Global Piyasalarda Azalan Risk İştahı

29 Haziran 2021

Bugün, Yurt içinde Ekonomik Güven Endeksi takip edilecek.

Global Piyasalarda Azalan Risk İştahı


Global Piyasalarda Azalan Risk İştahı
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,34 değer kaybederek günü 1.373 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,78 ve holding endeksi yüzde 1,79 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında tek kazandıran yüzde 0,82 ile inşaat, en çok kaybettiren ise yüzde 4,03 ile spor olduğu görüldü.
Avrupa borsaları haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,98, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,34, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,88 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,11 değer kaybetti. 
ABD borsaları haftanın ilk işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi yüzde 0,44 düşüş gösterirken, S&P 500 endeksi yüzde 0,24 ve Nasdaq endeksi de yüzde 0,98 değer kazandı.
Bugün, Yurt içinde Ekonomik Güven Endeksi takip edilecek. Global piyasalarda Euro Bölgesi’nde İşletme ve Tüketici Anketi, Almanya öncü Tüketici Fiyat Endeksi, ABD’de Konut sektörü verileri ve CB Tüketici Güveni rakamları yakından izlenecek. Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde ve BUBA Başkanı Weidmann’ın açıklamaları takibimizde olacak. 
Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak zayıf görünümün devam ettiği izleniyor.

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Satır Başları:

•Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,34 değer kaybederek günü 1.373 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.
•Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben yaptığı değerlendirmede, "Finans sektörümüzün tüm oyuncularından yapıcı olmalarını bekliyoruz. Makul olmalı ve aslında bir kamu hizmeti ifa ettiklerini unutmamalılar" ifadelerine yer verdi. 
•Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan yaptığı değerlendirmede,” mali piyasalarda büyük ağırlığı hala ticari bankaların aldığını ve bunun arzu ettikleri bir finansal piyasa yapısı olmadığını belirterek banka dışı mali kuruluşların daha etkin olması gerektiğini” ifade etti. 
•Türkiye İşçi Sendikaları Konfederasyonu (TÜRK-İŞ), "Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması"nın haziran ayı sonuçlarını yayınladı. Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin gıda için yapması gereken asgari harcama tutarı bir önceki yıla göre yüzde 17,84 artış kaydetti. Haziran ayında mutfak enflasyonu bir önceki aya göre yüzde 1,22 artış gösterdi. Konfederasyonun araştırmasının Haziran sonuçlarına göre Açlık sınırı Haziran'da 2.864,82 TL oldu.
•Almanya Merkez Bankası Başkanı ve Avrupa Merkez Bankası Yönetim Konseyi Üyesi Jens Weidmann yaptığı konuşmada “Şu an Euro Bölgesi’ndeki fiyat gelişmelerinde yukarı yönlü risklerin hakim olduğunu görüyorum” dedi. Weidmann, Pandemi Acil Varlık Alım Programı'nın (PEPP) acil durum ortadan kalktığında sonlanması gerektiğini söylerken, "Bunun için iki şart var. Ekonomik toparlanmanın sağlam olması ve pandemiyle bağlantılı olan kısıtlamaların kaldırılması” dedi.
•Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Antalya'da 30 Haziran'da görüşeceği açıklandı. 
•İçişleri Bakanlığı 81 İl Valiliğine “1 Temmuz 2021 Sonrası Ülkeye Giriş Tedbirleri” konulu genelge gönderdi. Genelgede, 6 ülkeden Türkiye'ye uçuşların durdurulduğu ifade edildi.
•Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Standard and Poor's tarafından hazırlanan gelişen piyasalar 3. çeyrek görünüm raporunda, Türkiye ekonomisine ilişkin tahminler de yer aldı. Kurum, Türkiye’de ortalama enflasyonu 2021'de yüzde 15,3, 2022'de yüzde 11,3, 2023'te yüzde 9,6 ve 2024'te yüzde 9,2 tahmin ederken politika faizi tahminlerini ise 2021 sonunda yüzde 16,00, 2022 sonunda yüzde 12,00, 2023 sonunda yüzde 9,80, 2024 sonunda yüzde 9,8 olarak öngördü. 


