Hesap Taşıma İşlemine İlişkin Koşullar:


1. Müşteri, InvestAZ web sitesinde belirtilen adımları izleyerek hesaplarını taşıyacaktır. Bu amaçla önergede belirtilen yerler doldurulmalıdır.

2. Müşteri öncelikle bilmelidir ki, hesap taşıma işleminin tam ve yasal olarak gerçekleşmesi için, müşteri hesabının InvestAZ’de açılmış olması ve hesaba gerekli fonlamanın yapılmış olması gerekmektedir. Bu süreç tamamlanana kadar yeni pozisyon açma ve pozisyon kapatma işlemi gerçekleştirilemeyecektir.

3. Müşterinin işlemlerinin InvestAZ’ye kopyalanması ile birlikte müşteriye ‘ön onaylı’ pozisyon açılır.

4. Bu pozisyon veya pozisyonlar müşterinin hesabını taşıma anında ekstresine yansıyan aynı fiyattan, aynı pozisyon olacak ve müşteri balance ve equity’si aynen yansıyacaktır.

5. Bu işlemi müteakip müşteri diğer kurumda pozisyonunu kapatarak parasını (hesap kapatıldığı andaki balance) InvestAZ hesabına 24 saat (1 iş günü) içinde göndermek zorundadır.

6. Müşterinin para göndermesi kendi sorumluluğunda olup, bankadan kaynaklanacak herhangi bir gecikme veya masraf InvestAZ tarafından kabul edilmeyecektir.

7. Müşteri bu süre içinde hesap açma formlarını da tamamlayarak hesabını aktif hale getirmek zorundadır.

8. Hesaba pozisyonların gerektirdiği para gelmediğinde veya hesap açma işlemleri tamamlanmadığında müşteri pozisyonu InvestAZ tarafından açılmamış sayılacaktır.

9. Hesap taşıma süreci tamamlandığında, müşteriye hiç bir ekstra masraf veya KOMISYON yansıtılmadan işlem tamamlanacaktır.