Sektörün yenilikçi markası

ÇUHADAROĞLU HALKA AÇILIYOR

Halka Arz Başvurusu

Detaylı Bilgi Vermek İçin Sizi Arayalım mı?


Başvuru formunu indirmek için aşağıdaki butonları tıklayın.


BİREYSEL BAŞVURU ya da KURUMSAL BAŞVURU


Çuhadaroğlu: Kağıthanede kuruldu.

Ticari faaliyetlerin temeli 1954 yılında Yüksek Mimar Ahmet Çuhadaroğlu tarafından Kağıthane’de kurulan doğrama atölyesinde atılmıştır. Faaliyetler 1965 yılından bu yana, ağırlıklı olarak mimari uygulamalarda kullanılan ekstrüzyon ürünlerinin üretimi ve işlenmesi ile devam etmektedir.


1978 yılında ekstrüzyon ürünlerinin üretimi ve işlenmesi için Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (‘‘Çuhadaroğlu Metal’’), cephe sistemleri üretimi ve taahhüt işlerini gerçekleştirmek üzere de Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Pazarlama A.Ş. (‘‘Çuhadaroğlu Alüminyum’’) kurulmuştur.

Kimya, İnşaat, gayrimenkul, akaryakıt ve sigorta

1981 yılında silikon, sızdırmazlık elemanları, yapıştırıcı ve yalıtım kimyasalları üretmek üzere Çuhadaroğlu Kimya Sanayi ve Ticaret A.Ş. kurulmuştur. Çekomastik markasının da sahibi olan Çuhadaroğlu Kimya, 2005 yılında Fransız Total-Bostik firmasına satılmıştır.


1996 yılında Çuhadaroğlu ailesine ait olan ve alüminyum sanayi – taahhüt, inşaat, gayrimenkul, akaryakıt ve sigorta alanlarında faaliyet gösteren şirketlerin tek bir çatı altında toplanması amacıyla önce Çuhadaroğlu Holding kurulmuş sonrasında 2012 yılında Çuhadaroğlu Metal ile birleşmiştir. 

Çuhadaroğlu Alüminyum.

Son durum itibarıyla sadece alüminyum sektöründe faaliyetler sürdürülmektedir. 2006 yılında kurulan Çuhadaroğlu Yapı Taahhüt Sanayi ve Ticaret A.Ş. (‘‘Çuhadaroğlu Yapı’’) şimdiye kadarki tek projesi olan ve 76 daireden oluşan "Yakut Evler" projesini 2010 yılında tamamlanmıştır.


Çuhadaroğlu Yapı’nın hali hazırda bir faaliyeti bulunmamaktadır. Çuhadaroğlu Metal, 2012 yılında Çuhadaroğlu Holding ile gerçekleştirilen birleşme sonrası Çuhadaroğlu Alüminyum’da %67 pay sahibi olmuştur.

Bu güvene ortak ol.

ÇUHADAROĞLU HALKA AÇILIYOR
Çuhadaroğlu

Çuhadaroğlu Metal

Çuhadaroğlu Alüminyum

Sektör
Konsorsiyum Üyeleri

Çuhadaroğlu

tamamlan_projeler


 1. 60 yılı aşan sektör tecrübesi, yüksek marka algısı ve uluslararası alanda proje deneyimi.
 2. Modern entegre tesislerin sağladığı kalite, maliyet ve termin avantajları.
 3. Külçe halindeki alüminyumdan mimari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan profiller ile cephe sistemlerine kadar geniş bir yelpazede üretim ve taahüt hizmetleri.
 4. Satışlarda ve kârda istikrarlı büyüme.
 5. Deneyimi yüksek , uzun süredir bir arada uyum içerisinden göre yapan yönetici kadro.
 6. Sahip olunanmühendislik altyapısı sayesinde hem profil hemde cephe sistemlerinde sunulan yüksek katma değerli ürün ve hizmetler.
 7. Yakın gelecekte ihtiyaç duyulabilecek yatırımların büyük ölçüde tamamlanmış olması.


Çuhadaroğlu Metal Sanayi ve Pazarlama A.Ş.


