EUR/USD 1.2920 Aşma Çabasındayken Yarın Stres Testi Sonuçları Açıklanıyor…

22 Temmuz 2010

EUR/USD 1.2920 Aşma Çabasındayken Yarın Stres Testi Sonuçları Açıklanıyor…

EUR/USD paritesi 100 günlük hareketli ortalaması 1.2920 aşma çabasını sürdürüyor. Dün Bernanke açıklamaları sonrası gelen satış dalgası, bugün Bernanke açıklamaları ve ardı ardına gelen Avrupa Bölgesi ve ABD  olumlu datalarıyla tersine dönmüş durumda. İngiltere’den de beklenenin üzerinde gelen perakende satışlar verisi yarınki 2. çeyrek büyüme verisine olumlu bakışı arttırdı. GBP/USD paritesi 1.53 seviyesini test ederken,  EUR/GBP paritesi de ağırlığını üzerinden atarak yükseliş yaşadı.

Gecenin gündeminde Avustralya’dan gelecek olan ithalat fiyatları verisi var. AUD/USD paritesinde de yükselişler hız kesmiyor. 0.90’lı seviyeleri uzun süre önce bırakan parite bugün yaptığı atak ile yakalayacak gibi duruyor. 100 günlük hareketli ortalaması olan 0.8870 seviyesi üzerinde kaldığı takdirde yükselişlerine devam edebilir.

Yarın yine çok önemli veriler gündemde olacak. Özellikle İngiltere’den gelecek olan 2.çeyrek büyüme verisi ve Kanada’dan gelecek enflasyon verisi yakından takip edilecek. Asıl gündem  ise Euro Bölgesi bankacılık stres test sonuçlarının açıklanacak olması. Bankacılık stres testlerinin sonuçlarının olumsuz gelmesi beklenmiyor.