metal, ana sanayi olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,36 ve İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,49 geriledi. İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,39 ve Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,14 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,84, S&P 500 endeksi yüzde 0,57 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,45 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde merkezi yönetim bütçe dengesi takip edilecek. Yurt dışında ise ABD ve Euro Bölgesi açıklanacak olan sanayi üretimi ile İngiltere'de enflasyon dataları takibimizde olacak.

Yeni işlem gününde, Çin’de açıklanan Sanayi Üretimi ve Perakende Satışlar verileri beklentilerin altında artış gösterdi. Sanayi Üretimi Ağustos ayında % 5,8 olan piyasa beklentisi altında yıllık bazda % 5,3 artış gösterdi. Perakende Satışlar verisi ise % 7,0 olan piyasa beklentisi altında yıllık bazda % 2,5 arttı. Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık seyrin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,27 değer kaybederek günü 1.434,43 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, "Eğitim alanında Türkiye için yeni ufuklar açacağına inandığım Milli Eğitim Şurası'nı bu yıl 1-3 Aralık tarihleri arasında toplama kararı aldık. Milli Eğitim Şurası'nın şimdiden tüm eğitim camiamıza hayırlı olmasını diliyorum." İfadelerine yer verdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Döviz hesapları için uygulanan zorunlu karşılık oranlarında değişikliğe gitti. 15 Eylül tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan tebliğe göre, zorunlu karşılık oranlarında 200 baz puanlık artırım yapıldı. Tebliğin 6'ncı maddesinin ikinci fıkrasında yapılan değişiklikle zorunlu karşılık oranları vadesiz ve 1 yıla kadar vadeli döviz hesapları için yüzde 23'e, 1 yıl ve 1 yıldan uzun vadeli döviz hesaplarında zorunlu karşılık oranı ise yüzde 17 seviyesine yükseltildi.

Fransa Merkez Bankası Başkanı Francois Villeroy de Galhau, Avrupa Merkez Bankası’nın yükselen enflasyonun geçici olduğunu düşündüğünü ama yine de temkinli davrandığını ifade etti. Başkan, “Enflasyondaki sıçrama geçici ve gelecek yıl yeniden yüzde 2 seviyesine dönecek” diyen Villeroy, endişelenmediklerini fakat temkinli olduklarını belirtti.

ABD İşgücü İstatistikleri Bürosu (BLS) tarafından açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) verisi Ağustos ayında bir önceki aya göre % 0,3 ve bir önceki yılın aynı ayına göre % 5,3 artış gösterdi.

Çin'in petrol rezervlerinden 24 Eylül'de 7,38 milyon varillik satış yapacağı haberi basında yer aldı.

Gün içi veri takvimi:Şirket Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.:Europap Tezol Kağıt Sanayi ve Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) 24.000.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup, Şirketin sermayesini temsil eden 100.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 15/09/2021 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 13,87 TL/pay baz fiyat, "TEZOL .E " kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 3.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Ersan Alışveriş Hizmetleri ve Gıda Sanayi Ticaret A.Ş.'nin (Şirket) halka arz edilecek 65.000.000 TL nominal değerli payları, Borsa Birincil Piyasa'da Sabit Fiyatla Talep Toplama ve Satış Yöntemi ile beher pay için 3,50 TL fiyatla 16-17/09/2021 tarihlerinde Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla, KIMMR.HE (ikincil piyasada işlem kodu KIMMR.E olacaktır) işlem sırasında satışa sunulacaktır. KIMMR.HE'ye iletilecek emirlerde yalnızca [İptale Kadar Geçerli (İKG)] emir geçerlilik türü kullanılmalıdır. İlgili sırada maksimum emir değeri 227.500.000 TL olacaktır. Halka arza ilişkin emirlerin Borsamıza iletilmesine aracılık eden üyelerin, emirleri Borsamız birincil piyasasına iletirken kendi risk tanımlamaları çerçevesinde birden fazla emre bölerek iletmeleri halinde fiyat - zaman önceliğini haiz ilk emir dışındaki diğer emirler mükerrer olarak girilmiş olacağından dağıtıma konu edilmemektedir.Şirket payları, birincil piyasa işlemlerinin tamamlanmasını takiben, Borsamızca yapılacak değerlendirmenin ardından Ana Pazar'da işlem görebilecektir.