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Gün içi veri takvimi:

 

Şirket Notları: 

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş. (IEYHO): Dolaylı bağlı ortaklığı Çimtek Çimento Teknolojisi Mühendislik A.Ş., VICAT SA Grubuna bağlı Konya Çimento Sanayi A.Ş.'den 1. ve 2. Kömür Değirmeni Üniteleri Torbalı Filtreleri siparişini almıştır. Sipariş kapsamında 26.000 m³/saat ve 72.720 m³/saat kapasiteli iki filtre, gaz kanalları, Thorwesten Vent GmbH firmasının filtre ve gaz kanalları için patlama kapakları temin edilecek ve montajı yapılacaktır. Sipariş bedeli 513.958.-Euro olup, işin 6 ayda tamamlanması öngörülmektedir.
İŞBİR HOLDİNG A.Ş. (ISBIR):  Bağlı ortaklığı İŞBİR SÜNGER SANAYİ ANONİM ŞİRKETİ, Çankırı/Korgun Organize Sanayi Bölgesi'ndeki paket yay üretim tesisi yatırımını tamamlamış ve deneme üretimine başlamıştır.
BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. (BIOEN): Bağlı ortaklığı MD Biyokütle Enerji Üretim A.Ş.'nin işletmecisi olduğu Aksaray Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi için T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 26.06.2021 tarihinde 1 adet 1,414 MWe kurulu güçte motor ünitesinin kısmi kabulünü gerçekleştirmiştir. Aksaray Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisinin 2045 yılına kadar 669.484,75 MWh elektrik üretimi gerçekleştirerek 63.681.799 USD (Amerikan Doları) elektrik üretimi satış geliri elde etmesi hedeflenmektedir.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
BİOTREND ÇEVRE VE ENERJİ YATIRIMLARI A.Ş. (BIOEN):  Bağlı ortaklığı Doğu Star Elektrik Üretim A.Ş.'nin işletmecisi olduğu Malatya 2 Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisi için T.C. Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı 27.06.2021 tarihinde 1 adet 1,414 MWe kurulu güçte motor ünitesinin kısmi kabulünü gerçekleştirmiştir. Malatya 2 Çöp Gaz Elektrik Üretim Tesisinin 2030 yılına kadar 212.965,66 MWh elektrik üretimi gerçekleştirerek 27.492.945 USD (Amerikan Doları) elektrik üretimi satış geliri elde etmesi hedeflenmektedir.
KONTROLMATİK TEKNOLOJİ ENERJİ VE MÜHENDİSLİK A.Ş. (KONTR): Şirket, Vertra Çelik Endüstri Sanayi ve Ticaret A.Ş. arasında bu gün tarihi itibariyle, Vertra Demir Çelik Tesisi 420 kV 63Ka GIS (Gaz İzole Şalt Merkezi) Anahtar Teslim projesi kapsamında 6.300.000,00 USD + KDV tutarında sözleşme imzalamıştır. Proje kapsamında: Temel ve Detaylı Tasarım ve Mühendislik, Yüksek Gerilim GIS Ekipman Temini, OG Hücre Temini, Kontrol ve Koruma Sistemi, IEC 61850 tabanlı Şalt Merkezi Otomasyon Sistemi, Telekomünikasyon Sistemi, Tüm Mekanik ve Elektrik Montajı, Yüksek Gerilim Test ve Devreye Alma İşlemleri anahtar teslim esasına göre tamamlanacaktır.
LÜKS KADİFE TİCARET VE SANAYİİ A.Ş. (LUKSK): Şirket temel ekonomik hedeflerini gerçekleştirebilmesi için üretimde verimlilik artışı sağlanması, maliyet yönetimi ve rekabet gücünü artırabilmesi amacıyla yapılan makine parkı yatırımları kapsamında; 1 Adet Tumbler Kurutma Makinesi alınmasına karar verilmiştir.(Proforma Fatura Tutarı: 155.000 EUR)  Söz konusu yatırım harcamamız ile ürünlerinin kalitesinin geliştirilmesi, müşteri memnuniyeti ve pazarda rekabet açısından olumlu katkılar sağlayacağı beklentisi ile Yatırım Teşvik Belgesi kapsamında gerçekleştirilecektir.
MİSTRAL GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (MSGYO): Şirket Mistral İzmir projesi, ofis kulesinde 46.katta yer alan toplam Brüt 812 m2 yüzölçümünde ve en son değerleme raporunda KDV hariç 9.098.000 TL değer takdir edilmiş olan ofis niteliğindeki  2 adet gayrimenkulün, 28.06.2021 tarihinde, KDV hariç 15.250.000 TL bedel ile satılmış, KDV dahil 17.995.000 TL'nin tahsilatı yapılmış ve devir işlemleri tamamlanmıştır.
