Global PMI Dataları Açıklanıyor

23 Haziran 2021

Dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere veri gündemi takip edilecek.

Global PMI Dataları Açıklanıyor

Global PMI Dataları Açıklanıyor

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü % 0,81 değer kazanarak günü 1.409 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 13,3 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi % 1,76, holding endeksi % 0,60 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran % 3,61 ile finansal kiralama, faktoring, en çok kaybettiren ise % 2,86 ile turizm olduğu görüldü.
Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü İtalya hariç yükselişle kapandı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi ise % 0,39, Almanya'da DAX 30 endeksi % 0,21 ve Fransa'da CAC 40 endeksi % 0,14 değer kazandı. İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi ise % 0,32 değer kaybetti.
ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününü yükselişle kapandı. Kapanışta Dow Jones endeksi % 0,2, S&P 500 endeksi % 0,51 ve Nasdaq endeksi % 0,79 değer kazandı.
Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Yurt dışında ise dünya genelinde açıklanacak Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI) başta olmak üzere veri gündemi takip edilecek.
Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.


 Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

•Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü % 0,81 değer kazanarak günü 1.409 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 13,3 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne pozitif bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.
•Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Katar Ekonomik Forumu'nda yaptığı açıklamada, "OECD tarafından yayımlanan son raporlarda Türk ekonomisi için 2021 yılında yüzde 5,7 ve 2022 yılında yüzde 3,4 büyüme öngörülüyor. Bu, OECD üyeleri arasında öngörülen en güçlü toparlanmalardan biridir. İnşallah bu tahminlerin de ötesine geçireceğimize inanıyorum." İfadelerine yer verdi.
•Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı değerlendirmede, yerli Kovid-19 aşısının adının "TURKOVAC" olduğunu belirtti. 
•Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı Şahap Kavcıoğlu Türkiye Bankalar Birliği yetkilileriyle bir görüşme gerçekleştirdi. Swap görüşmelerinde iki merkez bankasıyla çok iyi noktaya geldiklerini söyleyen başkan, zorunlu karşılık düzenlemelerinde değişiklik yapılabileceğini ifade etti. (Kaynak: bloomberght.com)
•ABD Merkez Bankası (Fed) Başkanı Jerome Powell, Temsilciler Meclisi'nde yaptığı sunumda, "Enflasyondaki yükseliş yumuşayacak. ABD'nin 1970'lerdeki enflasyonu yaşaması mümkün değil" ifadelerine yer verdi.
•Avrupa Birliği (AB), 2018'den beri çelik ithalatına yönelik uyguladığı kota ve gümrük vergileri sistemini, AB üreticilerinin ithalatta yaşanabilecek artıştan etkilenmemesi için üç yıl daha uzatacağı açıklandı.
•Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, Türk şirketlerinin Döviz cinsinden borçlarını azalttığını ve döviz varlıklarını artırdıklarını fakat döviz cinsinden borçlanmanın hala yaygın olduğunu ve döviz cinsinden gelirler ile yeterince etkili dengelenmediğini açıkladı.
•Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Tüketici Güven Endeksi verisi Haziran ayında bir önceki aya göre % 5,8 artış ile 81,7 oldu. 
•Macaristan Merkez Bankası, gösterge faizi yüzde 0,6'dan yüzde 0,9'a yükseltti. Banka, gösterge faiz oranını son 10 yılda ilk defa artırarak artan enflasyonu dizginlemek isterken faiz artırım döngüsüne girdiğini de açıkladı.
•Avrupa Birliği (AB) Komisyonu, AB'nin 800 milyar euroluk kurtarma fonundan yararlanmak için Almanya'nın sunduğu 25,6 milyar euroluk yatırım planına onay verdi.
•Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen, AB’nin yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının ekonomik etkilerini hafifletmek amacıyla oluşturduğu kurtarma fonundan İtalya’ya ayrılacak 191,5 milyar euroluk kaynağa ilişkin "İtalyan Ulusal Toparlanma Planı"nı başlattı. (Kaynak: bloomberght.com)