RAY SİGORTA A.Ş. (RAYSG): Şirket 2021 yılı Ocak – Ağustos aylarını kapsayan döneme ait denetimden geçmemiş tahmini prim üretimi 1.284.114.317,- TL dir. Prim üretiminde bir önceki yılın aynı dönemine göre % 34,61 oranında artış meydana gelmiştir.

ARMADA BİLGİSAYAR SİSTEMLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ARMDA): Imola Acquisition Corporation: 9 Aralık 2020 tarihinde imzalanan sözleşme ve birleşme planı tahtında öngörülen işlem 2 Temmuz 2021 tarihinde tamamlanmıştır. İşlem sonucu, Imola Acquisition Corporation'ın ("Imola"), dolaylı olarak sahip olduğu Armada Bilgisayar Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. ("Armada") paylarının temsil ettiği sermaye/oy hakları 2 Temmuz 2021 tarihi itibariyle %90,03 oranına ulaşmış ve Imola Armada'da dolaylı olarak yönetim kontrolü sahibi haline gelmiştir. Imola, dolaylı yönetim kontrolü sahibi olarak, 6362 sayılı Sermaye Piyasası Kanunu'nun 26. Maddesi ve II-26.1 Pay Alım Teklifi Tebliği hükümleri uyarınca 31 Ağustos 2021 - 13 Eylül 2021 tarihleri arasında 10 iş günü süre ile zorunlu pay alım teklifinde bulunmuştur. Zorunlu pay alım teklifi sonucunda, Imola 83 yatırımcıdan toplam 373.550 TL nominal değerde toplam 37.355.000 adet pay satın almış olup, alınan payların toplam değeri 21.584.615,49 TL'dir. Bunun sonucunda, Imola'nın doğrudan ve dolaylı olarak sahip olduğu Armada paylarının temsil ettiği sermaye/oy hakları oranı %90,03'ten %91,58'e yükselmiştir.

İDEALİST DANIŞMANLIK A.Ş. (IDEAS): Şirket 10.09.2021 tarihinde yapılan olağanüstü genel kurul toplantısında şirket unvanı İDEAL FİNANSAL TEKNOLOJİLER VE DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ olarak değiştirilmiştir.

KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. (KONTR): SCADA Bölgesel Kontrol Merkezini genişletmek ve üç yeni kontrol merkezi kurmak için verilen 37.983.037,00 USD tutarındaki teklifin söz konusu işin sözleşmesi 14.09.2021 tarihi itibariyle imzalanmıştır.

DURAN DOĞAN BASIM VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. (DURDO): 2021 Yılı Haziran sonu Türkiye'ye gelen Gloss & Green teknolojisiyle üretilen çevreci ve geri dönüştürülebilir metalize kutuların kapasite artışını sağlayacak üretim hattının kurulum, montaj ve deneme üretim aşamaları tamamlanmış olup, faaliyete geçmiştir.

AKSA ENERJİ ÜRETİM A.Ş. (AKSEN): 1 Temmuz 2020 tarihinde ilk kez yürürlüğe giren "Elektrik Piyasası Lisans Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik" kapsamında bilindiği üzere şebekeye aynı bağlantı noktasında bağlanmak kaydıyla, birden fazla kaynağa dayalı elektrik üretim tesislerinin kurulması mümkün hale gelmişti. Bu kapsamda, Aksa Enerji Üretim A.Ş.'nin %99,99 bağlı ortaklığı Aksa Göynük Enerji Üretim A.Ş. Yönetim Kurulu kararı uyarınca, 270 MW kurulu güce sahip Bolu Göynük Termik Enerji Santral sahası içinde karbon salımını azaltmak amacıyla 35 MW kurulu güce sahip olacak güneş enerjisi santralinin kurulmasına ve santralin hibrit dönüşümünün gerçekleştirilmesine karar verilmiştir.

BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. (BIOEN): Şirket Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş.'nin ("Şirket") paylarının azınlık bölümünün devri hakkında görüşmelere ilişkin olarak 14 Temmuz 2021, 12 Ağustos 2021 ve 23 Ağustos 2021 tarihlerinde yapılan açıklamaları ile, Şirket yönetim hakimiyetine sahip olan ortağı Doğanlar Yatırım Holding A.Ş.'nin ("Doğanlar Yatırım Holding"), Şirketimiz çıkarılmış sermayesinin (%10'un altındaki) azınlık bölümünü oluşturan paylarının Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası'na ("EBRD") satılmasına ilişkin görüşmeler yaptığını ve yapılan görüşmeler çerçevesinde; Doğanlar Yatırım Holding ve EBRD arasında 21 Ağustos 2021 tarihinde Hisse Devir Sözleşmesi ("SPA") imzalandığı, gerçekleşecek hisse devir işlemleri ile kapanış işlemlerinin SPA tahtında yer alan çeşitli ön şartların tamamlanması üzerine yapılacağını ve kapanış işlemlerinin tamamlanmasını müteakiben işlemlerin nihai sonucunun açıklanacağını bildirmiştir. Bu çerçevede Şirket Biotrend Çevre ve Enerji Yatırımları A.Ş.'nin paylarının % 5,92'sine tekabül eden 8.880.418 adet payın SPA uyarınca Doğanlar Yatırım Holding tarafından EBRD'ye satışı işleminin tamamlandığı Şirkete bildirilmiştir.

SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SKTAS): Söz konusu 890.000 $+KDV tutarındaki santral yatırımı, şirket ile ilişkili taraf olmayan başka bir şirket tarafından gerçekleştirilecek olup, şirketten bu yatırıma ilişkin herhangi bir nakit çıkışı olmayacaktır. Santral ilk 10 yıl yatırımı yapacak şirket tarafından işletilecek olup, üretilecek elektrik üzerinden gelir paylaşımı yoluyla şirket elektrik giderlerinden tasarruf sağlanacaktır. 10 yılın sonunda söz konusu santral tamamen Şirket’e devredilecektir.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): Şirket tarafından ihale edilen İstanbul Hoşdere Emlak Konut Vadi Evleri 1.Etap Konut ve Ticaret İnşaatları ile Altyapı ve Çevre Düzenleme İnşaatı İşleri'nin sözleşmesi, Yüklenici Güryapı Restorasyon Taah. ve Tic. A.Ş. ile 13.09.2021 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme Bedeli: 725.061.000 TL + KDV'dir.

ÇELİK HALAT VE TEL SANAYİİ A.Ş. (CELHA): Şirket, ÇELİK HALAT VE TEL SANAYİİ A.Ş. markasıyla 27.08.2021 tarihi itibarıyla 2006/4 sayılı "Türk Ürünlerinin Yurtdışında Markalaşması, Türk Malı İmajının Yerleştirilmesi ve TURQUALITY®'nin Desteklenmesi Hakkında Tebliğ"in 10'uncu maddesinde yer alan "Marka Destek Programı" kapsamına alındığı Şirket’e bildirilmiştir.

E-DATA TEKNOLOJİ PAZARLAMA A.Ş. (EDATA): Şirket güvenlik bilgileri ve vaka yönetimi (SIEM) çözümü üreticisi SecureGate S.r.l 'nin 10.09.2021 tarihi itibariyle distribütörü olmuştur. Sözleşme İtalya menşeili üretici firma ile imzalanmıştır. Şirket SecureGate firmasının ürettiği SGBox markalı çözümlerinin Türkiye'deki tek distribütörü konumundadır.