BMS ÇELİK HASIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BMSCH): Şirket'e ait olan Aliağa/İzmir bölgesinde bulunan  40.000 m² büyüklüğündeki arsa nitelikli taşınmazın 2.500 m2 kapalı alanın 7.500 m2 sinin daha kapatılarak 10.000 m2 kapalı alana dönüştürülmesi planlanmaktadır. Söz konusu 7.500 m² kapalı alan inşaatının tamamlanabilmesi için Organize Sanayi Bölgeleri Uygulama Yönetmeliği Geçici 6. maddesi hükmüne istinaden tesisin ALOSBİ Yönetim Kurulundan süre uzatımı talebinde bulunulmuş ve ALOSBİ Yönetim Kurulunun 2021 yılı ve 23 sayılı Yönetim Kurulu kararı ile OSB Uygulama Yönetmeliği'nin 60/2-b maddesi uyarınca İhraççıya işyeri açma ve çalışma ruhsatı alabilmesi için gerekli yetkiler verilmiştir. Halka arz ihraççı bilgi dökümanında yer alan bu bilgiler ışığında yatırımın başlaması için zemin etüt çalışmalarını yapmak üzere Aliağa ERDEM Mimarlık Mühendislik İnşaat Ticaret Limited Şirketi ile anlaşılmıştır. Zemin etütü sonrası inşaat firmaları ile görüşmelerin tamamlanması ve 2021 yılı Ağustos - Eylül ayı içerisinde inşaat sürecine başlanılması hedeflenmektedir. Kapalı alan inşaatı bitmesine mutakip, Yeni Çelik hasır hattının tamamlanması ile şirket bünyesinde bulunan toplam hat sayısı 5'ten 6 ya çıkacak olup, tek vardiya üretim ile 17.000 tonluk yeni bir üretim artışı planlanmaktadır.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
ANEL ELEKTRİK PROJE TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (ANELE):  3 Aralık 2019 tarihli KAP bildiriminde, enerji sektöründe faaliyet göstermek üzere kurulmuş olan bağlı ortaklığı Anel Enerji Elektrik Üretim A.Ş'nin 3 Aralık 2019 tarihinde yapılan Olağanüstü Genel Kurul Toplantısı'nda tasfiyesine karar verildiği bilgisi paylaşılmıştır. Tasfiye işlemleri bugün itibariyle tamamlanarak tüzel kişiliği sona erdirilmiştir. Enerji sektörü ile ilgili olası projeler şirket bünyesinde sürdürülecektir.
EGEPLAST EGE PLASTİK TİCARET VE SANAYİ A.Ş. (EPLAS): Şirket üretim kapasitesinin artırılmasına yönelik bazı yatırım projeleri, 3 yıllık teşvik belgesine bağlanmıştı. Mevcut yatırım teşvik belgesinin, planlanan yatırımlar çerçevesinde, 1.777.570 EURO ilave yatırım tutarı ile güncellenmesi amacıyla, 17.06.2021 tarihi itibariyle T.C. Sanayi ve Taknoloji Bakanlığı'na başvurulmuş olup, ilave yatırım tutarı onaylanmış ve revize edilen toplam teşvik tutarı 13.540.487 EURO olarak güncelenmiştir.
PEKER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (PEKGY): Şirketin iştiraki olan Oxo Investment GMBH şirkete Almanya'nın Kuzey Ren-Vestfalya Bölgesi'ndeki Neuss şehrinin merkezinde yer alan 15.184 m2 büyüklüğündeki arsanın komisyon dahil 13.700.000 Euro bedelle satın alınması ile ilgili olarak satıcı taraf ile sözleşme imzalanmış olup, arsanın satın alımı için noter sözleşmesi imzalanması için termin alınmıştır. Eş zamanlı olarak proje ve ruhsat çalışmaları başlatılmıştır. Söz konusu arsa üzerinde 43.855 m2 brüt kapalı inşaat alanına sahip, toplam 27.535 m2 brüt konut alanı, 6.320 m2 brüt ticari alan ve 10.000 m2 brüt otopark alanı bulunan proje geliştirilmesi planlanmaktadır.
TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (TUKAS):Torbalı Fabrikası için alınan 129990 numaralı Yatırım Teşvik Belgesinin 72,9 milyon TL gerçekleşen yatırım tutarı üzerinden T.C. Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü'nden tamamlama vizesi alınmıştır. Belge kapsamında yararlanılacak destek unsurları; yatırım tutarı üzerinden %30 yatırıma katkı oranı ile 21,9 milyon TL vergi indirimi, %10 oranında 7,3 milyon TL Sigorta Primi İşveren Hissesi Desteğinin uygulanması (300 kişi ve 2 Yıl ile sınırlı) şeklindedir. Şirket hali hazırda Akhisar Fabrikasına ait 69,9 Milyon TL (Belge 504577), Torbalı Fabrikasına ait 8,6 milyon TL (Belge 521616), Manyas Fabrikasına ait 53,2 milyon TL (Belge 135850) ve yeni inşaatına başlanan Niğde-Bor Fabrikası için alınan 528,7 milyon TL (Belge 513548) olmak üzere toplam 660,4 milyon TL tutarında Yatırım Teşvik Belgeleri bulunmakta olup; yatırımlarım  devam etmektedir.
GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (GEDIK): Şirket " Eski Kuyumcular Mah. Anafartalar Cad.  Acarlar İş Merkezi Dış Kapı No : 23 İç Kapı No : 1 Karesi -BALIKESİR  " adresinde şube açma talebi, Sermaye Piyasası Kurulu'nca olumlu karşılanmıştır.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
BEŞİKTAŞ FUTBOL YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (BJKAS): Şirketin UEFA Financial Fair Play Regülasyonunun vadesi geçmiş borçlara ilişkin hükümlerini ilgili süreler içinde yerine getirmediği, bu sebeple de 2021/2022 UEFA gelirlerin 15%'ine el konulacağını, ancak 30.09.2020 itibariyle tespit edilmiş olan vadesi geçmiş borçlarını 30.06.2021 tarihine kadar ortadan kaldırdığı durumda ilgili yaptırımın uygulanmayacağına ilişkin kararın tebliğ edildiği; bu kararın henüz kesinleşmediği bilgisine yer verilmişti. Bu karara karşı Şirket CAS'a yapılan itiraz kısmen kabul edilerek karar kısmen değiştirilmiştir. CAS kararı Şirketin UEFA Financial Fair Play Regülasyonunun vadesi geçmiş borçlara ilişkin hükümlerini ilgili süreler içinde yerine getirmediği, bu sebeple de 2021/2022 UEFA gelirlerin 15%'ine el konulacağını, ancak ilgili borçlarıı 30 Haziran 2021 tarihine kadar ortadan kaldırdığı durumda ilgili yaptırımın uygulanmayacağını ve bununla birlikte bu süre zarfında alacaklıların haklarından feragat etmeleri veya yetkili mahkeme kararınca 30 Haziran 2021 tarihine kadar vadesi geçmiş borçların sadece bir kısmının ödenmesi gerektiğine karar vermesi durumunda Şirketin daha düşük tutar ödemesine izin verileceğini tebliğ etmektedir.
PAPİLON SAVUNMA-GÜVENLİK SİSTEMLERİ BİLİŞİM MÜHENDİSLİK HİZMETLERİ İTHALAT İHRACAT SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (PAPIL): 31.05.2021 tarihli Şirket Yönetim Kurulu kararına istinaden; başta Çek Cumhuriyeti (Çekya) olmak üzere, Avrupa Birliği ülkelerinde iş geliştirme ve satış faaliyetlerini yürütmek üzere %100 Şirket'in pay sahipliği ile PAPIL11 s.r.o. firması 1.000.000 CZK sermaye ile Prag - Çekya'da kurulmuştur
Paylar Alım Satım Notları:
INFO: İDEAL DATA FİNANSAL TEKNOLOJİLER ANONİM ŞİRKETİ 25/06/2021 - 25/06/2021 tarihinde İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,29 - 4,29 TL fiyat aralığından 10.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte İNFO YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 25/06/2021 tarihi itibariyle %0,420749 sınırına ulaşmıştır.
ENKAI: MEHMET SİNAN TARA  25/06/2021 - 25/06/2021 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 9,00 - 9,11 TL fiyat aralığından 771.179 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 25/06/2021 tarihi itibariyle %0,313 sınırına ulaşmıştır.
AKSA: EMNİYET TİCARET VE SANAYİ A.Ş.  28/06/2021 - 28/06/2021 tarihinde AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 15,30 - 15,45 TL fiyat aralığından 55.500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AKSA AKRİLİK KİMYA SANAYİİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 28/06/2021 tarihi itibariyle %19,7378489 sınırına ulaşmıştır.
ALMAD: MEHMED NUREDDİN ÇEVİK 28/06/2021 - 28/06/2021 tarihinde ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 1,79 - 1,79 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ALTINYAĞ MADENCİLİK VE ENERJİ YATIRIMLARI SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 28/06/2021 tarihi itibariyle %16,78 sınırına ulaşmıştır.
NTHOL:28.06.2021  tarihinde NET HOLDİNG A.Ş. payları ile ilgili olarak 4,24 - 4,33 TL fiyat aralığından 200.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte NET HOLDİNG A.Ş. sermayesindeki payları 28.06.2021 tarihi itibariyle %39,84 sınırına ulaşmıştır.
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Sermaye Artırım Notları:

