A'dan Z'ye YATIRIM
Yatırımcı Oluyorum!
17.11.2014 16:30
BASIN BÜLTENİ
Üniversite öğrencilerinin yatırımcı olma serüvenleri başladı!
InvestAZ Uluslararası Piyasalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yeğenoğlu’nun verdiği “Uluslararası Piyasalarda Yatırımcı Olmak” eğitimiyle başta İTÜ öğrencileri olmak üzere pek çok farklı üniversiteden katılan öğrenciler yatırımcılık mesleklerine ilk adımlarını attılar. 
 
Bireysel yatırımcı pazarında lider olma vizyonuyla Türkiye’de faaliyetlerini sürdüren InvestAZ ile İstanbul Teknik Üniversitesi Yatırım Kulübü arasındaki iş birliği sonucu hayata geçirilen Yatırımcı Oluyorum projesinin ilk eğitimi İTÜ Maçka Fakültesi İşletme Mühendisliği’nde yapıldı.
 
Proje kapsamındaki ilk eğitim olan “Uluslararası Piyasalarda Yatırımcı Olmak” 4 Kasım Salı günü İTÜ Maçka İşletme Fakültesi’nde yapıldı. InvestAZ Uluslararası Piyasalardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Fatih Yeğenoğlu’nun verdiği eğitimde, başta İTÜ olmak üzere pek çok üniversiteden katılan öğrencileri uluslararası piyasaların temel kavramlarını, dinamiklerini ve bu piyasalarda kazançlı işlemler yapmanın yollarını öğrendiler.
 
14 Ekim 2014 – 19 Nisan 2015 tarihleri arasında sürecek olan proje kapsamında, küresel ve yerel piyasalardaki deneyimleri ile fark yaratan InvestAZ uzmanları üniversite öğrencilerine yatırım ve finans dünyasının temel kavramlarını öğretmeyi ve her bir öğrenciyi “yaşam boyu sürecek bir meslek” olarak tanımlanan yatırımcılığa hazırlamayı amaçlıyor.
 
Projenin geri kalanında 18 Kasım 2014’te, “Ekonomiyi Yorumlamak (Temel Analiz)”, 10 Şubat 2015’te “Teknik Analiz” ve 17 Şubat 2015’te “Portföy ve Para Yönetimi” eğitimleri verilecek. Projede ayrıca öğrencilere ömür boyu kullanabilecekleri “demo” yatırım hesapları temin ediliyor. Öğrenciler, sanal para üzerinden işleyen bu hesaplar aracılığıyla eğitimlerde edindikleri bilgiler ışığında finansal kararlar alabilecek ve yatırım dünyasındaki geleceklerine hazırlanabilecekler. En az 3 eğitime giren tüm katılımcılara Yatırımcılık Sertifikası verilecek. 
 
Yatırımcı Oluyorum projesi kapsamında 23 Şubat 2015 – 20 Mart 2015 tarihleri arasında, program katılımcılarına özel bir yarışma da düzenlenecek. Yatırımcı Oluyorum Yarışması’na katılan her öğrenci 100.000 ABD Doları tutarında sanal portföyü yöneterek, uluslararası piyasalarda, döviz, endeks ve emtia sözleşmelerinde değerlendirebilecekler. Yarışmanın ardından portföylerini en iyi yöneten 10 öğrenci çeşitli ödüllerin sahibi olacak. 
 
E
Eğitim ve Ürünlerimiz hakkında sizi bilgilendirelim:
Yatırımcı Destek Hattımız
0(212)238 8888