İDEALİST DANIŞMANLIK A.Ş. (IDEAS): Şirket yeni ve gelişen alanlara yatırım stratejisi çerçevesinde; değerli sanat eserlerini blok zincir üzerinde tokenize ederek kullanıcıların bu eserlere diledikleri miktarda yatırım yapabilmesi suretiyle sanat eserlerinin parçalı sahipliğine yönelik ticaret, müzayede, alım satım işleri ile iştigal eden Artıox Teknoloji Yatırım A.Ş.'ne mevcut pay sahipleri Mehmet Toprak'ın 38.889 (%5) ve Murat Aksöz'ün 38.889 (%5) payının toplamda 840.000 TL bedel ile satın alınması suretiyle iştirak edilmiş, pay devir işlemleri 14.09.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Şirket ile Artıox Teknoloji Yatırım A.Ş. pay sahipleri arasında yatırım ve pay sahipleri sözleşmesinin imzalanması konusunda mutabık kalınmış olup, sözleşmenin imzalarının tamamlanması ve genel kurulun gerçekleşmesini müteakip şirket’e Artıox Teknoloji Yatırım A.Ş.'ne 2.312.222 TL ek yatırım gerçekleştirilecek olup, şirketin Artıox Teknoloji Yatırım A.Ş.'de pay sahipliği oranının ilgili işlemlerin tamamlanmasını müteakip %20 olması planlamaktadır.

AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (AVGYO):Samsun Havza Şehirlerarası Otobüs Terminali ‘nin mevcut kiracısı Şimşir Tur Terminal İşletmeciliği A.Ş.'nin kira sözleşmesinin 01.09.2021 tarihinden itibaren geçerli olmak üzere 1 (Bir) yıl daha uzatılmasına ve aylık kira bedelinin 76.272 TL + KDV olarak belirlenmesine karar verilmiştir.

BİM BİRLEŞİK MAĞAZALAR A.Ş. (BIMAS):Yönetim Kurulu'nun 14 Eylül 2021 tarihinde aldığı karara istinaden; Şirketin tedarik sürdürülebilirliğini iyileştirme adına, mağazalarda satışta bulunan bazı bisküvi ve şekerleme ürünlerinin üretimini yapmak üzere 40.000.000 TL sermayeli bir şirketin kurulmasına ve kuruluş işlemlerinin başlatılmasına karar verilmiştir.

ARÇELİK A.Ş. (ARCLK): Şirket Yönetim Kurulu tarafından Türk Ticaret Kanunu'nun 1524. maddesi ve ilgili diğer düzenlemeler kapsamında alınan, Şirketin "www.arcelikas.com" alan adlı internet sitesinin kapatılmasına, yerine "www.arcelikglobal.com" alan adının ticaret sicilinde tescil ve ilanına ilişkin karar İstanbul Ticaret Sicil Müdürlüğü tarafından 14.09.2021 tarihinde tescil edilmiş ve 14.09.2021 tarih, 10408 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan edilmiştir.

ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ARENA): 4 Mayıs 2021 tarihindeki KAP açıklamasında duyurulmuş olan Şirket ile Likewize Corporation (önceki ünvanı ile Brightstar Corporation) arasında gerçekleştirilen satın alma görüşmeleri neticesinde, Brightstar Telekomünikasyon Dağıtım Ltd. Şti.'nin (Brightstar Türkiye) hisselerinin %100'ünün Şirket tarafından satın alınmasına ilişkin Satın Alma Sözleşmesi 10 Eylül 2021 tarihinde imzalanmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

INDES: Mevcut program kapsamında 13 Eylül 2021 tarihinde 53.493 adet pay geri alınmış ve Şirketimizin sahip olduğu INDES payları 948.958 adet'e ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,42)

OSMEN: PINAR ÇAKILKAYA 13/09/2021 - 13/09/2021 tarihinde OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 27,2 - 27,68 TL fiyat aralığından 4.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 13/09/2021 tarihi itibariyle %0,9818 sınırına ulaşmıştır.

KGYO: KORAY GAYRİMENKUL VEYATIRIM ANONİM ŞİRKETİ 13/09/2021 - 13/09/2021 tarihinde KORAY GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 6,95 - 7,13 TL fiyat aralığından 0TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 795,797 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte KORAY GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 13/09/2021 tarihi itibariyle %51 sınırına ulaşmıştır.

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 13/09/2021 - 13/09/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,45 - 10,45 TL fiyat aralığından 176.547 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 13/09/2021 tarih itibariyle %0,348 sınırına ulaşmıştır.

BALAT: ANADOLU GİRİŞİMLERİ FİNANSAL DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ 14.09.2021 tarihinde BALAT payları ile ilgili olarak 8,51 TL fiyat seviyesinden 15.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte BALAT sermayesindeki payları/oy hakları 14.09.2021 tarihi itibariyle %3,00 sınırına ulaşmıştır.

