Euro Bölgesinde Enflasyon Datası Açıklanıyor…

23 Şubat 2022

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Global piyasalarda, Almanya’da GFK Tüketici Güven Endeksi, Euro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi ve ABD’de düzenlenecek olan tahvil ihalesi yakından izlenecek

Euro Bölgesinde Enflasyon Datası Açıklanıyor…

23.02.2022

Euro Bölgesinde Enflasyon Datası Açıklanıyor…

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,01 değer kaybederek 2.017,46 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 27,8 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,84, holding endeksi yüzde 1,38 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında en çok kazandıran yüzde 6,35 ile iletişim, en çok gerileyen ise yüzde 7,36 ile turizm olduğu görüldü.

Avrupa borsaları haftanın ikinci işlem gününü karışık seyirle tamamladı. Kapanışta, İngiltere'de FTSE 100 endeksi yüzde 0,13 değer kazandı. Almanya'da DAX 30 endeksi yüzde 0,26, Fransa'da CAC 40 endeksi yüzde 0,01 ve İtalya'da FTSE MIB 30 endeksi yüzde 0,02 değer kaybetti.

ABD borsaları haftanın ikinci işlem gününü düşüşle tamamladı. Kapanışta Dow Jones endeksi, yüzde 1,42, S&P 500 endeksi yüzde 0,99 ve Nasdaq endeksi yüzde 1,23 değer kaybetti.

Bugün, yurt içinde sakin veri akışı takip edilecek. Global piyasalarda, Almanya’da GFK Tüketici Güven Endeksi, Euro Bölgesi’nde Tüketici Fiyat Endeksi ve ABD’de düzenlenecek olan tahvil ihalesi yakından izlenecek. Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası (ECB) üyesi Schnabel ve Elderson ile MOC üyesi Tenreyno’nun açıklamaları takibimizde olacak. Japonya Tokyo Borsası "İmparator'un Doğum Günü" nedeniyle kapalı olacak.

Yeni işlem gününde, Yeni Zelanda Merkez Bankası (RBNZ) gerçekleştirdiği toplantı ardından piyasa beklentisine paralel politika faiz oranını 25 baz puan artırdı ve % 1,0 düzeyine çıkardı. Banka politika faizine ilişkin yayımladığı projeksiyonlarında, önümüzdeki 12 ay için faizin yüzde 2,5 seviyesine yükseleceğini, 2023 sonunda ise yüzde 3,25 ile zirve yapacağını tahmin etti. Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak toparlanma eğiliminin devam ettiği izleniyor.Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Satır Başları:

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ikinci işlem gününü yüzde 1,01 değer kaybederek 2.017,46 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 27,8 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne alıcılı bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan İktisadi Yönelim İstatistikleri ve Reel Kesim Güven Endeksi verilerine göre; 2022 yılı Şubat ayında Reel Kesim Güven Endeksi bir önceki aya göre 0,3 puan artarak 109,8 seviyesinde gerçekleşti. Mevsimsellikten arındırılmış reel kesim güven endeksi bir önceki aya göre 2,0 puan azalarak 109,9 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından yayımlanan İmalat Sanayi Kapasite Kullanım Oranı raporuna göre; İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), bir önceki aya göre 1,0 puan azalarak yüzde 76,6 seviyesinde gerçekleşti. Mevsimsel etkilerden arındırılmış kapasite kullanım oranı (KKO-MA), bir önceki aya göre 0,8 puan azalarak yüzde 77,2 seviyesinde gerçekleşti.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan İşgücü Girdi Endeksleri, IV. Çeyrek: Ekim-Aralık 2021 verilerine göre; Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında istihdam endeksi, 2021 yılı lV. çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre %8,4 artış kaydedildi. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe %6,9, inşaat sektöründe %6,3, ticaret-hizmet sektörlerinde ise %9,8 arttı. Sanayi, inşaat ve ticaret-hizmet sektörleri toplamında istihdam endeksi, 2021 yılı lV. çeyreğinde bir önceki çeyreğe göre %1,6 arttı. Alt sektörler incelendiğinde, endeks; sanayi sektöründe %1,3, inşaat sektöründe %0,5 ve ticaret-hizmet sektörlerinde %2,1 arttı.

