Global Piyasalarda Azalan Risk İştahı…

22 Şubat 2022

Bugün, yurt içinde reel kesim güven endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı verileri açıklanacak

Global Piyasalarda Azalan Risk İştahı…

22.02.2022

Global Piyasalarda Azalan Risk İştahı…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,28 değer kazanarak 2.038,06 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 26,6 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,20 değer kaybederken, holding endeksi yüzde 0,33 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 1,73 ile metal, eşya, makina, en çok gerileyen ise yüzde 4,77 ile turizm olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,39, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 2,07, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 2,04 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,72 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde reel kesim güven endeksi ve imalat sanayi kapasite kullanım oranı, sektörel güven endeksi, yurt dışında ise Almanya'da Ifo iş ortamı güven endeksi, ABD'de Richmond Fed sanayi endeksi CB tüketici güveni ile imalat sanayi ve hizmet sektörü PMI verileri yakından takip edilecek. Gün içerisinde, Rusya ve Ukrayna arasından yaşanan jeopolitik risklere yönelik gelişmeler ve haber akışları yakından izlenecek.

Yeni işlem gününde, sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak zayıf bir görünümün devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 0,28 değer kazanarak 2.038,06 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 26,6 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne satıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan Finansal Hizmetler İstatistikleri ve Finansal Hizmetler Güven Endeksi raporuna göre; 2022 yılı Şubat ayında Finansal Hizmetler Güven Endeksi bir önceki aya göre 1,7 puan artış kaydederek 173,4 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi, Ocak 2022 verilerine göre; Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi 2022 yılı Ocak ayında bir önceki aya göre %3,25 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %96,44 artış gösterdi.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi, Aralık 2021 raporuna göre; Tarımsal girdi fiyat endeksi 2021 yılı Aralık ayında bir önceki aya göre %9,82 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %45,61 artış gerçekleşti.

Kültür ve Turizm Bakanlığı Sınır İstatistikleri verilerine göre; 2022 yılı Ocak ayında Ülkemizi ziyaret eden yabancı sayısında geçen yılın aynı ayına göre %151,41 artış kaydedildi.

Almanya Federal İstatistik Ofisi'nin verilerine göre üretici fiyat endeksi (ÜFE) Ocak ayında bir önceki aya göre % 2,2 ve bir önceki yılın aynı ayına göre %25,0 düzeyinde artış gösterdi.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Merkezi Yönetim Brüt Borç Stoku verilerine göre; Merkezi yönetim brüt borç stoku 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 2.844,4 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Borç stokunun 950,1 milyar TL tutarındaki kısmı Türk Lirası cinsi, 1.894,3 milyar TL tutarındaki kısmı döviz cinsi borçlardan oluşmaktadır.

Hazine ve Maliye Bakanlığı tarafından yayımlanan 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla Hazine Alacak Verileri raporuna göre; Hazine Alacak stoku 31 Ocak 2022 tarihi itibarıyla 20,8 milyar TL olarak gerçekleşmiştir. Hazine alacak stoku içerisinde en yüksek pay 10,1 milyar TL ile Mahalli İdareler’e aittir. 2022 Ocak ayı sonu itibarıyla Hazine alacaklarından toplam 0,6 milyar TL tahsilat gerçekleştirilmiştir.

Almanya’da açıklanan öncü İmalat PMI verisi Şubat ayında piyasa beklentisi altında 58,5 düzeyinde gerçekleşti.

Euro Bölgesi’nde açıklanan öncü İmalat PMI verisi Şubat ayında piyasa beklentisinin hafif altında 58,4 düzeyinde gerçekleşti.

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK), taşıt kredilerinde yeni düzenlemeye gitti. Yayımlanan 10099 sayılı ve 21.02.2022 tarihli duyuruya göre; otomotiv kredi limitleri ve vade sayısı artırıldı.(Kaynak: https://www.bddk.org.tr)

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yaptığı konuşmasında, Donbas'ta askeri karar dışında hiç bir kararı tanımadığını" belirterek, "Bu bağlamda, Donetsk Halk Cumhuriyeti ve Lugansk Halk Cumhuriyeti'nin bağımsızlığını bir an önce tanımak için çok geç kalınmış bir kararı almayı gerekli görüyorum." İfadelerine yer verdi. Başkan, Ukrayna'nın doğusundaki Rusya yanlısı ayrılıkçıların sözde yönetimlerinin tanınmasına dair kararnameyi imzaladı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı yazılı açıklamada, ABD Başkanı Joe Biden'ın, Rusya'nın "bağımsızlığını tanıdığını" açıkladığı sözde Donetsk ve Lugansk Halk Cumhuriyetleri ile ABD'li kişi ve kurumların tüm ticari ve finansal ilişkilerini yasaklayan bir kararname yayımlayacağını ifade etti.

