Fed Toplantısı Başlıyor…

15 Mart 2022

Bugün, yurt içinde Bütçe Dengesi raporu takip edilecek.

Fed Toplantısı Başlıyor…

15.03.2022

Fed Toplantısı Başlıyor…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,69 değer kazanarak 2.088,48 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 28,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 1,11 ve holding endeksi yüzde 3,79 değer kazandığı günde sektör endeksleri arasında en fazla kazandıran yüzde 8,78 ile spor, en çok gerileyen ise yüzde 1,98 ile madencilik olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ilk işlem gününü yükselişle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,53, Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 2,21, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 1,75 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 1,67 değer kazandı.

ABD borsaları haftanın ilk işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta, Dow Jones endeksi yatay seyrederken, S&P 500 endeksi yüzde 0,74 ve Nasdaq endeksi yüzde 2,04 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde Bütçe Dengesi raporu takip edilecek. Global piyasalarda ise Almanya’da Toptan Satış Fiyat Endeksi, Almanya ve Euro Bölgesi’nde ZEW Ekonomik Güven Endeksi, OPEC Aylık Petrol Piyasası Raporu ve ABD'de New York Empire State İmalat Endeksi dataları yakından izlenecek. Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde’ın açıklamaları takibimizde olacak. Bugün, ABD Merkez Bankası’nın (FED) toplantısı başlıyor. Banka, yarın toplantıya ilişkin karar metnini ve ekonomik projeksiyonları açıklayacak. Ayrıca, yarın toplantı ardından Fed Başkanı Powell’ın açıklamaları küresel piyasaların odağında olacak. Diğer taraftan, küresel piyasalarda Rusya ve Ukrayna arasında yaşanan gelişmeler ve haber akışları piyasaların odağında olmaya devam edecek.

Yeni işlem gününde, Çin’de açıklanan Sanayi Üretimi verisi Ocak-Şubat döneminde bir önceki yılın aynı dönemine göre piyasa beklentisinin üzerinde % 7,5 genişledi. Çin’de açıklanan Perakende Satışlar verisi Ocak-Şubat döneminde yıllık bazda beklentilerin üzerinde % 6,7 artış gösterdi. Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak karmaşık seyrin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,69 değer kazanarak 2.088,48 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 28,5 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne hafif alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Almanya Federal Cumhuriyeti Başbakanı Olaf Scholz ortak basın toplantısı düzenledi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamada; "Almanya ile 2020'de 38 milyar dolar civarında olan ikili ticaret hacmimiz 2021'de 41 milyar doları aştı. Bu rakamı 50 milyar dolara taşımakta kararlıyız." dedi. Almanya Şansölyesi Scholz yaptığı değerlendirmede; "Türkiye ile ilişkilerimizdeki büyük potansiyeli daha iyi değerlendirmek istiyoruz. Benim hükümetim bunun sorumluluğunu üstlenmiş durumdadır." dedi.

Borsa İstanbul A.Ş. Duyurusuna göre, BIST 50 Endeksinde yer alan paylarda 24/02/2022 ile 14/03/2022 tarihleri arasında uygulanan açığa satış işlemlerinde yukarı adım kuralının 15/03/2022 tarihli seansta da uygulanmasına karar verilmiştir.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında, Cumhurbaşkanlığı Kabine toplantısının bugün gerçekleştirilmesi bekleniliyor.

Çin Merkez Bankası (PBOC) tarafından yapılan açıklamada; gerçekleştirilen 200 milyar yuan tutarındaki 1 yıl vadeli orta vadeli kredi kolaylığı operasyonunda faiz oranı yüzde 2,85 seviyesi olarak korundu.

Uluslararası Para Fonu (IMF), Ukrayna ekonomisine ilişkin hazırlanan raporuna göre; Rusya'nın saldırıları sonucu bu yıl Ukrayna ekonomisinin yüzde 10 daralmasının beklendiğini ve "derin" bir resesyon yaşayacağı öngörüldü.

Avrupa Birliği’nin (AB), Rusya'dan demir-çelik ithalatının engellenmesini ve bazı oligarkların mal varlıklarının dondurulmasını gibi detayları içeren dördüncü yaptırım paketini kabul ettiği açıklandı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki, yaptığı değerlendirmede; Çin’in Rusya’ya askeri malzeme desteği vermesi ve Rusya'ya uygulanan yaptırımları delmesi durumunda bunun Pekin yönetimi için sonuçları olacağını vurguladı.

