Amerikan fon piyasalari işlem seansını düşüşle tamamladı

14 Ekim 2009

Amerikan fon piyasalari işlem seansını düşüşle tamamladı
Goldman Sachs Group Inc. bankanın reytinginin düşürülmesi fonunda salı günü Amerikan fon piyasaları işlem seansını düşüşle tamamladı. Analist Meredith Whitney'in görüşleri Goldman Sachs Group Inc. hisse senetleri diğer bankaların hisse senetleri ile kıyaslandığında daha zayıf artış trendindedir. Reytingin düşüşünden sonra Goldman Sachs Group Inc. hisse senetleri %2,1 değer kaybetmiştir. Whitney mart ayından itibaren hisse senetlerinin iki kat artışı fonunda yatırımcılar karlarını korumaya almalıdır. Yatırımcılarına müracaatında o Goldman Sachs bankasının perspektiflerini genel olarak olumlu gördüğünü, ama fiyatların şuanki seviyesinde cimri davranılmaması gerektiğini  ve karı gerçekleştirmek için uygun zaman olduğunu bildirmiştir. 17 temmuz tarihinde bankanın hisse senetlerinde reyting yükseldikten sonra Goldman Sachs hisse senetleri %30'dan fazla değer kazanmıştır.

Karın beklenilenden daha az açıklanması fonunda Johnson & Johnson hisse senetleri de %2,2 değer kaybtmiştir. "Piyasada yeteri kadar yüksek artışlar oluşdu ve şuan bu artışların kabul edilme sürecidir." RBC Bank yatırım direktörü
Joe Keating açıklamıştır. Bu  hafta şirketlerin kar raporlarının yayımı öncesinde piyasada biraz gerginlik devam ediyor." S&P 500 fon endeksi dünkü maksimum seviyesinden biraz düzeltme göstermiştir. Bunun sebebi fon piyasalarında kurumsal kar göstergelerinin 7 aylık artış trendini devam ettirebileceği ile ilgili ihtimallerdir.

S&P 500: 1073,19 pkt, 0,279% düşüş
DJIA: 9871,06 pkt, 0,149% düşüş
Nasdaq Composite: 2139,89 pkt, 0,035% artış