Yatırım

2017’de Neye Yatırım Yapmalı?

InvestAZ
Yazan InvestAZ

Birikimlerinizi bir yatırım ürününde değerlendirmek isterseniz ekonomik risklerden korunmak, isterseniz bu birikimlerinizi büyütmek için en iyi yöntemlerden birisidir. Ancak yatırım yapmaya başlamadan önce en iyi yatırım aracını ve yatırım ürününü bulmak her zaman kolay olmayabilir. Neye yatırım yapmalı? sorusuna yatırıma başlamadan önce hepimiz cevap aramaktayız. Sizin için 2017’nin en iyi yatırım araçlarını aşağıda sıraladık.

Altın

Altın her dönem popülerliğini koruyan bir yatırım ürünüdür. Binlerce yıldır insanlar altını hem birikim hem değiş-tokuş hemde yatırım için kullanmayı sürdürmektedir. Altın yatırımı her dönem olduğu gibi 2017 yılında da güvenli liman yatırımı olarak yerini koruyor. Son dönemlerde hızlı yükselişler yaşayan altın fiyatları yatırımcıların altına yöneldiğinin bir kanıtı olarak görülebilir. Altın yatırımı uzun vadede piyasa risklerinden korunmak isteyenler içinde güvenilir bir yatırım aracı olarak görülebilir. Altın yatırımlarınızı hangi yatırım araçlarında yapacağınızı merak ediyorsanız:
Forex piyasalarında,
Türev Ürünler / Yurt dışı piyasalarda,
Vadeli İşlem ve Opsiyon Piyasası (VİOP)’ta kolayca altın alım satım işlemleri gerçekleştirebilirsiniz.

Döviz

Farklı paritelerde döviz alım satımı her dönem birikim sahipleri tarafından sık sık kullanılan bir yatırım aracıdır. Özellikle son dönemde dolar kurunda yaşanan dalgalanmaların alım-satım yapanları sevindirdiğini görmekteyiz. Yatırımlarınız uzun veya kısa vadeli oluşuna göre dolar yatırımı, euro yatırımı veya farklı döviz paritelerine yatırım yapabilirsiniz. Dolar 2017’de kazandırır mı? veya Euro 2017’de kazandırır mı? sorularının cevabını vermek elbette zor olsa da bu yatırım ürünlerinin en çok tercih edilen ürünler arasında olduğunu söyleyebiliriz. Dolar yatırımı veya euro yatırımlarınızı yapabileceğiniz yatırım araçlarını sıralamak gerekirse;
Türev ürünler / Yurt dışı piyasalarda,
Foreks piyasalarında,
VİOP’ta farklı döviz paritelerine yatırımlarınızı gerçekleştirebilirsiniz.

Hisse Senedi

Yatırım yapmak kelimesinin temellerini hisse senedi yatırımının attığını söyleyebiliriz. İnsanlar birikimlerini yatırıma dönüştürmek istediğinde bunu hisse senedi ile kolayca yapabildiğinden ötürü popülerliğini hiç yitirmemiş ürünlerin başında yer almaktadır. Hisse senedi yatırımlarınızı borsanın popüler şirketlerine yaparak yatırımlarınızı büyütme fırsatı elde edebilirsiniz. 2017 yılında da hisse senedi yatırımının doğru şirketlere yapılması durumunda birikimlerinizin büyümesine yardım edeceğini söyleyebiliriz. Borsa’da hisse senedi yatırımı ile BİST100 içerisinde yer alan Türk hava yolları hisse senetleri, otokar hisseleri, aselsan hisse senetleri, petkim hisse senetleri gibi Türkiye’nin en büyük şirketlerine ortak olma şansı yakalayabilirsiniz. Dilerseniz Türev ürünler / yurt dışı piyasalarda yatırım yaparak facebook hisse senetleri, apple hisse senetleri, samsung hisse senetleri gibi küresel şirketlerin hisse senetlerinin alım satımı gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum Yap