Rusya’dan yapılan yazılı açıklamada, AEB ülkelerine 30 Haziran'a kadar tahıl, üçüncü ülkelere ise beyaz şeker ve şeker kamışı ihracatı 31 Ağustos’a kadar geçici olarak yasaklanmıştır. Söz konusu ürünlerin ihracatı, insani yardım dahil belirli koşullar içerisinde yine de gerçekleştirilebilecektir." denildi.

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

GEDİK YATIRIM MENKUL DEĞERLER A.Ş. (GEDIK): Yancep Finansal Teknolojiler A.Ş.‘nin gerçekleştirdiği sermaye artırımına iştirak edilmesine, sermaye artırımı ile ihraç edilen ve toplamda sermayesinin %15,81'ine tekabül edecek 11.069 adet payın emisyon primi dahil toplam 811.618,5 TL bedelle edinilmesi ve ödemenin tescilden önce yapılmasına, Bu meyanda, ilgili işlemlerin yürütülmesi konusunda Şirket CEO‘ su Onur Topaç‘ ın yetkili kılınmasına karar verildi.

KOÇ HOLDİNG A.Ş. (KCHOL): Otomotiv sektöründe gelişen fırsatların incelenmesine yönelik süregelen çalışmaları kapsamında, Ford Motor Company ("Ford") ve SK On Co., Ltd. ("SKO") ortaklığı ile Ankara'da gerçekleştirilmesi planlanan batarya üretimi yatırımına Koç Topluluğu'nun katılması konusunda işbirliği imkanlarının değerlendirilmesi amacıyla tarafların ön niyetlerini içeren bağlayıcı olmayan bir Niyet Mektubu (MoU) imzalanmıştır. Proje kapsamında üretilecek bataryaların yeni nesil Transit araçların üretiminde kullanılması amacıyla iş ortaklığı Ford Otosan A.Ş.'ne satışı konusu da değerlendirilmektedir. MoU uyarınca, taraflarca anlaşılması halinde üretime 2025 yılında yıllık 30-45 Gigawatt saat kapasite ile başlanması hedeflenmektedir.

MATRİKS BİLGİ DAĞITIM HİZMETLERİ A.Ş. (MTRKS): Şirketi halka arz izahnamesinde FAVÖK tutarının 30.000.000 TL'den fazla 54.009.000 TL'den az olması durumunda halka arzı gerçekleştiren ortaklar halka arz edilen 7.419.980 adet payın % 10'u olan 741.998 adet payın bedelsiz olarak ortaklara verileceğini taahhüt etmişlerdi. 31.12.2021 finansal tablolara göre FAVÖK tutarı 35.973.000 TL olduğu için işbu açıklamayı izleyen 2 işgünü sonrası bakiyeli yatırımcılar payları oranında 741.998 adet pay dağıtımı taahhüt eden ortaklar tarafından gerçekleştirilecektir. Bu durumda 15.03.2022 tarihi itibariyle bakiyesi olan yatırımcılar hak kazanacaktır.

FORD OTOMOTİV SANAYİ A.Ş. (FROTO): Ford Otomotiv Sanayi A.Ş.'nin ("Ford Otosan") %100 pay sahibi olduğu bağlı ortaklığı Ford Otosan Netherlands BV'nin, Ford Otosan'ın ana ortaklarından Ford Motor Company (FMC)'nin 1 adet ve FMC'nin paylarının tamamına sahibi olduğu Ford Capital BV'nin ise %99,99 oranında pay sahibi oldukları Ford Romanya [SA] hisselerinin tamamını satın alması konusunda bir Hisse Satın Alma Sözleşmesi imzalanmış olup, Ford Otosan ana ortak olarak sözleşme hükümlerinin yerine getirilmesinden yükümlüdür. Kapanış'tan önce Ford Romanya bünyesindeki satış ve dağıtım iş kolu faaliyetleri FMC bünyesindeki bir iştirake devredilecek olup, 250.000 araç ve 365.000 motor üretim kapasitesi ile faaliyet gösteren Craiova tesisleri ve üretim faaliyetleri devralınacaktır. Ford Romanya hisselerinin tamamı için 2022 ve 2028 yılları arasında toplam 575 milyon Euro ödeme yapılacak olup, ayrıca 2028 yılında tutarı Romanya fabrikasının 2028-2034 yılları için öngörülen kapasite kullanım oranına bağlı olarak belirlenmek üzere 140 milyon Euro'ya kadar ilave ödeme yapılması söz konusudur.