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yayımlanan Hizmet, Perakende Ticaret ve İnşaat Güven Endeksleri, Şubat 2022 verilerine göre; Mevsim etkilerinden arındırılmış güven endeksi Şubat ayında bir önceki aya göre; hizmet sektöründe %1,2, perakende ticaret sektöründe %3,8 ve inşaat sektöründe %3,3 azaldı.

Almanya Başbakanı Olaf Scholz yaptığı açıklamada; Kuzey Akım 2'nin onay sürecinin durdurulduğunu belirtti.

Almanya’da açıklanan Ifo İş Dünyası Güven Endeksi şubat ayında piyasa beklentisinin üzerinde 98,9 düzeyinde gerçekleşti.

İngiltere Başbakanı Boris Johnson, yaptığı konuşmada; Rusya'ya yönelik ilk yaptırımlar kapsamında 5 Rus bankasına yaptırım uygulayacaklarını açıkladı.

ABD’de açıklanan S&P Case-Shiller ulusal konut fiyat endeksi Aralık ayında yıllık bazda % 18,8 artış gösterdi.

ABD’de açıklanan öncü İmalat PMI verisi şubat ayında piyasa beklentisi üzerinde 57,5 düzeyinde gerçekleşti.

ABD’de açıklanan Conference Board (CB) Tüketici Güveni şubat ayında piyasa beklentisinin hafif üzerinde 110,5 düzeyinde gerçekleşti.

ABD Başkanı Joe Biden, yaptığı değerlendirmede; “Rusya'daki bazı elit aile üyelerine karşı yaptırımlar uygulamaya başlayacağız. Rusya bedel ödeyecek. Yaptırımlar artacak. 4 finans kurumuna ve askeri bankaya yaptırım uyguluyoruz. Rusya'nın devlet borcuyla ilgili olarak batıdan finansmanını durduruyoruz. Artık, Rusya batıdan finansman alamayacak.” dedi.

ABD Hazine Bakanlığı, 2 Rus bankası ile 42 iştirakinin yanı sıra 5 kişi hakkında yaptırım kararı aldı.

Beyaz Saray Sözcüsü Jen Psaki yaptığı değerlendirmede, ABD Başkanı Joe Biden ile Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin arasında bir zirve yapılmasının şu anda gündemlerinde olmadığını ifade etti.

Gün içi veri takvimi:


Şirket Notları:

TRABZON LİMAN İŞLETMECİLİĞİ A.Ş. (TLMAN): Şirket ile Trabzon Büyükşehir Belediyesi iştiraki Trabitaş Sosyal ve Kültür Hizmetleri A.Ş. arasında liman sahamızda bulunan 6000 tonluk depolama kapasitesi bulunan fuel-oil depolama tesisleri 22.02.2022 tarihinden itibaren 700.000 TL+KDV bedelle 24 aylığına kiraya (depolama sözleşmesi) verilmiştir.2.yıl kira bedeli Kamu İdarelerinin Taşınmaz Kiralarına İlişkin Genelge sınırları çerçevesinde kalmak kaydıyla Tüketici Fiyat Endeksi oranında artış yapılmak suretiyle tespit edilecektir. Ayrıca gemi tahliyesi Trabzon Liman İşletme Tarife ücretine tabidir. Sözleşmenin toplam bedeli 1.400.000 TL+KDV'dir.

TURK İLAÇ VE SERUM SANAYİ A.Ş. (TRILC): Turk İlaç ve Serum Sanayi A.Ş. 22.02.2022 tarihli Yönetim kurulu toplantısında Nijer ve Senegal'de Beslenme Serumu Üretim tesisi kurulması kararı alınmıştır.

