Altın Güvenli Liman Mı ?

20 Ocak 2016

Piyasalardaki karışıklık nedeniyle para birimlerinin dolar karşısında değer kaybettiği, Emtia fiyatlarındaki uzun düşüş trendinin henüz durulması için bir sebep yokken altında yukarı yönlü hareket çabalarının olduğunu görüyoruz.

Altın Güvenli Liman Mı ?

Piyasalardaki karışıklık nedeniyle para birimlerinin dolar karşısında değer kaybettiği, Emtia fiyatlarındaki uzun düşüş trendinin henüz durulması için bir sebep yokken altında yukarı yönlü  hareket çabalarının olduğunu görüyoruz. Bu da piyasadaki büyük yatırımcıların kısa vadeli de olsa altını güvenli liman mı ilan ettikleri düşüncesini oluşturuyor. 

Teknik olarak baktığımızda ; 

1085 seviyesini kendine destek yapmayı başaran altının şuanda onsu 1096 seviyesinden işlem görmektedir. 1095 üzerinde 4 saatlik kapanışlar yapılması durumunda, altının yükselişine devam etme olasılığı biraz daha artacak gibi duruyor. 1100-1108 seviyelerini hedefliyor olabilir. Günlük bazda baktığımızda bir önceki kısa vadeli zirvesi 1114 seviyesinin kırılması durumundaki hedefi ise 1128 seviyesi olabilir.Şuandaki yükselişin dönüş sinyali verebilmesi için 1071 seviyesinin altında günlük kapanışlar gerçekleştirmesi gerekecektir.1052 seviyesi kısa dönemde iyi bir dip çalışması olarak görülebilir.