Dow Jones Gelir Raporlarına Kilitlendi

20 Temmuz 2016

ABD hisselerinde ve endekslerinde Avrupa borsasına paralel şekilde yukarı yönlü hareketler var.

Dow Jones Gelir Raporlarına Kilitlendi

ABD hisse senedi piyasalarından Dow Jones bilindiği üzere bugün tarihi zirvesinde fiyatlanıyor ve seans açılışında piyasalarda daha da yükselme beklentisi ortaya çıkmış durumda. 

Dow Jones 18600 +107 +0,58% , SP500 2171.1 +9,2 + 0,43% , Nasdaq ise +0,34% Oranında artıda görünüyor. 

Bugün ekonomik takvime baktığımızda ise ABD tarafını etkileyecek önemli bir veri beklenmiyor. Ancak yatırımcı beklentileri ikinci çeyrek gelir raporlarına kilitlenmiş durumda görünüyor. 

Bugün Morgan Stanley, Halliburton , Abbott Labs, Northern Turst, St.Jude Medical, Illinois Tool Works ve Canadian Pacific Railway hisselerinin gelir raporları yayınanacaktır.

Kapanış sonrasında ise Amerkian Express, eBay, Quallcomm, F5 Networks ve Mattel hisselerinin gelir raporları bekleniyor olacak.

Özellikle Microsoft hisseleri açılış öncesinde şirketin açıkladığı gelir raporunun olumlu olmasıyla birlikte +4% değer kazandı diyebiliriz. 

Ayrıca akşam 17:30 'da ABD tarafında Ham petrol stokları öncesi petrol de yatay bir seyir söz konusu. Dün gece Amerika Petrol Enstitüsü'nün açıkladığı ABD'de ki Ham petrol stoklarının 2,3 Milyon varil düştüğü belirtildi. 

Bugün pozitif bir seyir izleyen Avrupa piyasaları yarın gerçekleşecek olan Avrupa Merkez Bankası faiz kararı ve başka Draghi'nin konuşmasını takip ediyor olacak.