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Gün içi veri takvimi:

 

Şirket Notları: 

TEKFEN HOLDİNG A.Ş. (TKFEN): Bağlı ortaklıklarından Tekfen İnşaat ve Tesisat A.Ş. ve HMB Hallesche Mitteldeutsche Bau AG'nin oluşturduğu konsorsiyum, Türkiye Petrol Rafinerileri A.Ş. (Tüpraş) tarafından Tüpraş Kırıkkale Rafinerisinde yaptırılması planlanan "Sülfür Geri Kazanım Ünitesi"ni EPC bazda üstlenmek üzere ihaleyi kazandığını bildirir mektubu almıştır. Projenin kapsamı mühendislik, ekipman ve malzeme temini ve yapım işleri olup, toplam süresi 36 aydır. Proje bedeli 53.9 milyon USD ve 10.1 milyon Euro olarak belirlenmiştir. 
TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. (TRILC): Rusya'da yerleşik ChemRar Group Firması tarafından Rusya Yatırım fonu desteği ile geliştirilen , yapılan klinik çalışmalar neticesinde Covid 19 hastalığının tedavisinde %80 üzeri etkinliği kanıtlanmış olan , hastalık süresini 9 günden 4 güne kadar indiren ,favipiravir bazlı dünyada ilk onay alan avifavir ilacı İçin ;firma Rusya Otoritesi tarafından verilen yetkiye istinaden ürünün satışa sunulması İçin gerekli olan yüksek öncelik müracaatı T.C Sağlık Bakanlığı Tıbbi Cihaz Kurumu'na yapılmıştır .Söz konusu ilaç Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanmış Covid 19 erişkin tedavi kılavuzunda yer alan tek tedavi seçeneğidir. Favipiravir virüslerin çoğalmasını önleyerek etki eden antiviral bir ilaçtır . Sadece Covid değil yeni ve yeniden ortaya çıkan influenza virüs enfeksiyonlarının tedavisinde kullanılmaktadır.
ASELSAN ELEKTRONİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ASELS): ASELSAN, uluslararası bir müşterisinin kullanımına yönelik toplam bedeli 42.594.650,- Avro tutarında bir sözleşme imzalamıştır. Söz konusu sözleşme kapsamında teslimatlar 2023-2024 yıllarında gerçekleştirilecektir.
TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. (TRILC): Rusya'da yerleşik Chromıs LLC Firması ve TURK  İlaç Ve Serum Sanayi A.Ş arasında coronovirüs COVID -19 tedavisinde kullanılan favipiravir etken maddeli  AVIFAVİR isimli ilacın satışı ve üretimi ile ilgili olarak ana ticari ve hukuki hatların belirlendiği çerçeve anlaşma imzalanmıştır.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
ATP TİCARİ BİLGİSAYAR AĞI VE ELEKTRİK GÜÇ KAYNAKLARI ÜRETİM PAZARLAMA VE TİCARET A.Ş. (ATATP): Şirketlerin, çalışanlarına sundukları yan hakları yönetmelerine ve çalışanların yan haklarını seçmelerine imkan tanıyan senCard Esnek Yan Haklar Platformu'nun oluşturulması ve şirketlerin kullanımına açılması için BUPA Acıbadem Sigorta A.Ş. ile anlaşılmıştır. Bu kapsamda işbirliğinin ana unsurlarını içeren çerçeve sözleşmesi 21 Haziran 2021 tarihinde imzalanmıştır. Şirketin bu işbirliği ile büyük bir potansiyele sahip yeni bir pazarda kuvvetli bir satış kanalı üzerinden müşterilere ulaşma fırsatı yakalayacağını umuyor.