 1. Üretim faaliyetlerini İstanbul Beylikdüzü'nde mevcut ortaklarının sahip olduğu 39 m²'lik alanda kurulu tesislerde sürdürmektedir.
 2. 2015 yıl sonu itibariyle 159 'u beyaz, 191'i mavi yakalı olmak üzere toplam 350 çalışanı bulunmaktadır.
 3. Dökümahane, Presler, Yüzey İşlem ve Mekanik İşlem bölümlerinden oluşan entegre tesislerde; külçe halindeki alüminyum hammaddeden, mimari ve endüstriyel uygulamalarda kullanılan profil ve otomatik kapı sistemlerinin üretimi gerçekleştirilmektedir.
 4. Yıllık biyet üretim kapasitesi 16.200 ton, profil üretim kapasitesi ise 19.000 tondur.

Çuhadaroğlu Alüminyum Sanayi ve Ticaret A.Ş.


 1. Sektörün entegre tesislere sahip sayılı oyuncularından biri olan Çuhandaroğlu Alüminyum, tecrübeli personeli ve modern makine parkı ile yıllık 140 bin m² cephe sistemleri üretim ve montaj kapasitesine sahiptir.
 2. 2015 yıl sonu itibariyle 111'i beyaz, 175 'i mavi yakalı olmak üzere toplam 286 çalışanı bulunmaktadır. 
 3. Üretilen başlıca ürünler; kapı - pencere doğrama sistemleri, cephe giydirme sistemleri ve ışıklıklardır.
 4. Donanıml mimar - mühendis kadrosu ile farklı coğrafyalarda, farklı iklim şartlarına uygun olarak; havalimanı, ofis, konut, fabrika, hastane gibi birçok yapı tipine özel proje çözümleri geliştirerek uzmanlık alanlarını genişletmiştir.
 5. Paylarının %66.54'üne sahip olan Çuhadaroğlu Metal'in bağlı ortaklığıdır.

Sektör

Üretilen Ürünler


 1. Türkiye ve gelişmekte olan ülkelerde artan nüfus, modernleşme ve altyapı ihtiyaçlarına bağlı olarak artan inşaatlar.
 2. Türkiye'de gelişmiş ülkerin yarısı seviyesindeki kişi başı alüminyum tüketimi.
 3. Kensetl dönüşümün sektöre katkısı ve artan yüksek katlı - nitelikli bina inşaatları.*
 4. Ekstüzyon ürünlerinin projeeye özel üretilmesi, zamanlama ve lojistik nedenleriyle iç pazarda Çin ve diğer ülkerlerden ithalat tehdidi bulunmaması.**
 5. İnşaat sektöründe 2015 yılında yaşanan yavaşlamanın ardından 2016'dabeklenen %2.0 -%3.0 oranında büyüme.***
 6. Dünya'da önemi artan karbon emisyonları nedeniyle özellikle gelişmiş ülkelerde yenilenen binalar.
 7. Gelişmekte olan ülkelerde yükselen gelir düzeyi ve ticaretle birlikte otomativ ve ulaştırma sektörlerindeki yüksek büyüme oranı.* Yüksek Binalarda Deprem Hasarı Belirlenmesi, Acil Yıkımlr ve Alınaacak Tedbirler Projesi Çalıştayı, 25/12/2015
** Üretim: 390 bin ton, ihracat: 159 bin, ton, ithalat 11 bin ton, 7. Alüminyum Sempozyumu 08-09/10/2015
*** Türkiye İnşaat Malzemesi Sanayicileri Derneği, Sektör Değerlendirme Toplantısı, 17/12/2015


Konsorsiyum Lideri: Deniz Yatırım Menkul Değerler A.Ş. 

Üyeler:

Image title

A1 Capital Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Asya Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

ATIG Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Bizim Menkul Değerler A.Ş.

Burgan Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Finans Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Gedik Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Invest AZ Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

İnfo Yatırım A.Ş.

Meksa Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Metro Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Oyak Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Philipcapital Menkul Değerler A.Ş.

Piramit Menkul Değerler A.Ş.

Şeker Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Tacirler Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Tekstil Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Tera Menkul Değerler A.Ş.

Turkish Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Vakıf Yatırım Menkul Değerler A.Ş.

Ziraat Yatırım Menkul Değerler A.Ş.