DENGE YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (DENGE): Pazar değişikliği için, 22.02.2022 tarihinde Borsa İstanbul A.Ş.'ye başvuru gerçekleşmiştir.

GİRİŞİM ELEKTRİK SANAYİ TAAHHÜT VE TİCARET A.Ş. (GESAN): Şirket, Aril Havacılık Savunma'nın HAB Ankara Uzay ve Havacılık İhtisas Organize Sanayi Bölgesinde bulunan tesislerine Çatı GES yapımı işi için Aril Havacılık Savunma ile sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli vergiler hariç 2.450.000,TL'dir. (İkimilyondörtyüzellibin, Türk Lirası)

Şirket, VOGA Mobilya ile şirketin Ankara Akyurt'ta bulunan fabrikalarına Çatı GES yapılması konusunda sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli vergiler hariç 383.000,USD'dir. (Üçyüzseksenüçbin, Amerikan Doları) (Güncel USD/TL kuru ile sözleşme bedeli 5.281.570,-TL)

Şirket, Arangül Plastik ile şirketin Başkent Organize Sanayi Bölgesi'nde bulunan fabrikalarına Çatı GES yapılması konusunda sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli vergiler hariç 327.000,USD'dir. (Üçyüzyirmiyedibin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile sözleşme bedeli 4.509.330,-TL)

Şirket, Doğan Tel Örgü ile şirketin Çankırı'da bulunan fabrikalarına Çatı GES yapılması konusunda sözleşme imzalamıştır. Sözleşme bedeli vergiler hariç 600.000,USD'dir. (Altıyüzbin, Amerikan Doları) (Güncel baz USD/TL kuru ile sözleşme bedeli 8.274.000,-TL)

KORAY GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (KGYO): Şirket 18/02/2022 tarih ve 2022/09 nolu Yönetim Kurulu Kararı doğrultusunda; İstanbul İli, Beşiktaş İlçesi, Rumeli Hisarı Mahallesi, 22-23/1 Pafta, 1403 Ada, 648 Parsel'de kayıtlı 26 bağımsız bölüm numaralı taşınmazın ("Yapı Kredi Plaza Sitesi B Blok 26 no'lu bağımsız bölüm") satın alınmı için 28.01.2022 tarihinde Koray Gayrimenkul ve Yatırım A.Ş ile imzalanan Taşınmaz Satış Vaadi Sözleşmesi ("Sözleşme") karşılıklı anlaşılarak fesih edilmiştir. Sözleşme fesih sebebiyle 18.02.2022 tarihine kadar ödenmiş olan tutar faiziyle tahsil edilmiştir.

TUKAŞ GIDA SANAYİ VE TİCARET A.Ş. (TUKAS): Şirket Yönetim Kurulu'nun 30.11.2021 ve 29.12.2021 tarihli kararları uyarınca, Cem Zeytin A.Ş.'nin Şirketimiz Tukaş Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş. tarafından tüm aktif ve pasifleriyle birlikte bir bütün olarak tasfiyesiz infisah yoluyla devralınması suretiyle Şirket bünyesinde birleşmesine yönelik hazırlanan Duyuru Metni ve Şirket Esas Sözleşmesinin "Sermaye" başlıklı 6'ncı maddesinde yapılacak değişikliğe ilişkin tadil metninin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na yapılan başvurunun Sermaye Piyasası Kurulu Ortaklıklar Finansmanı Dairesi Başkanlığı'nın 18.02.2022 tarih ve E-29833736-106.01.01-17486 sayılı yazısı ile olumsuz karşılandığı şirket tarafına bildirilmiştir.