AG ANADOLU GRUBU HOLDİNG A.Ş. (AGHOL): Bağlı ortaklığı AND Ankara Gayrimenkul Yatırımları A.Ş.'nin 22.06.2021 tarihli Olağanüstü Genel Kurul Kararı ile 250.000 TL'lik şirket sermayesinin 83.150.000 TL artırılarak 83.400.000 TL'ye çıkartılmasına karar verilmiştir. Aynı Genel Kurulda eş anlı olarak, şirket sermayesi 83.350.000 TL birikmiş zararları kadar azaltılarak 50.000 TL'ye indirilmiştir. Bağlı ortaklığı sermaye artırımına bağlı olarak elde ettiği nakdin yaklaşık 48,5 milyon TL'lık kısmını Şirkete olan borçlarının geri ödemesinde kullanacaktır.
REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (RYGYO):  Şirket portföyünde bulunan Adana İli Seyhan İlçesi Sarı Hamzalı Mahallesi 12249 Ada 5 Parsel üzerindeki 28.810,33 m2 arsa üzerinde bulunan 3.770 m2 deponun ofis dahil toplam 1.560 m2 depolama alanı "Kasem Toptan Gıda - Kasım Sezen"e 1 seneliğine kiraya verilmiştir. Kiraya verilen depodan 186.440-TL+KDV gelir elde edilecektir.
İZMİR FIRÇA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (IZFAS): Şirket Yatırımcı İlişkileri Bölümü Yöneticisi olarak Sermaye Piyasası Faaliyetleri Düzey 3 ve Kurumsal Yönetim Derecelendirme lisanslarına sahip Sn. Selahattin SAYSEN  22.06.2021 tarihi itibariyle göreve başlamıştır.
MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (MERKO): Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO) ' 208.360  adet nominal değerli pay 13,21 TL birim pay değerinden Sn. Alistair Baran BLAKE' den 22.06.2021 tarihinde Borsa dışında alınmıştır. Buna göre; Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO) sermayesinde pay miktarı 5.773.758,55 adet oranı ise %7,96 ya yükselmiştir.
MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (MERKO): Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO) ' 1.822.917 adet nominal değerli pay 5,76 TL birim pay değerinden Sn. Alistair Baran BLAKE' den 22.06.2021 tarihinde Borsa dışında alınmıştır. Buna göre; Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO) sermayesinde sahip olduğum pay miktarı 1.822.917 adet oranı ise %2,51 e yükselmiştir.
ÖZERDEN PLASTİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(OZRDN):  PLANTE MORAN WEALTH MANAGEMENT FİNANSAL DANIŞMANLIK ANONİM ŞİRKETİ Özerden Plastik Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine ait 711.670 adet paya (şirketin toplam sermayesinin % 3,39'u) sahip Plante Moran Wealth Management Finansal Danışmanlık A.Ş'nin Erdem Demirtürk'e ait bulunan % 100 payı Amerika Birleşik Devletlerinden kurulu bulunan HERMES VENTURE CAPITAL INVESTMENT LLC firmasına devir edilmiş ve devir hususu 22.06.2021 tarihinde ticaret sicilinde tescil edilmiştir. Böylece Plante Moran Welath Management Finansal Danışmanlık A.Ş'nin tek pay sahibi Amerika'da kurulu HERMES VENTURE CAPITAL INVESTMENT LLC olmuştur.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
MERKO GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (MERKO): Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO) ' 208.360  adet nominal değerli pay 13,21 TL birim pay değerinden Sn. Alistair Baran BLAKE' den 22.06.2021 tarihinde Borsa dışında alınmıştır. Buna göre; Merko Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. (MERKO) sermayesinde sahip olunan pay miktarı 5.773.758,55 adet oranı ise %7,96 ya yükselmiştir.