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Payların İşlem Görmeye Başlaması

Dap Gayrimenkul Geliştirme A.Ş.'nin (Şirket) 30.020.000 TL nominal değerli paylarının halka arzı tamamlanmış olup Şirketin sermayesini temsil eden 200.000.000 TL nominal değerli payları Kotasyon Yönergesi'nin 8'inci maddesi çerçevesinde kota alınmıştır. Halka arz edilen Şirket payları 24/02/2022 tarihinden itibaren Yıldız Pazar'da 18,5 TL/pay baz fiyat, "DAPGM.E" kodu ve sürekli işlem yöntemiyle işlem görmeye başlayacaktır. İlgili sırada maksimum emir değeri 3.000.000 TL olarak belirlenmiştir.

LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK TURİZM EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. (LKMNH): 01.02.2022 tarihinde İstanbul ili Pendik ilçesinde bulunan Adatıp Kurtköy Hastanesi'nin sahibi olan Adatıp Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi'nin tamamının şirkete devrine yönelik bağlayıcı olmayan ön sözleşme imzaladığını yatırımcılar ile paylaşılmıştı. Adatıp Sağlık Hizmetleri Anonim Şirketi ile hisselerinin tamamının alımına yönelik yapılan durum tespit ve değerlendirme çalışmaları tamamlanmış olup, nihai hisse devir sözleşmesi 18.02.2022 tarihinde imzalanmıştır. Kapanış ve hisse devirleri, Rekabet Kurumu onayının tebliğini takip eden 5 işgünü içerisinde 28.02.2022 tarihli finansal tablolarla yapılacaktır. Hisse devri ve kapanışın gerçekleşmesini takiben şirketin ödeyeceği nakit hisse devir bedeli ayrıca kamuoyu ile paylaşılacaktır. Adatıp Kurtköy Hastanesi 200 yatak kapasitesine sahip, 115 yatak ruhsatı bulunan, 25.000 m2 kapalı alanda faaliyet gösteren bir sağlık hizmet sunucusudur.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): T.C. Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Altyapı ve Kentsel Dönüşüm Hizmetleri Genel Müdürlüğü ile Şirketimiz arasında imzalanan "Dönüşüm Uygulamalarına İlişkin İş Birliği Protokolü" çerçevesinde Bakanlık adına Şirket tarafından ihale edilen İstanbul Fikirtepe Kentsel Dönüşüm Projesi 3458/1 Parsel İnşaatı İşi'nin sözleşmesi, Yüklenici AHES İnşaat Tic. ve San. A.Ş. ile 18.02.2022 tarihinde imzalanmıştır. Sözleşme Bedeli: 596.134.053 TL+KDV ' dir.

JANTSA JANT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (JANTS): 01.07.2021 tarihinde yapılan özel durum açıklamasında fabrika da yeni üretim hattı yatırımı açıklaması yapılmıştır. Bu yatırım mevcut 30.04.2019 tarih ve 1004512 ID nolu yatırım teşvik belgesi kapsamında 45.132.615 TL tutar yatırım ile yapılmış ve tamamlanarak devreye alınmıştır. Mevcut kapasite öncelikle %10, ilerleyen zamanlarda %15 varan artış sağlayacaktır.

OYLUM SINAİ YATIRIMLAR A.Ş. (OYLUM): Şirket 31.12.2021 tarihinde aktifinde yer alan tüm yabancı para mevduatları Kur Korumalı TL Mevduat Programı'na aktarılmış ve toplamda 15.791.545 TL tutarında 6 ay vadeli mevduat hesabı açılmıştır. Bu dönüşüm neticesinde Şirket ciddi miktarda kurumlar vergisi ve stopaj istisnasına hak kazanacaktır.

Şirket büyüme yatırımları kapsamında tamamlanmakta olan 3.966 m2 kapalı alanın çatısına kurulmak üzere 600 kWe gücünde Güneş Enerjisi Santrali başvurusu Kayseri Organize Sanayi Bölge Müdürlüğü tarafından itibariyle uygun bulunmuş ve bağlantı görüşü verilmesine karar verilmiştir. İşbu yatırım sayesinde Şirket elektrik tüketiminin ciddi miktarı Güneş Enerjisi Santralinden karşılanacak olup bu sayede son dönemde ciddi artış gösteren enerji maliyetlerinden ve tedarik sorunlarından Şirket ilerleyen dönemde asgari etkilenmesi ve karlılığını artırması hedeflenmektedir. Ayrıca yapılacak olan işbu yenilebilir enerji yatırımının karbon ayak izini azaltacağına ve ilerleyen nesillere daha sürdürülebilir bir dünya bırakılmasına katkı sağlayacağına inanılmaktadır.

