GLOBAL PİYASALARDA YÖN ARAYIŞI…

25 Ağustos 2021

Bugün, yurt içinde kapasite kullanım oranı ve reel sektör güven endeksi takip edilecek

GLOBAL PİYASALARDA YÖN ARAYIŞI…

25.08.2021

Global Piyasalarda Yön Arayışı…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,45 değer kazanarak günü 1.465,89 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 13 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,07 ve holding endeksi yüzde 0,50 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 3,86 ile turizm, en çok kaybettiren ise yüzde 1,95 ile spor olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,28 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,07 değer kaybetti. İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,24 ve Almanya'da DAX 30 endeksi de yüzde 0,33 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,09, S&P 500 endeksi yüzde 0,15 ve Nasdaq endeksi yüzde 0,52 değer kazandı.

Bugün, yurt içinde kapasite kullanım oranı ve reel sektör güven endeksi, yurt dışında ise Almanya'da İfo endeksleri, ABD'de dayanıklı tüketim malları siparişlerinin takip edilecek.

Yeni işlem gününde, sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık seyrin devam ettiği izleniyor.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 0,45 değer kazanarak günü 1.465,89 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 13 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı konuşmada, "Cari açığı 2019'da fazlaya dönüştürmeyi başarmıştık, yakında yeniden aynı tabloyu göreceğiz" dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan "Merkez Bankası rezervlerimiz şu an 109 milyar dolar seviyesindedir. Süreci tamamlanan işlemlerle önümüzdeki günlerde 115 milyar doların üzerine çıkacak" dedi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından ağustos ayına ilişkin Finansal Hizmetler Anketi ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi açıklandı. Finansal Hizmetler Güven Endeksi (FHGE), ağustosta bir önceki aya göre 4,1 puan artarak 168,3 seviyesine ulaştı.

Almanya Federal İstatistik Ofisi’nin verilerine göre, 2. çeyrek büyümesi yukarı yönlü revize edildi. Almanya ekonomisi Nisan-Haziran döneminde yüzde 1,6 büyüdü.

Dünya Çelik Birliği (Worldsteel), Temmuz ayı ham çelik üretim verilerini açıkladı. küresel ham çelik üretimi, Temmuz'da 2020'nin aynı dönemine kıyasla yüzde 3,3 artarak 161,7 milyon ton oldu. Türkiye'nin ham çelik üretimi de Temmuz'da geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 2,5 artarak 3,2 milyon tona yükseldi.

ABD Temsilciler Meclisi, ABD Başkanı Joe Biden'ın 3,5 trilyon dolarlık bütçe planını onayladığı haberi basında yer aldı.

ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı açıklamada Afganistan'dan çekilme konusuna ilişkin, "Şu anda süreci 31 Ağustos'a kadar tamamlama yolundayız. Ne kadar erken çıkarsak o kadar iyi" dedi.

Gün içi veri takvimi:Şirket Notları:

GEN İLAÇ VE SAĞLIK ÜRÜNLERİ SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (GENIL): Şirket Gen İlaç ve Sağlık Ürünleri San. ve Tic. A.Ş. (GEN), büyüme, globalleşme ve inovasyon stratejileri doğrultusunda, bir diğer yeni araştırma ilacı ve yeni ticaret ilişkisini kamuoyu ile paylaşmaktan gurur duymaktadır: Şirket, 13.06.2018 tarihinde Avrupa Patent Ofisi nezdinde EP-B-2935232 numarası ile patentli yenilikçi SUL-138 ve tuzlarının (SUL-238) Alzheimer Hastalığı ve diğer nörodejeneratif hastalıkların tedavisinde, GEN tarafından klinik öncesi ve klinik fazlarda araştırılması, geliştirilmesi, üretimi ve ticarileştirilmesi konularında, Hollanda'da kurulu, patent sahibi Sulfateq B.V. ile 24.08.2021 tarihinde nihai, münhasır lisans sözleşmesi imzalamıştır. Söz konusu münhasır lisans sözleşmesi, 2020 Aralık ayında kamuoyuna duyurulanve molekül geliştirmeye yönelik iş birliğine ilişkin olan ön sözleşmeyi, AR-GE detayları, münhasır patent lisansı, dünya çapında üretim hakkı ve dünya çapında ticarete dair unsurlarla tamamlamakta, nihai hale getirmektedir. Söz konusu SUL-138 ve tuzlarının (SUL-238), AR-GE çalışmaları GEN tarafından Hollanda'da Groningen Üniversitesi Tıp Merkezi (University Medical Center Groningen) ve Amsterdam Vrije Üniversitesi (Free University Amsterdam) laboratuvarlarında Avrupa Birliği İlaç Ajansı (EMA) ruhsatlandırma gerekliliklerine uygun olacak şekilde yürütülecektir. Klinik öncesi çalışmaların 2022 yılı son çeyreğine kadar tamamlanması; klinik çalışmaların ise 2022 yılının Aralık ayında başlaması planlanmaktadır.