KERVANSARAY YATIRIM HOLDİNG A.Ş. (KERVN): Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama ve Tic A.Ş.'nin Şirket olan alacakları dolayısıyla ipotekli bulunan Lara Otelimizin, İstanbul 10. İcra Müdürlüğü'nün ipotek takip dosyası kapsamında talimat icra dairesi olan Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi tarafından 2021/23 Talimat sayılı dosyası ile Şirket mülkiyetindeki yer alan Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzel oba Mahallesi 27973 ada 39 Nolu parsel üzerinde yer alan 10 Katlı Otel Binası ve Arsa ile Antalya İli Murat Paşa İlçesi Güzeloba Mahallesi 27973 ada 40 parsel üzerindeki Şirketin sahip olduğu üst hakkı ve bu üst hakkı çerçevesinde kurulan tesisin, bir bütün olarak Kervansaray Lara Otel'in, icra yolu ile açık arttırma yolu ile satışı gerçekleştirilmiştir. Bu satış sonucunda Antalya Gayrimenkul Satış İcra Dairesi 2021/239 Tlmt. sayılı dosyasında Antalya ili Muratpaşa İlçesi, Güzeloba Mah. 27973 Ada, 39 ve 40 Parsel sayılı taşınmazlar yönünden ihale yapılmış olup 03.02.2022 tarihinde 39 numaralı parsel Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama ve Tic A.Ş.'ye 418.000.000,00 TL, 40 numaralı parsel Galeri Kristal Tur. İnş. Pazarlama ve Tic A.Ş.'ye 103.000.000,00 TL bedelle ihale edilmiştir. Söz konusu ihalenin feshine ilişkin olarak 3. kişiler tarafından 5 ayrı dava açılmış olup bu davalardan bir tanesi aktif husumet yokluğundan reddedilmiştir. Diğer 4 davada ise yargılamalar devam etmekte olup satış henüz kesinleşmemiştir.

BATISÖKE SÖKE ÇİMENTO SANAYİİ T.A.Ş. (BSOKE): Şirket tarafından mevcut kredilerin yapılandırılması amacıyla teminat verilmesine ilişkin imzalanacak ticari taşınır rehni sözleşmesi ve ipotek sözleşmeleri kapsamında düzenlenen teminat amaçlı ayni hak tesisi işlemlerinin, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-23.3 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin 6. maddesi hükmü uyarınca önemlilik kriteri kapsamında değerlendirilmesi sonucunda, II-23.3 sayılı Önemli Nitelikteki İşlemler ve Ayrılma Hakkı Tebliği'nin 6.1'inci maddesinde yer alan ve ayrı ayrı değerlendirilen önemlilik kriterlerinin her biri için Tebliğ uyarınca önemli nitelikteki işlem sayılabilmesi açısından belirlenen %75 sınırını aşmaması nedeniyle ilgili Tebliğ hükümleri açısından önemlilik kriterini taşımadığına ve bu bağlamda, Şirket tarafından tesis edilmesi planlanan ayni hakların tesisine ilişkin olarak Tebliğ kapsamında düzenlenen ayrılma hakkının doğmayacağı tespit edilmiştir.

AFYON ÇİMENTO SANAYİ T.A.Ş. (AFYON): Şirket ilk olarak 30.09.2016 tarihinde açıklanan, Güvenevler Mahallesi Fatih Caddesi N22 Afyonkarahisar adresinde bulunan eski çimento fabrikasının faaliyetine son verilmesi nedeniyle, Şirkete ait söz konusu fabrika arazisinin satışına ilişkin yürütülmekte olan süreç kapsamında; 2016-2022 döneminde toplam 156.754,79 m2 büyüklüğe sahip ticari ve konut imarlı arsaların satışı gerçekleştirilmiş olup, söz konusu taşınmazların satışından Şirket tarafından toplam 153.340.729,07 TL gelir elde edilmiştir.

