Global Piyasalarda Yön Arayışı Devam Ediyor…

09 Ağustos 2021

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek

Global Piyasalarda Yön Arayışı Devam Ediyor…

09.08.2021

Global Piyasalarda Yön Arayışı Devam Ediyor…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yüzde 0,21 değer kazanarak günü 1.434,76 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 14,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,65 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,49 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 1,26 ile orman, kağıt, basım, en çok kaybettiren ise yüzde 2,82 ile finansal kiralama, faktoring olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın son işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,04, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,11, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,53 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,3 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın son işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 0,41 ve S&P 500 endeksi yüzde 0,17 değer kazanırken, Nasdaq endeksi yüzde 0,40 geriledi.

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Global piyasalarda Almanya dış ticaret dengesi, Euro Bölgesi sentix yatırımcı güveni ve ABD’de iş imkanları ve personel değişim oranı verileri takip edilecek.

Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karışık seyrin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın son işlem gününü yüzde 0,21 değer kazanarak günü 1.434,76 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 14,9 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Piyasa Katılımcıları Anketi Ağustos 2021 verilerine göre; Cari yıl sonu tüketici enflasyonu (TÜFE) beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 15,64 iken, bu anket döneminde yüzde 16,30 oldu. Cari yıl sonu döviz kuru (ABD Doları/TL) beklentisi bir önceki anket döneminde 8,99 TL iken, bu anket döneminde 8,94 TL oldu. GSYH 2021 yılı büyüme beklentisi bir önceki anket döneminde yüzde 5,8 iken bu anket döneminde yüzde 6,0 olarak gerçekleşti.

ABD’de açıklanan Tarım Dışı İstihdam (TDİ) verisi Temmuz ayında piyasa beklentisi olan 870 bin kişi üzerinde 943 bin kişi olarak gerçekleşti. TDİ ile birlikte aynı zamanda açıklanan İşsizlik Oranı Temmuz ayında % 5,7 olan piyasa beklentisi altında % 5,4 olarak kaydedildi. Ortalama Saatlik Kazançlar verisinde Temmuz ayında piyasa beklentisi üzerinde bir önceki aya göre % 0,4 ve bir önceki yılın aynı ayına göre % 4,0 artış görüldü

Hazine ve Maliye Bakanlığı'nın açıkladığı verilere göre, Temmuz ayında nakit bütçe açığı 67,9 milyar TL oldu.

Amerika Birleşik Devletleri’nin Ankara Büyükelçiliği, ABD tarafından Türkiye’nin orman yangınları ile mücadelesine 2 adet yangın söndürme helikopteri ile destek verileceğini açıkladı.

Çin’de açıklanan Tüketici Fiyat Endeksi verisi Temmuz ayında piyasa beklentileri üzerinde aylık bazda %0,3 ve yıllık bazda % 1,0 artış gösterdi.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) ticari kredilerden alınan ücretlere ilişkin düzenleme yaptı. Bununla birlikye ATM'den yapılan EFT'de ücret artırıldı. Buna göre işlem tutarı 1.000 TL'nin altındaki EFT işlemlerinin ATM'den yapılması halinde alınan ücret 2 TL'den 4 TL'ye yükseltildi. (Kaynak: bloomberght.com)

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): Şirket projelerinden Kuzey Yakası projesi, 982 ada 3 parselde yer alan brüt 27.948,34 m2 alana sahip bağımsız bölüm KDV Dahil 234.208.702 TL peşin bedel üzerinden satışı gerçekleştirilmiştir.

TÜRK PRYSMİAN KABLO VE SİSTEMLERİ A.Ş. (PRKAB): Şirket; Türkiye'de kurulacak bir Güneş Enerjisi Santrali projesi ile ilgili olarak ; 2021 ve 2022 yıllarında peyder pey tedarik edilmek üzere 7 milyon – 10 milyon USD bandında solar ve enerji kablosu siparişi verileceğine dair Niyet Mektubu almıştır.

