23.06.2015 İç Piyasada Bugün TCMB Faiz Kararı Bekleniyor

23 Haziran 2015

Bugün TCMB faiz kararı açıklanacak. Seçimden önce faizlerin indirilmesi yönünde baskı altında bulunan Erdem Başçı’dan seçim sonrasında ne yönde bir karar geleceği merak konusu.

23.06.2015 İç Piyasada Bugün TCMB Faiz Kararı Bekleniyor

Bugün TCMB faiz kararı açıklanacak. Seçimden önce faizlerin indirilmesi yönünde baskı altında bulunan Erdem Başçı’dan seçim sonrasında ne yönde bir karar geleceği merak konusu. Piyasanın beklentisi ise faiz oranlarında değişikliğe gidilmeden önce yeni hükümetin kurulmasının bekleneceği yönüne bulunuyor.

Çin imalat PMI verisi beklentinin üzerinde gerçekleşerek 49,6 oldu. Haziran ayında imalat PMI 49,4 seviyesindeydi. Açıklanan veri, dünyanın ikinci büyük ekonomisinin durumu ile ilgili ilk Haziran ayı göstergesi oldu. Mayıs ayında açıklanan veriler sanayi üretimi, kredi büyümesi ve emlak satışlarının istikrarlaştığını göstermişti.

Veri akışı açısından yoğun sayılabilecek bugün Almanya ve Euro Bölgesi hizmet, imalat ve bileşik PMI verileri ile ABD üretim PMI, dayanıklı mal siparişleri ve yeni konut satışları verileri takip edilecek. Bugün ayrıca TCMB faiz kararı gerçekleşecek.