MERCAN KİMYA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (MERCN): Üretim portföyümüzü zenginleştirmek ve geliştirmek amacıyla biyosidal ürün grubu içerisinde yer alan yüzey dezenfektanı olarak kabul edilen ürün grubunu Merwax Cleanex isimli kendi markası ile üretmek amacıyla yapılmış olunan ruhsat başvurusu Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı tarafından uygun bulunmuş olup 2021.116 sayılı ruhsat numarası ile ilgili ürünün üretilmesine ve kullanılmasına izin verilmiştir.

DİRİTEKS DİRİLİŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (DIRIT): Isparta İli Gönen İlçesi Fandas Koçtepe Köyü 121 ada 5 parsel numarasında kayıtlı fabrika binası idari bina arsa vasıflı taşınmaz üzerine Bilgi Gayrimenkul değerleme A.Ş tarafından düzenlenen değerleme raporunda gayrimenkullerin toplam Pazar değeri KDV dâhil 22.189.900 TL olarak rapor edilmiştir.

SASA POLYESTER SANAYİ A.Ş. (SASA): 30/5/2020 tarihli ve 31140 sayılı Resmi Gazete'de yayımlanan İthalatta Korunma Önlemlerine İlişkin Tebliğ (Tebliğ N2020/4) ile açılan soruşturma sonucunda; 5503.20.00.00.00 Gümrük Tarife İstatistik Pozisyonu altında kayıtlı "poliesterlerden sentetik devamsız lifler (poliester elyaf)" ithalatında 3 yıl süreyle korunma önlemi olarak ek mali yükümlülük getirilmiştir.24/8/2021 tarihli ve 31578 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Cumhurbaşkanı Kararına göre ithalatta uygulanacak ek mali yükümlülük birinci yıl 60 ABD Doları/ton, ikinci yıl 58 ABD Doları/ton ve üçüncü yıl 56 ABD Doları/ton şeklinde belirlenmiştir.

BİRLEŞİM MÜHENDİSLİK ISITMA SOĞUTMA HAVALANDIRMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş (BRLSM): Şirket paylarının halka arzına ilişkin olarak hazırlanan ve Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından 05.08.2021 tarihinde onaylanan izahnamenin de ilgili bölümlerinde yer aldığı üzere; Şirketin ortakları Mesut Altan ve İdris Çakır tarafından 22.06.2021 tarihinde verilen taahhütnamede; Şirket'in halka arz izahnamesinin SPK tarafından onaylandığı tarih itibarıyla adı geçen ortakların Şirket'e olan borçlarını, Şirket paylarının halka arzında ortak satışı kapsamında ortaklar tarafından satılacak paylar karşılığında elde edilecek fon ile kapatılacağı taahhüt edilmiştir. Bu çerçevede; Şirketin paylarının halka arzını takiben, ortaklardan Mesut Altan tarafından yapılan 14.498.124,95 TL, İdris Çakır tarafından yapılan 15.975.069,82 TL olmak üzere toplamda 30.473.194,77 TL tutarındaki nakit ödeme 24.08.2021 tarihi itibarıyla Birleşim Mühendislik hesaplarına aktarılmış olup, Şirketimizin mevcut durum itibarıyla ortaklardan alacak bakiyesi bulunmamaktadır.

KAFEİN YAZILIM HİZMETLERİ TİCARET A.Ş. (KFEIN): Şirketin %51 Bağlı Ortaklığı Karmasis Bilişim Çözümleri Tic. A.Ş. tarafından, Siber Güvenlik konusunda faaliyet gösterecek ve "Azerbaycan, Bakü Nizami Caddesi 92. Arena" adresinde kurulacak olan 10.000,00 USD kuruluş sermayeli "Karmasis Azerbaycan MMC" şirketine %20 oranında iştirak edilerek kurucu ortak olunmasına karar verilmiştir.

KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. (KONTR): "Kontrolmatik-Siterm iş ortaklığı, Eti Maden İşletmeleri Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 2021/200420 İKN'lu "50 T/H Yüksek Basınçlı Su Borulu Buhar Kazanı " ihalesinde, iş ortaklığı vergiler hariç 35.699.000,00 TL bedelle en iyi teklifi vererek birinci Sırada yer almıştır. İhale sonucunun kesinleşmesi için, İhale Kanunu hükümleri çerçevesinde, düzenleyen kurumdan ihale komisyon kararı beklenecek olup süreç ile ilgili gelişmeler kamuoyu ile paylaşılacaktır. "şeklinde duyuru yapmıştı .24.08.2021 tarihi itibariyle, İhale komisyonunun kararı üzerine 2021/200420 İKN'lu ihalenin bütün teklifler reddedilerek iptal edildiği Şirket tarafına bildirilmiştir.

SAY YENİLENEBİLİR ENERJİ EKİPMANLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SAYAS): Şirket yenilenebilir enerji endüstrisi ekipmanları üretim hattının modernizasyonu amacıyla yatırımlarda devlet yardımlarına yönelik başvuru yapılmış olup T.C. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü tarafından 25/4/2021 tarih ve 523077 sayılı Yatırım Teşvik Belgesi düzenlendiği ve belge kapsamında s on bilançomuzdaki maddi duran varlıkların yaklaşık %57'sine denk gelecek şekilde 5.778.905 TL tutarında makine - ekipman tedarik edildiği daha önce kamuya açıklanmıştır. Aynı belge kapsamında 84.785 TL tutarında ek makine yatırımı yapılmıştır.

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. (TSPOR): Profesyonel futbolcu Stefano Wilfred Denswil ile 1 (Bir) yıllık anlaşma sağlanmıştır. Anlaşmaya göre oyuncuya; 2021/22 futbol sezonu için 1.175.000.-EUR garanti ücret ödenecektir.Menajerlik hizmet bedeli olarak, futbolcu ile olan sözleşmenin devam etmesi şartına bağlı olarak, futbolcuya ödenecek yıllık garanti ücretin %10'u ödenecektir.

NET HOLDİNG A.Ş. (NTHOL): Muğla ili, Milas ilçesinde bulunan arsa ve araziler üzerinde yapılacak Milas Projesi kapsamında, "Düzenlenme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Hasılat Paylaşımı Esasına Göre İnşaat Sözleşmesi" Net Şirketler Grubu ile Ağaoğlu Şirketler Grubu arasında 2006 yılında imzalamıştır. Bu sözleşme kapsamında, Ağaoğlu Şirketler Grubu'nun 2014 yılı Temmuz ayında grubumuza yaptığı bilgilendirme ile Milas Projesi hakkında bazı bilgiler verilmiş ve devamında Çevre Etki Değerlendirmesi Raporunun (ÇED) hazırlandığı ve onay beklendiği açıklanmıştır. Bu bilgi 24.07.2014 tarihinde Özel Durum Açıklaması ile kamuya duyurulmuştur. Bu defa, Ağaoğlu Şirketler Grubu söz konusu raporla ilgili olarak, ÇED Olumlu Belgesi'nin verildiğini bildirmiştir.

KORAY GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (KGYO): 14.06.2021 tarihli Şirket Merkezi Değişikliği başlıklı özel durum açıklamasında 1 Haziran 2021 tarih itibariyle Şirket Merkezi olarak kullanılan, Terra Gayrimenkul Değerleme ve Danışmanlık A.Ş. tarafından hazırlanan 19.08.2021 tarih ve 2021/KORAYGYO/001 değerleme raporuna (ekte) göre aylık kira bedeli KDV hariç 49.800 TL, mülk sahibi ise ana ortağı Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş. olan İstanbul ili, Beşiktaş ilçesi, Rumeli Hisarı Mahallesi, 16.409 m² yüzölçümlü 1403 ada, 648 no'lu parselde yer alan "Üç Blok Doksanbir Bağımsız Bölümlü Kargir İş Hanı" niteliğindeki ana taşınmazda ("Yapı Kredi Plaza Sitesi") konumlu B Blok 26 no'lu bağımsız bölümün kira başlangıcının 1 Ağustos 2021 olmak üzere KDV hariç 47.500 TL bedel karşılığında kiralanmasına, her yıl ağustos ayında kira bedelinin TÜİK tarafından açıklanan oniki aylık tüfe ortalaması oranında arttırılmasına Yönetim Kurulu 23.08.2021 tarih ve 2021/32 sayılı toplantısında karar verilmiştir.