TEK-ART İNŞAAT TİCARET TURİZM SANAYİ VE YATIRIMLAR A.Ş. (TEKTU): 21.02.2022 tarihli özel durum açıklama çerçevesinde, Şirketin sahip olduğu tapuda Antalya İli, Kemer İlçesi, Beldibi Mah. 591 parselde (Yeni hali 113 Ada 4 parsel) kayıtlı, müstakil ve daimi nitelikte 23.12.1988 tarihinde başlayan 49 yıl + 30 yıl 25 gün süre uzatımı ile 21.12.2067 tarihinde sona erecek olan İrtifak Hakkı (Daimi ve müstakil Üst (İnşaat) hakkı ) tescilli tahsisli 60.676,00 m2 alan ve irtifak hakkının ve bu tahsisli alana özgülenmiş mevcutta var olan tüm yapıların, yapıların kullanım hakları ile envanter ve demirbaşları, makine, teçhizat ve ekipmanların devredilmesine ilişkin tapu işlemleri tamamlanmıştır.

Paylar Alım Satım Notları:

INDES: Mevcut program kapsamında 21 Şubat 2022 tarihinde 228.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu INDES payları 4.710.000 adet'e ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı % 2,10)

HDFGS: 21 Şubat 2022 tarihinde, 100.000 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,47 TL fiyattan gerçekleştirilmiştir.

METRO: METRO AVRASYA INVESTMENT GEORGİA A.Ş. 21.02.2022 tarihleri arasında METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş payları ile ilgili olarak 1,19 TL fiyatından 825.976,00 TL toplam nominal tutarlı alış işlemi gerçekleştirilmiştir. Bu işlemle birlikte METRO TİCARİ VE MALİ YATIRIMLAR HOLDİNG A.Ş sermayesindeki payları 21.02.2022 tarihi itibariyle % 8,55 olmuştur.

GEDIK: 22.02.2022 tarihinde 7,25-7,30 TL fiyat aralığından (ortalama 7,275 TL) 50.000 adet payı geri alınmış ve bu geri alım programı kapsamında Şirketin sahip olduğu GEDIK payları 225.000 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %0,09)

ULUUN: 01.02.2022 tarihli Yönetim Kurulu Kararı ile başlatılan pay geri alım programı kapsamında 22.02.2022 tarihinde 6.18 fiyattan toplam 18.577 adet hisse geri alım işlemi yapılmıştır.

HDFGS: 22 Şubat 2022 tarihinde, 178.522 adet hisse alımı ağırlıklı ortalama 2,4156 TL fiyattan gerçekleştirilmiştir.

ORGE: 22.02.2022 tarihinde 6,60 TL - 6,66 TL fiyat aralığından 70.000 TL toplam nominal tutarlı ORGE payının geri alım işlemi gerçekleştirilmiştir.

ARCLK: 22.02.2022 tarihinde 53,85 TL - 55,00 TL fiyat aralığından (ortalama 54,4879 TL) 190.000 adet pay geri alınmış ve Şirketin sahip olduğu ARCLK payları 48.558.398 adete ulaşmıştır. (Şirket sermayesine oranı %7,1861)

AYDEM: 22.02.2022 tarihinde 7.95 TL – 8.12 TL fiyat aralığından (ortalama 8.056200 TL) 50,000 adet pay geri alınmıştır.

Sermaye Artırım-Azaltım Notları:

KİLER GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI A.Ş. (KLGYO): Ortakların yeni pay alma haklarını kullanma süresi içinde, kullanılmayan yeni pay alma haklarına karşılık gelen payların toplam nominal değeri 14.024.363,844 TL'dir. Kalan paylar, 23.02.2022 ve 24.02.2022 tarihleri arasında 2 iş günü süreyle Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş. aracılığıyla Borsa İstanbul A.Ş Birincil Piyasada, 1,00 TL nominal değerden az olmamak üzere Birincil Piyasada oluşacak fiyattan satışa sunulacaktır.