IŞIKLAR ENERJİ VE YAPI HOLDİNG A.Ş.(IEYHO): 31.01.2022 tarihli açıklamasında Şirketin , Bulgaristan da bulunan bağlı ortaklığı Işıklar Software & Technology EOOD tarafından geliştirilen, 4 ayrı kripto para borsasında işlem gören kripto Parası Isikc ' nin 3.üncü arzının 1 şubatta başlayıp 15 martta tamamlanacağını duyurmuştu. Rusya Ukrayna savaşının finansal piyasalardaki olumsuz etkileri nedeniyle halka arz süresi 15 Nisan 2022 tarihine kadar 1 ay uzatılmıştır.

EMLAK KONUT GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (EKGYO): T.C. Çevre, Şehircilik ve İkim Değişikliği Bakanlığı (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) mülkiyet ve tasarrufundaki muhtelif taşınmazların, toplam 3.910.322.975,48-TL (KDV Hariç) bedel üzerinden Şirket tarafından satın alınmasına ilişkin; Şirket ile T.C. Çevre, Şehircilik ve İkim Değişikliği Bakanlığı (Toplu Konut İdaresi Başkanlığı) arasında protokol imzalanmıştır.

KOLEKSİYON MOBİLYA SANAYİ A.Ş. (KLSYN): Şirket tarafından Mısır bayisi T&D Design şirketi aracılığıyla, Mısır'da yerleşik El Sewedy Electric şirketinin 1700 kişilik ofis mobilyaları için 901.981 Euro tutarında sipariş alınmıştır. Sipariş teslimatının 8 haftalık üretim süreci sonunda tamamlanması planlanmaktadır.

NET HOLDİNG A.Ş. (NTHOL): Muğla ili, Milas ilçesinde bulunan arsa ve araziler üzerinde yapılacak Milas Projesi kapsamında, "Düzenlenme Şeklinde Taşınmaz Satış Vaadi ve Hasılat Paylaşımı Esasına Göre İnşaat Sözleşmesi" Net Şirketler Grubu ile Ağaoğlu Şirketler Grubu arasında 2006 yılında imzalanmıştır. Ağaoğlu Şirketler Grubu tarafından şirket yapılan yazılı bildirime göre, bu proje kapsamında konut alanı olarak belirlenen 25.708,70 m2 büyüklüğündeki 6501 numaralı parselin inşaat ruhsatları alınmıştır. Diğer parseller ile ilgili çalışmalar devam etmektedir.

PARK ELEKTRİK ÜRETİM MADENCİLİK SANAYİ VE TİCARET A.Ş.(PRKME): Nasıroğlu Madencilik İnşaat A.Ş. ile Konya Ilgın arasında imzalanmış olan mevcut dekapaj işi sözleşmesinin ilgili şirketin talebi de göz önünde bulundurularak karşılıklı mutabakata varılmak suretiyle sonlandırılmasına, Yüksek hacimli kömür üretimi öncesinde hayata geçirilen ön madencilik planlaması kapsamında 2022-2025 döneminde yaklaşık 18,2 milyon m3 dekapaj gerçekleştirilmesi planlanmakta olup, ilgili planlama çerçevesinde 2022 yılındaki dekapaj çalışmalarının gerçekleştirilmesi için Yener Tarım İnşaat Madencilik Besicilik ve Organik Ürünler Sanayi Ticaret Limited Şirketi ile ±%25 toleranslı toplam 4.550.000 m3 dekapaj işinin gerçekleştirilmesi için sözleşme imzalanmasına, baz birim dekapaj fiyatının 18,65 TL/m3 olarak belirlenmesine ve sözleşme hükümleri doğrultusunda baz birim fiyatın iş süresince her ay eskalasyona tabi tutulmasına karar vermiştir.

ESCORT TEKNOLOJİ YATIRIM A.Ş. (ESCOM): 16192 Coastal HWY, Lewes, DE 19958/ USA'da kurulu, enerji teknolojileri alanında faaliyet gösteren PowerDev Inc. unvanlı şirkete, SAFE (Simple Agreement for Future Equity) hisseye dönüştürülebilir yatırım sözleşmesi çerçevesinde, 78.000 ABD Doları tutarında yatırım yapılmasına karar verilmiştir. Mustafa Köroğlu ve Mehmet Ötkün tarafından Amerika Birleşik Devletleri merkezli kurulan PowerDev Inc. birden çok kaynaktan topladığı enerji piyasası büyük verilerini birleştirerek SaaS veri analiz aracı üzerinden kullanıcılara sunuyor. Yüz bin üzerinde enerji noktasından gerçek zamanlı veri akışı sağlayarak enerji proje geliştirme, batarya yatırımı ve enerji ticareti alanlarında içgörü ve tahminleme araçları sağlamak üzere kurulan PowerDev, yenilenebilir enerji geliştirme şirketleri, kar maksimizasyonu ve maliyet azaltma amaçlı batarya kullanmak isteyen üretici ve tüketici şirketler ve enerji ticaret şirketlerini hedefliyor.

