21.04.2010 Güne Bakış...

21 Nisan 2010

21.04.2010 Güne Bakış...

Dün açıklanan Daimler, Apple ve özellikle Goldman Sachs'ın karlarının iyi gelmesi ile birlikte piyasalarda bir iyimserlik havası oluştu. Bu veriler Goldman'a karşı açılan davayı gölgede bıraktı. Ancak politikacıların seçim döneminde Goldman Sachs'dan aldığı bağışları iade etmeye başlaması ve aynı hareketin Başkan Obama'dan da beklenmesi piyasalarda garip karşılandı.


Yunanistan bakanlarının IMF den borç almak yerine piyasadan alabileceklerini söylemesinin ardından ABD'li yatırımcı George Soros bunun çok yanlış bir hareket olacağını vurguladı. Soros " Piyasadaki faiz oranı Yunanistan'ın karşılayabilme gücünden yüksek olduğunu " belirterek yüksek faizin uzun vadede resesyonu tetikleyebileceğini bununda devletin vergi gelirlerini azaltarak kasadaki parayı eriteceğini sonuç olarakta ekonominin kısır bir döngüye gireceğini belirtti.

Bugün İngiltere'den açıklanması beklenen veriler özellikle GBP/USD paritesinde etkili olabilir. TSİ 11:30 da gelecek olan veriler İşsizlik ve İstihdam gelişmelerini gösterecek...