PAPİLON SAVUNMA-GÜVENLİK SİSTEMLERİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (PAPIL): Unvan değişikliğine yönelik tadil edilen Şirket Esas Sözleşmesi 05.08.2021 tarih ve 10381 sayılı Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi'nde tescil ve ilan edilmiştir. Eski Unvan: PAPİLON SAVUNMA-GÜVENLİK SİSTEMLERİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. , Yeni unvan: PAPİLON SAVUNMA TEKNOLOJİ VE TİCARET A.Ş.

A.V.O.D. KURUTULMUŞ GIDA VE TARIM ÜRÜNLERİ SANAYİ TİCARET A.Ş. (AVOD): 24.03.2021 tarihinde KAP açıklaması ile duyurusu yapılan, Amerika'daki müşterinden alınmış olunan, 1525 ton- 8.700.000 USD (bir yıllık dönemde teslim edilmek üzere) tutarında ki Yarı Kurutulmuş Domates siparişi ile ilgili yüklemeler başlamıştır, siparişe uygun satışlar devam etmektedir.

SANİFOAM SÜNGER SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SANFM): Şirketin İlişkili taraflardan Sanicar Turizm Sanayi ve Ticaret Limited Şirketi'nden işletme faaliyetlerinde kullanılmak üzere 18 adet binek ve 3 adet ticari araç için aylık 83.500 TL+KDV bedelle 1 yıllık kiralama sözleşmesi imzalanmasına, oy birliği ile karar verilmiştir. İşlem tutarları, karşılaştırılabilir hizmet alım ya da satımında bulunan ve aralarında herhangi bir şekilde ilişki bulunmayan gerçek veya tüzel kişilerin birbirleriyle yaptıkları işlemlerde uygulayacağı piyasa fiyatı ile karşılaştırılarak tespit edilmiş olup, II-17.1 Sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği'nin İlişkili tarafla gerçekleştirilecek işlemler 9/2/a maddesinde belirtilen %5 oranını aşmadığından değerleme yaptırılmamıştır.

REYSAŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (RYGYO): Şirketin 03/08/2021 tarih ve 660 nolu Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda; Kocaeli İli Gebze İlçesi Balçık Köyü 317 Ada 14 Parsel üzerinde bulunan Vona Holding A.Ş.'ye ait 34.477,19 m2'lik arsa KDV dahil 82.220.630 TL bedel ile peşin olarak satın alınmıştır. Söz konusu arsa piyasada ciddi miktarda lojistik depo ihtiyacı olması nedeniyle satın alınmış olup, arsa üzerine Mevcut ve Yeni Müşteriler için toplam 55.0000 m2'lik lojistik depo yapılması planlanmaktadır.

ZİRAAT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.(ZRGYO): Şirket "Sahrayı Cedit Mahallesi, Atatürk Caddesi, N 48, Kat: 8-9, Kadıköy İstanbul" olan merkez adresi "Osmanağa Mahallesi, Rıhtım Caddesi, Ziraat Bankası Blok N 4, Kadıköy İstanbul" olarak değişmiştir. Adres değişikliği 10381 sayı ve 05.08.2021 tarihli Türkiye Ticaret Sicili Gazetesi ile tescil ve ilan olmuştur.

ODAŞ ELEKTRİK ÜRETİM SANAYİ TİCARET A.Ş. (ODAS): Ülkemizde çıkan orman yangınlarına müdahale etmek için Şirket, İsrail'den 2 adet yangın söndürme ve 1 adet destek uçağı kiralamış ve Bakanlık koordinasyonunda Türkiye'de yangın söndürme faaliyetlerine başlamıştır.

