Yatırım

Kendinize Yatırım Yapmanız İçin 7 Sebep

Yazan InvestAZ

En iyi yatırım kendinize yaptığınız yatırımdır. Çünkü hayatın her alanına usulca sızmış rekabetin farklılaşan tarzını öngörüp, kendi alanınızda özgünlüğünüzü ortaya koyduğunuzda, başarınız artar ve fark yaratan liderlerden olursunuz.

Değişen çağın gerekliliklerinden olan kişisel gelişim, iş hayatında da kendisini gösteriyor. Eskiden işverenlerin yönettiği eğitimsel ya da finansal yatırımları artık kişiler kendileri yönetiyor. Kısacası bu zamanda artık güçlü ve yaratıcı olan kazanıyor.

  1. Sıfır Risk

Kendinize yatırım yapmak her zaman kazançlıdır. Çünkü hiçbir riski yoktur. Bu ihalede kaybeden olmaz. Tek kaybeden rakiplerinizdir. Akıllı adımlar ve sağlam hamlelerle bilgi ve deneyimlerinizi birleştirdiğinizde kariyer merdivenlerinden koşar adımlarla çıkarsınız.

  1. Kendinizi Keşfedersiniz

Güçlü ve zayıf yönlerinizi ortaya koymakla başlayın işe. Nerelerde açığınız var, nerelerde yetkinliğiniz tam? Bu zamana kadar edindiğiniz başarıları ve yaşadığınız kayıpları düşünerek kendinizin ayrıntılı bir analizini yapın. Keşif yolculuğunun tadını çıkarın.

  1. Eğitimle Başarı Gelir

Eğitime yapılan enerji ve para yatırımından asla pişman olmayacaksınız. Peki ne tür eğitimler size kar sağlar? Örneğin kendi işinizi yaparken, bir diğer taraftan da iyi bir yatırımcı olmak isterseniz, yatırım alanında sizi uzmanlaştıracak eğitimler geri dönüşü muhteşem olacak yatırımlardır. Her seviyeden yatırımcıya hitap eden forex eğitimleriyle, piyasa hakkında detaylı bilgilere ulaşarak, yatırımlarınızda başarıyı yakalayabilirsiniz.

  1. Mutlu Olmak Hakkınız

Mutlu olduğunuz işlerle uğraşın, sevdiğiniz alanlara daha profesyonel bir şekilde yaklaşmaya çalışın. Güncel kitap ve dergileri takip etmek, yazı yazmak ve resim yapmak gibi yeteneklerinizi ortaya çıkaracak hobilerinize zaman ayırarak kendinizi kapsamlı ve keyifli bir gelişim sürecine tabi tutun.  Kim bilir belki içinizde keşfedilmeyi bekleyen çok yetenekli bir yazar ya da ressam vardır. Yeni girişimlere dönüşebilecek işlerle mutluluğu yakalayın.

  1. Kendinize Değer Katarsınız

Alanında uzman kişiler bulundukları noktaya gelene kadar alınlarından ne terler süzülmüştür. Teknoloji çağının nimetleri, sürekli yeni bilgiler ve bu bilgilere erişimin rahatlığıyla daha çok okuyup araştırabilir, alanınızdaki değişimleri en yakından takip eden siz olabilirsiniz.

 

  1. Zamanınız Değerlidir

Herkese eşit verilmiş zamanı akıllıca kullanarak ve yeteneklerinizi açığa çıkaracak yatırımlarla iş ve kariyer hayatında ön sıralara geçerek kendi geleceğinizi kendiniz tayin edersiniz. Yapacağınız akıllı yatırımlarla zamanınızı doğru değerlendirerek minimum enerji ile maksimum fayda sağlayın.

  1. Yöneticiniz Siz Olursunuz

Sabah 9.00, akşam 5.00 iş modeline sıkışıp kalmak zorunda değilsiniz. Özellikle de sınırlara sığmayan, araştırmacı bir yapınız varsa kendinize bu çerçeveye koymayın. Akıllı yatırımlar ve iş imkanları ile fark yaratabilir, kendinizi ve zamanınızı siz yönetebilirsiniz. Dilediğiniz zamanda dilediğiniz hamleler yapmanın, biraz oyun oynamanın tadını çıkarın.