FENERBAHÇE FUTBOL A.Ş. (FENER): Futbolcu Diego Rossi ve Kulübü ile 2021-22 sezonu kiralama ve sonraki 3 sezon satın alma opsiyonlu olmak üzere toplam 4 yıllık sözleşme imzalanmıştır. Futbolcu sözleşmesinin 4 yıla uzaması opsiyonun kullanılması şartına bağlıdır.

DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (DENGE): Şirket Yönetim Kurulu'nun, 21.02.2022 tarihli toplantısında, Yakın İzleme Pazarı'ndan Alt Pazar"a geçiş için uygun koşulların oluştuğu tespit edilmiştir. Buna istinaden pazar değişikliği için gerekli başvuru işlemlerinin başlatılarak, ilgili mercilere başvurulması hususunda toplantıya katılanların oy birliği ile karar verilmiştir.

BİRİKİM VARLIK YÖNETİM A.Ş. (BRKVY): Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu Uygulama IV Daire Başkanlığı'na 13.01.2022 tarihli yapmış olduğu başvuruya ilişkin olarak, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 18.02.2022 tarih ve 10098 sayılı Kararı ile, Şirket sermayesinde %95,65 oranında pay sahibi olan Altınhas Holding A.Ş.'nin paylarının tamamının, kısmi bölünme yoluyla Altınhas Yatırım Holding A.Ş.'ye devredilmesi ve ilgili diğer mevzuat hükümleri saklı kalmak kaydıyla Varlık Yönetim Şirketlerinin Kuruluş ve Faaliyet Esasları ile Devralınacak Alacaklara İlişkin İşlemler Hakkında Yönetmeliğin 7 nci maddesinin ikinci ve beşinci fıkrası çerçevesinde, uygun görülmüştür.

ZORLU ENERJİ ELEKTRİK ÜRETİM A.Ş. (ZOREN): 13.01.2022 tarihli özel durum açıklamasına istinaden, Şirket %100 bağlı ortaklığı Zorlu Jeotermal Enerji Elektrik Üretimi AŞ'nin Manisa ili Alaşehir ilçesinde kurmayı planladığı Alaşehir 3 Jeotermal Enerji Santrali'nin önlisansında yer alan kurulu gücün, kaynağın ve rezervuarın doğru yönetilmesi amacıyla, 50MWm/50MWe'tan 10MWm/10MWe'a tadil edilmesi için Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu'na yapılan başvuru kabul edilerek önlisans tadil edilmiştir.

HUN YENİLENEBİLİR ENERJİ ÜRETİM A.Ş. (HUNER): Şirket ve Şirket Yönetim Kurulu Başkanı Orhun Kartal'ın 04.02.2022 tarihinde izahname eki olarak vermiş oldukları taahhütname kapsamında, ilişkili taraflardan diğer alacaklar (Kayen Alfa Enerji Elektrik Üretim A.Ş., Hun Holding A.Ş. ve Krtl Gayrimenkul ve Danışmanlık A.Ş.) bakiyesi kapatılmıştır.

KERVAN GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (KRVGD): Kervan USA LLC iştirakde sahip olunan 50%'lik paya ek olarak kalan 50%'lik payın da satın alımı gerçekleştirilmiştir ve şirketteki toplam pay 100%'ye çıkarılmıştır. Yeni alınan 50%'lik payın satın alım bedeli 1,6 milyon Amerikan Doları'dır. Bu sayede ABD gibi önemli ve büyük bir pazarda farklı büyük zincir marketlerle (daha önce anlaşmaları yapılmış olan Walmart, Dollar General gibi) anlaşmalar yapılarak daha fazla penetrasyon sağlanması amaçlanmaktadır. 2021 yıl sonu hasılatı yaklaşık 28 milyon USD olan Kervan USA iştirak ile 2022 yılında yaklaşık 40% büyüme hedeflenmektedir.