UTOPYA TURİZM İNŞAAT İŞLETMECİLİK TİCARET A.Ş.(UTPYA): Şirket Yenilenebilir Enerji alanındaki yatırımlarını artırma hedefi doğrultusunda, Lisanssız Elektrik Üretim Yönetmeliği altında kurulmuş olan Denizli İli Pamukkale İlçesi Kocadere Mahallesinde 6 adet, Muğla İli Fethiye İlçesi Çenger Mahallesinde 6 adet ve Muğla İli Fethiye İlçesi Nif Mahallesinde 3 adet olmak üzere toplam kurulu gücü 12.200 kWp olan 15 adet Güneş Elektrik santralini satın almak üzere ön protokol imzalandığı kamuoyuna duyurulmuştur. Bahsi geçen 15 adet Güneş Enerjisi Santrali için ön protokolde belirtilen şartlar dahilinde süresi içinde kapora ödemeleri yapılmıştır. 15 Adet Güneş Enerjisi Santralinin sahibi olan 6 adet SPV şirket için bankaların ekspertiz, istihbarat ve komite aşamaları tamamlanmış ve ilgili bankalar nezdinde şirkete kredi limitleri tanımlanmış olup, kredi tahsis süreci devam etmektedir.

ESENBOĞA ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. (ESEN): 07.09.2020 tarihinde Ankara merkezli İnşaat Şirketi Berkteks Tekstil İnşaat Matbaacılık Tarım Ürünleri San. ve Tic. Ltd. Şti. ile imzaladığı 11 MWp gücünde Güneş Elektrik Santrali Proje Geliştirme ve Anahtar Teslim EPC sözleşmesi uyarınca, İtalya, Sicilya Bölgesi, Palermo ilinde yer alan 11 MWp gücündeki San Guiseppe Jato GES (San Guiseppe Jato Güneş Elektrik Santrali) Pojesi'nin arazi geliştirme, teknik inceleme ve proje çalışmaları tamamlanmış ve Lisanslama için İtalyan Şebeke Operatörü Enel'e (e-distribuzione S.p.a) resmi başvuru Margün Enerji Üretim ve San ve Tic. A.Ş.'nin İtalya Şubesi adına yapılmıştır. Ayrıca, devam eden diğer sözleşmeler,, muhtemel yeni müşteriler ve %100 Bağlı Ortaklığı Margün Enerji Üretim ve San ve Tic. A.Ş.'nin kendi yatırımları için proje geliştirme çalışmaları İtalya Ofis tarafından devam ettirilmektedir.

ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ALMAD): Şirket, Tekirdağ ili, Malkara İlçesinde bulunan ve Tasarruf Mevduatı Sigorta Fonu'ndan (TMSF) ihale yoluyla satın almış olduğu maden sahasına ait 30527 nolu maden ruhsatının şirkete devri ile ilgili işlemler T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı, Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü (MAPEG) nezdinde tamamlanmış olup 30527 nolu maden ruhsatının şirket adına devir ve tescil işlemleri 06.08.2021 tarihi itibarıyla tamamlanmıştır.

ESCORT TEKNOLOJİ YATIRIM A.Ş. (ESCOM): Şirket 06.08.2021 tarihinde yapılan yönetim kurulu toplantısında, halen %5 pay sahibi olduğu ROBOTİSTAN ELEKTRONİK TİCARET A.Ş'nin mevcut ortaklarından 151.570 USD bedelle ilave %5 hisse alınarak pay oranı %10'a çıkartılmasına karar verilmiştir. 2010 yılından bu yana e-ticaret alanında STEM, Maker, 3D, Elektronik, Robotik ve Kendin Yap ürünlerini pazara sunan Robotistan, 5000'den fazla ileri teknoloji ürününü video eğitimler, eğitici içerikler ve örnek projeler ile kullanıcılara sunuyor. 2010 yılında 5 üniversite arkadaşı genç girişimci tarafından kurulan Robotistan, son 5 yıldır da Türkiye'nin En Hızlı Büyüyen İlk 50 Teknoloji Şirket (Deloitte FAST50)'i arasında yer alıyor. Robotistan 2021 yılında faaliyetlerini ABD ve Avrupa pazarlarına genişletiyor.

AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (AVGYO): Şirket portföyünde yer alan İstanbul İli ,Şişli İlçesi, Mecidiyeköy Mahallesi 1946 Ada 132 nolu parselde bulunan Metrocity C blok 5.katta konumlu 316 bağımsız bölüm numaralı dairenin 25.08.2021 tarihinden geçerli olmak üzere 1 (bir) yıllığına Sn.Takashı Usuı'ye aylık 25.000 TL+ KDV bedelle kiraya verilmesine karar verilmiştir.