DURAN DOĞAN BASIM VE AMBALAJ SANAYİ A.Ş. (DURDO): Gloss &Green teknolojisi ile üretime ait 30.05.2019 tarihinde alınmış olunan 503814 no.lu yatırım teşvik belgesine,  680.000 EUR'luk,  makine ve ekipman yatırımı  ilavesi yapılmıştır. İlave edilen yatırım, Gloss & Green  teknolojisi ile yapılacak olan üretim sürecinde standart kalitede ürün elde edilebilmesinin sağlanması ve aynı zamanda da süreci destekleyici ekipman ve makinelerden oluşmaktadır.
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (GEDIK): Şirket "Zafer Mah. Cumhuriyet Bulvarı Dış Kapı No : 9T1 İç Kapı No : 114 Çorlu TEKİRDAĞ" adresinde şube açma talebi, Sermaye Piyasası Kurulu'nca olumlu karşılanmıştır.
SENKRON GÜVENLİK VE İLETİŞİM SİSTEMLERİ A.Ş. (SNKRN): Senkron Güvenlik ve İletişim Sistemleri AŞ ile Öncü Metal Ltd Şti SNK-ÖNCÜ Adi iş ortaklığı kurmuşlardır. SNK-ÖNCÜ Adi ortaklığı ile Dicle Kök Enerji Yatırım AŞ Firmaları arasında toplam 26.293.846.33.- TL Bedel üzerinden aşağıdaki sözleşme imzalanmıştır.Şanlıurfa 7.Grup 2021 yılı AG/OG Elektrik tesis yapım işlerine dair toplam 26.293.846.33.- bedelli sözleşme 21.06.2021 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşmeye ait 249.265,66 TL değerindeki damga vergisi ödenmiştir. İşin tamamlanma süresi 150 takvim günüdür.
KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. (KONTR): T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı'nın  Teknoloji Odaklı Sanayi Hamlesi teşvik uygulaması kapsamında, Lityum İyon Hücre, Batarya Üretimi ve Enerji depolama tesisi için Yatırım Teşvik başvurusu yapılmıştır. Süreç hakkındaki gelişmeler kamuoyuyla paylaşılacaktır.
ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (CIMSA):  Cimsa Cementos Espana S.A.U. hisselerinin satışı ,Bu çerçevede, Şirket yapılan yönetim kurulu toplantısında; Şirket bağlı ortaklığı olan Cimsa Cementos Espana S.A.U.'nun %100 payının Hollanda'da yerleşik Cimsa Sabanci Cement BV'ye düzeltmelere tabi olmak kaydıyla 23.074.945 USD bedelle satılmasına karar verilmiştir.(Haberin Detayı KAP’ta paylaşılmıştır.)
ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (CIMSA): Cimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corporation hisselerinin satışı, Bu çerçevede, Şirket yapılan yönetim kurulu toplantısında; Şirketin bağlı ortaklığı olan Cimsa Americas Cement Manufacturing and Sales Corporation'un %100 payının Hollanda'da yerleşik Cimsa Sabanci Cement BV'ye düzeltmelere tabi olmak kaydıyla 5.205.543 USD bedelle satılmasına karar verilmiştir. .(Haberin Detayı KAP’ta paylaşılmıştır.)
ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(CIMSA):  Bu çerçevede, Şirket yapılan yönetim kurulu toplantısında; Şirket bağlı ortaklığı olan Cimsa Cement Sales North Gmbh'ın %100 payının Hollanda'da yerleşik Cimsa Sabanci Cement BV'ye düzeltmelere tabi olmak kaydıyla 5.455.730 USD bedelle satılmasına karar verilmiştir. (Haberin Detayı KAP’ta paylaşılmıştır.)