SÖKTAŞ TEKSTİL SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (SKTAS): Şirket Yönetim Kurulu'nun 10.06.2021 tarihli kararı çerçevesinde Kamuyu Aydınlatma Platformu'nda (KAP) duyurusu yapılan, Şirketin 350.000.000 TL kayıtlı sermaye tavanı içinde kalmak üzere, 78.234.000 TL olan çıkarılmış sermayesinin, tamamı nakden (bedelli) karşılanmak suretiyle %96,58971 oranında 75.566.000 TL artırılarak 153.800.000 TL'ye çıkarılmasına ilişkin hazırlanan izahnamenin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na 28.06.2021 tarihi itibarıyla başvuru yapılmıştır.
ARENA BİLGİSAYAR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (ARENA): Şirket 32.000.000.-TL tutarındaki çıkarılmış sermayesinin 100.000.000-TL tutarındaki kayıtlı sermaye tavanı içerisinde kalmak suretiyle %212,50000 oranında ve bedelsiz olarak 2020 yılı karından ayrılan 47.020.037,43-TL olağanüstü yedek tutarının tamamı, 2019 yılı karından ayrılan 17.069.368,56-TL olağanüstü yedek tutarının tamamı ve 2016 yılı karından ayrılan olağanüstü yedek tutarının 3.910.594,01-TL'lik kısmı kullanılarak toplamda 68.000.000-TL artırılarak 100.000.000-TL'ye çıkarılması dolayısıyla ihraç edilecek 68.000.000 TL nominal değerli paylara ilişkin bedelsiz pay alma hakkı kullanım başlangıç tarihi 02 Temmuz 2021 olarak belirlenmiştir.
ATAKULE GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş.( AGYO): Şirketin 23.06.2021 tarihli Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu ile yeni pay alma haklarının kullanılmasından sonra kalan 104.125,364 TL nominal değerli payların 28-29.06.2021 tarihlerinde BİAŞ Birincil Piyasa'da halka arz edileceğini Kap'ta duyurmuştuk. Birincil Piyasada gerçekleşen halka arz işlemleri kapsamında, yeni pay alma hakkı kullanımı sonrası kalan payların tamamı 28.06.2021 tarihinde satılmıştır.
VAKIF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (VKGYO): Şirketin, 1.000.000.000,-TL kayıtlı sermaye tavanı içerisinde, 500.000.000,-TL olan çıkarılmış sermayesinin %100 oranında artırılarak tamamı nakit karşılığı olmak üzere 1.000.000.000,-TL'ye çıkarılmasına ilişkin olarak; 14.890.656,78 TL Nominal değerli B grubu payların 25-28 Haziran 2021 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Vakıf Yatırım Menkul Değerler AŞ aracılığıyla 1 TL nominal değerdeki beher pay fiyatı 1 TL'den az olmamak üzere Borsa İstanbul AŞ'de Birincil Piyasada oluşan fiyattan satışa sunulması neticesinde, ilgili payların tamamı satılmış ve bu işlemlerde ağırlıklı ortalama fiyat 1 TL nominal değerli hisse başına 1,59 TL olarak gerçekleşmiştir. 22.634.294,00 TL Nominal değerli dolaşımda olmayan ve Borsada işlem görmeyen A grubu imtiyazlı payların 25-28 Haziran 2021 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Vakıf Yatırım Menkul Değerler AŞ'nin merkezinde talep toplama yöntemi ile satışa sunulması neticesinde, A grubu imtiyazlı payların tamamı pay başına 1,59 TL fiyattan tek talep gönderen T. Vakıflar Bankası T.A.O.'ya satılmıştır.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:

 
Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
Kaynak: InvestAZ Yatırım Araştırma, Finnet ve Matriks
Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.