COCA-COLA İÇECEK A.Ş. (CCOLA): 31 Aralık 2020 tarihinde kamuya açıklandığı üzere, Coca-Cola İçecek ("CCI") Coca-Cola Bottlers Uzbekistan, Ltd'nin ("CCBU") özelleştirilmesi için düzenlenen rekabetçi serbest yöntem ihalesi sürecine, CCBU'nun Özbekistan Cumhuriyeti Devlet Varlık Yönetim Ajansı'na ("UzSAMA") (önceki sahibi: Uzbekistan State Holding Company O'zbekoziqovqatxolding) ait olan %57,118 hissesini satın almak üzere katılmıştır. Çok aşamalı ihale süreci UzSAMA ve Rothschild & Co tarafından yürütülmüştür. CCBU'nun net borçlar düşüldükten sonra ulaşılan 430 milyon dolar firma değeri baz alındığında, CCI'ın şirketin %57,118 hissesi için verdiği nihai teklif nakit 252,28 milyon dolar'dır. Bu kapsamda, 06 Ağustos 2021 itibarı ile, CCI ve UzSAMA, satıştaki hisselerin CCI'ın %100 bağlı ortaklığı olan CCI International Holland BV ("CCIHBV") tarafından satın alınması için Hisse Alım Sözleşmesini imzalamıştır.Hükümet ve düzenleyici kurum onaylarının alınmasının akabinde tamamlanması beklenen satın alma işleminin CCI'ın konsolide karlılığına anında katkı sağlaması beklenmektedir.CCI bu süreçte, finansal danışman olarak PricewaterhouseCoopers (PwC)'den, hukuki danışman olarak da Latham&Watkins LLP (LW)'den (Özbek hukuku alanında Grata International desteği ile) hizmet almıştır. PwC ayrıca finans, vergi ve insan kaynakları alanında özel inceleme hizmeti vermiştir. UzSAMA ise sırasıyla Rothschild&Co ve Dentons UK and Middle East LLP (Dentons)'dan hizmet almıştır.Onay Süreci ve Zaman Planı:Sürecin hisse satın alım sözleşmesinin imzalandığı tarihten itibaren 2 ay içinde, düzenleyici kurum onayları da dahil olmak üzere, ilgili mutat onayların alınmasıyla tamamlanması beklenmektedir.

GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (GEDIK): Şirket "Aydın Şubesi" 06.08.2021 tarihinde tescil edilmiş olup "Hasanefendi-Ramazan Paşa Mah. İstiklal Cad. Dış Kapı No : 23 İç Kapı No : 1 Efeler/AYDIN" adresinde faaliyete geçmiştir.

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. (TSPOR): Profesyonel futbolcu Fousseni Diabate, 2021/2022 futbol sezonu sonuna kadar bedelsiz olarak Giresunspor Kulübü Derneği'ne kiralanmıştır. Yapılan anlaşmaya göre, futbolcu 2021/2022 futbol sezonundaki garanti maaş ödemelerinin 500.000.-EUR'luk kısmı Kulüp tarafından ödenecektir.

TRABZONSPOR SPORTİF YATIRIM VE FUTBOL İŞLETMECİLİĞİ TİCARET A.Ş. (TSPOR): Profesyonel futbolcu Caleb Ansah Ekuban'ın, 300.000.-EUR tutarındaki bonuslar dahil toplam 2.100.000.-EUR karşılığında Genoa kulübüne transferi konusunda anlaşma sağlanmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

KUYAS: HİKMET YURTBAY 05/08/2021 - 05/08/2021 tarihinde KUYUMCUKENT GAYRİMENKUL YATIRIMLARI A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,73 - 2,97 TL fiyat aralığından 1.685.783 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte KUYUMCUKENT GAYRİMENKUL YATIRIMLARI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 05/08/2021 tarihi itibariyle %5,60 sınırına ulaşmıştır.

