USD/JPY 13 Yılın En Yüksek Seviyesinde Seyrediyor

29 Mayıs 2015

Amerikan doları Cuma günü Japonya'dan gelen karışık verilerin etkisiyle Yen karşısında 13 yılın en yüksek seviyesinde seyrediyor.

USD/JPY 13 Yılın En Yüksek Seviyesinde Seyrediyor

 Amerikan doları Cuma günü Japonya'dan gelen karışık verilerin etkisiyle Yen karşısında 13 yılın en yüksek seviyesinde seyrediyor. USDJPY gün içinde  124,02 seviyesini gördü.

Amerikan dolarına olan talep, geçtiğimiz hafta yayınlanan enflasyon, yeni konut satışları, işletme yatırımları ve tüketici güveni gibi ekonomik verilerin ardından destek buldu. Ekonominin ilk çeyrekte destek bulacağı beklentileri, Fed'in faiz oranlarını Eylül ayında yükselteceği söylentilerini yoğunlaştırdı.Piyasa katılımcıları, ABD'den günün ilerleyen saatlerinde gelecek ilk çeyrek ekonomik büyüme verilerine odaklanmış durumda. Japonya'dan gelen veriler sanayi üretiminin geçtiğimiz ay 1,0% oranında yükseldiğini gösterdi. Artışın 0,8% oranında olması bekleniyordu.Diğer bir rapor ise Japonya'da hane halkı harcamalarının Nisan ayında 5,5% oranında düştüğünü gösterdi. Beklentiler 0,7%'lik düşüş olacağı yönündeydi.Japonya'da tüketici fiyatlarının geçtiğimiz ay 0,6% oranında yükseldiği belirtildi.