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
ÇİMSA ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (CIMSA): Cimsa Adriatico S.R.L. hisselerinin satışı , Bu çerçevede, Şirket yapılan yönetim kurulu toplantısında; Şirket bağlı ortaklığı olan Cimsa Adriatico S.R.L'nin şirketin sahip olduğu %70 payının tamamının Hollanda'da yerleşik Cimsa Sabanci Cement BV'ye düzeltmelere tabi olmak kaydıyla 4.867.946 USD bedelle satılmasına karar verilmiştir. (Haberin Detayı KAP’ta paylaşılmıştır.)
Paylar Alım Satım Notları:
ENKAI:  MEHMET SİNAN TARA 21/06/2021 - 21/06/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,73 - 8,75 TL fiyat aralığından 236.662 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21/06/2021 tarihi itibariyle %0,289 sınırına ulaşmıştır.
TKURU: HÜSEYİN AVNİ METİNKALE 21/06/2021 - 21/06/2021 tarihinde TAZE KURU GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 153,1 - 153,1 TL fiyat aralığından 15.000 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte TAZE KURU GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21/06/2021 tarihi itibariyle %53,54 sınırına ulaşmıştır.
ORGE: 21/06/2021 tarihinde ORGE ENERJİ ELEKTRİK TAAHHÜT A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,50 TL - 5,70 TL fiyat aralığından 159.918 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ORGE ENERJİ ELEKTRİK TAAHHÜT A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21/06/2021 tarihi itibariyle %20,07'ye ulaşmıştır.
MTRKS: OĞUZHAN IŞIN 31/05/2021 - 21/06/2021 tarihinde MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 32,94 - 34,42 TL fiyat aralığından 16.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21/06/2021 tarihi itibariyle %12,97 sınırına ulaşmıştır. KRVGD: 21/06/2021 - 21/06/2021 tarihinde KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 14,60 - 14,71 TL fiyat aralığından 40.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21/06/2021 tarihi itibariyle %8,30 sınırına ulaşmıştır.
ARSAN: FARSAN İNŞAAT_TEKSTİSANAYİ VE TİCAREA.Ş. 21/06/2021 - 21/06/2021 tarihinde ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,39 - 4,41 TL fiyat aralığından 20.847TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 21/06/2021 tarihi itibariyle %41,03 sınırına ulaşmıştır.
INFO: İDEAL DATA FİNANSAL TEKNOLOJİLER ANONİM ŞİRKETİ 22/06/2021 - 22/06/2021 tarihinde İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,94 - 6 TL fiyat aralığından 49.873 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 0 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi tarafımca/ortaklığımızca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki paylarım/oy haklarım 22/06/2021 tarihi itibariyle %0,390749 sınırına ulaşmıştır.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
LKMNH: YUSUF TÜLEK 22.06.2021 tarihinde LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,50 - 8,53 TL fiyat aralığından 5.001 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi tarafımca gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. sermayesindeki paylar 22.06.2021 tarihi itibariyle %.0,04 sınırına ulaşmıştır.
NTHOL: 22/06/2021 - 22/06/2021 tarihinde NET HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,45 - 4,49 TL fiyat aralığından 366.450 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NET HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 22/06/2021 tarihi itibariyle %33,19 sınırına ulaşmıştır.

Sermaye Artırım Notları:

İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş.(INFO): Yönetim Kurulunun 27.04.2021 tarihli kararı ile Şirketin 500.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 100.000.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı 2020 yılı dönem karından karşılanmak üzere 38.100.000 TL artırılarak 138.100.000 TL'ye yükseltilmesi ile ilgili olarak İhraç Belgesi'nin onaylanması ve Şirket Ana Sözleşmesi'nin ilgili maddesinin tadil edilmesi amacıyla Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvurumuz Sermaye Piyasası Kurulu'nun 17.06.2021 tarih ve 31/917 sayılı kararı ile onaylanmış olup, onaylı İhraç Belgesi ve tadil metni KAP’ta sunulmuştur. Şirket sermayesinin 100.000.000 TL'den 138.100.000 TL'ye artırılması kapsamında ihraç edilecek 38.100.000 TL nominal değerli paylar için bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihi 23.06.2021 olarak belirlenmiştir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: ( Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi)
Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında BOBET.E paylarında 23/06/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 07/07/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:

 

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Temettü Ödemeleri:

 
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
Kaynak: InvestAZ Yatırım Araştırma, Finnet ve Matriks
Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.