INFO: Seyitler Kimya Sanayi A.Ş. 05.08.2021 tarihinde İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. paylarından 68.000 adet 3,79-3,80 fiyat aralığından alınmıştır. Bu işlemle birlikte İnfo Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 'deki payları 05.08.2021 itibarıyla %0,049 sınırına ulaşmıştır.

INFO: 06.08.2021 tarihinde 3,74 – 3,78 TL fiyat aralığından 100.000 adet pay geri alımı yapılmıştır.

HDFGS: 06 Ağustos 2021 tarihinde, 800.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2.75 TL fiyattan şirket tarafından gerçekleştirilmiştir.

ARCLK: 06.08.2021 tarihinde 32,92 TL - 33,00 TL fiyat aralığından (ortalama 32,9585 TL) 300.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 3.451.818 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,5108)

ULUUN: 30.06.2021 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 06.08.2021 tarihinde 5.12-5.17 fiyat aralığından toplam 127.062 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

Sermaye Artırımı-Azaltımı Notları:

OSTİM ENDÜSTRİYEL YATIRIMLAR VE İŞLETME A.Ş.(OSTIM): Yönetim Kurulu şirketin 765.000.000 TL olan kayıtlı sermaye tavanı içerisinde 133.404.250 TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin; 9.305.092,49 TL'nin 2020 yılı kârından, 14.707.672,51 TL'nin ise geçmiş yıllarda elde edilen kârlardan olmak üzere toplam 24.012.765 TL'nin bedelsiz olarak %18 oranında artırılmasına, Söz konusu artışla birlikte çıkarılmış sermayenin 157.417.015 TL'ye yükseltilmesine, Bu kapsamda, toplamda 24.012.765 TL nominal değerli 24.012.765 adet pay ihraç edilmesine ve ihraç edilecek payların mevcut pay sahiplerimize sahip oldukları payları oranında bedelsiz hisse senedi şeklinde dağıtılmasına, Konuyla ilgili tüm iş ve işlemlerin yürütülmesi için Genel Müdürlüğün yetkili kılınmasına, karar vermiştir.

BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.( BASCM): Şirketin dış kaynak borçlarının finansmanı ve yeni yatırım süreçlerindeki ihtiyaçlarını karşılamak üzere, 131.559.120 TL olan sermayesinin esas sermaye sisteminde 300.000.000 TL nakden sermaye artırımı yapılarak 431.559.120 TL'ye çıkartılmasına ve artırımı temsilen çıkarılacak payların hamiline yazılı kayden izlenen pay olarak ihraç edilmesine, Sermaye artırımında mevcut ortakların yeni pay alma hakkının kısıtlanmamasına ve yeni pay alma haklarının nominal değeri üzerinden (0,01 TL) kaydileştirme sistemi esasları çerçevesinde kullandırılmasına, Sermaye artırımı kapsamında Şirketimiz Esas Sözleşmesinin "Sermaye, Paylar ve Pay Senetleri" başlıklı 6. maddesinin ekte yer alan tadil metni uyarınca tadili edilmesine ve bu kapsamda gerekli onayların alınması için Sermaye Piyasası Kurulu ve takiben Türkiye Cumhuriyeti Ticaret Bakanlığı'na gerekli başvuruların yapılmasına, Sermaye artırımı sürecine ilişkin süreçlerin ve prosedürlerin takibi için Hüseyin Burak AKIN ve Emine ÜSTÜNDAĞ'a müştereken yetki verilmesine, Sermaye artırımı ve süreç ile ilgili gelişmelerin Şirket pay sahiplerine Kamuyu Aydınlatma Platformu aracılığı ile bildirilmesinekarar verilmiştir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: (Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi)

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında EDATA.E, IDGYO.E ve METUR.E paylarında 09/08/2021 tarihli işlemlerden (seans başından) 23/08/2021 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar brüt takas uygulanacaktır.

Bugün Gerçekleşecek Genel Kurullar:


Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.