VBT YAZILIM A.Ş.(VBTYZ): Şirket VBT Yazılım A.Ş. Türkiye'de yerleşik sektöründe lider bir müşteri ile "Mainframe Sunucuları Yenileme Satın Alma Sözleşmesi " imzalamıştır. Mainframe Sunucuları Yenileme Satın Alma Sözleşmesinin garanti süresi 3 olup toplam değeri 4.500.000.- USD'dir.

Paylar Alım Satım Notları:

ENKAI: MEHMET SİNAN TARA 11/03/2022 - 11/03/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 14,28 - 14,56 TL fiyat aralığından 100.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 11/03/2022 tarihi itibariyle %0,468 sınırına ulaşmıştır.

AGAH MEHMET TARA 11/03/2022 - 11/03/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 14,24 - 14,25 TL fiyat aralığından 50.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 11/03/2022 tarihi itibariyle %0,249 sınırına ulaşmıştır.

ŞARIK ÖMER TARA 11/03/2022 - 11/03/2022 tarihinde ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 14,22 - 14,40 TL fiyat aralığından 50.000 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ENKA İNŞAAT VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 11/03/2022 tarihi itibariyle %0,220 sınırına ulaşmıştır.

ARSAN: BURAK ARIKAN 11/03/2022 - 11/03/2022 tarihinde ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. payları ile ilgili olarak 3,80 - 3,82 TL fiyat aralığından 307.500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte ARSAN TEKSTİL TİCARET VE SANAYİ A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 11/03/2022 tarihi itibariyle %2,67 sınırına ulaşmıştır.

AVGYO: 11.03.2022 tarihinde AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,83 TL - 3,02 TL fiyat aralığından 527.976,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi ve 700.000,00 TL toplam nominal tutarlı satış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte AVRASYA GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. sermayesindeki payları 11.03.2022 tarihi itibariyle % 30,21 olmuştur.

SARKY: CENAP TAŞKIN 14/03/2022 - 14/03/2022 tarihinde SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 8,16 - 8,16 TL fiyat aralığından 7.500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/03/2022 tarihi itibariyle %2,32 sınırına ulaşmıştır.

CENAP TAŞKIN 14/03/2022 - 14/03/2022 tarihinde SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 18,16 - 18,16 TL fiyat aralığından 7.500 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14/03/2022 tarihi itibariyle %2,32 sınırına ulaşmıştır.

DAGI: MAHMUT NEDİM KOÇ 14.03.2022 tarihinde DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. payları ile ilgili olarak 2,89 TL fiyat aralığından 241.030 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte DAGİ GİYİM SANAYİ VE TİCARET A.Ş. sermayesindeki payları/oy hakları 14.03.2022 tarihi itibariyle %49,86 sınırına ulaşmıştır.

ULUUN: 01.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 14.03.2022 tarihinde 8,91-8,94 fiyat aralığından toplam 60.000 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

INVEO: 14.03.2022 tarihinde 28,00 TL fiyattan 13.317 adet payı geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketin sahip olduğu INVEO payları 384.813 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,40)

LKMNH: 14.03.2022 tarihinde LOKMAN HEKİM ENGÜRÜSAĞ SAĞLIK, TURİZM, EĞİTİM HİZMETLERİ VE İNŞAAT TAAHHÜT A.Ş. payları ile ilgili olarak 14,72 - 15,16-TL fiyat aralığından 62.495 adet alış işlemi gerçekleştirilmiştir.

KRVGD: 14.03.2022 tarihinde 9,87 TL - 9,98 TL fiyat aralığından (ortalama 9,8871 TL) 131.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu KRVGD payları 1.225.066 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,51)

Sermaye Artırım-Azaltım Notları:

İZ HAYVANCILIK TARIM VE GIDA SANAYİ TİCARET A.Ş. (IZTAR): 10.02.2022 tarihli özel durum açıklamasında yer aldiğı şekliyle Sermaye Piyasası Kurulu'na ("SPK") yapılan tahsisli sermaye artırımına ilişkin olarak SPK'nın 11.03.2022 tarihli onay yazısı ile SPK onaylı ihraç belgesi ulaşmıştır. Bu bağlamda, belirlenen satış fiyatı 19,97 TL ve ihraç edilecek sermaye piyasası aracının toplam nominal değeri 751.126 TL'dir.

Bugün Gerçekleştirilecek Genel Kurullar:


Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş.: Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında SELVA.E payları 15/03/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 14/04/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar açığa satışa ve kredili işlemlere konu edilemeyecektir.

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.