ENDEKSTE YATAY AÇILIŞ ÖNGÖRÜLÜYOR

29 Haziran 2021

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,34 değer kaybederek günü 1.373 puandan tamamladı.

ENDEKSTE YATAY AÇILIŞ ÖNGÖRÜLÜYOR


BIST-100:

 
Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi haftanın ilk işlem gününü yüzde 1,34 değer kaybederek günü 1.373 puandan tamamladı. Toplam işlem hacmi 12,4 milyar lira seviyesinde gerçekleşti. Bankacılık endeksi yüzde 0,78 ve holding endeksi yüzde 1,79 değer kaybettiği günde sektör endeksleri arasında tek kazandıran yüzde 0,82 ile inşaat, en çok kaybettiren ise yüzde 4,03 ile spor olduğu görüldü. Yeni işlem gününde global piyasalarda risk iştahının seyrine bağlı olarak, BİST-100 endeksinin güne yatay bir açılış ile başlamasını öngörüyoruz.
Bugün, Yurt içinde Ekonomik Güven Endeksi takip edilecek. Global piyasalarda Euro Bölgesi’nde İşletme ve Tüketici Anketi, Almanya öncü Tüketici Fiyat Endeksi, ABD’de Konut sektörü verileri ve CB Tüketici Güveni rakamları yakından izlenecek. Gün içerisinde, Avrupa Merkez Bankası (ECB) Başkanı Lagarde ve BUBA Başkanı Weidmann’ın açıklamaları takibimizde olacak.
Yeni işlem gününde, Sabah saatlerinde Asya seansında işlem gören endeks/endeks vadeli işlem sözleşmeleri birçoğunda fiyatlama davranışlarında kısa vadede risk iştahının seyrine bağlı olarak zayıf görünümün devam ettiği izleniyor.
Teknik olarak bakıldığında; endekste olası yaşanabilecek geri çekilmeler yada düzeltmelerde kısa vadede 1350-1330 destek bölgesi olarak takip edilebilir. Toparlanma eğiliminin gündeme gelmesi durumunda ise kısa vadede 1384-1400 direnç bölgesi olarak izlenebilir.
Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı İle Birlikte Okunmalıdır

USDTRY Teknik Görünüm:

 
Teknik olarak baktığımızda, kurun yeni işlem gününe 8,6897 seviyeleri civarında başladığı izleniyor. Sabah saatlerinde kurun yatay hareket ettiği görülüyor. Teknik olarak bakıldığında, kur fiyatlamalarında yukarı yönlü hareketlerin gündeme gelmesi durumunda 8,80 -8,90 TL kısa vadede direnç bölgesi olarak takip edilebilir. Olası, geri çekilmelerde ise 8,60-8,50 TL destek bölgesi olarak izlenebilir.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
 
Teknik olarak baktığımızda, paritenin yeni işlem gününe 1,1928 seviyeleri civarında başladığı izleniyor. Sabah saatlerinde paritenin yatay hareket ettiği görülüyor. Teknik olarak, parite fiyatlamalarında 1,1920 seviyesi psikolojik değer olarak takip edilebilir. Bu seviyenin altına geçilmesi durumunda kısa vadede 1,1900-1,1870 destek bölgesine doğru geri çekilmeler hız kazanabilir. Olası, yukarı yönlü hareketlerin gündeme gelmesi durumunda ise 1,1950-1,1970 direnç bölgesi olarak izlenebilir.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…

ONS ALTIN TEKNİK GÖRÜNÜM:

 
Teknik olarak incelediğimizde, kıymetli metalin yeni işlem gününe 1778 $ civarında başladığı görülüyor. Sabah saatlerinde, kıymetli metalin fiyatlamalarda yatay hareket ettiği izleniyor. Teknik olarak, ons altının psikolojik seviyesi olan 1780 $ değeri altında kalıcılık sağlaması durumunda kısa vadede 1764-1750$ destek bölgesine doğru geri çekilmeler gündeme gelebilir. Olası, yukarı yönlü hareketlerde ise kısa vadede 1800-1820$ direnç bölgesi olarak izlenebilir.


Uyarı Notu Son Sayfada Yer Alan Çekince Yazısı ile Birlikte Okunmalıdır…
Destek-Direnç Tablosu
 
Not: Destek-Direnç tablosuna dair veriler Matriks veri terminalinden alınmıştır. Gün içerisinde, haber ve veri akışına bağlı olarak, piyasa koşulları değişkenlik gösterebileceğinden dolayı güncel destek ve direnç seviyelerini yatırım uzmanınıza sorabilirsiniz.
Kaynak: INVESTAZ Yatırım Araştırma, Finnet ve Matriks
Çekince: Burada yer alan bilgiler INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. tarafından genel bilgilendirme amacı ile hazırlanmıştır. Yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, SPK tarafından yetkilendirilmiş yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak sözleşme imzalanmak suretiyle kişiye özel olarak sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel nitelikte olup tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Herhangi bir yatırım aracının alım-satım önerisi ya da getiri vaadi olarak yorumlanmamalıdır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.
Tüm veriler, INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş tarafından güvenilir olduğuna inanılan kaynaklardan alınmıştır. Burada yer alan fiyatlar, veriler ve bilgilerin tam ve doğru olduğu garanti edilemez; içerik, haber verilmeksizin değiştirilebilir. Bu kaynakların kullanılması nedeni ile ortaya çıkabilecek hatalardan veya zararlardan kurum çalışanları ile INVESTAZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş. sorumlu değildir.