HATEKS HATAY TEKSTİL İŞLETMELERİ A.Ş. (HATEK): Şirket mevcut 21.000.000-TL olan çıkarılmış sermayesinin; 50.000.000,00-TL olan Kayıtlı Sermaye Tavanının Sermaye Piyasası Kurulunun II-18.1 sayılı Kayıtlı Sermaye Sistemi tebliğinin 6. maddesinin 6. fıkrası hükmü gereğince bir defaya mahsus olmak üzere aşılarak, 18.406.778,58-TL'si özkaynak hesabı altında kayıtlı bulunan hisse senedi satış fonundan, 14.766.559,04-TL'si 16.07.2021 Tarih ve 530 sıra numaralı V.U.K. Genel tebliği çerçevesinde Yeniden Değerleme tutarından ve 8.826.662,38-TL'si geçmiş yıl karlarından karşılanmak suretiyle 63.000.000,00-TL ye çıkarılmasına, İç kaynaklardan gerçekleştirilecek sermaye artırımına ilişkin olarak, Şirket esas sözleşmesinin "Şirketin Sermayesi" başlıklı 7.maddesinin, karar ekindeki tadil tasarısında yer aldığı şekliyle, genel kurul kararı aranmaksızın tescil ve ilân edilmek üzere tadil edilmesine uygun görüş verilmesi için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvurulmasına, Bedelsiz sermaye artırımının gerçekleştirilebilmesi ve sermaye artırımında ihraç edilecek paylara ilişkin ihraç belgesinin onaylanması için Sermaye Piyasası Kurulu'na başvuruda bulunulmasına, Sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların, Şirket sermayesine iştirak oranlarına göre mevcut pay sahiplerine bedelsiz olarak Sermaye Piyasası Mevzuatının kaydi sisteme ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde dağıtılmasına ve bu amaçla, çıkarılacak payların hak sahiplerinin hesaplarına kaydedilmesini teminen Merkezi Kayıt Kurulu A.Ş.' ye başvurulmasına karar verilmiştir.

Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi Notları:

BORSA İSTANBUL A.Ş. Pay Piyasasında Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi

Sermaye Piyasası Kurulu kararı uyarınca devreye alınan Volatilite Bazlı Tedbir Sistemi (VBTS) kapsamında LIDFA.E payları 23/02/2022 tarihli işlemlerden (seans başından) 22/03/2022 tarihli işlemlere (seans sonuna) kadar tek fiyat işlem yöntemi ile işlem görecektir. İlgili payda halihazırda uygulanmakta olan ve VBTS kapsamında önceki aşamalarda tanımlanan tedbirler de (açığa satış ve kredili işlem yasağı, brüt takas ve emir paketi tedbirleri) tek fiyat işlem yöntemi tedbirinin uygulandığı süre boyunca devam edecektir.

Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

Kaynaklar: InvestAZ Yatırım Araştırma, KAP ve Matriks

Not: İlk sayfada tablodan kullanılan Borsa İstanbul ve VİOP dataları bir önceki işlem gününün kapanış verileridir.

Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.

*RİSK UYARISI:

KAS İşlemleri 2022 yılı 1.çeyrek dönemi itibariyle kâr eden müşteri oranı %30,00 zarar oranı: %70,00'dir. Forex piyasası kaldıraçla çalışan bir yatırım piyasasıdır, dolayısıyla yüksek seviyelerde risk içerir. Kazanç fırsatı sunduğu gibi, ciddi kayıplara yol açabilir. Yatırdığınız tutarı kaybetmenize neden olabilir. Forex, her yatırımcı için uygun bir piyasa olmayabilir. Piyasanın içerdiği riskleri tam olarak anladığınızdan emin olunuz. Kaldıraçlı işlemlerde kaldıraç oranı azami 10:1 olarak uygulanır. InvestAZ Menkul Değerler A.Ş. ürün ve faaliyetleri ile etkinliklerinden sizleri haberdar etmek için iletişime geçebilir.