Halka Arz

  Halka Arz Öncesi Sermaye

62.000.000 TL  

    Halka Arz Fiyatı

2,00 TL  

  Sermaye Artırımı

9.250.000 TL  

    Halka Arz Büyüklüğü

37.000.000 TL  

  Ortak Satışı

9.250.000 TL  

    Sermaye Artırımı

18.500.000 TL  

  Halka Arz Sonrası Sermaye

71.250.000 TL  

    Ortak Satışı

18.500.000 TL  

  Halka Açıklık Oranı

%25,96  

    Halka Arz Sonrası Piyasa Değeri

142.500.000 TL  

Talep Toplama Tarihleri
 • 10-11-12 Şubat 2016
 • Tahsisatlar

 • Yurt İçi Bireysel:   % 80
 • Yurt İçi Kurumsal:% 20
 • Satmama Taahhüdü

 • Ortaklar sahip oldukları payları 1 yıl boyunca satmama, Şirket, (satışa hazır bekletilen paylar hariç) 1 yıl bedelli sermaye artırımı yapmama taahhüdünde bulunmuştur.
 • Halka Arz
  Gelirinin Kullanımı

 • Alüminyum külçeden biyet üretim kapasitesinin 16.200 tondan 32.400 tona çıkarılması için devam eden makine ve ekipman yatırımları
 • AR-GE tesisleri, mekanik işlem, kalıphane, ambalajlama ve sevkiyat bölümlerinde devam eden makine ve ekipman yatırımları
 • Alüminyum külçe alımı
 • Uygulamalar


      Günlük Alım Emri Taahhüdü *
 • Günlük Alım Emri Taahhüdü için mevcut ortaklar tarafından sağlanan ve ortak satışı yoluyla elde edilecek kaynağın %80’ine karşılık gelen (toplam halka arz büyüklüğünün %40’ına karşılık gelen) 14,8 milyon TL kaynak yeterli olduğu sürece; payların işlem görmeye başladığı gün dahil olmak üzere 20 işlem günü süreyle her gün açılış seansında, halka arz fiyatından, Deniz Yatırım aracılığı ile 500.000 adet günlük geçerli alım emri girecektir.
 • Söz konusu Günlük Alım Emri Taahhüdü kapsamında sisteme girilecek en yüksek fiyat halka arz fiyatı olan 2 TL olup, 2 TL’nin üzerinde alım yapılmayacaktır. Ancak halka arz fiyatı olan 2 TL, Günlük Alım Emri Taahhüdü Süresi içinde o gün Borsa’da geçerli tavan fiyatın üstünde kalması durumunda 2 TL’nin altındaki fiyatlardan alım yapılması mümkün olabilecektir.

    Kar Dağıtım Politikası
 • Şirket; 2015, 2016, 2017, 2018 ve 2019 mali yıllarına ilişkin olarak ilgili mevzuat çerçevesinde hesaplanan dağıtılabilir net dönem kârının asgari %30’unun pay sahiplerine nakit olarak dağıtılmasını öngörmektedir.
 • Şirket’in mevcut esas sözleşmesinde kar dağıtımına ilişkin bir zorunluluk yoktur. İhraççı Bilgi Dokümanı’nın 20.6 nolu bölümünde yer aldığı üzere; Kar Dağıtım Politikası yapılacak ilk genel kurulda ortakların onayına sunulacaktır.
 •  

  * Günlük Alım Emri Taahhüdü uygulamasına ilişkin detaylı bilgiler Sermaye Piyasası Aracı Notu’nun 7.3 ve 7.4 nolu bölümlerinde yer almaktadır

  Burada yer alan içerik sadece tanıtım ve bilgi amaçlı olup, halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının Şirket ve halka arz edilecek paylarla ilgili ayrıntılı bilgi içeren İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir. Söz konusu İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu; Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.gov.tr), Çuhadaroğlu Metal Pazarlama ve Sanayi A.Ş.’nin web sayfasında (www.cuhadaroglu.com) ve InvestAZ Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin web sayfasında (www.investaz.com.tr) ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.

  Burada yer alan içerik sadece tanıtım ve bilgi amaçlı olup,    halka arz edilen paylara ilişkin yatırım kararının Şirket ve halka arz edilecek paylarla ilgili ayrıntılı bilgi içeren İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu’nun incelenmesi suretiyle verilmesi gerekmektedir.  Söz konusu İzahname ve Tasarruf Sahiplerine Satış Duyurusu; Kamuyu Aydınlatma Platformu (www.kap.gov.tr), Çuhadaroğlu Metal Pazarlama ve Sanayi A.Ş.’nin web sayfasında (www.cuhadaroglu.com) ve InvestAZ Yatırım Menkul Kıymetler A.Ş.’nin web sayfasında (www.investaz.com.tr) ilan edilmiştir. Payların halka arz fiyatının belirlenmesinde Sermaye    Piyasası Kurulu’nun ya da Borsa İstanbul A.Ş. herhangi bir takdir yetkisi ya da onayı bulunmamaktadır. Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve    tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri    dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.