Paylar Alım Satım Notları:

INDES: 24.05.2018 tarihli Yönetim Kurulu kararıyla açıklanan ve 24.01.2022 tarihinde güncellenen pay geri alım programına istinaden 18.02.2022 tarihinde yapılan alımlar tabloya eklenmiştir. Mevcut program kapsamında 18 Şubat 2022 tarihinde 112.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu INDES payları 4.482.000 adet'e ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı % 2,00)

ISGYO: AKDERE İNŞAAT TURİZM TEKSTİL İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET ANONİM ŞİRKETİ 18/02/2022 - 18/02/2022 tarihinde İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 5,44 - 5,58 TL fiyat aralığından 1.070.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İŞ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 18/02/2022 tarihi itibariyle %5,68 sınırına ulaşmıştır.

DZGYO: MEHMET EMRE CİHANGİR 18/02/2022 - 18/02/2022 tarihinde DENİZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,77 - 3,08 TL fiyat aralığından 2.381.758 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve/veya 722.021 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte DENİZ GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 18/02/2022 tarihi itibariyle %7,963 sınırına ulaşmıştır.

SAHOL: Şirket Yönetim Kurulu'nun 09.11.2021 tarihli kararı ile başlatılan pay geri alım işlemleri kapsamında; Şirket tarafından 21.02.2022 tarihinde Borsa İstanbul'da pay başına 15,79 TL – 16,05 TL (ağırlıklı ortalama 15,84 TL) fiyat aralığından toplam 455.000 TL nominal değerli SAHOL payları geri alınmıştır.

GEDIK: 21.02.2022 tarihinde 7,50 TL fiyattan 25.000 adet payı geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirket sahip olduğu GEDIK payları 175.000 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,07)

ULUUN: 01.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 21.02.2022 tarihinde 6.27-6.40 fiyat aralığından toplam 230.156 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

AYDEM: 21.02.2022 tarihinde 7.84 TL – 8.15 TL fiyat aralığından (ortalama 8.034058 TL) 700,000 adet pay geri alınmıştır.

ARCLK: 21.02.2022 tarihinde 54,65 TL - 55,10 TL fiyat aralığından (ortalama 54,9366 TL) 51.545 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 48.368.398 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %7,1580)

Sermaye Artırım-Azaltım Notları:

MEDİTERA TIBBİ MALZEME SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(MEDTR): Şirket 135.000.000 TL olan Kayıtlı Sermaye Tavanı içerisinde kalacak şekilde çıkarılmış sermayesinin tamamı emisyon primlerinden karşılanmak suretiyle 85.000.000 TL artırılarak 34.000.000 TL'den 119.000.000 TL'ye çıkarılmasına ilişkin müracaat Sermaye Piyasası Kurulu'nun 17.02.2022 tarih ve 8/218 sayılı toplantısında onaylanmış olup Bedelsiz Sermaye Artırımı ile ilgili hak kullanım sürecine 22.02.2022 tarihinde başlanacaktır.

BAŞTAŞ BAŞKENT ÇİMENTO SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(BASCM): Şirket 18.02.2022 tarihinde KAP‘ta yayımlanan Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusuna istinaden pay sahipleri yeni pay alma (rüçhan) haklarının kullanımından sonra kalan 1.860.517,343 TL nominal değerli payların 21.02.2022 ve 22.02.2022 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Borsa İstanbul A.Ş. Birincil Piyasa 'da satışa sunulacağını kamuya duyurulmuştur. Birincil Piyasada gerçekleştirilen satış kapsamında yeni pay alma (rüçhan) hakkı kullanımı sonrası kalan payların tamamı 21.02.2022 itibariyle satılmıştır.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş. Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında MERIT.E payları 22/02/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 21/03/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Yatırımcı Bazında Tedbir Uygulanması

Borsa İstanbul A.Ş. Piyasalarında Uygulanacak Gözetim Tedbirleri Yönergesi'nin 5. maddesi çerçevesinde, Çelik Halat ve Tel Sanayii A.Ş. (CELHA) ve DYO Boya Fabrikaları Sanayi ve Ticaret A.Ş. (DYOBY) paylarının piyasasında Yönerge'nin 6. maddesinde belirtilen emir ve işlemleri nedeniyle aşağıda adı belirtilen yatırımcılar hakkında Borsamız Pay Piyasası'ndaki emir ve işlemlerine yönelik olarak 22/02/2022 tarihinden itibaren 1 ay süreyle "Açığa Satış ve Kredili İşlem Yasağı", "Brüt Takas" ve "İnternetten Emir İletilmesinin Kısıtlanması" tedbirleri uygulanacaktır. Tedbirlerin uygulanacağı son tarih 21/03/2022'dir.


Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.