Paylar Alım Satım Notları:

YKSLN: BARIŞ GÖKTÜRK 23.08.2021 tarihinde Yükselen Çelik A.Ş. (YKSLN) payları ile ilgili olarak 5,36 – 5,38 TL fiyat aralığından 100.000 adet pay alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte Yükselen Çelik A.Ş. sermayesindeki payları 23.08.2021 tarihi itibarıyla %28,21 seviyesine ulaşmıştır.

SKTAS: MUHARREM HİLMİ KAYHAN 23/08/2021 - 23/08/2021 tarihinde SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,49 - 2,61 TL fiyat aralığından 17.000TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 23/08/2021 tarihi itibariyle %7,1544 sınırına ulaşmıştır.

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 23/08/2021 - 23/08/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 10,08 - 10,09 TL fiyat aralığından 90.496 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 23/08/2021 tarihi itibariyle %0,333 sınırına ulaşmıştır.

EDATA: BURAK SÖZÜBİR 24/08/2021 - 24/08/2021 tarihinde E-DATA TEKNOLOJİ PAZARLAMA A.Ş. payları ile ilgili olarak 16,97 - 17,25 TL fiyat aralığından 37.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte E-DATA TEKNOLOJİ PAZARLAMA A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 24/08/2021 tarihi itibariyle %7,41 sınırına ulaşmıştır.

DERHL: Cemal GÜZELCİ Yönetim Kurulu Başkanı ve ortağı ,Derlüks Yatırım Holding A.Ş'nin Borsa İstanbul Pay Piyasasında işlem gören paylarından 24.08.2021 tarihinde 5,24-5,62 TL fiyat aralığından toplam 450.000 adet alış yapılmıştır.

AVHOL: ALSANCAK SAĞLIK HİZMETLERİ TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 24.08.2021 tarihinde AVRUPA YATIRIM HOLDİNG ANONİM ŞİRKETİ payları ile ilgili olarak 4,95 TL - 5,17 TL fiyat aralığından 277.000) adet satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AVRUPA YATIRIM HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları 24.08.2021 tarihi itibariyle %48,04 oranına gerilemiştir.

HDFGS: 24 Ağustos 2021 tarihinde, 200.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,685 TL fiyattan Şirket tarafından gerçekleştirilmiştir.

INFO: 24.08.2021 tarihinde 3,67 – 3,78 TL fiyat aralığından 120.000 adet pay geri alımı yapılmıştır.

Sermaye Artırımı-Azaltımı Notları:

KLİMASAN KLİMA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(KLMSN): Şirket Klimasan Klima Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi Genel Kurulu'nun 11.06.2021 tarihli ve Yönetim Kurulu'nun 22.06.2021 tarihli, 16 ve 17 sayılı nakit temettü dağıtımına ve bedelsiz sermaye ihracına ilişkin kararları çerçevesinde ve Sermaye Piyasası Kurulu Pay Tebliği (VII-128.1) uyarınca, söz konusu işleme uygun görüş verilmesi talebiyle 09.07.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kuruluna başvuruda bulunulmuştur. Başvuru SPK'nın 19.08.2021 tarihli ve 42/1248 sayılı kararıyla onay verilmiştir. Onayın ardından 23.08.2021 tarihinde tescil işlemleri tamamlanmıştır. Bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihi 25.08.2021 olarak belirlenmiştir.

REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (RYGYO): Şirket 1.000.000.000-TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 246.000.001-TL olan çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden (bedelli) olmak üzere 253.999.999-TL artırılarak 500.000.000-TL'ye çıkarılması nedeniyle ihraç edilecek 253.999.999-TL nominal değerli payların halka arzına ilişkin hazırlanan izahnamenin Sermaye Piyasası Kurulu'nun 19/08/2021 tarih ve 2021/41 sayılı bülteni ile onaylandığı duyurulmuştur.