OSMEN: BORA BEKİT 13/09/2021 - 13/09/2021 tarihinde OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 27,18 - 27,18 TL fiyat aralığından 2.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte OSMANLI YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 13/09/2021 tarihi itibariyle %0,38 sınırına ulaşmıştır/aşmıştır/altına düşmüştür. İşlemin detaylarına ilişkin bilgiler aşağıdaki tabloda yer almaktadır.

ULUUN: 30.06.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 14.09.2021 tarihinde 5.38-5.50 fiyat aralığından toplam 235.274 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

INFO: Şirket 13.07.2021 tarihli Şirket payların geri alınmasına ilişkin yönetim kurulu kararı çerçevesinde; 14.09.2021 tarihinde 3,93 - 3,98 TL fiyattan 60.000 adet pay geri alımı yapılmıştır.

SISE: 14 Eylül 2021 tarihinde 8,50 TL fiyattan 1.000.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu SISE payları 11.121.099 adede ulaşmıştır (Şirket sermayesine oranı %0,36).

Sermaye Artırım- Azaltım Notları:

MEGA POLİETİLEN KÖPÜK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (MEGAP): Şirket çıkarılmış sermayesinin, esas sözleşmesinde 99.000.000.-TL olarak belirlenen kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak ve tamamı nakden karşılanmak üzere, 38.000.000,- TL'den 49.436.047,- TL'ye artırılmasına, Esas sözleşmesinin 6'ncı maddesinin verdiği yetkiye istinaden, ortaklarımızın yeni pay alma haklarının tamamen kısıtlanmasına, Yeni ihraç edilecek 11.436.047,- TL nominal değerli payların tamamının her biri 1,- TL itibari değerde toplam 11.436.047 adet hamiline yazılı (B) grubu pay olarak çıkarılmasına karar verilmiştir.

TÜRKİYE SINAİ KALKINMA BANKASI A.Ş. (TSKB): TSKB Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. ("TSKB GYO") tarafından 27 Ağustos 2021 tarihinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda ilan edilen onaylı İzahname çerçevesinde gerçekleştirilen bedelli sermaye artırımı işleminde, 1 Eylül 2021 tarihinde başlayan yeni pay alma hakkı kullanım süresi dahilinde banka, TSKB GYO'da sahip olduğu 33.333.333,32 adet A grubu nama yazılı, 13.637.036,67 adet B grubu nama yazılı ve 398.701.147,72 adet C grubu hamiline yazılı olmak üzere toplamda 445.671.517,71 TL nominal değerli paydan yeni pay alma haklarını, sahip olduğu payların %100'ü oranında kullanmıştır.

KATMERCİLER ARAÇ ÜSTÜ EKİPMAN SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (KATMR): Şirketin 1.087.500.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 217.500.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakit karşılığı ve %200 oranında olmak üzere 435.000.000 TL artışla 652.500.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin olarak 27.08.2021 tarihinde başlayan 15 günlük yeni pay alma haklarının kullandırılması süreci 10.09.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 3.057.761,094 TL olup, kalan paylar, 15-16 Eylül 2021 tarihlerinde 2 iş günü süreyle İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş Birincil Piyasada, "Borsa'da Satış" yöntemi ile 1,00 TL nominal değerden az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş.'de Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.

REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( RYGYO): Şirketin 1.000.000.000-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 246.000.001-TL olan çıkarılmış sermayemizin, tamamı nakden karşılanmak üzere 253.999.999-TL artırılarak 500.000.000-TL'ye çıkarılmasına ilişkin olarak yeni pay alma haklarının kullanımı 27/08/2021 tarihinde başlayıp 10/09/2021 tarihinde sona ermiştir. Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 453.414,661 TL olup, kalan paylar 15/09/2021-16/09/2021 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Ak Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada, nominal bedelinde altında kalmamak kaydıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.

Bugün gerçekleştirilmesi beklenilen Genel Kurullar:


Bugün gerçekleştirilmesi beklenilen Temettü Ödemeleri:


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.