ARD GRUP BİLİŞİM TEKNOLOJİLERİ A.Ş. (ARDYZ): Mevcut 23.875.000 TL olan sermaye, 30.961.672 TL'si Hisse Senedi İhraç Primlerinden, 115.163.328 TL'si geçmiş yıl karlarından karşılanmak üzere toplam 146.125.000 TL artırılarak Sermaye Piyasası Kurulunun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi tebliğinin 6. Maddesinin 6. Fıkrası hükmü gereğince bir defaya mahsus olmak üzere 80.000.000 TL olan Kayıtlı Sermaye Tavanının aşılarak 170.000.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin bedelsiz sermaye artırımı ve Esas sözleşme "Sermaye" başlıklı 6. Maddesinin tadiline ilişkin gerekli izinlerin alınması amacıyla 23.08.2021 tarihinde Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuru yapılmıştır.

ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş. (ODAS): Şirket 600.000.000 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 800.000.000 TL bedelli artırılarak 1.400.000.000 TL'ye yükseltilmesine ilişkin yeni pay alma haklarının (rüçhan hakkı) kullandırılması işlemleri 23.08.2021 tarihinde tamamlanmıştır. Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 31.203.426,190 TL olup, kalan paylar, 25-26 Ağustos 2021 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Halk Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada, 1 TL nominal değerli pay fiyatı 1 TL'den az olmamak üzere Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. (ZOREN): 23.08.2021 tarihli özel durum açıklasına istinaden; Şirket 23.08.2021 tarih ve 2021/50 sayılı yönetim kurulu kararı çerçevesinde; Şirket Yönetim Kurulu'nun 29.04.2021 tarih ve 2021/23 sayılı kararına istinaden, Şirketin 2.000.000.000 Türk Lirası olan ödenmiş sermayesinin tamamı nakden karşılanmak suretiyle 2.500.000.000 Türk Lirası'na artırılmasında ihraç edilecek 500.000.000 Türk Lirası nominal değerli paylara ilişkin Sermaye Piyasası Kurulu ("SPK")'nun 05.08.2021 tarih ve 39/1174 sayılı kararı ile onaylanan İzahnamede, 15 (onbeş) gün olarak belirlenmiş bulunan yeni pay alma hakkı kullanım süresinin SPK'nun VII-128.1 sayılı "Pay Tebliği"'nin 22'nci maddesi 4'ncü fıkrası hükmü çerçevesinde; yeni pay alma hakkı kullanım süresi son günü olan 25 Ağustos 2021 tarihi mesai saati bitiminden başlamak üzere 9 Eylül 2021 tarihi mesai saati bitimine kadar 15 (onbeş) gün uzatılmasına izin verilmesi için SPK'na yapılan başvuru (24.08.2021) onaylanmıştır.

SEKURO PLASTİK AMBALAJ SANAYİ A.Ş. (SEKUR): Şirket 13.885.000-TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin, 200.000.000-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak suretiyle, 19.01.2021 tarihinde KAP da yaptığı açıklama ile bedelsiz sermaye artışı başvurusunda bulunduğunu açıklamıştı. Ancak başvurunun bir netice ile bağlanamaması ile o tarihlerde 7326 sayılı Vergi tasarısı gözetilerek 25.05.2021 tarihinde başvurumuz geri çekilmiştir. Başvuru ilgili tüm mevzuatlar ve düzenlemeler çerçevesinde değerlendirilmiş ve çalışmalar tamamlanmış olup;Yasal düzenlemelerin azami limitleri içerisinde kalarak %152 oranında iç kaynaklardan artırılmak suretiyle sermayenin 13.885.000 TL den, 35.000.000-TL'ye çıkarılmasına, İç kaynaklardan arttırılan 21.115.000 TL'nin 4.769.102,07 TL'sı Hisse senedi ihraç primlerinden,11.224.012,73 TL'si Olağanüstü yedeklerden ve kalan 5.121.885,20 TL'sı ise Bağlı ortaklık temettü gelirlerinden karşılanmasına, Söz konusu bedelsiz sermaye artırımı nedeniyle oluşacak hamiline yazılı payların mevcut pay sahiplerine şirket sermayesine iştirakleri oranında bedelsiz olarak kayden dağıtılmasına karar verilmiştir.

Bugün Gerçekleşecek olan Temettüler:Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.